İZLANDA Vize Dilekçe Örneği

İZLANDA Vize Dilekçe Örneği

İzlanda turistik vize ihtiyaçlarınız için İzlanda turistik vize talep dilekçesi, İzlanda ticari vize ihtiyaçlarınız için ise İzlanda ticari vize talep dilekçesi doldurmalısınız.

İzlanda Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2023

Vize dilekçe örneklerine yazı sonunda ulaşabilirsiniz.

Batı Avrupa’nın oldukça kuzeyinde, Atlas (Atlantik) Okyanusu’na bağlı olan Arktik deniz üzerinde yer alan İzlanda, 103.000 Km² yüzölçümü bulunan İzlanda Adası üzerinde kurulu bir devlettir. Yüzölçümüne göre oldukça düşük oranda bir nüfus barındıran İzlanda, geçtiğimiz yıl yapılan nüfus sayımına göre toplamda 360 bin kişiye yakın bir nüfus barındırmaktadır. Adanın geniş yelpazede son derece volkanik bir ada olması dolayısıyla kış turizmine açık olması sebebi ile yılda ortalama 1,5 ilâ 2 milyon turist çekmesi ise sıra dışı.

Eğer İzlanda’ya turistik seyahat düzenlemek istiyorsanız, Avrupa Birliği’nin de bir parçası olan ülkeye giriş yapabilmek adına İzlanda turistik vizesi almanız gerekli. İzlanda turistik vize talep dilekçesi ise bu vizeye ulaşmak için bir ön koşul ve talep dilekçesidir. İlgili dilekçeyi yazarken şu hususlara dikkat ediniz:

 • İzlanda seyahatinizin kesin başlangıç ve bitiş tarihlerini yazınız.
 • İzlanda seyahatinizin nedeni/nedenlerini yazınız.
 • İzlanda seyahatinizin masraflarının nasıl karşılanacağını belirtiniz.
 • İzlanda seyahatiniz için doldurulacak dilekçeye ek olarak, SGK’lı çalışan iseniz işyerinizden alacağınız antetli kâğıt üzerine ek dilekçe almalı ve ilgili tarihlerde izinli olduğunuzu kaşe ve yetkili imzası ile teyit ettirmelisiniz.
 • Öğrenci ya da ev hanımı olmanız halinde, sponsor bildirmeli ve sponsor tarafından yazılacak ek dilekçeyi ana dilekçe ile İzlanda Başkonsolosluğu’na ibraz etmelisiniz.

 

İZLANDA Vize Dilekçe Örneği

İZLANDA Vize Dilekçe Örneği

Dilekçenizin kabul görmesi adına, İzlanda vize başvuru belgeleri ile dilekçeyi destekler nitelikte belgeler ibraz ediniz.

İzlanda Ticari Vize Dilekçe Örneği

İzlanda ekonomisi küçük ve yerel olmasına karşın, coğrafi yapısı nedeni ile temelde deniz ve hayvancılık ürünlerine bağlıdır. Bunun yanı sıra, nüfusun büyük çoğunluğu hizmet sektöründe varlık göstermektedir. İzlanda’nın bu küçük ve yerel ekonomi ile kişi başına düşen yıllık geliri ise 70 bin Euro üzerinde ve dünya standartlarının üzerindedir.

Son derece refah yaşayan İzlanda halkı, bu sebeple önemli yatırımlara açık ve gelişime aç bir yapıdadır. İzlanda’da düzenlenecek herhangi bir ticari organizasyon ya da iş toplantısı için ülkeye ticari vize ile giriş yapabilirsiniz.

İzlanda ticari vize talep dilekçesi ile İzlanda’ya vize başvurusu yapmak adına, dilekçede şu hususları belirtiniz:

 • Öncelikle, dilekçeyi antetli şirket kâğıdına hazırlayınız.
 • Dilekçede şirket yetkilisi ya da yetkililerinin imzasını bulundurunuz.
 • Dilekçede şirket kaşesi bulundurunuz.
 • Dilekçede şirketteki görevinize atıf yapınız.
 • Dilekçede seyahat tarihlerinizi bildiriniz.
 • Dilekçede seyahat amacınızı bildiriniz.
 • Dilekçede belirli ise iş toplantısı yapılacak şirketi ya da ticari faaliyete katılacak olan kongre, fuar, seminer bilgilerini paylaşınız.
 • Dilekçede İzlanda’da olacağınız süreçte doğacak masrafların nasıl karşılanacağını bildiriniz.
İzlanda vize formu nasıl doldurulur? Doldurulmuş İzlanda vize form örneklerine  visacenter.com.tr/izlanda-vize-basvuru-formu/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.
Izlanda için vize gerekli mi?
Evet İzlanda’ya gitmek isteyen kişiler Schengen vizesine başvurmak zorundadır.
Izlanda vizesi nasıl alınır?
İzlanda vizesi almak isteyen kişiler dosyalarını eksiksiz bir şekilde bir araya getirerek konsolosluklarına iletmelidir.
Izlanda vizesi kolay mı?
İzlanda vizesini almak isteyen kişilerin dosyalarını büyük bir titizlikle oluşturmaları gerekmektedir, böylece kolayca vizelerini alacaklardır.
5/5 - (1 vote)