İspanya Vize Başvuru Formu

İspanya Vize Başvuru Formu

İspanya’ya seyahat etmeyi planlayan bordo pasaporta sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için İspanya vizesi gereklidir. Resmi pasaport sahibi olan kişiler ise 90 günden daha kısa sürecek olan seyahatleri için vize uygulamasına tabi değildirler.

İspanya Vize Başvuru İşlemleri

90 günden uzun sürecek seyahatlerde resmi pasaport sahipleri de İspanya vizesi almaları gerekir. 90 günü aşan bu seyahatler eğitim nedeniyle, çalışma nedeniyle, oturma nedeniyle veya aile birleşmesi amaçlı olabilir. Bütün bu durumların hepsi Ulusal İspanya Vizesi kapsamına girmektedir.

Bu vizeye uzun süreli seyahat etmek isteyen herkes başvuruda bulunmak zorundadır.90 günden kısa süren İspanya gezileri için bordo pasaportlu Türk Vatandaşlarına Schengen vizesi verilir. Bu vizenin süresi ilk başvuruda bir haftadır.

İspanya Vize Başvuru Formu

İspanya Vize Başvuru Formu

Schengen vizesi Avrupa Birliği ülkelerince imzalanmış serbest seyahat anlaşmasına dayanan Avrupa Birliğine üye olmayan ülkelerin vatandaşlarına 90 günden kısa seyahatlerinde 26 ülkeyi gezme imkanı sunar.

Vize başvurusu İspanya Konsolosluğuna veya Büyükelçiliğine yapılmaktadır. Gerekli evrakların teslimi ile başvuru süreci başlamış olur. Vize başvurusu en geç 15 gün içinde tamamlanır. Ancak yetkili kurum bu süreyi uzatabilir.

İspanya Vize Başvurusu

İspanya Konsolosluğu başvuru sahibi hakkındaki bilgilere vize başvuru formu aracılığı ile ulaşacağı için, İspanya vize başvuru formunda eksiksiz ve gerçeğe uygun olan bilgiler verilmelidir.

İspanya konsolosluğu uyumsuz veya yanlış bilgilerle karşılaştığında başvuru işlemleriniz reddedilebilir. Başvuruda saptanan usulsüzlük durumunda vize başvurunuzun reddi dışında ceza almanıza sebep olabilir.

İspanya vize başvuru formu, İspanya Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olan 4 sayfalık resmi bir belgedir. İspanya vize başvuru formu, İspanyolca, İngilizce veya Türkçe olarak doldurulmaktadır.

İspanya vizesi nasıl alınır? Tüm detayları incelemek için  visacenter.com.tr/ispanya-vize-basvurusu/ bağlantısını inceleyebilirsiniz.

İspanya Vizesi Başvuru Dilekçesi

İspanya vizesi başvuru dilekçeleri kişisel bilgilerinize ve seyahat amacınıza uygun olmalı ve dilekçede beyan ettiğiniz ifadelerin teslim edeceğiniz diğer evraklarla tutarlılığı bulunmalıdır.

Başvuru sahibi bu dilekçede diğer Schengen ülkelerine geçiş yapmayı planlanıyorsa belirtmelidir. Başvuru sahibi seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı bilgisini bu dilekçede vermelidir. İspanya turist vizesine başvurulacaksa dilekçede konaklama bilgisi belirtilmelidir. Eğer aile/arkadaş/akraba yanında konaklanacaksa ziyaret vizesi kategorisinde başvuru yapılmalıdır.
İspanya vize dilekçesi nasıl yazılır ?Örnek  vize dilekçesi için  visacenter.com.tr/ispanya-vize-dilekce-ornegi/ bağlantısına bakabilirsiniz.
Ispanya vize başvuruları ne zaman başlayacak?

İspanya vize başvurularında başlama süresi yeni uygulamaya göre seyahatten en az 17 gün önce olmak zorundadır ancak buna uyulması halinde başvurular kabul edilir.

Ispanya vize başvurusu nereye yapılır?
 

İspanya vize başvuruları konsolosluğun yetkilendirdiği kurumlara ya da Turizm ve seyahat acentalarına yapılmaktadır.

Ispanya vizesine nasıl başvurulur?

Başvuru sahibi yaşadığı ilin bağlı bulunduğu İspanya konsolosluğuna belirlenmiş şartlara uyarak başvuru yapmalıdır. Başvurularda dikkat edilmesi gereken en önemli detay şehrin konsolosluk ya da elçilik yetki alanında bulunmasıdır.

 

Oyla! post