İngiltere Vize Başvuru Formu

İngiltere Vize Başvuru Formu

İngiltere Vize Talak ve Takip Formu

İngiltere Yetki Formu ( Pasaportunu 3.cü bir şahısa aldırmak isteyenler için geçerli form)

İngilizce&Türkçe Davetiye Örneği ( Mutlaka İngilizce Olmalıdır,Mail Kabul Edilmektedir)

İngiltere Aile- Arkadaş Ziyareti Davetiye Örneği

İngiltere Evrak Sıralaması

İngiltere Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

İngiltere vize başvuru formu, İngiltere Konsolosluğu’nun hazırlamış olduğu bir belgedir. Başvuru formu İngiltere Konsolosluğu’nun İngiltere vize başvuru formu ile ilgili web düzenlemelerinden bulunabilmektedir. İngiltere vize başvuru formu online işlem yapılarak doldurulabilen bir formdur.

İngiltere Vize Başvurusu

Form doldurulduktan sonra formun çıktısı alınarak İngiltere vize başvuru evrakları arasına eklenmelidir. İngiltere vize başvuru formu, İngiltere vize evrakları arasında bulundurulması zorunludur. Vize başvuru formunun olmaması halinde ise vize başvurularınız kabul edilmeyecektir.

İngiltere vize başvuru formu tamamen İngilizce ve eksiksiz olarak doldurulmalıdır. İngiltere Konsolosluğu, İngiltere vize başvuru sahipleriyle ilgili bilgileri büyük oranda vize başvuru formu aracılığıyla edinebilmektedir.

İngiltere Konsolosluğu vize başvuru formunun eksiksiz ve hatasız doldurulmasını istemektedir. Eksik ve hatalı doldurulan vize başvuru formları ise başvurunuzun başarılı olma ihtimalini büyük oranda azaltacaktır. Başvuru formunda göz ardı edilmemesi gereken kurallar:

İngiltere Vize Başvuru Formu

İngiltere Vize Başvuru Formu

  • İngiltere vize başvuru formunu eksiksiz ve hatasız doldurup imzaladıktan sonra, İngiltere vizesine sahip olmanız bu ülkeye herhangi giriş garantisine sahip olduğunuz anlamına gelmiyor.
  • Vize başvuru formunu hazırlayıp imzaladıktan sonra, vize süreniz bitmeden ülke sınırlarını terk edebileceğinize dair önemli bir kuralda bulunmaktadır.
  • İngiltere vize işlemleri süresi boyunca yalnızca gerçek bilgiler vereceğinize dair bir sözleşme kuralı da bulunmaktadır.

 

Vize Başvurusu Sırasında Gerekli Olan Evraklar

İngiltere Konsolosluğu tarafından talep edilen evraklar genellikle sabittir. Online olarak doldurulan İngiltere Vize Başvuru Formu ile birlikte randevu tarihi, banka hesap bilgileri, mesleki durumunuzu gösteren evraklar ve seyahat rezervasyon bilgileriniz konsolosluk tarafından istenmektedir.

Bu evrakların eksiksiz ve hatasız bir şekilde tamamlanması haline İngiltere vizesi çok sayıda kişiye verilmektedir. Son 3 aya ait olan banka hesap hareketlerinizin tamamının konsolosluk ile paylaşılması gereklidir. Benzer şekilde, banka hesaplarınızda da belirli bir miktar da para bulunması gerekmektedir.

İngiltere’de kalınacak süre boyunca yapılacak harcamaların bu paradan karşılanabileceği belirtilmelidir. Sonuç olarak hesaptaki para planlanan tüm harcamalara yeterli olmalıdır. Aksi halde çelişkili durum ortaya çıkacağı için, vizenizin sonucunu olumsuz yönde etkileyebilir.

Başvuru süresince mesleki durumunuzu gösteren belgeler detaylı bir şekilde hazırlanmalıdır. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) iş bildirgeleri, maaş bordronuz, mesleki görev kimlikleri ve 4A hizmet dökümü gibi çeşitli belgelerin tamamı başvurduğunuz vize kategorilerine göre talep edilebilmektedir.

İngiltere vizesi güncel evrak listesi için  visacenter.com.tr/ingiltere-vizesi-icin-gerekli-evrak-listesi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Vize Çıkış Süresi

İngiltere’ye yapılan vize başvurularının ortalama sonuçlanma süresi genellikle 15 gündür. Fakat bu süre konsolosluğun yoğunluğuna göre uzayıp, kısalabilmektedir. Vize başvurusu seyahat başlangıç tarihinden 3 ay öncesine kadar yapılabilir.

Geç yapılan başvurulardan ve seyahat başlangıç tarihlerinin ertelenmesinden konsolosluk sorumlu tutulamamaktadır. 6 aydan uzun süre konaklama yapılacak İngiltere Oturum Vizesi başvuruları ise ortalama olarak 3 ay içerisinde sonuçlanmaktadır.

İngiltere vize başvurusunun daha hızlı bir şekilde sonuçlanmasını istiyorsanız, ek hizmet alabilirsiniz.

Vize şirketleri tarafından verilen hızlı İngiltere vize başvuru hizmetinden yararlanarak kısa sürede sonuca ulaşabilirsiniz. Hızlı İngiltere vize başvuru seçeneği ile vizenizin 5 iş günü veya 1 hafta içerisinde sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz.
İngiltere vizesi nasıl alınır? Tüm detayları incelemek için  visacenter.com.tr/ingiltere-vize-basvurusu/ bağlantısını inceleyebilirsiniz.
Ingiltere vizesi almak için ne yapmalıyım?

İngiltere vizesi almak için öncelikle başvuru sahibinin hazırlanması gereken evrakları eksiksiz ve doğru olarak tamamlaması gerekir.

Ingiltere vizesi için randevu nasıl alınır?

İngiltere vizesi için randevu konsolosluğun resmi web sayfası üzerinde bulunan pompa olur olarak gerçekleştirilir, telefonla randevu alınması söz konusu değildir.

Ingiltere vizesi icin nereye Basvurulur?

İngiltere başvuru talebi için başvuru yapılması gereken yer yetkili seyahat ve turizm acenteleri ile kurumlardır.

İNGİLTERE VİZE DİLEKÇE VE BAŞVURU FORMLARI
Vize Dilekçe Örnekleri Aşağıdaki Gibidir. Tabloda listelenen formları indirerek lütfen bizimle 0850 307 96 81 numaradan ücretsiz iletişime geçiniz.
İNGİLTERE TİCARİ BELGELER İNGİLTERE TURİSTİK BELGELER
İngiltere Vize Başvuru Formu 1 – wordicon Ticari Vize Genel Başvuru Evrakları İngiltere Vize Başvuru Formu 1 – wordicon Turistik Vize Genel Başvuru Evrakları
İngiltere Vize Başvuru Formu 1 – wordicon Ticari Vize Başvuru Dilekçesi İngiltere Vize Başvuru Formu 1 – wordiconTürkçe Dilekçe Listesi
İngiltere Vize Başvuru Formu 1 – wordicon İngilizce Başvuru Dilekçesi İngiltere Vize Başvuru Formu 6 – jpg Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize almak istediğiniz ülke için Vize Rejim Tablosuna bakınız. Duyuru! Pasaportunuzu kullanabilmeniz için geçerlilik süreniz, seyahat süreniz artı 6 ay olmalıdır. E-Pasaport sitesinden de bilgi alabilirsiniz.
Oyla! post