Ispanya Konsolosluğu

Ispanya Konsolosluğu

Avrupa kıtasının güneybatısında bulunan İspanya bitmeyen kilisesi Sagrada Familia, El hamra sarayı, Park guell gibi birçok önemli yapısıyla turist çekiyor. Ayrıca İspanya La liga, flamenko dansı ve boğalarıyla da tüm dünya tarafından ilgiyle takip ediliyor. Türkiye’den de birçok vatandaş İspanya’yı ziyaret etmek istiyor. İspanya Konsolosluğu – Visa Center firması tarafından randevu alımı, konsolosluğun sağladığı hizmetler ve adresleri gibi bilgileri içerecek şekilde açıklamıştır.

İspanya Aile Birleşimi

İspanya ziyareti için gerekli olan vize işlemlerini İstanbul’da bulunan İspanya Konsolosluğu online olarak yerine getirebiliyor. Ayrıca İstanbul’daki İspanya Konsolosluğunun iki ülke arasındaki ticari ve sosyal ilişkileri geliştirme yönünde hizmet sunmaktadır. Büyükelçilik görevinde olan Ankara’daki konsolosluk diplomatik ilişkileri güçlendirmektedir.

Ispanya Konsolosluğu

Ispanya Konsolosluğu

İSPANYA KONSOLOSLUĞU

İSPANYA KRALLIĞI BÜYÜKELÇİLİĞİ 

Kançılarya: Abdullah Cevdet Sok. No: 8, 06680 Çankaya, Ankara
Telefon: 438 03 92 – 440 17 96- 440 21 69
Faks: 439 51 70 – 442 69 91
E-Posta: [email protected]
Çalışma Saatleri: 09:00 – 13.30 / 15:00 – 18:00

İSPANYA KRALLIĞI İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU 

Kançılarya: Karanfil Aralığı Sok. No: 16 1.Levent, 80620 Beşiktaş, İstanbul
Telefon: (0212) 270 74 10- 270 74 14- 270 24 65
Faks: (0212) 270 74 84 – 325 30 31
E-Posta: [email protected]
Çalışma Saatleri: 08.30 – 15.30
Görev Bölgesi:Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bilecik, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, Giresun, İstanbul, Isparta, İzmir, Karabük, Kastamonu, Kırklareli, Kocaeli, Manisa, Muğla, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Tekirdağ, Trabzon, Yalova, Zonguldak.

İspanya Konsolosluğu İstanbul

Başkonsolosluk görevinde yer alan temsilciliğin iki ülke arasındaki kurallara bağlı olarak ülkemizin en önemli şehirlerinden biri olan İstanbul’da hizmet vermektedir. İspanya konsolosluğu İstanbul hizmetleri, ticari, sosyal ilişkilerin geliştirilmesi için birçok yönden hizmet sunmaktadır.

İspanya Konsolosluğu Ankara

Büyükelçilik görevini üstlenen Ankara temsilciliği, Türkiye’nin başkentidir. Diplomatik olarak üstlendiği sorumlulukların yanı sıra aynı zamanda politik ve kültürel bağlarında güçlendirilmesi için büyük çaba sarf edilmektedir.

İspanya Konsolosluğu Randevu

İspanya konsolosluğu randevu işlemleri için öncelikle başvuru da bulunmak gerekmektedir. Randevu acentaları üzerinden, online olarak da randevu işlemleri yapılabilmektedir. Ayrıca 6 ayı aşmayan süreler içinde 90 günden az ise vize alma zorunluluğu bulunmamaktadır.

İspanya Konsolosluğu Nerede

Başkonsolosluk görevini üstlenen kurum, İstanbul Beşiktaş’ta yer almaktadır.

İspanya Konsolosluğu İstanbul Randevu

İstanbul’da ikamet eden İspanyollar, vize işlemleri için başvuru yapacakları zaman konsolosluk vize işlemleriyle online olarak bu işlemi gerçekleştirebilirler. İspanya konsolosluğu İstanbul randevu işlemleri, arama yoluyla da bilgi alınabilecek hizmetlerdir.

İspanya Konsolosluğu Ankara İletişim

İspanya konsolosluğu Ankara iletişim numarası üzerinden her türlü konuda bilgi alabilmek mümkündür. Telefon numaraları; 0312 438 03 92 / 0312 440 17 95 / 0312 440 21 69’dur.

İspanya Konsolosluğu Vize

Vatandaşların vize işlemleri için öncelikle vizenin kısa sürelimi yoksa uzun sürelimi olduğu çok önemlidir. Vize işlemi için yetkilendirilmiş olan merkezler üzerinden online randevular alınabilmektedir.

İspanya Konsolosluğu İzmir

İzmir, Fahri konsolosluğu olarak temsilcilik yapmaktadır. Herhangi bir diplomatik vasfı olmayan kurumun Ankara Büyükelçiliğine bağlı çalıştığı söylenebilir.

İspanya Konsolosluğu Resmi Sitesi

İspanya konsolosluğu resmi sitesi üzerinden, randevu hizmetlerinin yanı sıra birçok işlem yapılabilmektedir. Aynı zamanda vize başvuru evrakları, vize ücretleri, vize sorgulama ile alakalı bütün işlemler de verilen hizmetler arasındadır.

İspanya Konsolosluğu Duyurular

Türkiye’de yaşayan İspanyollar, genellikle duyurulara önem vermektedir. Yapılan duyurular vize başvuru işlemleri ve benzeri durumlar ile alakalıdır. Özellikle son zamanlarda Covid virüs salgını nedeniyle yaşanılan vize ertelemeleri ve başvuru işlemleriyle alakalı bütün gelişmeler, duyurular ve benzeri konular İspanyalı vatandaşlara sunulmaktadır.

İspanya Konsolosluğu Ankara

İspanya konsolosluğu, Türkiye’den İspanya’ya gidecek olan vatandaşların vize ve pasaport işlemlerini gerçekleştirmesi adına faaliyet gösteren resmi kurumdur. İspanya konsolosluğu Ankara adresi, Ankara ve çevre illerde yaşayan kişilerin resmi işlemleri için müracaat edebileceği adrestir.

BLS Ankara İspanya vize işlemlerinin yürütülmesi adına faaliyet gösterir. Vize başvurusunda bulunmak için öncelikle iletişim numarasını aramanız ve randevu almanız gerekmektedir.

BLS Ankara telefon numarası: 0212 281 52 81’dir. Çalışma saatlerinde içerisinde kurumu arayarak vize işlemleri hakkında bilgi alabilir ve randevu oluşturabilirsiniz. Randevu alan kişilerin randevu tarihine kadar gerekli belgeleri hazırlaması ve vize merkezine vermesi ardından işlemleri tamamlanır. Randevu almak için 09.00-13.00 saatlerinde arasında iletişime geçebilirsiniz.

İspanya konsolosluğu mail adresi: [email protected]’tir. İspanya vize işlemleri ile ilgili şikayetleriniz için mail adresi ile iletişime geçebilirsiniz.

İspanya başkonsolosluğu İstanbul Levent bölgesinde yer almaktadır. Vize işlemlerini gerçekleştirmek isteyen vatandaşların hangi ilde yaşadığı fark etmeden başkonsolosluktan randevu alması mümkündür. Randevu almak için İspanya konsolosluğu web adresinde yayınlanan başvuru formunu doldurabilirsiniz. Aynı zamanda 09.00-13.00 saatleri arasında 0212 270 74 10 konsolosluk numarasını arayarak randevu talep edebilirsiniz.

İspanya Türkiye büyükelçiliği Ankara’da bulunur ve vize işlemlerinin gerçekleştirilmesi için faaliyet gösterir. Ankara ve çevre illerde yaşayan kişilerin pasaport alma, pasaport yenileme, İspanya vizesi başvurusu gibi işlemleri için randevu alabileceği kurum İspanya konsolosluğu Ankara adresidir.

Ispanya vize başvuruları ne zaman başlayacak?

İspanya vize başvurularında başlama süresi seyahat tarihinden en az 18 gün önce olmalıdır. Başvurular belirlenmiş olan koşula uyulması halinde kabul edilir.

Ispanyaya gitmek için neler gerekli?

İspanya’ya seyahat gerçekleştirmek isteyenler için gerekli olan vize almaktır. Vize için gerekli olan şartlar İspanya Konsolosluğu tarafından belirlenmiştir.

Ispanya öğrenci vizesi kaç günde çıkar?

İspanya öğrenci vizesine yapılan müracaatlar ortalama 3 ile 15 iş günü aralığında sonuçlanır. 90 günden fazla ülkede kalınacak olanlar seyahat tarihinden en az 30 gün önce işlemlere başlamalıdır.

Oyla! post