İngiltere Vize Dilekçe Örneği

İngiltere Vize Dilekçesi

 

Bir ülkeye seyahat edeceğiniz zaman vize dilekçesi hazırlamanız gereklidir. Vize dilekçesi vize almak isteyen kişilerin alması gereken en önemli unsurlardandır. Vize dilekçesi herhangi ülkeye seyahat edeceğiniz zaman hazırlanması gereken belgedir.

Dilekçenin kötü hazırlanması vize almak sonucunu olumsuz yönde etkileyebilir. Bu sebeple dilekçenin doğru ve gerçek bilgiler ile yazılması oldukça önemlidir.

Konsolosluk görevi yapan kişiler evraklarınız sayesinde sizin hakkınızda gerekli tüm bilgilere sahip olacaktır. Fakat sizin yorumunuzu öğrenmek adına vize talep dilekçesi hazırlamanız gereklidir. Çünkü dilekçe incelendiği zaman vizenizin süresi duruma bağlı olarak değişebilir. 

 

İngiltere Vize Dilekçe Nasıl Yazılır?

Vize dilekçe başvurusu için yapmanız gerekenler oldukça basittir. İngiltere, Amerika, Yeni Zelanda ve daha 26 Schengen ülkesinde vize dilekçe örneği benzerdir. Burada dikkat edilmesi gereken öneli nokta dilekçenin içeriğidir. Dilekçe içerisinde sadece seyahat amacı ve tarihlerin yazılması, başvurunuzun kabul edilmemesine sebep olacaktır.

Vize dilekçesini kendiniz hazırlamak istiyorsanız biraz zorlanabilirsiniz. Çünkü dilekçenin Avrupa Parlamentosu ve Konseyi tarafından 2009 tarihli 810/2009 sayılı Visa Code tüzüğüne uygun olmalıdır. Eğer daha önce Vize dilekçesi yazmadıysanız ve hiçbir tecrübe sahibi değilseniz, bu işlemi sizin yapmanız doğru olmayacaktır.

İngiltere vize dilekçesi bazı şart ve kurallara uyum sağlamalıdır. Dilekçe kurallara uygun bir şekilde hazırlanmazsa vize talebiniz olumsuz sonuçlanabilir. Bu anlamda dilekçe yazımını alanında profesyonel olan kişilere bırakmanız sizin için faydalı olacaktır. Vizeyi deneyimli kişilere yazdırarak hem zamanınızda tasarruf edebilir hem de kısa sürede olumlu sonuç alabilirsiniz. Vize dilekçesi yazdırmak için vize firmalarına da ulaşabilirsiniz.

  Ingiltere Vize Dilekce Ornegi

İngiltere Vize Başvuru Dilekçe Örneği

 • Vize başvuru dilekçesi (A4 kağıdına yazmalı, kağıt üzerinde kir veya yıpranma olmamalıdır).
 • Resmi dilde yazılmalıdır.
 • Yazı bilgisayar veya elle yazılmalıdır. Her iki durumda da ıslak imza kullanılmalıdır.
 • İngiltere vize dilekçesi mutlaka İngiliz dilinde yazılmalıdır. Konsolosluk çalışanları Türkçe bilmelerine rağmen onlara daha rahat anlayacakları dilde hitap etmeniz gereklidir.
 • Vize dilekçe örneğini İngilizce çeviri ile sunacaksanız, Türkçe çevirisi ve onaylı evraklar ile birlikte sunmalısınız.
 • Dilekçe Konsolosluğa hitaben yazılmalıdır. Vize dilekçesi değerlendirilecek olan konsolosluğa sunulmalıdır.

İngiltere Turistik Vize Dilekçe Örneği

İngiltere turistik vize ihtiyaçlarınız için İngiltere turistik vize talep dilekçesi, İngiltere ticari vize ihtiyaçlarınız için ise İngiltere ticari vize talep dilekçesi doldurmalısınız.

Vize dilekçe örneklerine yazı sonunda ulaşabilirsiniz.

Batı Avrupa’da Birleşik Krallık, Büyük Britanya ya da İngiltere olarak ifade edilen bölge, aslında birçok Avrupa ülkesi ve Türkiye tarafından yanlış bir ifade ediliş tarzına sahiptir. Galler, Kuzey İrlanda, İskoçya ve İngiltere, bugün Avrupa’da Birleşik Krallık adı altında yönetilen ülkeyi ifade etmektedir.

Bir başka adı Büyük Britanya olan bu federasyon, dünya üzerinde geçmiş yıllarda sömürgecilik ile elde ettiği toprakların bir kısmını hâlâ bünyesinde bulundurmakta ve kraliçe tarafından pek çok ülkenin yönetimine dair söz sahibi olabilmektedir.

Başlıca turistik merkezi Londra olan İngiltere, yılın he zamanı turist çekme özelliğine sahip. Eğer İngiltere turistik vize almak koşulu ile İngiltere ve Birleşik Krallık seyahati yapmayı planlıyorsanız, İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben İngiltere turistik vize talep dilekçesi hazırlamalısınız. Dilekçe şöyle hazırlanmaktadır:

 • Dilekçeyi İngilizce olarak kaleme alın
 • Dilekçe hazırlanış tarihini sayfanın sağ üst tarafına yazın
 • Dilekçe üzerinde İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu’na şeklinde hitabet belirtin
 • Mevcut standart bir form olmaması sebebi ile dilekçeyi seyahatinize uygun şekilde seyahat tarihleriniz, seyahat amacınız ve masraflarınızın nasıl karşılanacağına dair bilgiler ile oluşturun.
 • Ev hanımı ya da öğrenciyseniz, ek sponsor dilekçesi hazırlayın.
 • Dilekçeyi hazırlayacağınız vize başvuru evraklarına göre paralel bilgiler ile doldurun.

İngiltere Ticari Vize Dilekçe Örneği

İngiltere, dünyanın en önemli ekonomilerinden birine sahip. Londra Swap piyasası, İngiltere Borsası, İngiliz bankacılık sistemi ve dahası, geçmişten bu yana bu coğrafyada ortaya çıkmış yapılar. Hali hazırda dünyanın en önemli ekonomilerinden biri olan İngiltere’de, İngiliz şirketleri ile global iş anlaşmaları yapmak ise alışıla gelen bir durum.

İngiltere’de iş toplantısı, kongre, ticari fuarlar ise sürekli olarak düzenlenmekte. Bu türden bir oluşum ve organizasyona katılmak için ise İngiltere ticari vizesi almak gerekiyor. İngiltere ticari vize talep dilekçesi ile Başkonsolosluğa iletilecek dilekçe üzerinden vize başvurusu yapılabilmektedir. Dilekçede aşağıdaki hususlar bulunmalıdır:

 • İngiltere ticari vize talebi dilekçesi antetli ve şirket bilgilerine sahip özel bir kâğıda, üzerinde yetkili imzası ve kaşeli olarak hazırlamalıdır.
 • İngiltere ticari vize talebi dilekçesinde İngiltere’ye giriş ve çıkış tarihleri belirtilmelidir.
 • İngiltere ticari vize talebi dilekçesinde seyahatinizin amacı açıklanmalıdır.
 • İngiltere ticari vize talebi dilekçesinde masraflarınızın nasıl karşılanacağı belirtilmelidir.
 • İngiltere ticari vize talebi dilekçesinde şirketinizde bulunduğunuz görev belirtilmelidir.

Vize dilekçenizin hazırlanış ve içerik açısından vize başvuru evrakları ile örtüşmesi gerekmektedir.

İngiltere vize formu nasıl doldurulur? Doldurulmuş İngiltere vize form örneklerine  visacenter.com.tr/ingiltere-vize-basvuru-formu/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.
Başa dön tuşu
whatsapp
× İngiltere Vizesi