İSPANYA Vize Dilekçe Örneği

İSPANYA Vize Dilekçe Örneği

İspanya İngilizce Dilekçe Örneği

İspanya Türkçe Dilekçe Örneği

İspanya turistik vize ihtiyaçlarınız için İspanya turistik vize talep dilekçesi, İspanya ticari vize ihtiyaçlarınız için ise İspanya ticari vize talep dilekçesi doldurmalısınız.

Vize dilekçe örneklerine yazı sonunda ulaşabilirsiniz.

Avrupa Kıtası’nın dünyaya açılmasının önünü açan İspanya, bu anlamda Amerika Kıtası ve uzak doğunun keşfedilmesinde önemli bir rol üstlenmiştir. Turistik anlamda Akdeniz ve Atlantik Okyanusu’na olan sahilleri ile ünlü İspanya, turizm söz konusu olduğunda Avrupa’nın en önemli turistik merkezlerinden biri durumundadır.

Yıllara göre hangi ülkeye, hangi sayıda turist ziyareti gerçekleştiğine bakıldığında, İspanya’nın kıta Avrupası için Fransa ile birlikte Avrupa’da 1 ve 2. sırayı sürekli paylaşan iki ülkeden biri olduğunu gözlemleyebilirsiniz.

İspanya, Türk vatandaşlarına (Bordo Pasaport sahibi) turist vizesi ile ülkeye alım gerçekleşmekte ve tatil fırsatı vermektedir. İspanya turistik vize talep dilekçesi doldurarak, hayalinizdeki İspanya tatiline ulaşabilirsiniz. Dilekçe için şu noktalara dikkat etmeniz gereklidir:

 • İspanya’ya tatil amaçlı gideceğinizi belirtin.
 • İspanya’da kalış sürenizi belirtin.
 • İspanya’da oluşacak masraflarınızın kendiniz tarafından ya da sponsor tarafından karşılanacağını belirtin.
 • Sponsor tarafından karşılanacak masraflar, ev hanımları ve öğrenciler için geçerli olup, birinci dereceden akrabalar (Anne, baba, çocuklar) sponsor kabul edilmektedir.
 • İspanya’da bulunacağınız sürede, Türkiye’de SGK’lı bir çalışan iseniz izinli olduğunuzu gösterir dilekçe oluşturun. Bu dilekçe şirket tarafından kaşe ve imzalı şekilde antetli kâğıda hazırlanmalıdır.

 

İSPANYA Vize Dilekçe Örneği

İSPANYA Vize Dilekçe Örneği

İspanya Ticari Vize Dilekçe Örneği

İspanya, Batı Avrupa’da Atlantik Okyanusu ve Akdeniz sahilleri boyunca uzanan, İberya Yarımadası üzerinde bulunan İspanyol Devletidir ve Parlamenter Monarşi ile yönetilir. Bu ülkenin AB için önemi oldukça büyüktür. Büyük bir ekonomisi bulunan İspanya, son yıllarda krizle başa çıkmaya çalışmakta ve bununla birlikte ekonomik reformlar yapmaktadır.

Dış yatırımcıları ülkeye çekmek ve ekonomisini toparlamak isteyen İspanya’da pek çok firma, ithalat ve ihracat ağı üzerinden dünya ile bağlantılıdır. Türk şirketleri ve Türk iş insanlarının sıklıkla ziyaret ettiği İspanya ile ticari bağlarınız varsa ve İspanya’ya ticari sebeple gidecekseniz, bu durum için İspanya ticari vizesi almalı veİspanya ticari vize talep dilekçesi doldurmalısınız. Dilekçede şu konulara eğilmeniz gereklidir:
 • İspanya seyahati sebebiniz
 • İspanya seyahat süreciniz
 • İspanya’da katılacağınız ticari organizasyona ait şirket ya da organizasyon bilgileri ve tarihi
 • Alacağınız ticari vize ile diğer AB ülkelerine giriş yapıp yapmayacağınız konusundaki taahhüt
 • İspanya seyahatiniz süresince karşılaşacağınız masrafların nasıl karşılanacağı
 • Bir işyeri çalışanı olarak seyahat ediyorsanız şirketteki göreviniz.
İspanya vize formu nasıl doldurulur? Doldurulmuş İspanya vize form örneklerine  visacenter.com.tr/ispanya-vize-basvuru-formu/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.
Ispanya vize başvuruları ne zaman başlayacak?

İspanya başvurularında başlama süresünü belirleyen vize türü ve seyahat tarihidir. Bunlar dikkate alınarak işlemelere başlanmalıdır.

Ispanya vize veriyor mu?

İspanya Türk vatandaşlarına vize vermektedir çünkü iki ülke arasında muafiyet anlaşması yoktur.

Ispanya vizesi için neler gerekli?

İspanya vizesi için gerekli olan konular ülkeye yapılan seyahatin amacına göre değişir, en önemlisi doğru vize için başvuruda bulunmaktır.

 

3/5 - (3 votes)