Danimarka Vize Başvuru Formu

 

Danimarka Vize İşlemleri

Danimarka Seyahati için Gerekli Vize Türleri Nelerdir?

Danimarka’ya seyahat için kısa ve uzun vadeli olarak vize başvuruları yapılabilmektedir. Kısa süreli vize başvuruları turistik vize, aile ya da arkadaş ziyareti, ticaret vizesi, kültürel ve eğitimsel vize ve sportif faaliyet vizesi olarak beşe ayrılmaktadır.

Danimarka Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Danimarka ziyareti için vize başvurusu Danimarka Büyükelçiliği ya da Danimarka Konsolosluğu’na yapılabilmektedir. Türkiye’de İstanbul başta olmak üzere Ankara, İzmir, Antalya ve Gaziantep illerinde vize için başvuru merkezleri kurulmuştur.

Başvuru kriterlerinden en önemlisi biyometri işlemidir. Özel bir tarayıcı ile 10 parmağınızdan alınan parmak izi vize işleminiz onaylanması için önemli bir koşul olarak sunulmuştur.Yaşı 6 ‘ya ulaşmamış çocuklardan parmak izi işlemi istenmez.

  • Danimarka Vize işlemi için güncel pasaportunuz ve pasaportunuzun fotokopisi istenmektedir.
  • Danimarka vize başvuru formunu doldurup teslim etmeniz gerekmektedir.
  • Bizzat kendinizin yazdığı ve Danimarka Konsolosluğu’na teslim edilmesi gereken ve seyahat nedeninizi açıklayan şahsi dilekçe.
  • Nüfus cüzdanınız ve bir adet fotokopisi
  • Yeni çekilmiş olması gereken iki adet biyometrik fotoğraf

Bütün evraklar tamamlandıktan sonra 7 ya da 15 iş günü içerisinde vize onay işleminiz gerçekleşmiş olur.

Danimarka vizesi güncel evrak listesi için  visacenter.com.tr/danimarka-vizesi-icin-gerekli-evrak-listesi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

  Danimarka Vize Basvuru Formu

Danimarka Vize Başvuru Formu Doldurmanın Önemi Nedir?

Danimarka Vize Başvuru Formu onay almanız için topladığınız evraklar arasında ki en önemli olanıdır. Bu evrakın doğru ve eksiksiz olarak doldurulması çok önemlidir. Bu formun temini vize için yetkilendirilmiş kişiler tarafından sağlanmaktadır.

Bu formun ihmal edilmesi durumunda Danimarka devletine giriş için başvuruda bulunmanızın bir anlamı kalmayacaktır. Formun dili İngilizce ya da Danca dillerinde yazılmıştır. Tükenmez kalemle ve büyük harfler ile doldurulmalıdır.

Bu form doldururken yapılabilecek en ufak bir hata işlemleriniz iptal edilmesine ve bütün dosyanızın yeniden hazırlanmasına neden olacaktır.

Danimarka vize başvurunuz herhangi bir nedenden dolayı iptal edilirse itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. Bu itirazlar Türkiye’de ki Danimarka vize başvuru ofislerinden her hangi birinde yapılabilmektedir.

Evraklarınızı ve formunuzu tekrardan hazırladıktan sonra yeni bir başvuruda bulunabilirsiniz.Daha önce ki seyahatlerinizde kamu düzenin bozacak suçlara karışmışsanız Danimarka vize talebiniz ret edilir

Vize için belirlenen ücretler çeşitlilik göstermekle beraber başvurunuz esnasında ayrı ayrı tarafınıza iletilecektir. Bankaya yatıracağınız ücretlerin dekontu vize dosyasına eklendikten sonra kontrol edilecektir.

Danimarka vizesi nasıl alınır? Tüm detayları incelemek için  visacenter.com.tr/danimarka-vize-basvurusu/ bağlantısını inceleyebilirsiniz.
Başa dön tuşu
whatsapp
× Danimarka Vizesi