Kanada Vize Başvuru Ücretleri

Kanada Vize Başvuru Ücretleri

Kanada vize ücreti bu ülkeye seyahat edenlerin seyahat amacına göre değişmektedir. Kanada vizesi almak isteyenlerin planları arasında bu ülkede kısa süreli bulunmak veya uzun süreli ikametgah bulunmaktadır. Kanada vize ücretleri de vize için başvuranların bu planlarına göre kademeli olarak belirlenmiştir.

Kanada Vize Dilekçe Örneği

Kanada’da kısa süreli bulunmak isteyenler ziyaretçilerin seyahat amaçlarına göre belirlenen vize türleri şunlardır:

 • Ticari Vize
 • Turistik Vize
 • Aile Ziyareti Vizesi
 • Kısa Süreli Dil Eğitimi Vizesi

Seyahat amaçları farklı olsa da kısa süreli Kanada vizesi almak isteyenler aynı ücreti öderler.

Uzun süreli olarak Kanada’da bulunmak isteyenler ya üniversite eğitimi için ülkeye giden öğrenciler ya da bu ülkede çalışma izni almak isteyen kişilerdir. Öğrenciler ve çalışma izni alacaklar farklı farklı vize ücretleri ödemek zorundadır.

2020 Yılında Kanada Vize Ücreti

Kanada vize ücreti daha önceki yıllarda ülkenin Ankara Büyükelçiliği banka hesabına yatırılıyordu. 2017 yılında yapılan değişiklikle vize ücretleri online olarak tahsil etmeye başlamıştır.

Kanada Vize Başvuru Ücretleri

Kanada Vize Başvuru Ücretleri

2020 yılında Kanada Ankara Büyükelçiliği tarafından belirlenen vize ücretleri şöyledir:

 • Göçmenlik dışı kısa süreli vize başvuruları(Ticari ve Turistik vize, Aile Ziyareti Vizesi, Kısa süreli Dil Eğitimi Vizesi) 100 CAD (Kanada Doları)
 • Uzun süreli eğitim için yapılan vize başvuruları 150 CAD (Kanada Doları)
 • Çalışma izni için yapılan vize başvuruları 155 CAD (Kanada Doları)

Bu ücretler vize başvuru harç bedeli olarak ödenen tutarlardır, ayrıca her başvuran kişiden Kanada Vize Başvuru Merkezi Bedeli adıyla 57,50 Türk lirası bir bedel talep edilmektedir. Bunun yanı sıra biyometrik işlem kayıt bedelleri ödenerek vize başvuru süreci başlatılır.

Biyometrik İşlem Kayıt Bedeli Ödemeleri

31 Temmuz 2018 tarihinden bu yana oturum, çalışma ve eğitim izni almak isteyen 14-79 yaşları arasındaki kişiler biyometri vermek zorundadır. Bir kere biyometri veren kişiler o tarihten itibaren 10 yıllık bir süre için ikinci başvurularında biyometri vermek zorunda değildir. Sadece oturum izni almak isteyenler her başvuruda biyometri vermekle yükümlüdür.

Kanada vize başvurularında biyometri vermek zorunda olduğuna karar verilenlere bir belge verilir, bu belgenin alınmasından sonraki 30 gün içinde biyometri ücreti ödenmelidir. Biyometri ücretleri bireysel başvurularda tüm vize tipleri için aynıdır, aile başvurularında, personel başvurularında ve 3 kişilik gruplarda farklılıklar gösterir.

2020 yılında ödenecek Biyometri ücretleri şöyledir:

 • Bireysel başvurularda 85 CAD (Kanada Doları)
 • Aile başvurularında 170 CAD (Kanada Doları)
 • Personel başvurularında 255 CAD (Kanada Doları)
 • 3 kişilik grup başvurularında 255 CAD (Kanada Doları)

Bireysel başvuralar dışındaki aynı anda yapılan toplu başvurulardaki ücretler toplam maksimum olarak ödenen biyometri ücretleridir. Ayrıca biyometrik parmak izi ücreti ödendiği takdirde vize başvuru merkezine 103,50 Türk Lirası ödenir, 85 CAD doları işlem bedeli ödenmez.

Kanada Vizesi hakkında gerekli tüm bilgilendirme için  visacenter.com.tr/iletisim/ adresini ziyaret ederek bize ulaşabilirsiniz.

Kanada vize ücreti, Kanada vizesi alacakların ödemesi gereken bir ücrettir, başvuruların işleme konulması için bu ücretin başvuru yapan kişilerden ödenmesi yetkililerce talep edilir.

Kanada’ya seyahat edecekler, ticari vize alacaklar, kısa veya uzun süreli eğitim kurumlarına devam edecekler ve çalışma izni alacaklar vize ücretini ödeyerek vize başvuru sürecini başlatmış olur. Kanada doğal güzellikleri ve geniş coğrafyasıyla doğa severler için cazip bir turistik ülkedir, geniş coğrafyası, el değmemiş güzel doğal mekanları birçok ülke vatandaşının bu ülkeye sık seyahat etmesine neden olur.

Kaliteli eğitim kurumları ve yüksek ücretli iş imkanları öğrencilerin ve genç çalışanların ilgisini çekmektedir. Kanada’da eğitim almak isteyenler, çalışmayı düşünenler ve turistik veya ticari seyahatlerde bulunacaklar öncelikle vize ücretini ödemelidirler.

Kanada vize almak için bankada ne kadar para olmalı?
Kanada vizesini almak isteyenlerin banka hesaplarında bulunması gereken para miktarı en az 4 ile 5 bin TL arasındadır.
Kanada vize ücreti nasıl ödenir?
Kanada vize ücreti nakit ya da banka havalesi olarak şahsen yapılabilmekle beraber aynı zamanda Gateway Management Lojistik A.Ş’nin banka hesabına Türk lirası ya da Kanada Doları olarak yollanabilmektedir.
Kanada öğrenci vizesi almak zor mu?
Her şeyin eksiksiz bir şekilde düzenlenmesiyle beraber kişilerin Kanada vizesi alabilme olasılığı artmaktadır.

 

Oyla! post