Hollanda Vize Ücreti

Ücret alacağınız vize türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. 6 yaş ve altı çocuklar ücrete tabii değildir. Bu ücret Hollanda konsolosluğunun kriterlerine göre belirlenmiş olan vize harç ücreti ve vize merkezi ücretini içinde barındırmaktadır. Hollanda vize başvuruları konsolosluk tarafından akredite edilmiş olan vize merkezlerince incelenmektedir ve onayı vize merkezleri vermektedir. Hollanda vize ücreti vize merkezleri aracılığı ile ödenmektedir.

Hollanda Vize Ücreti 2021

Hollanda’ya gitmek gibi bir planı olanlar için Hollanda vize ücreti 2021 yılı bilgilerini en güncel hali ile sizlere sunmaktayız. 3 Şubat 2020’de tüm vize harçlarına 20 Euro zam gelmiştir. Aşağıda ki liste de ki bahsedilen fiyatlar konsolosluk harcı ve dış sağlayıcı ücretleridir.

 • Turistik vize: 105 Euro.
 • Ticari vize: 105 Euro.
 • Transit vize: 105 Euro.
 • Ziyaret vizesi: 105 Euro.
 • Kültürel vize: 105 Euro.
 • Şoför vizesi: 105 Euro.
 • 6-12 yaş arası: 65 Euro. (Konsolosluk harcı indirimlidir.)
 • 0-6 yaş arası 25 Euro. (Konsolosluk harç ücreti yoktur.)

Erasmus vizeleri için de ücretler duruma göre değişiklik gösterebilmektedir. Daha detaylı bilgiler için uzmanlarla iletişime geçmeniz gerekebilir. Bu ücretlerin için de yapılması zorunlu olan Seyahat sağlık sigortaları da bulunmaktadır. Seyahat sağlık sigortanız standart olarak hesaplanarak listeye dahil edilmiş daha uzun süreli seyahat sağlık sigortası isterseniz ücret değişecektir.

Hollanda Vizesi Vize Merkezleri ve Danışmanlık Ücretleri

Hollanda konsolosluğunun isteği üzerine tüm işlem ve onaylamalar akredite edilmiş vize merkezleri tarafından yapılmaktadır. Hollanda vizesi vize merkezleri ve danışmanlık ücretleri 30 Euro’dur. Bu fiyata dahil olan hizmetleri sizin için sıraladık.

 • Kişiye özel evrak listesi gönderimi.
 • Telefonda sınırsız destek.
 • Vize uzmanı ile ön başvuru denemeleri.
 • Başvuru dosyası hazırlama.
 • Randevu alma.
 • Fotokopi ve çıktıları alma.
 • Mülakatta karşılama.

Kişiye özel evrak listesi gönderimi; başvuran kişinin statü, meslek, gelir düzeyi gibi durumlara değişen evrak listesi kendisine hızlıca hazır edilebilir. Listenin güncel olarak hazırlanması ve düzenlenmesi vize başvurunuzun kabul edilme oranını arttıracaktır. Bu yüzden belge güncelliği ve başvurunun doğru yapılması önem arz etmektedir.

Telefonda süresiz destek hizmeti; Gerekli evraklar hazırlanırken evrakları doğru anlamak ve nasıl doldurmak gerektiğine dair istenildiği zaman bilgi alınabilecek bir hat. Belge muadil olanları ile ilgili bilgilendirmeler bile bu hat üzerinden öğrenilebilir.

Vize uzmanı ile ön başvuru denemeleri; Evrak listenizi alıp başvurmanız halinde alacağınız cevap uzmanlar tarafından bilinebilmektedir. Uzmanlarla ön başvuru yapmak sizi daha tecrübeli yapacak hem bu süreçte bütün belgeleri toplamış olacaksınız. Eğer vize uzmanları başvurunuzun reddedileceğini ve işlemlere devam edemeyeceğinizi söylerse sadece 100 Euro danışmanlık ücreti ödersiniz.

Başvuru dosyanızın hazırlanması; Evraklarınız ve formlarınız düzenli bir şekilde sizin için doldurulabilir. Dosya sırası konsolosluğun istediği gibi hazırlanmaktadır. Bu ufak ayrıntılar sayesinde konsolosluk vakit kaybetmeden sonucu size ulaştırır. Vize başvurusunda bütün formlar İngilizce olarak doldurulmalıdır. Genel de vize merkezlerinde İngilizce uzmanları bulunmaktadır.

Randevu saati belirleme; Vize mülakatlarına randevu ile gidilmektedir. Sizin için en uygun saatte randevunuz alınmaktadır.

Fotokopi ve çıktıları alma: Kişisel evraklarınızın orijinallerini teslim etmek istemeyebilirsiniz. Böyle bir durumda tüm belgelerin fotokopisi alınarak doldurulur. Doldurulan belgeler size daha sonradan mail yolu ile ulaştırılır.

Mülakatta karşılama hizmeti: Mülakata girdiğinizde orada size yol gösterecek bir uzman olacaktır. Uzmana kafanızdaki soruları sorabilir veya onun vereceği tüyoları dinleyebilirsiniz.

Vize Merkezlerinin Verdiği Ek Hizmetler

Vize merkezleri tercihe göre ek hizmetler sunmaktadır.  Vize merkezlerinin verdiği ek hizmetler seyahat sağlık sigortası, Vize-pasaport kargo, Başvuru formu doldurma, vize kapıda hizmeti gibi hizmetlerdir.

Hollanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hollanda vizesi için başvuru yapmış olan kişilerin sürekli merak ettikleri bir sorudur. Sizler için Hollanda vizesi kaç günde çıkar? Sorusu hakkında bilgiler topladık. Bu sorunun yanıtı Hollanda Konsolosluğu’nun inisiyatifindedir. Genelde başvuruların olumlu ya da olumsuz sonuçlanma süreleri 7-15 gün arasındadır. Hollanda vizesi için gerekli evraklar teslim edilirken aynı zamanda parmak izi verme ve biyometrik işlemleri de artarda yapıldığından yoğunluk olabilmektedir. Turizm sezonu gibi dönemlerde her sene vize çıkma süresi biraz uzamaktadır.

Hollanda vize başvurularınızı en erken 3 ay öncesinden başlatabilirsiniz. En geç ise seyahatinize 1 ay kala başlatabilirsiniz. Risk almamak adına süreyi uzun tutmak en mantıklısıdır. Sunduğunuz evraklar güncel olmalıdırlar güncel olmayan veya eksik olan evraklarınızın tamamlanması istenir. Bu süreçte vizenizin kabul edilme süresini uzatacaktır.

Hollanda konsolosluğu yaptığı mülakat haricinde bir ekstra mülakat daha gerekli görebilmektedir. Şüphelendiği durumlarda tekrar parmak izi ve biyometrik bilgileri talep edebilir. Kısaca anlatmak gerekirse ekstra bir durum olmaz ve belgeleriniz tamsa 7 ila 15 gün arasında bir zaman diliminde başvurunuz açıklanır.