Pakistan Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2023

Pakistan Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2023 – Visa Center

 

Yurt dışı seyahatlere çıkacak vatandaşların gidecekleri ülkelerin koyduğu kurallara uygun şekilde vize başvurusunda bulunması ve gereken evrakları başvuru sırasında teslim etmesi gerekir.

Pakistan ile Türkiye arasında yapılan anlaşmalar gereğince birtakım giriş kolaylıkları sağlanır. Türkiye vatandaşları kapıda vize uygulamasına tabi tutulur. 30 güne kadar olan ziyaretlerde kabuller bu yöntemle yapılır.

Bu nedenle istenen belgelerin seyahat öncesinde hazırlanıp vize başvurusunun kabulü sürecinin işletilmesine gerek kalmaz.

Az sayıda evrak sınır kapısında sunularak kimlik tespiti yaptırılabilir ve Pakistan kapılarından giriş yapılabilir. Pakistan’a yapılan ve 30 günden fazla sürecek olan seyahatler için uygulamalar farklı olabilir.

Pakistan Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2023 1 – pakistan vize evraklari

Pakistan Vize

Türkiye’den Pakistan’a seyahat gerçekleştirecek olan Türk vatandaşlarının, yolculuğa başlamadan Pakistan vize işlemlerini halletmeleri gerekmektedir. Çünkü Pakistan’a girişte vize sorgusu yapılmaktadır.

Pakistan vizesi, umuma mahsus olarak çıkartılan bordo renkli pasaportlar için zorunlu bir uygulamadır. Ancak diğer renkte olan resmi Türkiye Cumhuriyeti pasaportları için vize başvurusunda bulunulması gerekmemektedir.

 

Pakistan Vize Ücreti

Pakistan vize ücreti birçok farklı vize türü olduğundan dolayı değişiklik göstermektedir. Eğer ki Pakistan gezileriniz, turistik amaçtaysa o zaman 170$’lık bir vize ücreti ödemeniz gerekmektedir.

Evraksız bir şekilde vize başvurusu yaptıysanız o zaman, bu ücret neredeyse 2 katına çıkarak 300$ olmaktadır. Özel ziyaret ve eğitim vizeleri içinde istenen ücret 170$’dır.


Pakistan Vize Politikası

Pakistan vize politikası oldukça değişkenlik gösteren bir özelliğe sahiptir. Örneğin; Pakistan devleti sınırları içerisinde İsrail’den gelen herhangi biri giriş yapamamaktadır ve vize başvuruları da kabul edilmemektedir. Pakistan ile 5 ülke arasında vize muafiyeti mevcuttur.

Türkiye ile Pakistan arasında yapılan vize anlaşması neticesinde, kapıda vize uygulaması bulunmaktadır. Elektronik seyahat izinleri olanlar, 30 güne kadar ticari ve turistik Pakistan vizesi alabilmektedirler.


Pakistan Vize Başvuru Formu

Her ülkenin vize politikaları gereği Pakistan vize başvuru işlemlerinde de başvuru formu doldurulması zorunlu bir uygulamadır. Pakistan vize başvuru formu Pakistan Konsolosluğunun internet sitesi üzerinden temin edilebilmektedir. Temin edinilen başvuru formu kişinin kendi el yazısıyla ve Türkçe veya İngilizce olacak şekilde doldurulmalıdır.

Pakistan vize başvuru formu nasıl doldurulur? Doldurulmuş Pakistan vize form örneklerine https://www.visacenter.com.tr/pakistan-vize-basvuru-formu/ sayfasından ulaşabilirsiniz.

 


Pakistan Vize Fiyatları

Pakistan vize fiyatları vizenin türüne göre değişkenlik gösterebilen bir durumdadır. Çünkü birden çok ve farklı özellikte Pakistan vizesi bulunmaktadır. Örneğin; ticari amaçlar için Pakistan vizesine ihtiyaç duyan birinin ödeyeceği vize harcı, 205$’dır. Ticari vize başvurularında herhangi bir evrak hazırlamadan yapılan başvurularda ise bu miktar, 300$’a çıkmaktadır.


Pakistan Vizesi Ekşi

Ekşi sözlük bilindiği üzere herhangi bir konuda kişilerin özgürce yorumlarını paylaşabildikleri bir platformdur. Pakistan vizesi ekşi sözlük paylaşımları da bulunmaktadır. Pakistan vizesi için yapılan yorumlarda en dikkat çekici olanı ise, Schengen, ABD ve Birleşik Krallık vizeleri olmadan Pakistan vizesi almanın zorluğundan bahsedilmiştir. Bu vizelere sahip olanların ise rahat bir şekilde ülkeye girebildikleri belirtilmiştir.


Pakistan Vizesiz Gidilir mi?

Pakistan vizesiz gidilir mi sorusu, Türkiye ile Pakistan arasında yapılan anlaşma neticesinde artık evet olarak cevaplanmaktadır. Eğer, ETA yani elektronik seyahat izniniz varsa, o zaman Pakistan’a gittiğinizde kapıda vize uygulamasıyla Pakistan’da 30 günü aşmayacak şekilde ticari veya turistik seyahatlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.


Pakistan Vizesi Nasıl Alınır?

Pakistan vizesi nasıl alınır konusu için bilinmesi gereken en önemli konu, başvurulacak olan vizenin türüdür. Çünkü farklı vize türleri için farklı evraklar hazırlanmaktadır. Pakistan vizesi için ilk adımda vize başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Başvuru formu doldurulduktan sonra, geçerliliği olan pasaportunuzu, biometrik fotoğrafınızı, vize davetiyenizi, uçak bileti ve konaklama rezervasyonlarınızı da hazırlayarak vize başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.


Pakistan Visa Application

Pakistan visa application işlemleri için, öncelikle Pakistan Konsolosluğundan vize randevusu alınması gerekmektedir. Alınan bu vize randevusu sonrasında gerekli olan tüm belgeler büyük bir titizlikle hazırlanmalı ve eksiksiz, doğru ve güncel olacak şekilde Pakistan Konsolosluğuna teslim edilmelidir. Konsolosluk yetkilileri, yapılacak olan kontroller neticesinde vize başvuru sonucunuzu size bildireceklerdir.

Pakistan vize başvuru ücreti ne kadar?
Başvuru seyahat süreçlerine göre değişmektedir ancak 1 yıldan az olacak seyahatlerin ücreti 37,5 Dolar’dır.
Pakistan turkiye vize var mi?
Pakistan’a gitmek isteyen vatandaşlarımızın pasaportları bordo renkliyse vizeye tabiidirler.
Pakistan vizesi nasıl alınır?
Pakistan vizesi almak isteyen kişiler belirlenen evrakları eksiksiz bir şekilde toparlamak zorundadır.

Oyla! post