Norveç Vize Dilekçe Örneği - Visa Center

Norveç Vize Dilekçe Örneği

Norveç Turistik Vize Dilekçe Örneği

Norveç İngilizce Dilekçe Örneği

Norveç Türkçe Dilekçe Örneği

Norveç turistik vize ihtiyaçlarınız için Norveç turistik vize talep dilekçesi, Norveç ticari vize ihtiyaçlarınız için ise Norveç ticari vize talep dilekçesi doldurmalısınız.

Kuzey Avrupa’da İskandinav Yarımadası’nın batı kesimi boyunca uzanan Norveç, soğuk iklimi ile birlikte iç ısıtan bir doğa güzelliğine sahiptir. Doğa ananın oldukça cömert davrandığı Norveç’te fiyortlar, eşsiz kıyılar, kuzey ışıkları ve daha görülecek pek çok turistik güzellik mevcut. Ülkeyi turist olarak ziyaret edebilmek adına almanız gereken Norveç turist vizesine ulaşmak istiyorsanız, Norveç İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben yazmanız gereken Norveç turistik vize talep dilekçesi hazırlamanız gerekecektir. Dilekçede şu hususlara açıklık getirmeniz gerekiyor:

 • Norveç seyahatinizin maksadı
 • Norveç seyahatinizin ülkeye giriş ve çıkış tarihleri
 • Norveç seyahatinizin masraflarının tarafınızdan karşılanacağının taahhüdü
 • Norveç seyahati sponsor tarafından karşılanacaksa, bu konuda bilgi
 • Norveç seyahat masraflarının sponsor tarafından karşılanacak olması durumunda sponsor dilekçesi
 • SGK kayıtlı çalışan olmanız halinde, şirket antetli kâğıdına hazırlanmış izin tarihlerinizi belirten, yetkili onaylı ve kaşeli dilekçe

Tüm bilgilerin vize başvuru evrakları ile desteklenmesi gerekmektedir.

Norveç Ticari Vize Dilekçe Örneği

Doğal güzellikleri ile dillere destan, Vikingler ile tarihin tozlu sayfalarında kalmış oldukça eski hikâyelerin sahibi Norveç, ticari anlamda dünyanın en önemli ülkelerinden biridir. Petrol ve doğal gaz rezervlerinin yanı sıra, ülkede balıkçılık ve deniz ürünlerinin endüstriyel kullanımı dünyanın zirvesinde yer almaktadır.

Pek çok alanda kendisini sanayileştiren ve geliştiren ülke, kişi başına düşen yıllık gelirde dünyanın zirvesinde yer alan ülkelerden biridir. Ticari anlaşmalar, iş toplantıları, iş gezileri, pazar ve ürün araştırmaları, fuar ve seminerler de dâhil olmak üzere her türden ticari maksat ile ülkeye giriş yapmak ise Norveç ticari vizesi almaya bağlıdır. Norveç ticari vize talep dilekçesi doldurarak ülkeye ulaşmak adına, dilekçede şu hususlar açığa kavuşturulmalıdır:

 • Ticari seyahatinizin amacı
 • Ticari seyahatinizin gerçekleşeceği şirket ya da organizasyon bilgileri
 • Ticari seyahatinizin tarihleri
 • Ticari seyahatinizin masraflarının nasıl karşılanacağı
 • Şirketteki göreviniz

Norvec Vize Dilekce Ornegi

Tüm bu bilgiler, bağlı bulunduğunuz şirketin antetli kâğıdı üzerinde yer almalı ve son olarak şirket kaşesi ile şirket yetkilisi onayı gösteren imzası ile noktalanmalıdır.

Norveç vize formu nasıl doldurulur? Doldurulmuş Norveç vize form örneklerine https://www.visacenter.com.tr/norvec-vize-basvuru-formu/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.
Başa dön tuşu
× Norveç Vizesi