Hollanda Konsolosluğu

Hollanda Konsolosluğu

Hollanda Türk vatandaşlarının en çok ziyaret ettiği ülkeler arasında bulunur. Özellikle ünlü Amsterdam şehri insanların ülkeye gitme sebepleri arasında yer alır. Ülkeye gitmek içinse Hollanda vizesine sahip olunması gerekmektedir. Vize Hollanda Konsolosluğu tarafından başvuru sahipleri uygun görülürse kişilere verilir. Vize uzun süreli veya kısa süreli olarak alınabilir.

Hollanda Vize Başvuru Formu

Türk vatandaşlarının tatil ve diğer amaçlarla gitmeyi en fazla tercih ettiği ülkeye gitmek isterseniz hollanda konsolosluğu – visa center bilgilerini alarak vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Konsolosluk numarasını kullanarak vize randevusu alabilirsiniz. Ayrıca alacağınız vize çeşidine göre hazırladığınız evrakları konsolosluk görevlilerine teslim edebilirsiniz. Başvurularınız için konsolosluğun mesai saatlerinin bilgisine de ulaşabilirsiniz.

Hollanda Konsolosluğu 1 – hollanda 1

Hollanda Konsolosluğu

HOLLANDA KONSOLOSLUĞU

HOLLANDA KRALLIĞI BÜYÜKELÇİLİĞİ 

Kançılarya: Hilal Mahallesi, Hollanda Caddesi No. 3, 06550 – Yıldız, Ankara
Telefon: 409 18 00
Faks: 409 18 98
E-Posta: [email protected]
Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cuma: 08.30-17:00
Vize Bölümü
Telefon: 409 18 20
Faks: 409 18 91
Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cuma: 8.30-11.00

Hollanda Konsolosluğu

Hollanda Konsolosluğu

HOLLANDA KRALLIĞI İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU 

Kançılarya: İstiklal Cad. No: 393, 34433 Beyoğlu, İstanbul
Telefon: (212) 393 21 21
Faks: (212) 292 50 31
E-Posta: [email protected]
Çalışma Saatleri: 08.00 – 16.15
Görev Bölgesi: Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ.

HOLLANDA KONSOLOSLUKLAR

Hollanda Başkonsolosluğu İstanbul’da yer almaktadır. İstanbul’da yer alan Hollanda Başkonsolosluğu herkesin ulaşabileceği merkezi bir noktada bulunmaktadır. Toplu taşıma ve özel araç ile ulaşım sağlamak çok kolaydır. Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu çevre illerde ikamet eden şahısların da işlemlerini almaktadır. Türkiye genelinde şahıslar ikamet ettikleri illerin görev yetkisi alanına giren konsolosluk binasında vize işlemlerini ve diğer işlemlerini yapabilirler. İstanbul dışında konsolosluk binası İzmir Fahri Konsolosluğu, Antalya Fahri Konsolosluğu, Marmaris Fahri Konsolosluğu ve Gaziantep Fahri Konsolosluğu bulunmaktadır.

Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu Adres

İstiklal Cad. No: 197, 34433 Beyoğlu, İstanbul

Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu Çalışma Saatleri

Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu Pazartesi günleri 09.00-17.00 saatleri arasında işlem kabul etmektedir.

Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu Vize  Bölümü Başvuru Saatleri

Pazartesi – Cuma:  08.30 – 11.30

Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu görev bölgeleri

Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu ve diğer Hollanda Konsoloslukları faaliyet alanlarına yakın bölgelerde ikamet eden kişilerin Hollanda Vizesi ve Hollanda Konsolosluk işlemleri konusunda yetkilidir. Balıkesir, Bursa, Kocaeli, Çanakkale, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ ve Yalova illerinde ikamet eden kişiler vize ve konsolosluk işlemleri için Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu’na başvuruda bulunmalıdır

Hollanda Konsolosluğu Ankara

Ankara’da yer alan Hollanda büyükelçiliği diplomatik anlamda Türkiye’nin başkentinde yer almaktadır. Hollanda konsolosluğu Ankara hizmetlerini resmi diplomatik temsilcilik pozisyonunda yürütmektedir. Ülkemizde diplomatik, ekonomik, politik anlamda gelişmeler için büyük önem taşır.

Hollanda Konsolosluğu İstanbul

İstanbul Başkonsolosluk olarak hizmet Hollanda temsilciliği için hizmet vermektedir. Hollanda ve Türkiye arasındaki ticari ve sosyal ilişkilerin gelişimi için hizmet sunulmaktadır. Aynı zamanda seyahat etmek isteyen vatandaşlara da vize hizmet desteği sunmaktadır.

Hollanda Konsolosluğu Randevu

Hollanda konsolosluk işlemleri için randevu almak isteyen vatandaşlar, randevu danışma hattından destek alabilirler. Aynı zamanda başvuru öncesinde hangi vize tipinin tercih edileceğine de karar verilmelidir. Başvuru işlemini web sitesi üzerinden de gerçekleştirebilmek mümkündür.

Hollanda Konsolosluğu Nerede

Hollanda konsolosluğu nerede? Sorusu vatandaşlar tarafından merak edilmektedir. Konsolosluğun İstanbul’da merkezi bulunmaktadır. Burada verilen hizmet başkonsolosluktur. Hollanda ve Türkiye arasındaki birçok çalışma için köprü görevi kurulmaktadır.

Hollanda Konsolosluğu Vize

Hollanda, 90 günden az seyahat edecek kişiler için Hollanda Schengen vizesi vermektedir. Bu vizeye sahip olan kişiler için ise Hollanda başta olmak üzere diğer Schengen ülkelerine bu vize ile seyahat hakkı sunulmaktadır.

Hollanda Konsolosluğu Ne Zaman Açılacak

Her kurum gibi Hollanda konsolosluğunun da açılma süresi bulunmaktadır. Hafta içi çalışma saatleri 8-16 arasındayken,  konsüler departmanın verdiği hizmetler saat 8.30’dan başlayarak 11.30’a kadar sunulur. Konsüler departmanda ise vize başvuruları kabul edilmez.

Hollanda Konsolosluğu İzmir

İzmir’de hizmet veren Hollanda konsolosluğu, ülkede yer alan Hollandalı vatandaşların kimlik yenileme, pasaport, noterlik işlemleri gibi hizmetlere bakar. Hollanda konsolosluğu İzmir hizmetleri aynı zamanda diplomatik ilişkilerin incelenmesi için de faaliyetlerini sürdürür.

Hollanda Konsolosluğu Duyurular

Türkiye’de ikamet eden Hollandalı vatandaşlar, konsolosluk hakkında duyuruların yer aldığı resmi sitesi üzerinden bilgi alabilirler. Duyurular, genel anlamda yapılabilmektedir. Yani vize başvuru işlemleri, ücretlendirme sistemleri, yeni çalışmalar bunlar arasında yerini alır.

Hollanda Konsolosluğu Corona

Son zamanlarda Dünya’nın etkilenmiş olduğu Corona virüsü sebebiyle Hollandalı vatandaşlar, ülkelerine gidememiştir. Hollanda konsolosluğunu da etkileyen virüsün, etkisinin geçmesi ve eski düzene dönülmesi, beklenen durumlardan bir tanesidir.

Hollanda Konsolosluğu Duyurular

Türkiye’den Hollanda’ya gidecek olan kişilerin vize ve pasaport işlemlerini Hollanda konsolosluğuna müracaat ederek gerçekleştirmesi mümkündür. Bu işlemler için gereken şartlar ve evraklar her yıl değişebilir. Bu nedenle Hollanda konsolosluğu duyurular arasında son açıklanan bilgilerin dikkate alınması gerekir.

Hollanda konsolosluğu vize işlemleri için gerekli evrakları, başvuru şartlarını ve başvuru formunu yayınlar. Başvuru yapacak kişilerin vize başvuru formunu konsolosluğun web adresinden doldurması mümkündür.

Hollanda konsolosluğu corona sebebi ile kapalı kalmış ve vize işlemlerini durdurmuştu. 2023 yılında ise vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler konsolosluğa müracaat edebilir.

Ankara Hollanda konsolosluğu Ankara ve çevresinde yaşayan Türk vatandaşlarının işlemleri için gidebileceği yetkili kurumdur. Ankara konsolosluğundan randevu almak için 0312 409 18 00 numarasını arayabilirsiniz.

Hollanda konsolosluğu randevu sistemi ile çalıştığı için vize ve pasaport işlemlerini gerçekleştirecek kişilerin öncelikle randevu alması gerekir. Randevu almak için konsolosluğu çalışma saatlerinde arayabilir veya web adresinden başvuru formu doldurabilirsiniz.

Hollanda konsolosluğu ne zaman açılacak: Hollanda konsolosluğu 2023 yılında açılmış ve vize işlemleri için randevu kabul etmeye başlamıştır.

Hollanda konsolosluğu İstanbul adresi Türkiye’nin tüm illerinden müracaat edilebilecek yetkili kurumdur. Vize ve pasaport işlemleri için İstanbul’da bulunan konsolosluktan randevu alabilirsiniz.

Hollanda konsolosluğu mail adresi [email protected]’dir. Konsolosluk işlemlerinin tümü için mail adresi ile iletişime geçebilir ve bilgi alabilirsiniz. Konsolosluktan randevu almak için iletişim numarasını aramanız gerekir.

Hollanda Konsolosluklar ne zaman açılacak?

Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu hafta içi çalışma saatleri içerisinde hizmet vermektedir, başkonsolosluk pazartesi günleri işlem kabul etmektedir.

Hollanda Konsolosluğu vize veriyor mu?

Hollanda konsolosluğu Schengen vizesi başvurularını istisnai durumlarda haricinde şahsi olarak kabul etmez. Başvurular yetkilendirilen danışma merkezleri ile turizm ve seyahat acentaları aracılığı ile yapılır.

Ankara Hollanda Konsolosluğu ne zaman açılacak?

Hollanda’nın İstanbul’da bulunan Başkonsolosluğu dışında Ankara’da Büyükelçiliği görev yapmaktadır. Büyükelçilik hafta içi her gün mesai saatleri içerisinde işlem kabul eder.

Oyla! post