Pakistan Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2020

Pakistan Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2020, Visa Center

Pakistan Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2020

Visa Center Visa Services’e Hoş geldiniz…

Değerli Ziyaretçilerimiz, Lütfen aşağıdaki evrak listesini ve yazıları dikkatle okuyunuz….

Aşağıdaki bilgiler Pakistan Vizesini almanız için önemli ve detaylı bilgilerdir.

[yaztek_button button_text=”Pakistan Vize Başvuru Tıklayınız” button_link=”url:https%3A%2F%2Fwww.visacenter.com.tr%2Fpakistan-vize-basvurusu%2F|title:Pakistan%20Vize%20Ba%C5%9Fvurusu||” button_position=”pull-left”]

Pakistan Vize

Türkiye’den Pakistan’a seyahat gerçekleştirecek olan Türk vatandaşlarının, yolculuğa başlamadan Pakistan vize işlemlerini halletmeleri gerekmektedir. Çünkü Pakistan’a girişte vize sorgusu yapılmaktadır. Pakistan vizesi, umuma mahsus olarak çıkartılan bordo renkli pasaportlar için zorunlu bir uygulamadır. Ancak diğer renkte olan resmi Türkiye Cumhuriyeti pasaportları için vize başvurusunda bulunulması gerekmemektedir.


Pakistan Vize Ücreti

Pakistan vize ücreti birçok farklı vize türü olduğundan dolayı değişiklik göstermektedir. Eğer ki Pakistan gezileriniz, turistik amaçtaysa o zaman 170$’lık bir vize ücreti ödemeniz gerekmektedir. Evraksız bir şekilde vize başvurusu yaptıysanız o zaman, bu ücret neredeyse 2 katına çıkarak 300$ olmaktadır. Özel ziyaret ve eğitim vizeleri içinde istenen ücret 170$’dır.


Pakistan Vize Politikası

Pakistan vize politikası oldukça değişkenlik gösteren bir özelliğe sahiptir. Örneğin; Pakistan devleti sınırları içerisinde İsrail’den gelen herhangi biri giriş yapamamaktadır ve vize başvuruları da kabul edilmemektedir. Pakistan ile 5 ülke arasında vize muafiyeti mevcuttur. Türkiye ile Pakistan arasında yapılan vize anlaşması neticesinde, kapıda vize uygulaması bulunmaktadır. Elektronik seyahat izinleri olanlar, 30 güne kadar ticari ve turistik Pakistan vizesi alabilmektedirler.


Pakistan Vize Başvuru Formu

Her ülkenin vize politikaları gereği Pakistan vize başvuru işlemlerinde de başvuru formu doldurulması zorunlu bir uygulamadır. Pakistan vize başvuru formu Pakistan Konsolosluğunun internet sitesi üzerinden temin edilebilmektedir. Temin edinilen başvuru formu kişinin kendi el yazısıyla ve Türkçe veya İngilizce olacak şekilde doldurulmalıdır.


Pakistan Vize Fiyatları

Pakistan vize fiyatları vizenin türüne göre değişkenlik gösterebilen bir durumdadır. Çünkü birden çok ve farklı özellikte Pakistan vizesi bulunmaktadır. Örneğin; ticari amaçlar için Pakistan vizesine ihtiyaç duyan birinin ödeyeceği vize harcı, 205$’dır. Ticari vize başvurularında herhangi bir evrak hazırlamadan yapılan başvurularda ise bu miktar, 300$’a çıkmaktadır.


Pakistan Vize Ücreti 2020

Pakistan vize ücreti 2020, Küresel Pandemi’den dolayı vize başvurularının askıya alınmasından sonra tekrardan güncellenerek yayınlanmıştır. Vize ücretleri içerisinde yer alan bir diğer vize türü ise; çalışma vizesidir. Pakistan çalışma vizesi için istenen vize harcı, 205$’dır.


Pakistan Vizesi Ekşi

Ekşi sözlük bilindiği üzere herhangi bir konuda kişilerin özgürce yorumlarını paylaşabildikleri bir platformdur. Pakistan vizesi ekşi sözlük paylaşımları da bulunmaktadır. Pakistan vizesi için yapılan yorumlarda en dikkat çekici olanı ise, Schengen, ABD ve Birleşik Krallık vizeleri olmadan Pakistan vizesi almanın zorluğundan bahsedilmiştir. Bu vizelere sahip olanların ise rahat bir şekilde ülkeye girebildikleri belirtilmiştir.


Pakistan Vizesiz Gidilir mi?

Pakistan vizesiz gidilir mi sorusu, Türkiye ile Pakistan arasında yapılan anlaşma neticesinde artık evet olarak cevaplanmaktadır. Eğer, ETA yani elektronik seyahat izniniz varsa, o zaman Pakistan’a gittiğinizde kapıda vize uygulamasıyla Pakistan’da 30 günü aşmayacak şekilde ticari veya turistik seyahatlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.


Pakistan Vizesi Nasıl Alınır?

Pakistan vizesi nasıl alınır konusu için bilinmesi gereken en önemli konu, başvurulacak olan vizenin türüdür. Çünkü farklı vize türleri için farklı evraklar hazırlanmaktadır. Pakistan vizesi için ilk adımda vize başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Başvuru formu doldurulduktan sonra, geçerliliği olan pasaportunuzu, biometrik fotoğrafınızı, vize davetiyenizi, uçak bileti ve konaklama rezervasyonlarınızı da hazırlayarak vize başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.


Pakistan Visa Application

Pakistan visa application işlemleri için, öncelikle Pakistan Konsolosluğundan vize randevusu alınması gerekmektedir. Alınan bu vize randevusu sonrasında gerekli olan tüm belgeler büyük bir titizlikle hazırlanmalı ve eksiksiz, doğru ve güncel olacak şekilde Pakistan Konsolosluğuna teslim edilmelidir. Konsolosluk yetkilileri, yapılacak olan kontroller neticesinde vize başvuru sonucunuzu size bildireceklerdir.


[yaztek_sectiontitle st_title=”Vize Bilgi Menüleri” st_title_tag=”” st_subtitle=”Aşağıda vize için gerekli olan evraklar ,dilekçe örnekleri,başvuru formlarına ulaşabilirsiniz” st_subtitle_decoration=”” st_separator_enable=”separator_on” st_separator_position=”below_title” st_separator_style=”solid-line” st_separator_width=”sep-border-width-2″ st_text_align=”text-center” st_width=”st_6_columns” css=”.vc_custom_1550507025221{margin-bottom: 60px !important;}”]
[yaztek_process ps_template_style=”process-number-template” ps_elements=”process_four_elem”][yaztek_process_single pss_title=”Soru Sor” pss_description=”Merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.” pss_display_number=”process_number_on” pss_number=”1.” pss_icon_type=”no_icon” pss_background_type=”default_bg_color” pss_custom_link=”1″ pss_link_text=”TIKLAYINIZ” pss_link=”url:https%3A%2F%2Fwww.visacenter.com.tr%2Fsoru-sor%2F||target:%20_blank|” pss_button_style=”tt_secondary_button”][yaztek_process_single pss_title=”Vize İşlemleri” pss_description=”Vize işlemleri hakkında gerekli bilgiler” pss_display_number=”process_number_on” pss_number=”2.” pss_icon_type=”no_icon” pss_background_type=”default_bg_color” pss_custom_link=”1″ pss_link_text=”TIKLAYINIZ” pss_link=”url:https%3A%2F%2Fwww.visacenter.com.tr%2Ftum-ulkeler%2F||target:%20_blank|” pss_button_style=”tt_secondary_button”][yaztek_process_single pss_title=”Vize Dilekçe Örnekleri” pss_description=”Vize başvuru sırasında gerekli olan dilekçe örneklerine ulaşabilirsiniz.” pss_display_number=”process_number_on” pss_number=”3.” pss_icon_type=”no_icon” pss_background_type=”default_bg_color” pss_custom_link=”1″ pss_link_text=”İNDİR” pss_link=”url:https%3A%2F%2Fwww.visacenter.com.tr%2Fvize-dilekce-ornekleri%2F||target:%20_blank|” pss_button_style=”tt_secondary_button”][yaztek_process_single pss_title=”Vize Başvuru Formları” pss_description=”Vize başvuru formları ve detaylı açıklamaları için tıklayınız.” pss_display_number=”process_number_on” pss_number=”4.” pss_icon_type=”no_icon” pss_background_type=”default_bg_color” pss_custom_link=”1″ pss_link_text=”İNDİR” pss_link=”url:https%3A%2F%2Fwww.visacenter.com.tr%2Fbasvuru-formlari%2F||target:%20_blank|” pss_button_style=”tt_secondary_button”][/yaztek_process]

Gaziantep ve Ankara ve Diğer Şehirler için Pakistan Vize Başvuru Merkezinden, Pakistan ülkesine yapacağınız 90 ( Doksan ) güne kadar olan turistik, ticari, aile ve arkadaş ziyareti, eğitim vb. amaçla yapacağınız kısa süreli vize başvurularınız için gerekli olan evrak ve belgeler meslek gruplarına göre aşağıda belirtilmiştir.

Ekteki evraklar standart belgeler olup duruma göre ek evrak talep edilebilir.

Pakistan  Tüm Meslek Grupları meslek grubunda ki kişilerin

Pakistan Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2020, Visa Center

Pakistan vize başvurularında hazırlaması gereken evraklar;

1.Pakistan Vizesi için Pasaport özellikleri

 • Pasaportun başvurudan önceki son  10 (On)  yıl içerisinde alınmış çipli pasaport olması ve Pakistan Vize başvurunuzun gerçekleşmesi için pasaportunuzda en az 2 adet boş sayfanın bulunması gerekmektedir.
 • Pakistan’ya yapacağınız seyahatinizin bitim  tarihinden itibaren pasaportunuzun geçerlilik tarihinin Pakistan vizesinin bitim tarihinden itibaren en az altı ay daha geçerli (temdit tarihi) olması istenen diğer şarttır..
 • Pakistan vize başvurularında sayfaları yırtık, herhangi bir yeri deforme, resim veya okunaklılık kısmı kalmamış ve tahriş olmuş pasaportlarla yapılan başvuruları kabul etmemektedir.
 • Pasaportun imza  kısmının pasaport sahibi tarafından imzalanmış olması veya imza atamaz ibaresinin geçmesi gerekmektedir.

 

2.Pakistan Vizesi için Fotoğraf özellikleri

 • Pakistan vizesiiçin  2 adet son bir ay içerisinde çekinilmiş olan 35 mm genişlikte 45 yükseklite biyometrik fotoğraf ibraz etmeleri gerekmektedir
 • Başvurudan bir ay önce Yeni çekinilmiş ve mimik hareketleri olmayan  Biyometrik fotoğraflar 1 aydan daha eski olmayacak ve kişinin son halini yansıtacak şekilde olmalıdır.
 • Pakistan Vizeişlemlerinde kullanılacak olan   fotoğrafın arka fonu   beyaz olmalı ve mimik hareketleri kullanılmamalıdır.

3.Başvuru Formu ( sadece İmzalanması yeterlidir.)

4-Kimlik fotokopisi ( T.C Kimlik numarası bulunması şarttır)

5.Ulaşım Bilgileri ( Uçak,Otel,Araç,Otobüs)

 • Uçak ile seyahat planlayanlar, Türkiye’den çıkış ve seyhat dönüşünü gösteren rezervasyonlarında PNR kodunun olmasına  dikkat etmelidirler.
 • Seyahati  gemi tur organizasyonu ile yapılması  durumunda tüm güzergâh yazısı ve ilgili rezervasyonlar başvuru dosyasında ibraz edilmelidir.
 • Özel araçları ile seyahat yapacak kişiler araç ruhsatı,aracın yeşil sigortası,trafik sigortası  ile birlikte ehliyetlerinin ön ve arka yüzü fotokopisi.
 • Otobüs gibi toplu ulaşım aracı ile seyahate çıkacak kişiler otobüs firmasından gidiş dönüş bilet rezervasyonu ibraz etmeleri gerekmektedir.
 • Rezervasyonları temin edemeyenler için istenilmesi halinde  Visacenter Visa Center Vize tarafından geçici rezervasyonlar yapılacaktır.

6.Otel Rezervasyonu ( Kalınacak Adres Bilgileri )

 • Pakistan’da kalacağınız otelden alınmış konfirmeli ve otel görevlileri tarafından kaşelenmiş ve imzalanmış rezervasyon çıktısı.
 • Otel Rezervasyonunuz seyahat sürenizi tam olarak kapsamalı ve Vize alacak kişinin otel rezervasyonunda  isim ve soy isminin kesin yazılı olması gerekmektedir.
 • Çeşitli firmaların internet sitelerinden yapılmış otel rezervasyonları kabul edilmemektedir. Onaylı olması gerekmektedir.
 • Rezervasyonları temin edemeyenler için istenilmesi halinde  Visacenter Visa Center Vize tarafından geçici rezervasyonlar yapılacaktır.

7.Aile Arkadaş ziyareti veya Ticari ise Davetiye

 • Aile arkadaş ziyareti:Davetiye ( Yerel makamlardan onaylı olması veya konsolosluğun istediği formatta olmalıdır.)
 • Ticari:Davet eden firma tarafından gönderilmiş davetiyenin fotokopisi (fuar katılımları için fuara kayıt yapıldığını gösteren belge) ve seyahatiniz boyunca geçerli otel rezervasyonu

8.Vize Talep Dilekçe Detayları

 • Sigortalı olarak Çalışmakta olduğunuz veya ortağı yada tek yetkilisi bulunduğunuz şirketin antetli kağıdına Pakistan Konsolosluğu‘na hitaben İngilizce  yazılmış şirket kaşesi basılmış ve şirket imza yetkilisi tarafından imzalanmış dilekçe aslı
 • Dilekçede işe başlama tarihi, net aldığınız maaş ve şirketteki göreviniz mutlak suretle belirtilmelidir.
 • Dilekçede  Pakistan’ya yapacağınız seyahatin seyahat tarihleri net olarak belirtilmekle beraber seyahat süresince masraflarının kimin tarafından karşılanacağının belirtilmesi gerekmektedir.

9.Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası

 • Yurt dışı seyahat sağlık sigortasının teminatı en az 30.000 Euro olmalıdır
 • Yurt dışı sağlık sigortasının kapsamı   Pakistanveya tüm dünya olmalıdır.( Schengen ülkelerine seyahat edilmesi veya schengen başvurusu yapılması halinde schengen ibaresi ’de mutlaka bulunmalıdır.)
 • Yurt dışı seyahat sağlık sigortasının kapsayacağı tarihi belirlerken seyahatinizden bir gün önce bir gün sonra olacak şekilde tamamını kapsayacak şekilde almanız gerekmektedir.
 • Yurtdışı seyahat sağlık Sigortası Visacenter Visa Center Vize tarafından yapılacaktır.

10.Banka Hesabı ( Banka Ekstreleri)

 • Bankadan vize başvuru tarihinden en fazla 1 hafta önce alınan ve son 6 aylık hesap hareketlerini gösteren şirketin ve şahsiayrıntılı banka hesap ekstresi.
 • Hesap ekstresinin bankadaki imza yetkilisi tarafından imzalanıp ve kaşelenmesi gerekmektedir.
 • Hesap ekstresi internet üzerinden yazdırılmış  olsa da bankadan kaşelenip ve imzalanması gerekmektedir.
 • Banka Hesabınızda yolculuğunuzu finanse edecek kadar bakiye olmalıdır.

11.İşyeri Evrakları  (İşverenler ve Çalışanlar hazırlamak zorundadır)

 • Vergi Levhası;Son döneme ait güncel barkodlu vergi levhası fotokopisi. Muhasebecinizden temin edebilirsiniz
 • Oda Ve Faaliyet Belgesi; Sahibi veya ortağı olduğunuz şirketin bağlı bulunduğu bağlı bulunulan Ticaret Odası, şahıs ve esnaf ise Esnaf ve Sanatkârlar Odası veya Çiftçiler yada zirai kaydı bulunanlar için  Ziraat Odası gibi kurumdan son 3 ay içerisinde alınmış kaşe ve ıslak imzalı Oda ve Faaliyet belgesi(Orijinal olması gerekmektedir.)
 • İmza Sirküleri; Sahibi veya ortağı olduğunuz işyerinin müdürünün noter tarafından onaylanmış imza sirküleri fotokopisi ibraz etmeniz gerekmektedir
 • Pakistan Vizesialmak isteyen firma sahibi veya ortaklarının Ticaret Sicil Resmi Gazete’de yayınlanan ve şirketin ortaklarının, adresinin, unvanının, faaliyet alanlarının ve iletişim kanallarının bulunduğu Ticari sicil gazetesi sayfasının fotokopisi gereklidir.

12.İş Yeri Belgeleri (Çalışanlar)

 • Vergi Levhası;Son döneme ait güncel barkodlu vergi levhası fotokopisi.
 • Faaliyet Belgesi; Çalıştığınız şirketin bağlı bulunduğu Ticaret Odası, Esnaf ve Sanatkârlar Odası ve Ziraat Odası gibi kurumdan son 3 ay içerisinde alınmış kaşe ve ıslak imzalı Faaliyet belgesi (Orijinal olması gerekmektedir.)
 • İmza Sirküleri; Çalıştığınız işyeri müdürünün noter tarafından onaylanmış imza sirküleri fotokopisi ibraz etmeniz gerekmektedir
 • Pakistan Vizesi almak isteyen kişilerin çalıştığı kurum veya firmadan; firma sahibi veya ortaklarının Resmi Gazete’de yayınlanan ve şirketin ortaklarının, adresinin, unvanının, faaliyet alanlarının ve iletişim kanallarının bulunduğu Ticari sicil gazetesisayfasının fotokopisi gereklidir.
 • İş yerinizin Muhasebecisinden veya Sgk Genel Müdürlüğünden alınmış barkodlu  SGK işe giriş bildirgesi.
 • E devletten alınmış barkodlu sgk tescil ve hizmet dökümü ( 4A Hizmet Dökümü.)
 • Başvurudan önceki geriye dönük Son üç ( 3  )  aya ait şirket yetkilisi tarafından imzalanmış ıslak kaşeli imzalı maaş bodroları

12.ÇİFTÇİLER

–    Çiftçilik belgesi ( ziraat odalarından son 3 ay içeresinde alınmış olmalıdır )

–    Mesleki Onay belgesi ( ziraat odalarından son 3 ay içeresinde alınmış olmalıdır ) zorunlu değildir

–    Kapasite Raporu belgesi ( ziraat odalarından son 3 ay içeresinde alınmış olmalıdır ) zorunlu değildir

–    E devletten barkodlu SGK tescil ve hizmet dökümü

–    Tapu fotokopileri var ise araç ruhsatları

 

14.Faiz ve Kira gelirleri ile geçimlerini sağlayan kişiler için vize  evrakları

–    Faiz geliri alıyor ise bankadan 6 aylık kaşeli imzalı vadeli hesap ekstresi faizlerin yattığını gösteren ve bankanın imza sirküleri fotokopisi

–   Kira kontratı fotokopisi-Kiralar bankaya yatıyor ise mutlaka kiraların yattığının göründüğü 6 aylık kaşeli imzalı banka ekstresi ve ekstreyi imzalayan memurların imza sirküleri fotokopisi

–    Tapu fotokopileri ve araç ruhsatları

–    Banka referans yazısı zorunlu değildir.

–    Banka mevduatlarının ve birikimlerinin göründüğü üst yazı zorunlu değildir

 

 Pakistan Vizesi Nereden Alınır? Başvuru Merkezleri nerelerdedir?

Pakistan vizelerini değerlendirip, sonuca bağlama yetkisi Pakistan Büyükelçilik, Başkonsolosluk ve konsolosluklarındadır. Konsolosluk yetkili bir kurum belirlemişse başvurunuz bu yetkili başvuru merkezinden de yapabilrisniz.

Pakistan Vize Başvuru Formu

Pakistan vize başvuru formu Pakistan Konsolosluğu tarafından Pakistan ülkesine gidecek olan kişileri tanımak, vize alımı için gerekli şartları sağlayıp sağlamadığı konusunda ön bilgi edinmek, başvuru sahiplerine gerektiğinde ulaşmak için Pakistan Konsolosluğu tarafından çıkartılan formdur. Bu formda sunmuş olduğunuz tüm bilgiler eksiksiz ve doğru olmalıdır.

 

Pakistan Vizesi Nasıl Alınır? Neler Yapılması Gerekir?

Gerekli evrakları hazırladıktan sonra

Evrakları ofisimizi elden veya kargo ile gönderiniz; Evraklarınız tarafımıza ulaşır ulaşmaz sizle irtibata geçilecek ,evraklarınız tekrar gözden geçirilecek eksik ve hatalı bilgileriniz düzeltilerek başvuru için gerekli şartlar oluşturulacaktır.

Pakistan Vizesi İçin Randevunuz alınacak eğer randevuya gelmenize gerek yok ise başvurunuz doğrudan firmamız aracılığı ile gerçekleştirilecektir

Vize ücretini ödeyiniz Pakistan vize başvurusu için Konsolosluk ve ilgili birimler için harcınızı yatırmanınız gerekmektedir. Vize ücreti ile ilgili yetkililerimiz tam ve açıklayıcı olarak size mail gönderecektir.

Pasaportu adresine veya belirttiğiniz adrese gönderiyoruz. Pakistan vize sonucunuzu bize belirtmiş olduğunuz adrese kargo ile göndermekteyiz. Dilerseniz elden alabilir acili yet olması durumunda firmamız tarafından uçak kargo, taksi hizmeti alabilirsiniz. Kurye ve Kargo hizmetleri misafirlere aittir.

Pakistan Vizesi Kaç Günde Çıkmaktadır?

Pakistan vize başvuruları konsolosluğun yoğunluğu, seyahat amacınız, evraklarınız tam olması vb sebeplerle uzayıp kısalabilir. Ancak vize sonuçlanma süreleri ortalama 15 gün dür.

Pakistan Vize Ücreti 2020

Pakistan vize ücretleri konsolosluğun dövizdeki kur dalgalanmaları sebebiyle değişkenlik gösterebilmektedir.

Pakistan Vizesi Red

Pakistan vizesi almak için evraklarınız tam ve eksiksiz olması verdiğiniz bilgilerin doğru olması hayati önem taşımaktadır.Yinede Pakistan Konsolosluğu vizeleri olumlu veya olumsuz değerlendirebilir. Bu durumda kişilerin yeniden başvuru yapmaları önünde bir engel yoktur.Red alan kişilerin itiraz ve yasal yollar için Pakistan Mahkemeleri hakkında bilgi almak için Konsolosluğun resmi web sitesini kontrol etmeleri gerekmektedir.

Pakistan Vize Alımından Sonsa Pakistan Ülkesine Giriş

Pakistan ülkesine giriş yapmadan önce yapılması gereken bir takım aşamalar daha vardır. Öncelikle Yurt dışı çıkış harcını ödediğinizden emin olunuz. Seyahat sağlık sigortası, otel ve uçak rezervasyonlarınızın yanınızda olması ve seyahatinizi karşılayacak kadar yeterli para ve kredi kartlarınızın yanınızda bulunması gerekir. Tüm şartları sağlasanız dahi sınır polisinin sizi ülkeye kabul etmeme hakkı vardır.

 

Önemli Notlar

 • Visacenter Visa Center VizeBaşvuru Ofisi Pakistan Konsolosluğuyetkili acentesidir.
 • Visacenter Visa Center VizeBaşvuru Ofisi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Pakistan VizesiBaşvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Gaziantep ve Ankara’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla yada Kargo&Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Pakistan VizesiMüracaatında bulunabilirler.
 • Gaziantep ve Ankara dışında bulunan Pakistan Vizesi almakisteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar Mng kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Visacenter Visa Center VizeOfisine Ulaştırabilirler.

 

Pakistan Vizesi Fiyat Listesi

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret
Konsolosluk belirler Turistik Konsolosluk belirler 15 İş Günü   EURO
Konsolosluk belirler Ticari Konsolosluk belirler 15 İş Günü   EURO
Konsolosluk belirler Ekspres Turistik Konsolosluk belirler 15 İş Günü   EURO
Konsolosluk belirler Ekspres Ticari Konsolosluk belirler 15 İş Günü   EURO
Konsolosluk belirler Aile Ziyareti Konsolosluk belirler 15 İş Günü   EURO
Konsolosluk belirler Eğitim Konsolosluk belirler 15 İş Günü   EURO
Konsolosluk belirler Erasmus Konsolosluk belirler 15 İş Günü   EURO
Konsolosluk belirler Arkadaş Ziyareti Konsolosluk belirler 15 İş Günü   EURO
 • Güncel Pakistan Vizesi Fiyat Listesi 2019-2020 yılına ait olup ücret tablosunda yazılı olan ücretler geçerlidir.
 • Yukarıda belirtilmiş  olan fiyatlarımıza Katma değer vergisi ve kurye ücretleri dâhil değildir.
 • Pakistan Vizesi Ücreti belirlenirken Pakistan Konsolosluğu vize harçları ve hizmet bedelimiz dâhil edilmektedir.
 • Yukarıdaki ücret tablosunda  belirtilen Pakistan Vize Fiyatları dışında ilave bir ücret talep edilmez.
 • Pakistan Vize Ücretitablosuna ulaşım giderleri ( kargo veya kurye )   dâhil edilmemiştir. Müşteriye aittir. Kargo veya  Kurye giderleri  müşteriye aittir.
 • Vize Başvurusu için hazırlamış olduğunuz evrakları aşağıdaki adrese kargo ile gönderiniz.
 • Visacenter Visa Center –Vize İşlemleri Gaziantep
 • Kavaklık Mah.İsabeşe Apt.5/8 Şahinbey Gaziantep adresine Yurtiçi veya Mng Kargo Akyol şubesi belirtilerek göndermeniz gerekmektedir.Ankara’dan başvuru yapmak isteyen adaylar
 • Visacenter Visa Center –Vize İşlemleri Ankara
 • Güvenevler Mah.Kıbrıs Sok.20/A Çankaya Ankara adresine kargo yapmalıdırlar.
 • Evraklarınız tarafımıza ulaştığında gerekli kontroller uzman müşteri uzmanlarımız tarafından yapılarak randevu bilgisi ve ve var ise eksik evraklarınız için size dönüş yapılacaktır.
 • Schengen vize işlemleri için 8 günlük seyahat sağlık sigortası dahil ödenecek rakam 12 yaş üstü kişiler için 145 EURO 12 yaş altı çocuklar için 75 Euro’ dur.Bu ücretlerin içinde Vize harcı,8 günlük seyahat sağlık sigortası ve vize hizmet bedeli dahildir.
 • Geçici olarak yapılan otel ve uçak rezervasyonlarından ücret alınmaz ancak vizeniz olumlu olarak sonuçlanırsa uçak ve otel rezervasyonunu almanız gerekmektedir. Bununla ilgili sorumluluk size aittir. Acentamız vize konusunda aracılık hizmeti vermekte olup, kesinlikle vize verme, vize üzerinde tasarruf yapma ve vizenizi olumlu veya olumsuz sonuçlandırma yetkisi bulunmamaktadır. Bu kararlar tamamı ile konsolosluğa aittir.

Pakistan Vizesi için 2020 yılı gerekli evraklar sitemizde güncellenmiş ve siz değerli misafirlerimizin hizmetine açılmıştır.

Buradaki evraklar standart ve temel evraklar olup Pakistan Konsolosluğu ek evrak talebinde bulunabilir veya evrak listesini güncelleyebilir. Standart evraklarınızı hazırladıktan sonra firmamızla iletişime geçerek evraklarınızın tam ve eksiksiz olduğunu teyit edebilirsiniz.

Aşağıda tanımlanmış olan Pakistan vizesi için gerekli olan evrakların yanlarında açıklamalar bölümü bulunmaktadır. Evraklarınızı hazırlarken mutlaka güncel olmasına dikkat ediniz.

Bazı evraklar fotokopi olarak kabul edilmesine rağmen Konsolosluğa sunacağınız evrakların asıl olması Pakistan Vizenizi almanızı kolaylaştıracaktır. Ayrıca alabildiğiniz evrakların E-Devletten barkodlu bir şekilde almanız Pakistan Konsolosluğu nezdinde teyit edilebilir evrak olduğu için güven oluşturacaktır.

Diğer bir yandan Pakistan vize başvurunuz olumlu olarak değerlendirilirse mutlaka almış olduğunuz vizeniz deki İsim/Soy isim, Doğum Tarihi, Pasaport No ve vizenin geçerlilik tarihlerini kontrol ediniz. Herhangi bir hata var ise Pakistan Konsolosluğu tarafından düzeltilmek üzerek dilekçe ile başvuru merkezine müracaat etmelisiniz.

Pakistan vize başvurusu ortalama 15 iş günü dür. Bu süre Konsolosluğun yoğunluğu ve evrak durumunuz, gidiş amacınıza göre kısalabilir veya artabilmektedir. Pakistan vize ücretleri Dövizdeki artış ve azalışlara öre değişebilmektedir.2020 yılı Pakistan Vize Ücretlerini öğrenmek için firmamız müşteri uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Firmamız müşteri temsilcileri ne 0850 220 37 34 Ankara acil vize hattı için +90 532 130 02 47 Gaziantep acil vize hattı için 0543 215 78 08 numaralı hatlardan ulaşabilirsiniz. Müşteri uzananlarımız vize durumu ve işleyişi hakkında sizi bilgilendirecektir. Aşağıda Pakistan vizesi için gerekli evrak listesini görebilirsiniz Pakistan vize randevusu almak için sitemizden online vize randevu formunu doldurabilir veya müşteri temsilcilerimizle iletişime geçerek kolayca vize randevunuz alabilirsiniz.