Hollanda Vize Ücreti

Hollanda Vize Ücreti

Ücret alacağınız vize türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. 6 yaş ve altı çocuklar ücrete tabii değildir. Bu ücret Hollanda konsolosluğunun kriterlerine göre belirlenmiş olan vize harç ücreti ve vize merkezi ücretini içinde barındırmaktadır.

Hollanda Vize Başvurusu

Hollanda vize başvuruları konsolosluk tarafından akredite edilmiş olan vize merkezlerince incelenmektedir ve onayı vize merkezleri vermektedir. Hollanda vize ücreti vize merkezleri aracılığı ile ödenmektedir.

Hollanda Vize Ücreti 2022

Hollanda’ya gitmek gibi bir planı olanlar için Hollanda vize ücreti 2022 yılı bilgilerini en güncel hali ile sizlere sunmaktayız. 3 Şubat 2020’de tüm vize harçlarına 20 Euro zam gelmiştir. Aşağıda ki liste de ki bahsedilen fiyatlar konsolosluk harcı ve dış sağlayıcı ücretleridir.

  • Turistik vize: 105 Euro.
  • Ticari vize: 105 Euro.
  • Transit vize: 105 Euro.
  • Ziyaret vizesi: 105 Euro.
  • Kültürel vize: 105 Euro.
  • Şoför vizesi: 105 Euro.
  • 6-12 yaş arası: 65 Euro. (Konsolosluk harcı indirimlidir.)
  • 0-6 yaş arası 25 Euro. (Konsolosluk harç ücreti yoktur.)

Erasmus vizeleri için de ücretler duruma göre değişiklik gösterebilmektedir. Daha detaylı bilgiler için uzmanlarla iletişime geçmeniz gerekebilir. Bu ücretlerin için de yapılması zorunlu olan Seyahat sağlık sigortaları da bulunmaktadır. Seyahat sağlık sigortanız standart olarak hesaplanarak listeye dahil edilmiş daha uzun süreli seyahat sağlık sigortası isterseniz ücret değişecektir.

Hollanda Vize Ücreti

Hollanda Vize Ücreti

Hollanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hollanda vizesi için başvuru yapmış olan kişilerin sürekli merak ettikleri bir sorudur. Sizler için Hollanda vizesi kaç günde çıkar? Sorusu hakkında bilgiler topladık. Bu sorunun yanıtı Hollanda Konsolosluğu’nun inisiyatifindedir. Genelde başvuruların olumlu ya da olumsuz sonuçlanma süreleri 7-15 gün arasındadır. Hollanda vizesi için gerekli evraklar teslim edilirken aynı zamanda parmak izi verme ve biyometrik işlemleri de artarda yapıldığından yoğunluk olabilmektedir. Turizm sezonu gibi dönemlerde her sene vize çıkma süresi biraz uzamaktadır.

Hollanda vize başvurularınızı en erken 3 ay öncesinden başlatabilirsiniz. En geç ise seyahatinize 1 ay kala başlatabilirsiniz. Risk almamak adına süreyi uzun tutmak en mantıklısıdır. Sunduğunuz evraklar güncel olmalıdırlar güncel olmayan veya eksik olan evraklarınızın tamamlanması istenir. Bu süreçte vizenizin kabul edilme süresini uzatacaktır.

Hollanda konsolosluğu yaptığı mülakat haricinde bir ekstra mülakat daha gerekli görebilmektedir. Şüphelendiği durumlarda tekrar parmak izi ve biyometrik bilgileri talep edebilir. Kısaca anlatmak gerekirse ekstra bir durum olmaz ve belgeleriniz tamsa 7 ila 15 gün arasında bir zaman diliminde başvurunuz açıklanır.
Hollanda vizesi nasıl alınır? Tüm detayları incelemek için  visacenter.com.tr/hollanda-vize-basvurusu/ bağlantısını inceleyebilirsiniz.
Hollanda Türkiye'den vize istiyor mu?

Hollanda’nın Türkiye için vize talep ettiği konsolosluk ve büyükelçilik resmi web adresinde duyurulmaktadır. Pasaport türüne göre kimler için vize uygulandığı bildirilir.

Hollanda vize ücreti 2020 ne kadar?

Hollanda vize ücretleri konusunda son güncellemelerde belirlenen yeni tablo ile birlikte daha önce ki fiyat tarifesi de resmi olarak paylaşılmaktadır.

Hollanda'ya gitmek için ne gerekli?

Hollanda’ya ziyaret amacı ile gitmek isteyen her Türk vatandaşı seyahat amacına göre vize almalıdır.

 

Oyla! post