Hollanda Vize Dilekçe Örneği

Hollanda Vize Dilekçesi

 

Hollanda’ya turistik sebeple seyahat etmek isteyen kişiler Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu’na0 hitaben dilekçe yazmalılardır. Dilekçenin içeriği gidiş-geliş tarihleri, kalacağı otel, yolculuk masraflarının nasıl karşılanacağı gibi bilgiler olmalıdır. Dilekçe yazılırken dikkat edilmesi gerekenler:

  • Ülkeye yapılacak seyahatin amacı net olarak belirlenmelidir.
  • Seyahat tarihleri çok net bir şekilde yazılmalı. Hollanda’da kaç gün kalıp oradan hangi ülkeye geçeceklerini çok net ifade etmelidirler.
  • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağını anlatmalıdırlar. Kişinin seyahat, sağlık, yeme-içme gibi masraflarının nasıl karşılanacağı yazılmalı varsa sponsor hakkında bilgiler verilmelidir.
  • Hollanda vize dilekçesi yazacak kişilerin diğer belgelerle, dilekçenin çelişmemesine dikkat etmesi gerekmektedir.

Hollanda vizesine başvuran kişi SSK’lı bir çalışansa kişinin çalıştığı firma yetkililerinden birinin tarafından yazılmış bir tane daha dilekçeye ihtiyacı vardır. İkinci dilekçede yetkilinin imzası ve kaşesi bulunmalıdır.

Kişi öğrenci veya ev hanımı ise yani kendi geçimini kendi sağlamıyorsa bir sponsora ihtiyaç duymaktadır. Sponsor olabilecek kişiler 1.derece akrabalar (anne, baba, eş, çocuk) olmaktadır. Sponsor dilekçe de göndereceği kişinin tüm masraflarını karşıladığını taahhüt etmelidir.

Hollanda Turistik Vize Dilekçe Örneği

Hollanda turistik vize ihtiyaçlarınız için Hollanda turistik vize talep dilekçesi, Hollanda ticari vize ihtiyaçlarınız için ise Hollanda ticari vize talep dilekçesi doldurmalısınız.

Vize dilekçe örneklerine yazı sonunda ulaşabilirsiniz.

Avrupa sınırları içerisinde kalkınma anlamında lokomotif ülkelerden biri olan Hollanda, Amerika Kıtası, Avrupa Kıtası ve Asya’dan yılın her döneminde önemli düzeyde turist çekiyor. Anakara olarak küçük bir AB ülkesi olmasına karşın, Schengen Bölgesi içerisinde de yer alan Hollanda, turizm anlamında gelişmiş ve kendisini düzenli olarak geliştiren bir ülke. Yaşam standartları konusunda da en ufak problem bulunmayan Hollanda, pek çok insan için merak edilen ve turist olarak ziyaret edilen bir ülke durumunda. Hollanda’ya turist olarak gitmek isteyen bir Türk Bordo Pasaportlu vatandaşımızsanız, bu noktada Hollanda turist vizesi almalı ve bunun için Hollanda turist vizesi talep dilekçesi doldurmalısınız. Dilekçede aşağıdaki bilgileri vermelisiniz.

  • Seyahatinizin tarih aralığı
  • Seyahatinizin amacı ve nedeni
  • Seyahatinizin masraflarının kim tarafından ve nasıl karşılanacağı
  • Sponsor tarafından karşılanacak masraflar için ikinci dilekçe örneği (Öğrenci veya ev hanımları için)
  • Sigortalı çalışanlar için işyeri izin belgesi dilekçesi (Antetli kâğıda kaşe ve imzalı)

Dilekçede vereceğiniz bilgilerin vize başvuru evrakları ile doğrulanması gerektiğini ve gerçeğe uygun olması gerektiğini unutmayın.

  Hollanda Vize Dilekce Ornegi

Hollanda Ticari Vize Dilekçe Örneği

Hollanda küçük ve turistik bir Avrupa ülkesi değil, aynı zamanda büyük bir ticaret örneğidir. Kendisini ticari anlamda her koşula adapte etmiş olan Hollanda, birçok anlamda gelişmiş bir dünya ülkesi. Kuzey Avrupa’da bulunan Hollanda’nın önemli doğal gaz rezervleri olması ve endüstriyel, tarımsal anlamda da kendisini geliştirmesi, bugün dünyanın pek çok noktasında Hollandalı şirketlerin yer almasına yol açmıştır.

Geçmiş yüzyıllarda sömürgeciliğin de etkisi ile Avrupa’ya hammadde getiren ülkelerden biri olan Hollanda, bugün kişi başına düşen yıllık gelirde de oldukça önemli bir noktada. Dünyanın en büyük 18. Ekonomisi olan Hollanda ve Hollandalı şirketler ile ticaret yapmak istiyorsanız, ülkeye bu anlamda seyahat düşünceniz varsa Hollanda ticari vizesi almak zorundasınız. 

Hollanda ticari vize talep dilekçesi üzerinde seyahat tarihiniz, seyahat amacınız, şirket antetli kâğıdına düzenlenmiş bu bilgiler ile birlikte şirket yetkilisi imzası, şirket dilekçesi ve seyahat masraflarınızın nasıl karşılanacağına dair bilgi paylaşırsanız, başvuru sürecini bu dilekçeyi Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu’na ileterek başlatabilirsiniz.

Hollanda vize formu nasıl doldurulur? Doldurulmuş Hollanda vize form örneklerine  visacenter.com.tr/hollanda-vize-basvuru-formu/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.
Başa dön tuşu
whatsapp
× Hollanda Vizesi