Hollanda Vize Başvurusu 2023

Hollanda Vize Başvurusu
Çeşitli sebeplerle Hollanda’ya seyahat düzenlemek isteyen vatandaşların, öncelikle seyahat sebebini net bir şekilde belirterek ülkemizde hizmet vermekte olan Hollanda Konsoloslukları ya da Hollanda tarafından yetkilendirilen çeşitli firmalar ile iletişime geçerek vize başvurusunda bulunması gerekiyor.

Hollanda Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2023

Vize Randevu, Visa Center Global Vize Danışmanlık firmamız bünyesinde müşterilerimize Hollanda vizesi ve çeşitli göçmenlik hizmetleri üzerine profesyonel hizmet sunuyoruz. Vize Randevu internet sitesi üzerinde kullanıcılarımız, Hollanda vizesi için başvuru sırasında istenilen evraklar ve başvuru sürecinin işleyişi ile ilgili çeşitli sorulara da cevap bulabiliyor.

Hollanda Vize Başvurusu Sırasında Bilinmesi Gerekenler

Hollanda, vize başvurusu sırasında kişilerden en çok detayı isteyen ülkeler arasında yer alıyor. Bu sebeple Hollanda’ya vize başvurusunda bulunacak kişilerin, teslim edeceği evrakları ince eleyip sık dokumaları ve en ufak detaylara bile dikkat etmeleri gerekiyor.

Hollanda Vize Başvurusu

Hollanda Vize Başvurusu

Kişilerin teslim ettikleri evraklar içerisinde birbiri ile çelişen ifadelerin yer alması, kişiden istenilen bilgilerin tamamının verilmemesi ve benzeri durumlarda yapılan vize başvurusu da reddedilebiliyor.

Hollanda vize başvurusu üzerine profesyonel ekibi ile hizmet veren firmamız bünyesinde yapılan başvurularda, başvuru sırasında konsolosluk tarafından istenilen belgeler tarafımızca düzenlenmekte ve bu sayede yapılan başvuruların reddedilme ihtimali de minimuma indirilmektedir.

Vize Randevu ayrıcalığı ile yapacağınız Hollanda vize başvurularınızda, başvurunun olumsuz sonuçlanma ihtimalini düşünme stresinden kurtularak, daha rahat bir başvuru süreci geçirebilirsiniz.

Diğer vize danışmanlık firmalarından farklı olarak Vize Randevu olarak amacımız, tüm Türkiye’ye aynı kalitede hizmeti ulaştırabilmek. Buna bağlı olarak Ankara, İstanbul, İzmir ve Gaziantep merkezli olmak üzere ülkemizin tüm şehirlerine vize ve göçmenlik hizmeti sunuyoruz.

Gelişmiş bir Avrupa ülkesi olan Hollanda’ya gitmek isteyen umuma mahsus pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Hollanda vizesi almak zorundadır.

Geçerli bir vizeniz yoksa, Hollanda’ya yapacağınız ziyaretlerden önce vize almanız gerekir. Siyah pasaport, gri pasaport ve yeşil pasaport sahipleri vize uygulamasından muaftır. Bu kişiler ülkede 180 gün içinde 90 güne kalabilirler. Ancak bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ülkeden ayrılmadan önce başvuru yaparak Hollanda vizesi almalıdır. Daha önce bu vizeye başvurmadıysanız, başlangıçta süreç bir nebze korkutucu gelebilir. Aslında gerekli hususlara dikkat ettiğinizde ve başvurunuza titizlikle hazırlandığınızda oldukça kolaydır.

hollanda vizesi

Hollanda Vizesi Nasıl Alınır?

Vize almak isteyen kişiler başvurularını Hollanda Konsolosluğu ya da konsolosluk tarafından belirlenmiş yetkili vize acentesi aracılığıyla yapabilir. 90 günü aşacak kalma sürelerinde başvuruların konsolosluk aracılığıyla yapılması istenmektedir. 90 gün ve altındaki kısa süreli vizeler için ise yetkili merkezlerin tercih edilmesi daha iyi olacaktır.

Türkiye’de Hollanda Büyükelçiliği Ankara’da; Başkonsolosluğu ise İstanbul’da bulunmaktadır. Ayrıca İstanbul’da ya da İstanbul’a yakın ikamet edenler yetkili VFS Global İstanbul aracılığıyla da tüm işlemlerini halledebilirler. VFS Global’in İstanbul da dahil olmak üzere Türkiye içinde 9 farklı vize başvuru merkezi bulunmaktadır.

Konsolosluklardan farklı olarak yetkili vize başvuru merkezlerinde belli bir bölgeye hizmet sınırı söz konusu değildir. Bu sebeple ikamet yeriniz neresi olursa olsun başvurunuzu dilediğiniz VFS Global merkezinden gerçekleştirebilir; pasaportunuzu istediğiniz merkezden teslim alabilirsiniz. VFS Global ile Schengen vize randevu alma hakkında bilgi edinmek için 0212 ** ** **  numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz. Hafta içi mesai saatleri içerisinde sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Hollanda Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hollanda’ya seyahat etmeye karar verdiğinizde öncelikle Hollanda Schengen vizesi başvurusu yapmanız gerekmektedir. Başvuru için belli şartlar bulunmaktadır. Bunlardan biri de başvuru yapabilmek için randevu alınması zorunluluğudur. VFS Global üzerinden randevu almak istediğinizde hem standart hem de Premium paketten birini tercih edebilirsiniz. Standart hizmette başvuru normal süresinde sonuçlanırken Premium hizmette daha hızlı sonuçlanıyor.

Eğer Hollanda vizesi ekşi sözlük entrylerine de göz atarsanız Premium hizmetin öne çıkan özelliklerini görebilirsiniz. Özellikle de vizeyle ilgili daha spesifik bir durumunuz varsa, kişisel talepleriniz sizin için ön plandaysa bu hizmeti tercih edebilirsiniz.

Son beş yıl içerisinde herhangi bir Schengen vizesi başvurusu sırasında parmak izi vermemişseniz, randevunuza gittiğinizde parmak izinizin de alınması gerekir. Parmak izi vermeyecekseniz belgelerinizi şahsen götürmek zorunda değilsiniz. Posta yoluyla gönderebileceğiniz gibi herhangi bir kişi aracılığıyla da teslim sağlayabilirsiniz.

Hollanda Vizesine Başvurmak İçin Gerekenler

Vizeye başvurunuzu planladığınız seyahat tarihinden en geç 15 gün önceden yapmış olmalısınız. Genelde Schengen vizesi hızlı sonuçlansa da konsolosluklardaki yoğunluğa bağlı olarak bu süreler uzayabilmektedir. Ayrıca belgelerinizle ilgili bir eksiklik ya da ek belge talebi olması durumunda da pasaportunuzun teslimi gecikecektir. Bu durumda risk almak istemezsiniz.

Tüm vize türlerinde de başvurular için öncelikle vize başvuru formu doldurulur. Ayrıca Hollanda vizesi gerekli evraklar eksiksiz ve doğru bilgilerle tamamlanarak teslim edilmelidir. Talebinize yönelik olarak başvurunuz sırasında multi ya da tek girişli vize seçeneğini tercih edebilirsiniz. Multi giriş taleplerinde konsolosluk bu seçeneğe neden ihtiyaç duyduğunuzu sorgulayabilir.

İnternetteki Hollanda vizesi yorumlar kısmına bakıldığında Hollanda’nın birçok kişiye multi girişli vize verdiği görülmektedir. Bu yüzden de şansınızı deneyip multi talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca ileriye dönük olarak başvuru belgelerine eklenecek seyahat belgeleri, etkinlik biletleri de multi girişli vize almanızı kolaylaştıracaktır.

Belgelerinizi tamamladıktan ve randevunuzu aldıktan sonra ödeme yapmanız gerekmektedir. Hollanda vize ücreti 2020 yılında 60 €’dan 80 €’ya çıkarılmıştır. Tüm vize tipleri için bu fiyat sabit ve geçerlidir. Ayrıca VFS Global ile yapacağınız başvurularda 30 € da başvuru merkezi ücreti ödemeniz gerekmektedir.

Vizenizi alabilmek için hazırlamanız gereken evraklar ise şu şekildedir:

 • Seyahat bitiş tarihinden sonra en az üç ay daha geçerliliği olan pasaport
 • Pasaportta vizenin basılabilmesi için en az iki boş sayfa
 • Büyük harflerle temiz bir şekilde doldurulmuş vize başvuru formu
 • 2 adet 3,5×4,5 cm ölçülerinde biyometrik güncel fotoğraf
 • En az 30.000 € teminata sahip seyahat sağlık sigortası

Bunların yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti’nde eğitim ya da iş gibi meşgul olduğunuz faaliyetlerin; gelir durumunuzun; ev hanımı ya da öğrenciyseniz sponsorunuzun gelir durumunun belgelerini de eklemelisiniz. Başvuracağınız vizenin türüne göre istenen evraklar değişebilir.

Başvurularını tamamlayan kişiler Hollanda vizesi kaç günde çıkar diye merak etmektedir. Başvurunun sonuçlanması konsolosluğun ve büyükelçiliğin vize bölümündeki yoğunluğa bağlıdır. Ancak ortalama 1-2 hafta içerisinde pasaportunuz teslim edilir. VFS Global pasaport takip sistemini kullanarak siz de pasaportun başvuru merkezine ulaşıp ulaşmadığının kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Hollanda Vizesi Başvuru Sonucu Öğrenme

Başvurunuzun olumlu ya da olumsuz sonuçlanması tamamen konsolosluk çalışanlarının inisiyatifinde olan bir durumdur. Ne VFS Global ne de vize danışmanlık firmaları başvurunuzun sonucunda yetkili karar mercii değildir. Ancak başvurunuzun olumlu bir şekilde sonuçlanması için gerekli olan danışmanlığı sağlayabilir ve size etkili bir şekilde yol gösterebilirler. Böylece süreçte hiçbir sorun yaşamadan başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Özellikle de ilk kez Schengen vizesi başvurusu yapacak olan kişiler prosedürleri yerine getirmekte zorlanabilir. Sizin için oldukça ufak olan bir hata konsolosluğun gözünde daha ciddidir. Bu sebeple de oldukça basit nedenlerden ret yiyebilirsiniz; emekleriniz boşuna gidebilir.

Bu tarz hayal kırıklıkları yaşamamak adına süreci daima alanında uzman bir vize danışmanlık firması ile yürütmeniz önerilmektedir. Bu firmalarda çalışan profesyonel kişiler sizi her adımda doğru bir şekilde yönlendirerek hata payını ortadan kaldırır.

Ayrıca konsolosluğun gözünde güvenilirliğinizi artıracak ek belge ve bilgiler konusunda da deneyimlerine dayalı tüyolar verebilirler.

Vizeniz olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlandığında pasaportunuz vize başvuru merkezine gönderilir. Eğer kurye ile kapınıza teslim seçeneği seçmişseniz gidip teslim almanıza gerek kalmaz. Aksi takdirde pasaportunuzu bizzat giderek merkezden teslim almalısınız.

Hollanda Vize Türleri

Başvurabileceğiniz çok sayıda Hollanda vizesi türü mevcuttur. Bu vizelerden hangisine başvurmanız gerektiği tamamen seyahat amacınız ve Hollanda’da ne kadar süre kalacağınızla ilgilidir. Doğru vizeye başvurmak aynı zamanda sizden istenen evrakları da doğru bir şekilde hazırlamanız anlamına gelir. Dolayısıyla yanlış ya da eksik evrak beyanına bağlı vize reddi gibi sorunlarla karşılaşmazsınız.

Eğer Hollanda üzerinden aktarmalı olarak başka bir ülkeye uçacaksanız bu durumda havaalanı transit vizesi almalısınız. Bu vizenin kapsamı size birkaç saatten üç güne kadar kısa süreli Hollanda’da vakit geçirme hakkı tanır. Hollanda’yla birlikte diğer Schengen ülkelerini de ziyaret etmek, tatil yapmak, bir şeyler satın almak ya da sosyalleşmek istiyorsanız kısa süreli vizeye başvurabilirsiniz. Bu C tipi vize 90 güne kadar olan kalışları kapsamaktadır.

90 günden fazla kalmayı amaçladığınız durumlarda uzun süreli D tipi vize almanız şarttır. Bu vizeyle birlikte geçici süreli oturum iznine de sahip olursunuz. Ayrıca Hollanda Krallığı’na bağlı Karayip ülkelerini ziyaret etmek istiyorsanız Karayip vizesi için başvuruda bulunabilirsiniz. Bu vizeyle Curaçao, Aruba, St. Eustatius, Bonaire, Saba ve St. Maarten gibi ülkeleri ziyaret edebilirsiniz. Yeşil pasaport sahibi olduğunuz için Hollanda vizesi ihtiyacınız olmasa bile Karayipler’i ziyaret etmek istemeniz durumunda kuralları kontrol etmelisiniz.

Hollanda Vizesi Almanın Kolay Yolu

 1. Adım: Bizimle İletişime Geçin

Durumunuzu analiz ediyoruz ve size özel olarak hazırlanmış Hollanda vizesi için gerekli evraklar listesini ücretsiz gönderiyoruz.

 1. Adım: Evrakları Bize Ulaştırın

Bize ulaştırdığınız evrakları kontrol ediyoruz ve dosyanızı Hollanda vize başvurusu için hazır hale getiriyoruz.

 1. Adım: Randevu Günü Parmak İzi Vermeye Gelin

Son 5 sene içerisinde Schengen vizesi için parmak izi verdiyseniz, siz gelmeden Hollanda vize başvurusunu sizin adınıza biz gerçekleştiriyoruz.

Son Adım: İşlem Tamamlandı

Sonuçlanan pasaportu biz teslim alıyoruz ve size iletiyoruz.

Bu sayfa içerisinde Hollanda Schengen vizesi hakkında aradığınız tüm soruların yanıtlarını bulacaksınız.

Hollanda Vize Başvurusu Kimler Yapmalıdır?

1. Hollanda’ya seyahat etmek isteyen vatandaşların vize işlemleri, sahip oldukları pasaport türüne göre değişiklik gösteriyor. Bordo Pasaport (Umuma Mahsus) sahibi vatandaşların, Hollanda ziyareti için vize başvurusunda bulunması gerekirken, Siyah (Diplomatik) Pasaport, Gri (Hizmet) Pasaport ve Yeşil (Hususi) Pasaport sahibi vatandaşların 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak şekilde Hollanda’ya seyahat etme hakkı bulunuyor. Bu vatandaşların çeşitli durumlar haricinde Hollanda’ya 1 kez girme hakkı bulunuyor. Bordo Pasaport sahibi Türk vatandaşlarının ise Hollanda seyahati öncesinde vize başvurusu yapması ve başvuru sırasında seyahat amacını ve belirlenen tüm detayları belirtmesi gerekiyor.

2. Hollanda vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin, planlanan seyahate en az 6 ay kala vize başvurusunu yapması gereklidir. Vize başvurusunun seyahatten 6 ay önce yapılması, vizenin istenilenden daha erken bir tarihe verileceği anlamı taşımamaktadır. Seyahat için yapılan uçak bileti ve otel rezervasyonu gibi ödemelerin, vize başvuru sürecinin uzaması ve kişilerden ek evrak istenmesi gibi durumlarda ertelenmesinin önüne geçmek için vize başvurusu yapacak vatandaşların, vize istediği tarih ile vizenin başlayacağı tarih arasına en az 6 ay süre koyması gerekiyor. Seyahat tarihinden çok daha önce vize başvurusu yaparak, vizenin onaylanma süreci boyunca yaşayacağınız stresi de engelleyebilirsiniz.

3. Hollanda vize başvurusu yapacak vatandaşların, seyahat amacına göre farklı kuralları dikkate alması gerekiyor. Bordo Pasaport sahibi vatandaşların, 90 günden daha kısa sürecek Hollanda seyahatleri için vize başvurusunu direkt olarak konsolosluklara yapma hakkı bulunmuyor. Bu kişilerin Hollanda tarafından yetkilendirilen ve uluslararası alanda hizmet veren vize danışmanlık merkezleri ile iletişime geçmesi gerekiyor. Global Vize Randevu ve Vize Danışmanlık firmamız aracılığı ile yapacağınız Hollanda Schengen vize başvuruları için merak ettiğiniz sorular hakkında destek alabilir ya da firmamız aracılığı ile direkt olarak vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Schengen vize başvurusu sırasında istenilen evraklar, firmamız tarafından tekrardan incelenerek, vize başvurusu sırasında yaşanabilecek olumsuz durumların önüne başvuru yapılmadan geçilmektedir. Böylece yapılan vize başvurusunun onaylanma ihtimali artmakta, istenilen tarihte vize başvurusu sonuçlanmaktadır.

4. Hollanda’ya yapacağı seyahat 90 günden daha uzun sürecek kişilerin ise Hollanda D tipi vize için başvuru yapması gerekiyor. Yapılacak başvurularda kişinin aile seyahati, çalışma, oturum ve eğitim gibi seyahat sebebini net olarak belirtmesi gereklidir. Aile seyahati için Hollanda vizesi almak isteyen kişilerin, başvuru sırasında Hollanda’da yaşayan aile bireyinin kimlik ve iletişim bilgileri ile birlikte bu aile bireyinden alınan davetiye mektubunun eklenmesi başvurunun onaylanma ihtimali de arttırılmaktadır. D tipi vize başvuruları, ulusal vize olarak adlandırılmaktadır. Global Vize Randevu ve Vize Danışmanlık şirketimiz, vatandaşlara ulusal vize başvuruları üzerine de hizmet vermektedir.

Sizlere Nasıl Destek Oluyoruz?

Hollanda Vize Başvurusu Kolaylıkları Global Vize Randevu ve Vize Danışmanlık Merkezi’nde

 • Vize başvurusu sırasında dikkat etmeniz gerekenler ve Hollanda Schengen vizesi üzerine sık sorulan soruların cevapları ile birlikte aklınıza takılan birçok sorunun cevabını bu sayfanın ilerleyen paragraflarında görebilirsiniz. Hollanda Schengen ve ulusal vize başvurularında firmamız tarafından sunulan hizmetler ve izlenmesi gereken adımlar ile ilgili detayları da sayfanın alt kısımlarında bulabilirsiniz.
 • Hollanda vize başvurusu sırasında kişilerin teslim etmesi gereken evraklar ve bu evrakların hangi bilgileri içermesi gerektiği ile ilgili detaylar, Hollanda vize başvurusunda gerekli evraklar kısmında yer almaktadır. Bu kategori içerisinde, vize başvurusu sırasında başvuru yapılan vize türüne göre teslim etmeniz gereken evrakların detaylarına da erişebilirsiniz.
 • Hollanda vize başvurularında merak edilen sorular kategorisinde, vize ücretleri ve birden fazla girişli vize başvurusunda dikkat edilmesi gerekenlere değinilmiştir. Bu kategori içerisinde kimlerin vize başvurusu yapabileceği, vize başvurularının ne kadar sürede onaylanacağı, vize başvurularında seyahat masraflarını karşılayamayacak bütçeye sahip kişilerin aile bireylerini referans göstermek için hangi evraklara ihtiyacı olduğu ve vize başvurusu reddedilen kişilerin hangi adımları izlemesi gerektiği gibi sorular da cevaplanmaktadır. Bununla birlikte ülkemizde hizmet veren Hollanda Konsoloslukları ve Hollanda Büyükelçiliği’nin ilgi alanları ve hangi durumlarda bu kurumlara başvurulması gerektiği de yer almaktadır.

Vize başvurusu rehber bölümünün son kısımlarında ise vize başvurusu yaparken kişilerin dikkat etmesi gereken detaylar, Hollanda Schengen vizesi başvurularında sıkça yapılan hatalar ve eksik evrak teslim edilmesi durumları, uzun süreli Hollanda vizesi almak için gerekenler ve vize başvurularında kişilerden direkt olarak istenmeyen ama teslim edildiği takdirde vizenin onaylanma ihtimalini arttıran evraklar hakkında genel bilgi verilmektedir.

Bu bölümde, vize başvurusu sırasında teslim edilmesi gereken biyometrik fotoğraf ölçülerine ve biyometrik parmak izi ile ilgili detaylar da yer almaktadır. Hollanda Schengen vizesi başvurusu kabul edilen kişilerin, bu süre içerisinde başka ülkelere nasıl seyahat edeceği ile ilgili detaylar da yazımızın son kısmında yer almaktadır.

Hollanda vize Başvurusu Firmamız Aracılığı ile Nasıl Yapılır?

Adım 1: Global Vize Randevu ve Danışmanlık Merkezi’yle İletişime Geçmek

Vize başvurularında, başvuru sürecinde bizimle iletişime geçmeniz halinde Hollanda Schengen vizesi ve Ulusal vize başvurularında istenilen evraklar ve bu evrakların detayları hakkında bilgilere ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Adım 2: İstenilen Evrakları Hazırlamak

Vize başvurusu sırasında sizden istenilen evrakları tarafımıza ulaştırmanız halinde, dosyalarınız profesyonel ekibimiz tarafından incelenmekte ve başvuruya hazır hale getirilmektedir. Hollanda vize başvurusu sırasında teslim edilmesi gereken evrakların hem İngilizce hem de Felemenkçe olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Bu kapsamda hazırladığınız evraklar yeminli tercümanlara iletilerek tercümesi yapılmakta ve evraklar tam olarak hazır hale getirilmektedir.

Adım 3: Vize Başvurusunda Diğer Detaylar

Hollanda Schengen vize başvurusunda bulunan vatandaşların, onay alabilmek için evrakların yanı sıra parmak izi detaylarını da vize başvurusu ile birlikte vermesi gerekiyor. Son 3 yıl içerisinde vize almış kişilerin parmak izi verileri sistemde yer almaktadır. Bu yüzden 3 yıl içerisinde vize alan kişilerin, tekrardan parmak izi vermelerine gerek olmasa da ilk kez vize başvurusu yapacak ya da son vize başvurusunun üzerinden 3 yıl geçmiş kişilerin tarafımızla iletişime geçerek biyometrik parmak izi kaydını vermesi gerekiyor. Parmak izi kaydı alındıktan sonra tüm evraklar Global Vize Randevu tarafından ilgili birimlere iletilmekte ve vize başvurunuz tamamlanmaktadır.

Adım 4: Vize Başvuru Sonucu

Tarafımızca yapılan vize başvurunuz onaylandıktan sonra, adınıza çıkarılan pasaport size iletilmektedir. Böylece resmi evrak alma ve diğer işlemler ile uğraşmadan vize çıkartmanın keyfini sürebilirsiniz.

Global Vize Randevu ve Danışmanlık Ayrıcalıkları

Firmamız aracılığı ile yapacağınız Hollanda vize başvurularında, işlemlerin başından sonuna kadar tüm adımlarında sizlere destek oluyoruz. Danışmanlık hizmetleri sayesinde evraklarda hangi detayları göz önünde bulundurmanız gerektiği ile ilgili yardım alabilir ya da vize başvurunuzun tamamen tarafımızca gerçekleştirilmesi için hizmet alabilirsiniz. Peki, vize başvuru sürecinde sizlere hangi konularda destek oluyoruz?

 • Vize başvurusu sırasında, başvuru yapmadan önce teslim edilmesi gereken evraklara dair hakkınızda çeşitli sorular sorarak durum analizi yapıyoruz. Bu sayede başvuracağınız vizenin çeşitliliğinin belirlenmesi kolaylaşırken, başvurulması gereken vize türü de belirlenmiş oluyor.
 • Verdiğiniz bilgiler çerçevesinde hangi vize türüne başvurmanız gerektiğinin tespitini yapıyoruz. Bu sayede yanlış vize türüne başvuru yapma derdi olmadan başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Hollanda vize başvurusu sırasında teslim edilmesi gereken evraklar tarafımıza iletildikten sonra evrakların detaylı incelemesi yapılmaktadır. Böylece vize başvurusunun reddedilmesine neden olacak hatalı ve eksik evraklar üzerinde tekrardan düzenleme yapılmaktadır. Evrakların düzenlenmesi vize başvurusunun onaylanma ihtimalini arttırmaktadır.
 • Hollanda vizesini almak için aklınızda bir tarih varsa, tarafımıza bildirmeniz halinde vize başvurunuz seyahat edeceğiniz tarihlerde pasaportunuz hazır olacak şekilde düzenlenmektedir. Böylece vizenin seyahat edeceğiniz tarihten daha ileri bir tarihte çıkma ihtimali de ortadan kalkmaktadır.
 • 90 günden daha uzun süreli Hollanda seyahatlerinizi vize başvurusu sırasında tarafımıza iletmeniz halinde istenilen evraklar buna göre düzenlenmekte ve uzun süreli ve çok girişli Hollanda vizesi başvurusu yapılmaktadır.
 • Hollanda vizesi için başvuru yapacak kişilerden konsolosluk tarafından çeşitli başvuru dilekçeleri ve rezervasyonlar da talep edilmektedir. Vize Randevu ve Danışmanlık hizmetleri ile iletişime geçerek yapacağınız vize başvurularında, konsolosluklara iletilmesi gereken çeşitli ek formlar ve dilekçeler de tarafımızca düzenlenmektedir.
 • Yapacağınız seyahat ile ilgili otel ve uçak rezervasyonlarını henüz almadıysanız, ancak seyahat edeceğiniz tarihler kesin olarak belirlenmişse bizimle iletişime geçerek belirlediğiniz tarihlere en uygun uçak ve otel rezervasyonlarınızı da yaptırabilirsiniz.
 • Hollanda vize başvurularında kişilerin başvuru sürecinde konsolosluklara giderek parmak izi bilgisini de vermesi gerekiyor. Son 3 yıl içerisinde vize başvurusu yapmış olan kişilerin parmak izi bilgisi sisteme kayıtlıdır. Bu yüzden bu kişilerin vize başvurusu sırasında parmak izi bilgisi vermesine gerek yoktur. Ancak daha önceden vize başvurusu yapmamışsanız, sizinle birlikte vize başvuru merkezine gelerek parmak izi ve diğer evrakların teslim edilmesi sürecinde de yanınızda oluyoruz.
 • Tarafımızca yapılan vize başvuruları günlük olarak takip edilmektedir. Böylece başvurunuz sonuçlandıktan sonra pasaportunuz tarafımızca teslim alınır ve adresinize teslim edilir.

Kimlere Hizmet Veriyoruz?

 1. Hollanda Schengen ve Hollanda Ulusal Vize başvurusu yapacak kişiler firmamızdan hizmet alabiliyor. Diğer danışmanlık şirketlerinden farklı olarak firmamız bünyesinde Hollanda Göçmenlik vizesi ile ilgili destek de alabilirsiniz. Göçmenlik hizmeti ile birlikte Vize Randevu ve Danışmanlık olarak eğitim kurumu bulma ve işe yerleştirme üzerine de hizmet veriyoruz
 2. İstanbul, Ankara, İzmir ve Gaziantep’de çeşitli ofislerimiz bulunmaktadır. Ununla birlikte Türkiye’nin diğer tüm illerinden de hizmet almak mümkün. Hollanda vize işlemlerini firmamızdan gerçekleştirmek isteyen vatandaşlarımızın konu ile ilgili destek almak için bizimle iletişime geçmesi gerekiyor.

Hollanda Schengen Vizesi Başvuru Gerekli Evraklar

Hollanda Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Hollanda vize başvurusu sırasında verilmesi teslim edilmesi gereken evraklar başvurulan vize türüne göre çeşitlilik göstermektedir. Ancak genel olarak Hollanda Schengen ve Ulusal vize başvurularında kişilerin teslim etmesi gereken evraklar şu şekilde sıralanmıştır;

 1. Pasaport;

Hollanda vize başvurusu sırasında kullanılması gereken pasaportun, planlanan seyahatin bitiş tarihinden sonra en az 2 ay kullanım süresinin bulunması gereklidir. Bununla birlikte pasaport üzerine vizenin işlenebilmesi için pasaportta en az 2 adet boş sayfa bulunması da gerekiyor. Vize başvurusu yapan kişi, eski pasaportu ile Schengen vizesi almış ise alınan bu vizelerin fotokopileri de başvuru sırasında verilmelidir.

2. Vize Başvuru Formu;

Hollanda vize başvurusu için doldurulması gereken vize başvuru formu için örnek evrak sitemizde yer almaktadır. Başvuru formu üzerinde kişiden istenilen tüm bilgiler doldurulmalı ve başvuru formunda eksik bilgiler yer almamalıdır. Başvuru formunun tüm sayfaları başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır.

3. Biyometrik Fotoğraf;

Kullanılan biyometrik fotoğrafların, konsolosluk tarafından belirtilen ölçülerde olması gerekiyor. Bununla birlikte kişinin Hollanda Schengen vizesi başvurusu sırasında kullandığı biyometrik fotoğrafın en az 6 ay içerisinde çekilmiş olması, fotoğrafta yüzünün net bir şekilde görünmesi, arka fonun beyaz olması ve daha önce herhangi bir vize başvurusunda kullanılmamış olması gerekiyor.

4. Seyahat Sağlık Sigortası;

Vize başvurusu yapan kişinin kendisine, en az 30 bin Euro teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmış olması gerekiyor. Yapılan seyahat sigortasının tüm Schengen ülkelerinde geçerliliğinin olması ve tüm seyahat süresini kapsaması da gerekiyor.

5. Seyahat Araç Bilgisi;

Kendi şahsi aracı ile seyahat edecek işilerin, vize başvurusu ile birlikte seyahat rotasını ve seyahat edeceği araç bilgilerini vize başvurusu ile birlikte bildirmesi gerekiyor. Kişisel araç yerine uçakla seyahat edecek vatandaşların ise uçak rezervasyon bilgilerini vize başvuru evrakları arasına eklemesi gerekiyor.

6. Konaklama ve Seyahat Detayları;

Hollanda’ya turistik amaçlar ile seyahat edecek kişilerin, kendi adının geçtiği otel rezervasyonlarını başvuru evrakları ile birlikte teslim etmesi gerekiyor. Kişi tur ile seyahat edecekse bütün tur detayları (seyahat rotası ve ulaşım bilgileri) belgeler arasına eklenmelidir.

Aile ve arkadaş ziyareti sebebi ile Hollanda’yı ziyaret edecek vatandaşların ise Hollanda’da yaşayan aile bireyi ve arkadaşından gelen davetiye mektubunu dosyalar ile birlikte teslim etmesi gerekiyor. Davetiye mektubu ile birlikte mektubu gönderen kişinin kimlik, ulaşım ve pasaport bilgilerinin fotokopisi de evraklar arasına eklenmelidir.

Eğitim, fuar ve ticari sebeplerle Hollanda seyahati düzenlemek isteyen kişilerin ise Hollanda merkezli hizmet veren eğitim kurumu ya da firmadan alacağı davetiye mektubunu evraklar arasına eklemesi gereklidir. Davetiyeyi imzalayan kişinin kimlik, iletişim ve pasaport bilgileri de bu mektup ile birlikte teslim edilmelidir.

Sağlık ve benzeri sebepler ile Hollanda’ya seyahat etmek isteyen kişilerin ise hastalık durumunu belirten evrakların yanı sıra tedavi göreceği hastaneden alınan davetiye mektubunun vize başvuru evrakları arasına eklenmesi gerekmektedir.

7. Finansal Durumu Bildiren Evraklar;

Kişinin gelir düzeyini kanıtlayacak banka hesap dökümünün başvuru evrakı ile birlikte teslim edilmesi, başvurunun onaylanma ihtimalini arttırmaktadır. Vize başvurusu yapan kişi emekli ise emekli maaşının yattığı banka hesabı bilgilerinin, çalışıyor ise maaşın yatırıldığı banka hesap bilgilerinin verilmesi gerekiyor. Teslim edilen evraklar ıslak imzalı ve bankanın kaşesini içermelidir. Maaş alınan hesabın dışında kişinin yatırım yaptığı banka hesabı varsa, bu hesabın bilgileri de evraklar arasına eklenmelidir.

8. Çalışma Durumunu Belirten Evraklar;

İşveren durumundaki kişilerin, vize başvurusu sırasında son yıla ait vergi levhasını, şirketin bağlı olduğu odadan alınan faaliyet belgesinin ve imza sirküleri ya da imza beyannamesinin evraklar arasına eklenmesi gerekiyor.

Bir şirket bünyesinde çalışan kişilerin son 3 aya dair maaş bordrosunu (imzalı ve kaşeli), iş yerinden alınan ve yetkili kişi tarafından imzalanan görev ve izin yazısının ve e-devletten alınabilen SGK tescil ve hizmet dökümü evraklarının teslim edilmesi gerekiyor.

Hollanda vizesi almak isteyen öğrencilerin, e-devletten alacağı öğrenci belgesini ve yapılacak seyahat eğitim dönemine denk geliyorsa okuldan alınan izin yazısını eklemesi yeterli oluyor.

9. Nüfus Kayıt Örneği;

Hollanda vize başvurusu sırasında, e-devlet üzerinden alınabilen barkodlu nüfus kayıt örneği kişilerden istenmektedir. 18 yaşından küçükler için yapılan başvurularda nüfus kayıt örneği direkt olarak nüfus müdürlüklerinden alınmalıdır.

10. 18 yaşından küçük çocuklar sadece bir ebeveyn ile seyahat edecekse, seyahat etmeyen aile bireyinden noter onaylı muvafakatname alınmalıdır.

Hollanda vizesi 2023 yılı güncel evrak listesi için  visacenter.com.tr/hirvatistan-vizesi-icin-gerekli-evrak-listesi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Hollanda Vize Başvuru Ücretleri

0-5 yaş arası çocuklar için yapılan vize başvurularında vize harç bedeli talep edilmemektedir. Bu kapsamda 0-5 yaş arası çocuklar için sadece hizmet bedeli ve başvuru merkezi ücreti ödenmesi yeterlidir.

6-11 yaş grubu çocuklar için vize harç bedeli 40 Euro olarak belirlenmiştir. 40 Euro’luk vize harç bedeline ek olarak başvuru merkezi ücreti ve vize hizmet bedelinin de ödenmesi gerekir. 12 yaş ve üzeri kişiler için yapılan vize başvuruları için ise vize harç bedeli 80 Euro olarak belirlenmiştir. Başvuru vermezi ücreti ve hizmet bedeli ile birlikte bu ücret artış göstermektedir.

Vize başvurusu sırasında kişilerin ödemesi gereken ücret, Euro bazında belirtilmiştir. Ancak bu kişilerin vize ücretlerini belirtilen tutarın TL karşılığını ödemesi gereklidir. Vize başvurusunun onaylanması için kişilerin zorunlu seyahat sağlık sigortası yaptırması da gerekmektedir. Zorunlu seyahat sağlık sigortası ücretleri 1-16 gün, 1 ay, 3 ay, 6 ay ve 1 yıl süre ile verilmekte ve alınan süreye göre ödenmesi gereken ücret de artmaktadır.

Hollanda vize ücretleri, Hollanda konsolosluk harcı ve aracı kurum hizmet bedellerine  visacenter.com.tr/hollanda-vize-ucreti/ sayfasından detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Hollanda Vize Ücreti Ne Kadar?

Hollanda vize başvurularında kişilerin vize başvuru ücreti ile birlikte, başvuru merkezi ücreti ve hizmet bedeli gibi farklı ücretler de ödemesi gerekiyor. Vize başvurusu sırasında ödenmesi gereken ücretlere dair dikkat edilmesi gereken birkaç nokta bulunuyor.

Öncelikle, kişi vize başvurusunda olumsuz sonuç almış olsa dahi başvuru sırasında ödenen ücret kişiye geri iade edilmiyor. Bu kapsamda kişilerin yapacakları başvuruları dikkatli incelemesi ve evrakların eksiksiz olduğundan emin olduktan sonra başvuru yapması gerekiyor.

Vize başvurusu için randevu alan kişilerden herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Hollanda Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen aracı firmalar ile vize başvurusu yapan kişilerin bu noktada vize randevusu için kendilerinden ücret talep edilmediğinden emin olmaları gerekiyor.

Eğitim amacı ile seyahat düzenleyen öğrenciler ve öğretim üyeleri ise konsolosluk vize harcından muaf tutulmaktadır.

Hollanda Uzun Süreli Schengen Vizesi Verir Mi?

İlk Kez Vize Alacak Kişilerin Başvuru Onay Süreci

Schengen vizesi sahibi kişiler, seyahat süresi boyunca Schengen anlaşmasına bağlı diğer ülkelere de seyahat etme şansı bulunuyor. Schengen vizesine daha önce başvurmamış ve ilk kez Hollanda Schengen başvurusu yapan kişilerin, evrak düzenleme işlemlerinde daha titiz davranmaları gerekiyor.

Schengen vizesi için geçmiş tarihte alınan ve referans gösterilebilecek bir vize bulunmadığı için Hollanda Konsolosluğu tarafından bu tür başvurular daha detaylı şekilde incelenmektedir. Yapılan vize başvuruları, teslim edilen evraklar üzerinde herhangi bir çelişki olması durumunda direkt olarak reddedilmektedir.

Vize başvurularının onaylanma ihtimalini arttırmak için kişilerin maddi durumunu gösteren evrakların sayısını arttırması, maaş aldığı banka hesabına ek olarak varsa yatırım hesabı ve diğer banka hesap bilgilerini de evraklar arasına eklemesi gerekiyor.

İlk kez Hollanda Schengen vizesi alacak kişilere, genellikle tek girişli vize verilmektedir. İlk vize süresi boyunca herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmayan kişilerin, sonradan yapacakları vize başvuruları için daha uzun süreli ve birden fazla girişli vizeler verilmektedir.

Hollanda Schengen vizesi için gerekli evraklar, Hollanda’ya gidiş amacınıza (başvuru yapacağınız Hollanda vizesi kategorisine) ve çalışma durumunuza göre değişmektedir. Aşağıda, Hollanda vizesi için gerekli evraklar hakkında genel bilgi ve Hollanda Schengen vizesi kategorileri paylaşılmıştır.

Genel bilgi içerisinde Hollanda vize evrakları hakkında genel bilgiler mevcuttur. Hollanda’ya gidiş amacınıza uygun vize kategorisine tıklayıp ve ilgili sayfaya geçiş yaparsanız, geçiş yaptığınız sayfa içerisinde ilgili vize kategorisine ve  çalışma durumunuza ilişkin gerekli evraklar listesine ulaşacaksınız.

Merak Edilen Sorular

Hollanda Schengen vizesi hakkında merak edilen tüm soruları burada topladık. Merak ettiğiniz sorunun üzerine tıklayarak detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Eklememizi istediğiniz başka sorular varsa, bize mail atarsanız kısa sürede internet sitemize ekleyeceğiz.

Hollanda vize başvurusu için banka hesabında nakit para olmalı mı ya da banka hesabınızda ne kadar para olmalı?

Vize Başvurusunun Onaylanması İçin Banka Hesabında Ne Kadar Para Olmalıdır?

Hollanda vize başvurularının onaylanması için kişilerin banka hesap bilgilerini ve maaş bordrolarını seyahat teminatı olarak göstermeleri gerekiyor. Banka hesabında bulunması gereken bakiye miktarı ise kişinin yapacağı seyahatin süresi ve niteliğine bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor. Ancak banka hesabında bulunan bakiyenin, vadesiz hesap içerisinde yer alması büyük önem taşıyor. Vadeli hesaplarda bulunan bakiyeler sadece seyahati destekleyici birikim olarak gösterilebilmektedir. Seyahat masraflarını karşılayabileceğini kanıtlamak isteyen kişilerin, vadesiz hesaplarındaki bakiye miktarını kullanması gerekiyor. Kişilerin bu kapsamda, uçak ve otel rezervasyonları gibi seyahat masraflarını karşılayabilecek bakiyeye ek, hesabında minimum günlük 50 Euro harcama yapabilecek bakiye bulunması yeterlidir.

Hollanda Vize Başvurusu Yaparken Seyahat Süresini Planlama

Seyahat Süre Planlaması Nasıl Yapılmalıdır?

Hollanda’da turistik gezi planlayan kişilerin, en sık karşılaştıkları sorunlardan bir tanesi de vizenin uzunluğunu hesaplamak. Vize başvurusunda bulunan kişiler bir şirkette çalışıyorsa, seyahat süresince iş yerinde izinli olduğunu belirten evrakları da teslim etmelidir. Bu kişilerin şirketten aldıkları izin süresinden çok daha uzun süreli vize başvuruları yapması, başvurunun olumsuz sonuçlanma ihtimalini arttırmaktadır.

Schengen vizesi için başvuru yapılabilecek en uzun seyahat süresi 90 gün olmasına rağmen, bu sürenin tamamı başvuru sırasında gerekli değilse kullanılmamalıdır. Çalışan kişilerin 90 günlük bir vize için başvurması, özellikle ilk vize başvurusunda şüpheli görüneceği için genellikle reddedilmektedir.

Bu yüzden planlanan seyahat süresinden maksimum 1 ya da 2 hafta daha uzun süre için vize başvurusu yapılması daha doğru olacaktır. Vize başvurusu yapan kişi emekli ise başvurulan vizenin süresi, onaylanma sürecini etkilememektedir.

Hollanda Vize Talep Dilekçesinin Önemi ve Destekleyici Evrakların Sunulması

Hollanda Vize Dilekçe Örneği

Hollanda vize dilekçesi nasıl yazılır Örnek Hollanda vize dilekçesi için  visacenter.com.tr/hollanda-vize-dilekce-ornegi/ bağlantısına bakabilirsiniz.

Hollanda Schengen Vizesi ile Seyahat Edilebilecek Ülkeler

Schengen Üyesi Olmayan Ancak Schengen Vizesi ile Seyahat Edilebilen Ülkeler Hangileridir?

Hollanda, Schengen üye ülkeleri arasında yer almaktadır. Bu kapsamda 90 günden daha kısa sürecek vize başvurusu yapan kişilerin, başvurusu onaylandıktan sonra seyahati Hollanda’dan başlamak üzere diğer Schengen üye ülkelere seyahat etme hakkı da bulunuyor. Schengen üyesi olmayan çoğu ülkeye ise giriş yapabilmek için bu ülkeden de vize alınması gerekiyor.

Ancak Bulgaristan, Vatikan, Hırvatistan, San Marino, Monaco ve Romanya Schengen ülkesi olmamasına rağmen Schengen vizesi olan kişileri ülkesine kabul etmektedir. Hollanda Schengen vizesine sahip olan kişiler, bu ülkelerden vize almamış olsalar dahi vize süresi boyunca belirtilen ülkelere seyahat edebiliyor.

Vize Başvurusu Sonucu Nasıl Sorgulanır?

Vize başvurusunu firmamız aracılığı ile gerçekleştiren kişilerin vize başvuruları tarafımızca düzenli olarak takip edilmektedir. Vize başvurusu sonuçlanan kişiler ile direkt olarak iletişime geçilmekte ve pasaport tarafımızca teslim alınarak size iletilmektedir.

Vize başvurusunu Vize Randevu ve Danışmanlık yerine şahsi olarak yapan kişiler ise pasaport numarası ve vize başvurusu sırasında kendilerine verilen vize takip fişinde yer alan barkod numarası ile internet üzerinden anlık olarak başvuru durumunu sorgulayabiliyor. Ancak internet üzerinden yapılan başvuru takip işlemlerinde sadece başvurunun iletilip iletilmediği bilgisi yer almaktadır. Başvurunun olumlu ya da olumsuz sonuçlandığı bilgisi, pasaport elinize ulaştıktan sonra öğrenilebilmektedir.

Vize başvurularında randevu sistemi ile hizmet veren konsolosluklara giderken vize başvurusu için sizden istenilen belgeleri de yanınızda götürmeniz gereklidir. Randevu’nun amacı ise konsoloslukta yaşanan yoğunluktan dolayı vakit kaybetmenizi engellemektir.

VFS Gblobal de kısa süreli Schengen vizesi için başvurular oldukça yoğun ilgi görmektedir. Ancak günümüzde yaşanan Covid-19 salgın hastalık nedeni ile ülkeye girişte Covid-19 hastalığının negatif olduğuna dair kanıtlayıcı belge göstermesi gerekmektedir.

VFS Global Hollanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

VFS Global Hollanda vizesi için istenilen evrakların sunulması gerekmektedir. Ülkeye seyahat etmek için VFS Gblobal ile yapılan vize başvurularında aşağıda yer alan evrakları düzenlemelisiniz.

  Schengen vizesi başvuru formu,

  Pasaport,

  Pasaportun tüm sayfaların fotokopisi,

  Yasal ikametgâh belgesi,

  Biyometrik fotoğraf,

  Gidiş-dönüş otel ve uçak bileti rezervasyon kanıtı,

  Seyahat Sağlık Sigortası,

  Vize ücretinin ödenmesi,

  Visa (oturma izni ya da pasaport)

Başka hiçbir kurumda pasaport yenileme işlemi yapılamaz. Aynı zamanda Hollanda konsolosluğu aracılığı ile kimlik kartı yenileme, doğum belgesi çıkartma gibi benzeri tüm işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Vize sahibinin eksik ya da hatalı belgeler sunmasından kaynaklanan gecikmeler yaşanabilir. Ayrıca bazı durumlarda vize başvurunuzun reddedilmesi de mümkündür. Bu yüzden vize başvurusunda sizden istenilen belgeleri doğru ve tam sunmanız gerekmektedir.

Bu sebeple sizden istenilen vize başvuru belgelerini eksiksiz bir şekilde sunmanız ve yetkili kişiler ile görüşme yapmanız gerekmektedir. Hollanda vize başvurusunda randevu sistemi ile hizmet verilmektedir. Konsolosluklarsa yaşanılan yoğunluktan dolayı vize için başvuru yapacak kişilerin vakit kaybı yaşaması bu sayede engelleniyor.

Schengen Vizesi Randevu Alma Zorunlu Mu?

Evet. Schengen vizesi için başvuru yapacak kişilerin randevu alması zorunludur. Vize başvurularında yaşanan yoğunluğu engellemek için tüm konsolosluklar ve elçilikler randevu sistemi ile vize başvuru hizmeti sunmaktadır. Bu sebeple Schengen vizesine başvuru yapacak vize sahiplerinin adına randevu oluşturması ve randevu gününde vize başvurusu için istenilen belgeleri yetkili kişilere sunması gerekmektedir.

VFS Global İzmir Hizmet Veriyor Mu?

Evet. VFS Gblobal’e vize başvurusu yapacak kişiler İzmir de hizmet veren vize başvuru merkezinizi tercih edebilir. Yoğunluktan dolayı vize sahiplerinin randevu oluşturması gerekmektedir. VFS Gblobal’in vize başvurusu için gerekli belgeleri randevu gününde teslim etmeniz gerekmektedir. İnternet sitesi aracılığı ile VFS Gblobal İzmir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Hollanda vize veriyor mu?

Hollanda Krallığının vize uygulaması kararına göre bordo pasaport için konsolosluklarda vize verilmektedir.

Hollanda vize başvuruları ne zaman başlayacak?

Hollanda vize başvurularının başlama süresi yaşanan yoğunluk dikkate alınarak seyahat tarihinden önce olmalıdır.

Hollanda gitmek için ne gerekli?

Hollanda seyahati gerçekleştirebilmek için öncelikle vize alınması gerekmekte, başvuru sahibinin almak istediği vize çeşidine göre şartları sağlaması en önemli konudur.

 

Oyla! post