Danimarka Vize Başvuru Formunda Gerekli Olan Belgeler ve Hazırlanması Gereken Evraklar

Danimarka vize başvuru formunuzda, Umumi ( bordo ) Pasaport sahipleri vizeye tabi tutulur. Fakat Hususi ( Yeşil ) , Hizmet ( Gri ) , Diplomatik ( Siyah ) Pasaport sahiplerinden 90 güne kadar olan seyahatlerinde vize talep edilmez.

Danimarka Vize Başvuru Formumda Gerekli Ortak Belgeler

1.Danimarka vize başvuru formunuzda gidiş amacınızı belirten vize talep dilekçesi yazmanız gerekmektedir.

2. Danimarka vize başvuru formunuz için pasaportunuzun en az 3 ay 15 gün daha geçerliliğini koruması ve 2 sayfasının boş olması gerekmektedir.

3. Danimarka vize başvuru formunda davetiyenizin varsa davet mektubunuz yoksa kalacağınız adresin ve otelin beyanını evraklarınıza eklemeniz gereklidir.

4. Danimarka vize başvuru formu için 3,5 x 4,5 cm ölçülerinde 2 adet biometrik fotoğrafı ve nüfus cüzdanı fotokopisini eklemeniz gerekmektedir.

5. Danimarka vize başvurusu formu için tam vukuatlı nüfus kayıt örneğinizi evraklarınıza eklemeniz gerekmektedir.

6. Danimarka vize başvurusu formu için ticari başvuru yapacak bireylerin evraklarına davetiye eklemesi gerekmektedir.

7. Danimarka vize başvurusu formu için çalışan olarak başvuru yapan bireyler için 4A hizmet dökümü, SGK işe giriş belgesi ve maaş bordrosu gibi ek belgelerinin hazır olması gerekmektedir.

8. Danimarka vize başvuru formu için işveren başvurusu yapacak bireyler için imza sirküleri, 4B hizmet dökümü, faaliyet belgesi ve vize talep dilekçesi gibi ek belgelerinin hazır olması gerekmektedir.

9. Danimarka vize formu için fuar başvurusu yapacak bireylerin fuar davetiyeleri vb. belgelerini hazırlamaları ve istenilirse ek evrakları da temin etmesi gerekmektedir.

10. Danimarka vize başvuru formu için 30.000 EUR Teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası belgelerini muhakkak evraklarının içine eklemesi gerekmektedir.

11. Danimarka vize başvurusu formunuza biometrik veri ( parmak izi ) eklemeniz gerekmektedir.

12. Danimarka vize başvuru formuz için seyahati yapacak birey eğer ev hanımı ise ona sponsor olacak kişinin belgelerini hazırlamanız gerekmektedir.

13. Danimarka vize başvurunuzun son adımı olarak hazırlamış olduğunuz evraklarınızı randevu gününde başvurunuzu gerçekleştireceğiniz konsolosluğa teslim etmeniz gerekmektedir. Herhangi bir aksaklık çıkmaması halinde başvurunuz 7 – 15 gün içerisinde sonuçlanır.

Vize Başvuru Formu

başvuru formu
başvuru formu

Online Vize Başvuru

Online Başvur