Fransa Vizesi 2023

,
Fransa Vizesi 2022

Fransa Vizesi 2023; Fransa vize başvuru adımlarını turist, çalışma vizesi, iş seyahati gibi farklı seçenekler üzerinden tamamlamanıza imkan verilmektedir. Fransa Avrupa’nın en köklü ve hareketli tarihi geçmişlerine sahip olan ülkelerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Hem doğal güzellikleri hem de tarihi alanları ile memnuniyeti artırmaktadır. Vize başvuru adımını yerine getirirken kişilerin dikkate alması gereken hususların başında özellikle danışmanlık firmalarından yardım almak gelmelidir. Başvuru adımlarının tamamlanmasında bireysel başvuruların yerine getirilmesi kadar daha detaylı olan içeriklerde sorun yaşanmaması için konunun uzmanı olan danışmanlık firmalarından da destek almanıza imkan verilmektedir.

Fransa

Fransa başkenti Paris başta olmak üzere yüz binlerce turisti çekmektedir. Pandemi sebebi ile turist sayısının kısıtlandığı ve önlemler nedeni ile belirli bir süre ülkeler arası seyahatin durma noktasına geldiğinin de ayrıca bildirilmesi gerekmektedir. Seyahatinizi planlamadan önce pandemi konusunda hangi önlemlerin alındığını incelemeniz gerekmektedir. Bu şekilde planda olmayan bir sürpriz ile karşılaşmanızın da önüne geçilmektedir. Vize başvuru adımlarını eksiksiz bir biçimde yerine getirirken aynı zamanda danışmanlık firmaları mevcut kısıtlamaları da dikkate alarak size bilgi verecektir.

Fransa vize başvuru adımlarını tamamlarken turist olarak giriş yapmak isterseniz oldukça kısa bir süre içerisinde onay almanızın mümkün olduğu görülmektedir. Onay almak için tüm başvuru belgelerinin eksiksiz bir biçimde temin edilmesi ve daha sonrasında, başvuru işlemlerinin prosedürlere uygun şekilde yerine getirilmesi gerekmektedir. Fransa vizesi 2023 için başvuru adımlarınızı yerine getirirken turist olarak giriş yapmanız durumunda hem kalacağınız otelin rezervasyon konfirmasyon bilgilerini hem de uçak biletinizin nüshasını sunmanız istenecektir. Yaşanan son güvenlik sorunlarının akabinde ülkelere giriş çıkış adımlarının daha sıkı kontrollere tabi olduğunun da belirtilmesi gerekir.

Fransa Vizesi Gerekli Evraklar 2023

Fransa vizesi gerekli evraklar 2023 derlenirken danışmanlık firmaları size yol gösterici olacaktır. Vize başvuru adımlarında derlenmesi gereken belgelerden en önemlileri şu biçimde sıralanır;

  • Vize başvuru adımlarında başvuru formunu doldurmalısınız. 2 nüsha halinde başvuru formunun ıslak imzalı şekilde iletilmesi gerekmektedir. Başvuru formunda verilen bilgilerin doğruluğundan ve güncelliğinden siz sorumlusunuz.
  • Başvuru formuna ek olarak kimlik belgesi ve ikametgah belgesi de talep edilecektir. E devlet üzerinden temin edilen belgelere de onay verilmektedir. Başvuru adımlarına dair sorun meydana gelmemesi için kişilerin özellikle e- imzalı olan belgeleri tercih etmesi gerekir. 2 adet de biyometrik fotoğrafın sunulması istenmektedir. 2 adet biyometrik fotoğrafı sunarken bu fotoğrafların son 6 aya ait olduğundan emin olmalısınız. Ülkeye giriş çıkış sürecini de içine alacak şekilde seyahat ve sağlık sigortanızın da aktif olması istenmektedir.

Fransa D tipi vize kaç günde çıkar; belgelerin iletilmesinin sonrasında ortalama 4 hafta içerisinde onay alabilirsiniz. Fransa vizesi ne kadar; vize başvurunuzun dikkate alınması için vize harcının da ödenmesi gerekmektedir. Fransa vizesi gerekli evraklar 2023 içerisinde vize harcının ödendiğine dair belgelerin de sunulması istenir.

Fransa vizesi 2023 almak isteyen kişilerin temelde 2 farklı vize tipinden haberdar olması gerekmektedir; C tipi ve D tipi. C tipi vize 90 günden az kalacak olan kişiler için hazırlanmıştır. Kısa süreli vize olarak da tanımlanmaktadır. 90 günden uzun kalmak isteyen kişilerin ise, D tipi vize alması gerekmektedir. Bu vize Ulusal Vize olarak da tanımlanmaktadır. Çalışma izni ya da oturum talep etmek isteyen kişilerin D tipi vizeyi talep etmeleri gerekmektedir. D tipi vize kapsamında çalışma, aile birleşimi ve uzun dönem öğrencilik gibi alt başlıklar da mevcuttur.

-Fransa Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

Fransa aile birleşimi gerekli evraklar derlenirken aile birleşimini, kanıtlamak için evliliğinizin resmi olarak gerçekleştiğine dair onay almanız gerekmektedir. Bu aşamada uluslar arası geçerliliği olan evlenme belgenizi Fransızcaya tercüme ettirerek noter onaylı şekilde sunmanız talep edilmektedir. Fransa aile birleşimi gerekli evraklar arasında kişilerin tam tekmil nüfus kayıt örneği de istenmektedir. Bu nüfus kayıt örneğinde önceki evlilikleriniz de sıralanacaktır. Önceki evliliklerinizin boşanma ile sonuçlandığını resmi belgeler aracılığı ile sunmanız gerekmektedir.

Fransa vizesi 2023 aile birleşimi başvurusunda sadece önceki evliliklerinize dair boşanma verilerini değil, önceki evliliklerden olan çocukların velayet durumlarınızı da iletmeniz istenecektir. Sizin aile birleşimi talebini yetkili birimlere ulaştırmanızın sonrasında 90 günlük bir bekleme süreci başlayacaktır. Bu 090 günlük bekleme sürecinin sonrasında olumlu ya da olumsuz yanıt tarafınıza iletilecektir. Başvuru sürecinde detaylar ile uğraşmadan vize başvurusunun eksiksiz tamamlanmasını mümkün kılabilmek için bu alanda uzmanlığını kanıtlamış olan danışmanlık firmalarından destek alabilirsiniz. konunun uzmanı olan firmalar komisyon ile hizmet vermektedir. Komisyon ödemesini yapmanız durumunda başvuru adımlarının detayları ile uğraşmak zorunda kalmayacaksınız.

-Fransa Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar

Fransa çalışma vizesi gerekli evraklar arasında onay aldığınız kurumsal firmadan sunulan davet mektubunun ilk olarak sunulması gerekmektedir. Kurumsal bir firma tarafından sunulan davet mektubu sizin en kısa sürede onay almanızı mümkün kılacaktır. Kurumsal firmanın davet mektubunda hangi pozisyonda işe alındığınız, beklenen ortalama yıllık gelir, hangi tarihte işe başlamanın gerektiği gibi hususların da yer bulması gerekmektedir. Çalışma maksadı ile gelen kişilerin de mal varlıkları ve hesap özeti hakkında veri sunması gerekmektedir. Ülkeye kamu bağlamında yük olacak olan kişilerin çalışma izni almasına da imkan verilmeyecektir.

Fransa çalışma vizesi gerekli evraklar arasında kişilerin yetkinlik seviyelerini belli eden diplomaların, sertifikaların ve referans mektuplarının da sunulması gerekir. Çalışma vizesi almak için Fransa’nın öncelik verdiği alanlarda çalışmanız işleriniz kolaylaştıracaktır. Fransa’ya katkı sağlayacak olan kişilerin başvurularının onaylanmasının çok daha kolay olduğunun da ayrıca bildirilmesi gerekmektedir. Fransa vizesi 2023 talep adımlarını yerine getirirken kişilerin dikkate alması gereken bir diğer nokta da kesinlikle daha öncesinde bir AB ülkesinde çalışma izni ile iş tecrübesi edinip edinmediğinizdir. AB ülkelerinden birinde daha öncesinde tecrübe sahibi olmanız durumunda Fransa tarafından onaylanmanız da sizin için artık çok daha kolay bir hal alacaktır.

-Fransa Öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar

Fransa öğrenci vizesi gerekli evraklar arasında kişilerin Fransızcaya ne kadar hakim olduklarına dair sınav bilgilerinin de sunulması gerekmektedir. Bu aşamada kişilerin eğitim görecekleri okulun diline hakim olup olmadığını ölçmek için haricen sınavlar da yapılabilmektedir. Fransa öğrenci vizesi gerekli evraklar temin edilirken kişilerin ülkede oturum almalarının sonrasında devlet tarafından sunulmuş olan dil kurslarına katılımları da talep edilebilmektedir. Fransa vizesi 2023 almak isteyen kişilerin ülkeye girişlerinin sonrasında kültürel entegrasyona dair sorun yaşamayacaklarından emin olmak için kademeli biri biçimde incelemeler yapılmaktadır. Öğrenci olarak giriş yapan ve birkaç dönem Fransa’da okuyan kişilerin daha sonrasında ülkede iş bulmaları ve çalışma izni almalarının da daha kolay olacağının bildirilmesi gerekir. Öğrencilerin Fransa vatandaşı olan bir yakınları olması durumunda onların da okul kabul mektubuna ek olarak davetiye sunmaları sürecin daha kısa sürede tamamlanmasını mümkün kılacaktır.

Fransa Vizesi Ücreti 2023

Fransa vizesi ücreti 2023 ödeme adımlarında hesaba aktarmanız gereken tutar senelik olarak değişime tabi tutulmaktadır. Vize ücreti ile alakalı olarak sorun yaşamak istemeyen kişilerin konsoloslukça belirtilen verilere itimat etmesi gerekmektedir. Fransa vizesi ücreti 2023 ödeme adımları sonrasında size verilecek olan tüm belgeleri ve makbuzları da saklamanız gerekmektedir. Pandeminin etkisi ile işlemler dijital olarak kayıt altına alınsa dahi Fransa vizesi 2023 ödeme adımlarının sonrasında kişilerin ret yanıtı alması durumunda harç olarak yatırmış olduğu tutarın iade edilmesi söz konusu olmayacaktır. Bu durum sadece Fransa’da geçerli değildir.

Diğer Avrupa ülkelerinde de aynı şekilde ret yanıtı aldığınız zaman yatırdığınız tutarın iade edilmesine izin verilmeyecektir. Pasaport için bu prosedür geçerli değildir. Pasaport için yatırmış olduğunuz defter bedeli ve harç tutarının pasaport almaktan vazgeçmeniz durumunda isterseniz hesabınıza yeniden iade edileceğini de belirtmek gerekmektedir. Tüm bu finansal başvuru aşamaları ile alakalı bilgi sahibi olmak isteyen kişilerin çok dikkatli olmaları gerekmektedir. Danışmanlık firmaları tüm sürece dair size gerekli olan desteği sunacaktır. Başvuru adımlarının tüm safhalarını üstlenen bu firmalar bir komisyon üzerinden çalışmaktadır. Vize harcının yanı sıra kişilerin aldıkları ek hizmetler de dikkate alınarak bir komisyon bedeli hazırlanacaktır.

Fransa Vizesi Aile Birleşimi 2023

Fransa vizesi aile birleşimi 2023 talep adımlarının ülkede vatandaşlık sahibi olmak ile karıştırılmaması gerekir. Fransa vatandaşı ile evlenmenizin sonrasında, bu ülkede vatandaşlık hakkı değil sadece oturum hakkı elde edeceksiniz. O oturum hakkını elde etmek için de koyulan tüm kurallara eksiksiz bir içimde uymanız beklenmektedir. Oturum hakkı almak isteyen eşin hangi diplomalara sahip olduğu, hangi yetkinlikleri sergilediği konusunda da veri sunmanız gerekmektedir. Maddi durumu yeterli olmayan kişilerin aile birleşimi üzerinden de başvuru adımını tamamlamasına imkan verilmemektedir.

Fransa vizesi aile birleşimi 2023 vize başvuru adımlarının yerine getirilmesi için evliliğinize dair tüm resmi belgeleri sunmalısınız. Sadece Fransa’dan oturum talep eden eşin değil, aynı zamanda, Fransa vatandaşı olan eşin de başvuru adımlarında kişisel bilgilerini sunması gerekmektedir. Fransa vizesi 2023 talep adımlarında Fransa vatandaşlı olan eşin bu vatandaşlığı nasıl elde ettiğine dair de bilgilendirme talep edilmektedir.

Fransa Çalışma Vizesi 2023

Fransa çalışma vizesi 2023 almadan istihdam edilen kişilerin tespit edilmesi durumunda başvurularının askıya alınacağının bildirilmesi gerekmektedir. Bu noktada vizeleri ve oturum izinleri iptal edilerek sınır dışı edilmelerine karar verilecektir. Fransa çalışma vizesi 2023 talep adımlarını yerine getirirken yetkinliğinizi sertifikalar, diplomalar üzerinden yansıtırken tüm bu belgelerin noter onaylı şekilde Fransızcaya çevrilmesinin zorunlu olduğunu da belirtmek gerekir. Noter onaylı olmayan tercümeler kabul edilmemektedir.

Fransa vizesi 2023 talep eden kişilerin ülkeye giriş gerekçeleri ile talep ettikleri vizenin uyum içinde olması istenmektedir. Bir örnek ile açıklamak gerekirse kısa süreli iş seyahat vizesi almasının sonrasında Fransa’da işletme açma gibi bir durum mümkün olmayacaktır. Fransa vize işlemlerine dair en kapsamlı incelemeleri yapan ülkeler arasında yer almaktadır. Özellikle güvenlik ile alakalı bir açık meydana geldiği anda bu durum anında tespit edilecektir.

Fransa İş Arama Vizesi 2023

Fransa iş arama vizesi 2023 almak isteyen kişilerin ön lisans, lisans veya yüksek lisans diplomaları ile alakalı bilgilendirmeleri sorunsuz şekilde sunmaları gerekmektedir. Fransa iş arama vizesi 2023 almak isteyen kişilerin referans numarası üzerinden başvurularının ne aşamada olduğunu kontrol etmelerine de imkan verilmektedir. Konsolosluklara bizzat gitmenize gerek kalmadan işlemlerin büyük bir çoğunluğunu online şekilde tamamlamanıza imkan verilmektedir. Fransa vizesi 2023 kategorisinde çalışma vizesi talep etmeden ülkede istihdam edilen kişilerin çalışma sahasında kendi özlük haklarını koruması mümkün olmayacaktır. Örneğin işten atılmanız durumunda ya da bir iş kazası geçirmeniz söz konusu olursa normal koşullarda devletin sunmuş olduğu sosyal yardımlardan istifade etme hakkını elde edebilirsiniz. Fakat izinsiz şekilde istihdam edilen kişilerin bu özlük haklarını korumasına olanak sağlanmayacaktır.

Kişilerin Fransa’ya girmek için istifade edebilecekleri bir diğer vize türü de Schengen olarak tanımlanmaktadır. Schengen vizesi almak isteyen kişilerin birden fazla ülke dolaşma planları bulunuyorsa, en çok hangi ülkede kalacaklar ise o ülkenin Schengen vizesini talep etmeleri gerekmektedir. Schengen vizesi 180 günlük bir periyodun, en fazla 90 gününde aktif olarak kullanılabilmektedir. Aksi takdirde sorun meydana gelebilmektedir. Schengen bir ortak vize programıdır. Bu programa dahil olan ülkelere aldığınız bir vize ile diğer Schengen ülkelerini de dolaşmanıza imkan verilmektedir. Vize başvuru adımlarında sıkı güvenlik denetimleri yapılacaktır. Bunun sonrasında ülkelere girişinizin sonrasında ülkelerin genel güvenliğine aykırı bir tutum takınılırsa ülkeler anında duruma dair birbirlerini haberdar etmektedir.

Fransa Eğitim & Erasmus Vizesi 2023

Fransa eğitim & Erasmus vizesi 2023 talep adımlarını yerine getirirken kişilerin öğrenci değişim programlarından sorumlu olan Erasmus Ofisi ile iletişim içerisinde olması gerekmektedir. Öğrenci değişim programında onay almak isteyen kişilerin lisans not ortalamaları ve dil puanının yeterli olması gerekmektedir. Fransa eğitim & Erasmus vizesi 2023 işlemleri ile alakalı olarak en temel unsur sizin maddi durumunuzun bu eğitimi karşılayacak nitelikte olup olmamasıdır. Maddi durumunuzu yansıtmak için hesap özetinizi sunabilirsiniz. 6 ay süre içerisinde hesabınıza ne kadar para girip çıktığı kontrol edilerek maddi durumunuzun uygun olup olmadığı konusunda karara varılmaktadır. Öğrencilerin kabulü sırasında da maddi durum Fransa’nın en temel kıstasları arasında yer almaktadır.

Fransa vizesi 2023 talep edilirken kişilerin ret yanıtı almaması için Türkiye’de hangi okuldan eğitim aldıklarından başlayarak Fransa’da hangi okuldan onay aldıklarına kadar bilgi sunmaları gerekmektedir. Erasmus’un staj için açılan versiyonu da bulunmaktadır. Staj için başvuruda bulunmak isteyen kişilerin aynı zamanda kısmi zamanlı çalışma izni de alması gerekmektedir. Kısmi zamanlı çalışma izni olmadan legal bir biçimde staj yapmanız mümkün olmayacaktır.

Fransa Vize Reddi 2023

Fransa vize reddi 2023 kategorisinde kişilerin ilk olarak dahil olmaları gereken işlem reddi itiraz başvurusudur. Reddi itiraz başvurusu ile beraber ret yanıtı alan vize başvurunuzun, yeniden değerlendirmeye alınmasını mümkün kılabilirsiniz. Reddi itiraz başvurusunu sadece konsoloslukların belirlemiş olduğu zaman aralığında tamamlamanıza imkan verilmektedir. Vize başvurusunda eksik belge sunulması, başvuru formunun doğru doldurulmaması gibi hususlar sebebi ile ret yanıtı almanız söz konusu olabilmektedir. Fransa vize reddi 2023 alan kişilerin reddi itiraz başvuruları da kabul edilmezse yeniden başvuruda bulunarak tüm vize sürecini yeniden işleme dahil etmeler gerekmektedir. Vize başvuru adımında kişilerin yatırmış oldukları vize harcının iadesi söz konusu değildir. Yeni vize başvurusu yaparken yeniden vize harcının yatırılması gerekmektedir. Bu durum sadece Fransa’da geçerli değildir. Aynı zamanda tüm Avrupa ülkelerinde de iade başvurusunda bulunsanız dahi harcın tarafınıza iade edilmeyeceği belirtilmektedir.

Fransa Schengen ülkesi midir?

Fransa Schengen ortak vize programına dahil olan ülkeler arasında yer almaktadır.

Fransa vizesi başvuru sonuçları ne zaman açıklanır?

Başvurunun tamamlanmasının akabinde ortalama 4 haftalık bir zaman diliminde başvurunuzun yanıtlanması sağlanmaktadır.

Fransa aile birleşimi nasıl talep edilir?

Fransa vatandaşı ile evlenmeniz ve evliliğinizin resmi olduğunu belgelemenizin sonrasında aile birleşimi talep etme hakkını elde edebilirsiniz.

FRANSA VİZE DİLEKÇE VE BAŞVURU FORMLARI
Vize Dilekçe Örnekleri Aşağıdaki Gibidir.
Tabloda listelenen formları indirerek lütfen bizimle 0850 307 96 81 numaradan ücretsiz iletişime geçiniz.
FRANSA TİCARİ BELGELER FRANSA TURİSTİK BELGELER
Fransa Vizesi 2023 1 – wordicon Ticari Vize Genel Başvuru Evrakları Fransa Vizesi 2023 1 – wordicon Turistik Vize Genel Başvuru Evrakları
Fransa Vizesi 2023 1 – wordicon Ticari Vize Başvuru Dilekçesi Fransa Vizesi 2023 1 – wordiconTürkçe Dilekçe Listesi
Fransa Vizesi 2023 1 – wordicon İngilizce Başvuru Dilekçesi Fransa Vizesi 2023 6 – jpg Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize almak istediğiniz ülke için Vize Rejim Tablosuna bakınız.
Duyuru! Pasaportunuzu kullanabilmeniz için geçerlilik süreniz, seyahat süreniz artı 6 ay olmalıdır. E-Pasaport sitesinden de bilgi alabilirsiniz.
Oyla! post
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.