Kanada Vize Dilekçe Örneği

Kanada Vize Dilekçe Örneği

Kanada Vize Dilekçesi, vize işlemlerinin başlatılabilmesi için Kanada İstanbul Başkonsolosluğuna hitaben yazılan bir dilekçedir. Kanada’ya gerek kısa dönemli turistik seyahat, iş seyahati, aile ziyareti ve dil öğrenimi için gidecek kişiler gerek uzun dönemli eğitim planlayan ve çalışma izni almak isteyen bireyler bu dilekçe ile başvuru merkezine başvurmak zorundadır.

Kanada Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2023

Kanada Vize Dilekçesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kanada Vize Dilekçesi dikkatle yazılması gereken bir dilekçedir, vize talebinin amacı bu dilekçe sayesinde yetkililerce görülür ve işleme konulur. Gelişigüzel yazılmış bir dilekçenin yüzünden vize başvurusu geri çevrilebilir.

Vize dilekçesinde şu noktalara dikkat edilmelidir:

  • Seyahat tarihleri net bir biçimde ifade edilmelidir, Kanada’ya girilecek tarih ve çıkılacak tarih açıkça belirtilmelidir. Bu süreler içinde başka bir ülkeye seyahat planlanıyorsa bu tarihlerin de belirtilmesi gerekir.
  • Seyahatin amacı açıkça yazılmalıdır, seyahat turları, iş ziyaretleri, eğitim amacı, oturma ve çalışma izni gibi özel durumlar net bir ifade ile belirtilmelidir. Ticari seyahatlerde şirket bilgileri, yetkili imzalar, personel bilgileri gibi daha teknik bilgiler verilmelidir.
Seyahat masraflarının karşılanma şekli bildirilmelidir, konaklama, hastalık, transfer vb. masrafların ne şekilde karşılanacağı dilekçeye yazılmalıdır. Vize başvurusu sırasında yetkililere iletilecek belgeler ile dilekçedeki bilgilerin çelişmemesi vize başvurusunun olumlu sonuçlanmasını sağlayacaktır.
Kanada Vize Dilekçe Örneği

Kanada Vize Dilekçe Örneği

Kanada Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

KANADA Vize Dilekçe Örneğini.başvuru türüne göre özel olarak ve İngilizce hazırlanması gereken Kanada vize dilekçesi yazabilmek için ya dilekçe örnekleri dikkatlice incelenmeli ya da vize alımı konusunda uzman olan danışmanlara başvurulmalıdır. Özenle hazırlanmayan dilekçelerle yapılan vize başvurularının değerlendirmeye alınmayacağı bilinmelidir.

Kanada vize formu nasıl doldurulur? Doldurulmuş Kanada vize form örneklerine  visacenter.com.tr/kanada-vize-basvuru-formu/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.
Kanada vize başvurusu nasıl yapılır?
Konsoloslukların belirlediği dosyaların eksiksiz ve hatasız dosyalanması halinde vize başvuruları gerekli mercilere yollanarak bu süreç başlatılır.
Kanada vize başvuruları ne zaman açılacak?
Kanada vize başvuruları 8 Temmuz 2020 tarihinde açılmıştır.
Kanada vize başvurusu kabul ediyor mu?
Belgelerin hiç hata yapılmadan düzenlenmesi dahilinde vize başvurularının kabul edilmesi büyük bir olasılıktır.
Oyla! post