İngiltere Konsolosluğu

İngiltere Konsolosluğu

Birleşik krallığı oluşturan 4 ülkenin en büyüğü olan İngiltere Avrupa’nın batısında yer alıyor. Hem Türkiye’de yaşayan İngiliz vatandaşı sayısından dolayı hem de İngiltere ile olan ilişkilerin sıklığından dolayı Türkiye’de bulunan İngiltere Konsolosluğu’nun önemli görevleri bulunuyor.

İngiltere Vize Başvuru Formu

Ayrıca İngiltere’ye birçok turistik değere sahip olması nedeniyle Türkiye’deki birçok vatandaşın ilgisini çekiyor. İngiltere’ye seyahat etmek isteyen vatandaşların İngiltere vizesi alabilmek için Türkiye’deki İngiltere Konsolosluğuna müracaat etmeleri gereklidir.

İngiltere Konsolosluğu – Visa Center firması sayesinde vatandaşların çok daha kolay ulaşabilecekleri bir konsolosluk haline geldi. Visa Center sitesinde İngiltere Konsolosluğu hakkında iletişim bilgileri gibi birçok bilgi yer alıyor. İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğuna kolaylıkla toplu taşıma ile ulaşım sağlanabiliyor. Bu konsolosluk İstanbul çevresindeki Balıkesir, Tekirdağ, Edirne gibi bazı illerde ikamet eden vatandaşların vize talepleri ile ilgileniyor. Ankara şehrindeki İngiltere Konsolosluğu iki ülkenin temas gerektiren faaliyetleri ile ilgileniyor.

İNGİLTERE KONSOLOSLUĞU

İNGİLTERE (BİRLEŞİK KRALLIK) BÜYÜKELÇİLİĞİ 

Kançılarya: Şehit Ersan Cad. 46/A, Çankaya, Ankara
Telefon: 455 33 44
Faks: 455 33 52
E-Posta: [email protected]
URL: www.britishembassy.gov.uk/servlet
Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cuma: 08.45-17.00
Konsolosluk Bölümü
Faks: 455 3353
Vize 
Faks: 455 3334

İNGİLTERE İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU

Kançılarya: Meşrutiyet Caddesi No 34, Tepebaşı, Beyoğlu, İstanbul
Telefon: (212) 334 64 00
Faks: (212) 334 64 01
URL: www.britishembassy.org.tr
Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cuma: 08.30 –13.00 / 14.00 – 16.45
Görev Bölgesi: İstanbul

İNGİLTERE İZMİR KONSOLOSLUĞU

Kançılarya: 1442. Sokak No:49 PK.300, 35220 Alsancak, İzmir
Telefon: (232) 463 51 51
Faks: (232) 465 08 58
E-Posta: [email protected]
Görev Bölgesi: Aydın, Denizli, İzmir, Manisa, Muğla, Uşak.

İNGİLTERE ANTALYA MUAVİN KONSOLOSLUĞU

Kançılarya: Gürsu Mah. 324. Sok. No:6 Konyaaltı Antalya
Telefon: (242) 228 28 11
Faks: (242) 229 21 51
E-Posta: [email protected]
Görev Bölgesi: Antalya

İNGİLTERE KONSOLOSLUKLAR

İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul’a bulunmaktadır. İstanbul’da çok merkezi bir noktada bulunan İngiltere Başkonsolosluğu’na herkes toplu taşıma aracılığı ile ulaşabilir. İsteyen şahıslar özel araçları ile de ulaşabilirler.

İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul Adres

Kamer Hatun, Meşrutiyet Cd. No:34, 34435 TepeBaşı / Beyoğlu

İngiltere İstanbul Başkonsolosluğunun Çalışma Saatleri

İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu hafta içi  09.00-13.00 / 14.00-17.00 arasında konsolosluk hizmeti vermektedir.

İngiltere İstanbul Başkonsolosluğunun Görev Bölgesi

Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Tekirdağ, Yalova  illerinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve yabancı uyruklu vatandaşlar, vize işlemlerini ve konsolosluk işlemlerini İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu’nda yapabilirler. İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu’nun görev bölgesinde ikamet eden vize başvuru sahipleri, İngiltere vizesi başvurularını İngiltere Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş İngiltere Vize Hizmet Merkezleri ve Turizm/Seyahat Acentelerine yapabilirler.

İngiltere Büyükelçiliği Ankara’da bulunmaktadır. Diğer illerde de muavin ve fahri konsolosluklar bulunmaktadır. İngiltere İzmir Konsolosluğu, İngiltere Antalya Muavin Konsolosluğu, İngiltere Marmaris Fahri Konsolosluğu, İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu bulunmaktadır.

İngiltere Konsolosluğu İstanbul

İstanbul’da faaliyetlerini sürdüren İngiltere konsolosluğu İstanbul hizmetleri, başkonsolosluktur. İngiltere’nin Türkiye temsilciliği burada farklı hizmetler sunularak yapılmaktadır. Ayrıca yabancı uyruklu vatandaşlara vize işlemleriyle alakalı konsolosluk hizmetleri verilmektedir.

İngiltere Konsolosluğu Ankara

Başkentte hizmet veren İngiltere konsolosluğu Ankara İşlemlerini Birleşik Krallık devletini yer aldığı ve akredite ettiği Türkiye’yi temsil etmek için faaliyette bulunur. Ayrıca iki ülke arasındaki temas müzakerelerini yürütmek için de hizmetler sunulmaktadır.

İngiltere Konsolosluğu Randevu

Vize işlemleri konusunda merak edilen noktalar arasındaki İngiltere konsolosluğu randevu sistemi ülkeye yapılan başvurularda e-mail ve telefon gibi bilinen sistemler ile yapılan işlemdir. Bunun yanı sıra randevular başvuruların son aşamasıdır.

İngiltere Konsolosluğu Ankara Antlaşması

Ankara Antlaşmasıyla İngiltere vatandaşlığı gündemde olan konular arasındadır. Bu anlaşma tarihte yapılmış olan ve bugünü de kapsamaktadır. İngiltere’de iş kurmak ya da kendi işini yapmak isteyen kişiler, bu yenilik ile vize başvurusu yapabilirler.

İngiltere Konsolosluğu Vize Başvurusu

Vize başvuru işlemleri belli evrakların doldurulmasıyla yapılmaktadır. Bunun yanı sıra vize için gerekli şartların tam anlamıyla tamamlanmış olması da önemlidir. Vize başvuru işlemleri, T.C vatandaşlarına yapılan kısa süreli vize işlemleri olarak da yapılabilmektedir.

 

İngiltere Konsolosluğu Vize Evrakları

İngiltere konsolosluğu vize evrakları bazı belgeleri gerektirmektedir. Bunlar arasında online randevu alımı, banka hesap cüzdanı, mesleki durumu gösteren belge, seyahat rezervasyonu gibi belgelerin yer alması gerekir.

İngiltere Konsolosluğu İzmir

İzmir’de yer alan İngiltere konsolosluğu, İzmir ve Ege’de birçok ilde ikamet eden T.C vatandaşları için vize işlemleri için hizmet sunmaktadır. Konsolosluğun görev bölgesinde oturan ve vize başvurusu sahipleri buraya vize başvurularını yapabilirler.

İngiltere Konsolosluğu Telefon

Başkonsolosluk olarak hizmet verilen İstanbul’dan yabancı vatandaşlar her yönden hizmet alabilirler. İngiltere konsolosluğu telefon 0212 334 64 00 numarasıdır. Bu numara üzerinden belli çalışma saatleri içerisinde her konuda bilgi sahibi olunabilir.

İngiltere Konsolosluğu Mail Adresi

Başkonsolosluktan hizmet almak isteyen vatandaşlar, mail adresi yardımıyla bilgi ve danışmanlık hizmeti alamazlar. Yani mail yoluyla yöneltilecek sorular, bu yöntemle değil, telefonla bağlanarak yapılmalıdır.

İngiltere Konsolosluğu Gaziantep

Vize merkezleri arasında yerini alan Gaziantep, bütün Güneydoğu bölgesinde vize başvuru hizmetlerini sürdürmektedir. İletişim bilgileri ya da mail adresiyle her türlü konuda destek alınabilir.

Ingiltere konsolosluğu ne zaman açılıyor?

İngiltere konsolosluğu her gün açıktır. Hafta içinde resmi çalışma saatlerini kapsayacak şekilde hizmet üretilmektedir.

Ingiltere vize başvuruları ne zaman başlıyor?

İngiltere başvuru süreleri seyahat tarihinden önce başlamaktadır, konsoloslukta ki yoğunluk göz önüne alınarak başvurular yapılmalıdır.

Ingiltere vizesine nereden başvurulur?

İngiltere vizesi için başvurular konsolosluk ve büyükelçilik tarafından yetkilendirilen turizm ve seyahat acentaları ile kurumlara yapılmaktadır.

Oyla! post