Danimarka Vize Başvurusu

Danimarka Vize Başvurusu

 

Danimarka turistik vize işlemleri için şahıslar Danimarka Konsolosluğu’na başvuru yapabilirler. Bunun için şahısların Danimarka devleti tarafından belirlenen evrakları hazırlaması gerekmektedir. Şahısların hazırladıkları evrakları belirlenen randevu saatinde ve tarihinde konsolosluk yetkililerine eksiksiz olarak teslim etmesi gerekmektedir.

Danimarka Vize Dilekçe Örneği

Danimarka Vize Evrakları

Danimarka’ya uzun süreli seyahat yapacak olan kişilerin vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Türkiye’de bulunan Danimarka konsoloslukları aracılığı ile gerçekleştirilecek başvuru işlemlerinde belirli evraklar istenir.

Bu evraklar sırası ile doğru bilgiler içerecek şekilde hazırlanmalıdır.

Danimarka vize alım sürecinin başlangıcı başvuru formu ile oluşur. Vize başvuru formunu online olarak internet üzerinden doldurabilirsiniz. Başvuru yaparken evraklar arasında bulundurmanız gerekir.

 • Pasaport: Vize başvuru sürecinde önemli olan bir evraktır. Dönüşünüzü kapsayacak şekilde 3 ay geçerliliği bulunan bir pasaportunuz bulunmalıdır. Pasaportun 2 sayfası boş bırakılmış şekilde olmalıdır.
 • TC kimliğinizin bulunduğu nüfus kimlik kartınız
 • Güncelliğini koruyan biyometrik arka fonu beyaz şekilde çekilmiş olan size ait resim
 • Tam teşekküllü ve vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Seyahat sürecinizi kapsayacak olan seyahat sağlık sigortası
 • Çalışma durumunuzu gösteren maaş bordrosu
 • Emekli olan kişilerin vize başvurularında emeklilik kartlarını ve aylık olarak hesaplarına yatan emeklilik ücretini belgeleyici dokümanlar
 • Seyahat bilgilerinin yer aldığı uçuş ve konaklama sürecinizi içeren belgeler
 • Aktif olarak kullanımda bulunan ve 3 aylık hesap dökümü yer aldığı banka hesap bilgileri
 • Vize talep dilekçesi formu
 • Vize başvurusunda bulunan kişi eğer iş sahibi konumunda ise çalıştığı işyerine ait olan vergi levhası, faaliyet belgesi, belirli imza ve fotokopi belgeleri yer almalıdır.
 • Eğitim ve araştırma amaçlı olarak gidilecek olan Danimarka’ya vize başvuru sürecinde çağıran kurumdan gelecek davet mektubu örneği bulunmalıdır.
 • Danimarka’da bulunan herhangi bir aile ya da akraba aracılığı ile yapılacak vize başvurularında yakının göndereceği bir davetiye ek evraklar içerisine eklenmelidir. Bu evraklar içerisinde yakına ait olan bazı kişisel bilgiler, adres ve iletişim bilgileri yer almalıdır.
 • Vize başvurusunda bulunacak olan kişinin herhangi bir işi bulunmuyor veya ev hanımı konumunda ise o kişiye seyahat süresince tüm masraflarından sponsor olacak kişiye ait belgelerin eklenmesi gerekmektedir.
Danimarka vizesi güncel evrak listesi için visacenter.com.tr/danimarka-vizesi-icin-gerekli-evrak-listesi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
Danimarka Vize Başvurusu

Danimarka Vize Başvurusu

Danimarka Vize Ücretleri

Danimarka vize ücreti seyahat amacına göre değişmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından başvuru yapılan konsolosluk yetkileri seyahatin net amacını belirler ve buna karışlık gelen ücretin yatıp yatmadığına dair dekontu da evrakların arasında görmek ister.

Danimarka  vize ücretleri, Danimarka  konsolosluk harcı ve aracı kurum hizmet bedellerine   visacenter.com.tr/danimarka-vize-ucreti/  sayfasından detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Yani şahıslar Danimarka vizesi için belirlenen vize ücretini bankaya ödediğine dair dekontu bulundurmalıdır. Bu dekont işlemlerin devam etmesi için önemlidir. Şahıslar vize ücretini yatırdığına dair belgeyi kesinlikle evraklar arasında bulundurmalı ve Danimarka Konsolosluğu’na teslim etmelidir.

Örneğin Danimarka’da ne kadar kalınacak olması, hangi Danimarka vizesi türüne başvurulduğu, başvurulan Danimarka kısa süreli, Danimarka uzun süreli vizeler Danimarka vize ücretini belirleyecektir. Ayrıca Danimarka vize ücretine dair yapılan düzenlemeler Danimarka Başkonsolosluğu ve Danimarka Büyükelçiliği sorumluluğundadır.

Bu hususlar göz önüne alınarak vize ücreti belirlenmektedir. Diğer schengen ülkelerinde olduğu gibi vize ücretleri alınacak vize türüne göre değişkenlik göstermektedir. Turistik vizesi, ticari vize, eğitim vizesi, erasmus vizesi, aile birleşimi vizesi, yatırımcı vizesi ya da çalışma oturum vizesi almak isteyen her şahıs için ayrı ücret ödenmelidir.

Vize başvurusu ret ile sonuçlandığı takdirde bu ücret şahıslara geri ödenmez. Yetkililer harç bedelini Euro olarak ödenmesini zorunlu kılmıştır. Nakit ve Euro olarak ödemesi yapılan vize harçları kabul edilmektedir. Vize başvurusu yapacak olan her şahıs alacağı vize türüne göre ödeyeceği ücreti vize merkezleri aracılığı ile öğrenebilir. Harç bedeli ödendikten sonra dekont bankadan onaylı olmalıdır.

Danimarka Vize Başvurusu 1 – danimarka turistik ticari vize 2 1

Danimarka Turistik Vize İşlemleri

Danimarka schengen ülkelerinden olduğu için schenegn vizesi bulunan şahıslar 180 günlük zaman diliminde 90 günlük konaklama hakkını kullanmadı ise turistik vizesi almadan Danimarka’ya seyahat edebilirler. Ancak 90 günlük konaklama şartını daha önce kullanan şahıslar Danimarka seyahatleri için ne amaçla gidecek ise ona uygun vize almak durumundadır.

Danimarka vize başvuru işlemleri Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu, Danimarka Ankara Büyükelçiliği, konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş vize merkezleri ve seyahat acenteleri aracılığıyla yapılabilmektedir. Vize başvuruları ülkenin Türkiye’deki resmi dış temsilciliklerinde değerlendirilip sonuçlandırılmaktadır.

Danimarka turistik vizesi sadece Danimarka’da belirli süre için turistik seyahat hakkı tanımaktadır. Ülkenin içerisinde turistik gezi yapılabilir.

Ancak oturum ve çalışma izni alınması için, eğitim alınması için şahısların diğer vize türlerine başvuru yapıp ona göre evrakları konsolosluk yetkilerine sunması gerekmektedir.

Danimarka kısa süreli Schengen C tipi vize türü, başvuru sahibine ülkede 180 günlük bir sürede en çok 90 gün Schengen bölgesinde kalma hakkı tanımaktadır. Schengen kurallarına göre tek tip vize kategorisi içerisinde yer almaktadır. Kısa süreli Danimarka turistik vize Danimarka Schengen C tipi vize kategorisi içerisinde değerlendirilmektedir.

Danimarka turistik vizesi alacak şahıslar eğer diğer schengen ülkelerine de seyahat edecekler ise başvuru formunda bunu belirtmelidir.

Bu seyahate ilişkin belgeler de konsolosluk yetkilileri tarafından incelenmek üzere istenecektir. Danimarka Konsolosluğu, vize talebi ile ilgili karar vermeden önce başvuru sahibini, konsolosluk vize görevlileri ile mülakata çağırabilir. Danimarka Konsolosluğu, başvuru dosyasının incelenmesi ve karar aşamasında ek evrak talep etme hakkını saklı tutmaktadır.

Danirmarka turistik vize için evrak listesi www.visacenter.com.tr/#danimarka-vize-evraklari bağlantısını tıklayınız.

Danimarka Vize Başvurusu 2 – danimarka turistik ticari vize

Danimarka Ticari Vize İşlemleri

Danimarka ticari vizesi almak isteyen şahıslar Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunan Danimarka Konsolosluğu’na şahsen başvuru yaparak ve gerekli evrakları teslim ederek vize sahibi olabilirler.

Eğer schengen vizesi bulunuyorsa şahıslar bu durumda ticari vize başvurusunda bulunmadan Danimarka’ya seyahat edebilirler. Ancak schenegn kuralları gereği 180 günlük zaman dilimindeki 90 günlük konaklama hakkını kullanmamış olmak gerekmektedir.

Bu şartı karşılayabilen şahıslar schengen vizesi kuralları gereği Danimarka dahil diğer schengen ülkelerine seyahat edebilirler. Ancak 180 günlük zaman dilimi içerisinde 90 günlük konaklama şartını dolduran şahıslar ticari vize başvurusunu Türkiye’de bulunan konsolosluk binalarına yapabilirler.

Gerekli evraklar hazırlanıp konsolosluk yetkililerine sunulduğu taktirde ticari vize başvurusu onaylanacaktır.

Danimarka ticari vize başvuru formu teslim edilecek evraklar arasında yer almaktadır. Başvuru formunun İngilizce doldurulması gerekmekte ve formda doğum tarihinden, iletişim bilgilerine kadar kişisel bilgiler ile seyahatin amacı ve ülkede ne şekilde konaklama yapılacağına istinaden birçok bilginin paylaşılması gerekmektedir.

Danimarka ticari vize başvuru formunda vize türü, kaç giriş hakkı istenildiğinin de belirtilmesi gereklidir. Yanlış, eksil ya da tutarlı olmayan bilgiler vizenin reddedilmesine sebep olabilmektedir.

Danimarka ticari vize başvuru formu doldurulduktan sonra başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır. Bu onay ile paylaşılan bütün bilgilerin doğruluğu kabul edilmektedir.

Danimarka ticari vizesi başvuru işlemi için eğer şirket adına ziyaret gerçekleştiriliyorsa şirket sahibinden izin yazısının alınması gerekmektedir.

Şirket sahibinin yazacağı dilekçede Danimarka’ya ticari ziyarette bulunacak personelin şirketten izinli olduğu tarihleri belirtmesi ve o personelin Türkiye’deki işine devam edeceğinin altını çizmesi gerekmektedir. Dilekçenin kaşeli ve ıslak imzalı olması gereklidir.

Danirmarka ticari  vize için evrak listesi www.visacenter.com.tr/#danimarka-vize-evraklari bağlantısını tıklayınız.

  Danimarka Vizesi

Danimarka Aile Ve Arkadaş Ziyareti Vize İşlemleri

Danimarka aile ve arkadaş ziyareti vizesi almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları gerekli belgeleri hazırlayıp konsolosluk yetkilerine sunduğu taktirde şahısların Danimarka aile ve arkadaş ziyareti vizesi onaylanır.

Şahıslar Danimarka’da bulunan ailesini ya da arkadaşını ziyaret edebilir. Ziyaret edilecek olan şahıslara ait bilgiler ve bu şahısların gönderdiği davet mektubu da konsolosluk yetkilerine teslim edilmek üzere diğer belgeler arasında bulunmalıdır.

Danimarka Konsolosluğu aile ve arkadaş ziyareti yapacak olan şahısların yana gidecekleri kişilerin ev durumunu da incelemektedir ve konaklama evde olacak ise evin müsaitlik durumu gözden geçirilmektedir. Evi ziyaret için müsait olmayan şahısların misafir almasına izin verilemez.

Aile ve arkadaş ziyareti vizesi başvurusunda konaklama yapılacak yer eğer otel olacak ise otelde kalınacağına dair belgeler yine konsolosluk yetkilerine verilmelidir.

Aşağıda yer alan belgeler belirtildiği gibi hazırlanmalı ve konsolosluk yetkilerine teslim edilmelidir. Tüm schengen ülkelerinde olduğu gibi Danimarka’da evraklarda belgelerin aslını istemektedir.

Aslı istenen evraklar fotokopi olarak teslim edildiği taktirde konsolosluk bu evrakları kabul etmeyecektir. Danimarka aile ve arkadaş ziyareti vizesi işlemleri için şahıslar vize merkezleri aracılığı ile başvuru yapabilirler.

Danirmarka ziyaretçi vize için evrak listesi www.visacenter.com.tr/#danimarka-vize-evraklari bağlantısını tıklayınız.

Danimarka Transit Vize İşlemleri

Danimarka transit vize işlemleri için şahıslar gerekli evrakları hazırlayarak randevu saatinde ve tarihinde konsolosluk yetkililerine teslim etmelidir.

Evraklarda doğru bilgiler yer almalı ve Danimarka transit vize sahibi olmak için evrakların aslı Danimarka Konsolosluk yetkililerine teslim edilmelidir. Zamanında teslim edilmeyen işlemler için şahıslar yeniden başvuru yapmak durumundadır.

Transit vize şahıslara o ülkeden transit geçiş hakkı vermektedir. Yani bir ülkeye giderken Danimarka’dan aktarma yapacak şahıslar Danimarka transit vizesi almak mecburiyetindedir.

Aynı zamanda da arabayla yolculuk yapacak şahıslar gidecekleri ülkeye Danimarka üzerinden geçiş sağlayacak ise bu durumda da Danimarka transit vizesi almak durumundadır. Şahısların transit geçişlerde sorun yaşamamak adına seyahatlerinden önce Danimarka transit vize işlemlerini tamamlamış olması önerilir.

Schengen ülkelerinden olan Danimarka’ya schengen vizesi sahibi olan şahıslar transit vizesi almadan geçiş yapabilirler. Ancak bunu için 180 günlük zaman diliminde 90 günlük konaklama şartını doldurmamış olmak gerekmektedir.

  Danimarka Vize Basvurusu

Danimarka Vatandaşlık İşlemleri

Danimarka vatandaşlık işlemleri için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları gerekli evrakları gerekli birimlere teslim etmelidir. Danimarka vatandaşı olmak için bazı prosedürler vardı ve şahıslar bu prosedürleri izlemelidir. Aynı zamanda Danimarka vatandaşlığı için gerekli şartlar da sağlanıyor olmalıdır.

Şahısların bu şartları sağlaması halinde vatandaşlık başvuruları incelemeye alınır ve sonunda onaylanarak Danimarka vatandaşlığı verilir.

Danimarka vatandaşlığına geçilmesi durumunda Danimarka’da seçme ve seçilme hakkından Danimarka vatandaşlarına tanınan her türlü haktan ve memur olma gibi ayrıcalıkların elde edilmesine giden yolların açılmasını sağlamaktadır.

Danimarka vatandaşlığına geçiş yapacak şahısların bazı şartları sağlıyor olması gerekmektedir, bu şartlar şu şekildedir;

 • Danimarka vatandaşlığı için şahısların 8 yıldır Danimarka’da ikamet ediyor olması gerekmektedir. Bazı şartlarda bu süre 4 yıl olarak belirlenmiştir.
 • Danimarka vatandaşlığı isteyen şahıslar vatandaşlık işlemleri sırasında oturum iznine sahip olmalıdır.
 • Danimarka vatandaşlığının kabul edilmesi için şahısların hayatlarının finansal kaynağını kendisi karşılıyor olmalıdır.
 • 18 yaşından büyük olmak gerekmektedir. Şahıslar Danimarka vatandaşı olmak istiyor ise 18 yaşını doldurmuş olması gereklidir.
 • Vatandaşlık alındığı taktirde de Danimarka’da ikamet edileceğinin garantisi verilmelidir. Vatandaşlık alındıktan sonra başka bir ülkeye yerleşilemez.
 • Eğer bir aile birleşmiş eş olarak daimi oturma izni başvurusunda bulunuluyorsa, Danimarka’daki eş veya ortağı sponsor olarak eleme için sürekli şartlarından bazılarını yerine getirmesi gereklidir.

Danimarka Erasmus Vizesi

Danimarka erasmus programı kapsamında Türkiye’den öğrenci kabul etmektedir. Bunun için erasmus programı dahilinde Danimarka erasmus vizesi almak isteyen öğrenciler gerekli evrakları hazırlayarak konsolosluk yetkilerine teslim edebilirler.

Erasmus programı süresi boyunca geçerli olacak Danimarka erasmus vizesi şahıslara verilmektedir. Bu süre boyunca şahıslar Danimarka’ya giriş çıkış yapabilirler. Ancak bu süre bitmeden ülkeden çıkış yapmaları gerekecektir. Eğer erasmus vizesi dışında Danimarka’da program devam edecek ise bu durumda öğrencilerin vize süresini uzatmak üzere yeniden başvuru yapması gerekecektir.

Bu nedenle seyahat süresi ile vize süresini kontrol etmeleri tavsiye edilir. Vizede belirtilen tarihler dışında Danimarka’da ikamet edilemez edilir ise bu suç sayılacaktır.

Danimarka erasmus vizesi konsolosluk yetkilerinin belirlediği kriterlere göre alınmaktadır. Türkiye çapında Danimarka vize başvuruları konsolosluk birimlerinin yetkilendirdiği kurum üzerinden yapılmaktadır.

Bu kurum üzerinden randevu alınarak vize başvuru sahibinin durumuna göre konsolosluk birimlerinin belirlediği evraklar ve öğrenciye sponsor olacak kişinin mesleki durumuna göre hazırlanması gereken evraklarla birlikte başvuru yapılması gerekmektedir.

Vize başvurusunun tamamlanabilmesi için şahısların parmak izin ibrazında bulunması gerekmektedir.

Danimarka erasmus vizesi ortalama olarak 10 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Seyahat süresinden en az 20 30 gün önce vize başvurusunda bulunulmalıdır.

Danimarka ülkesi schengen sözleşmesine bağlı ülkelerden olduğundan schengen vizesi ile seyahat edilebilinir. Şahısların geçerli schengen vizesi bulunuyor ise bununla da seyahat edebilirler.

Danimarka Öğrenci Vizesi

Danimarka öğrenci vizesi almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları gerekli belgeleri Danimarka Konsolosluğu’na teslim etmelidir.

Teslim edilen belgeler konsolosluk yetkilileri tarafından incelenerek eğitim vizesi için onay ya da ret kararı çıkacaktır. Onay kararı çıkması için şahıslar gerekli belgeleri istenildiği gibi hazırlamalıdır.

Evraklarda güncel bilgiler kullanılmalı ve eğitim vizesi için gereken bütün evraklar konsolosluk yetkilerine sunulmalıdır. Eğitim vizesi aynı zamanda Danimarka’da uzun süreli oturum izni de sağlamaktadır. Bu nedenle alınması zor bir vize türüdür.

Danimarka Vize Başvurusu 3 – danimarka aile birlesimi 1

Danimarka Aile Birleşimi Vizesi

Danimarka aile birleşimi vizesi için gerekli belgeler konsolosluk yetkilerine teslim edilmeli ve evraklarda yanlış bilgi bulunmadan güncel verilere yer verilmelidir. Güncel bilgilerin bulunduğu evraklar konsolosluk yetkilileri tarafından diğer sistemlerde yer alan bilgiler ile mukayese edilerek doğruluğu tespit edilir.

Aile birleşimi vizesi ailedeki fertlerden birinin Danimarka’da ikamet etmesi halinde diğer aile fertlerinin Türkiye’den Danimarka’ya yerleşmek için alabilecekleri bir vize türüdür. Bütün aile fertleri için ayrı başvuru yapılmalı ve vize evrakları hazırlanmalıdır.

Danimarka vizesi nasıl alınır? Tüm detayları incelemek için  www.visacenter.com.tr/danimarka-aile-birlesimi/ bağlantısını inceleyebilirsiniz.

Danimarka Vize Başvurusu 4 – danimarka oturum calisma vizesi

Danimarka Oturum Ve Çalışma İzni

Danimarka oturum ve çalışma izni alınması için şahıslar Danimarka yetkililerinin belirlediği belgeleri randevu saatinde teslim etmelidir. Bu belgeler oturum ve çalışma iznine dair belgeleri kapsamaktadır. Danimarka’da çalışma ve uzun süreli oturum izini sağlamaktadır.

Oturum ve çalışma izni bulunmayan şahıslar Danimarka’da dahil hiçbir schengen ülkesinde ikamet edemez ve çalışmazlar. Bu nedenle de belirlenen evraklar teslim edilerek şahıslar Danimarka oturum ve çalışma iznini almalıdır.

20 Mayıs 2012 tarihinden itibaren oturum kartlarının dijital fotoğraf, parmak izi ve dijital imza içermesi gerekmektedir. Bu şekilde oturum kartlarının kötü yönde kullanılması ve taklit edilmesine karşı güvenliği daha da artırılmıştır.

Danimarka oturum ve çalışma izni için şahıslar konsolosluk yetkilerine parmak izin ibrazında bulunmalıdır. Parmak izi bulunmayan şahısların vize işlemleri alınmamaktadır.

Parmak izinin alınması zorunludur. Oturum kartı başvurusunda bulunan kişiler, vize başvuru merkezlerinde şahsen bulunmak zorundadır. 6 yaşından küçük olan çocuklar da vize başvuru merkezlerine gelmelidir. Fakat parmak izi ve dijital imzaları gerekli değildir.

Başvuru sahipleri tüm orijinal evraklarının tekli olarak renkli fotokopilerini de getirmelidir. Bunlar; destekleyici belgeler ve pasaport sayfalarıdır. Tüm belgeler A4 formatında olmalıdır.

Danimarka Vize Reddi

Danimarka vize reddi alan şahıslar yeniden başvuru yapmak durumunda kalırlar. Vize reddi evraklarda doğru bilgi bulunmadığı ve evrakların eksik olası durumunda ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle de şahısların vize reddi almamak için bu hususlara dikkat etmesi gerekmektedir.

Danimarka Vizesi için başvuru yapan kişilerin Schengen yasaları çerçevesinde, Schengen bölgesine üye ülkelerden birinin ya da birkaçının kamu düzeni ve kamu güvenliği konularında tehlike oluşturuyorsa, söz konusu kişilerin Danimarka vizesi talebi Danimarka vize reddi ile neticelenebilmektedir.

Şahısların ülkesine tekrar döneceğine dair net bilgiler bulunmaması halinde de vize reddi ortaya çıkabilir. Şahıslar seyahate ilişkin tüm belgeleri konsolosluk görevlilerine vermelidir. Bu belgelerde geri döneceğini gösteren uçak bileti rezervasyonları gibi belgeler bulunabilir.

Danimarka’ya seyahat etmek isteyen kişiler Danimarka vizesi başvurusunda Danimarka seyahatlerinin süresini kapsayan, geçerli seyahat sağlık sigortası yaptırmalıdır. Danimarka vizesi başvurusunda, Danimarka konsolosluğunun talep ettiği standartlarda seyahat sağlık sigortası poliçesi ibraz etmeyen kişilerin başvuruları Danimarka vize reddi ile sonuçlanabilmektedir.

Danimarka Konsolosluğu yetkilileri bazı evrakların aslını istemektedir. Aslı bulunmayan evrakların fotokopisi geçerli olmaz ve vize reddi gerçekleşir. Vize reddi sonucunda şahıslar bütün evrakları yeniden hazırlayarak konsolosluk yetkilerinden yeniden randevu almalıdır. Bütün işlemler baştan yapılmalıdır.

 

Danimarka Vizesi 2023 Önemli Noktalar

Avrupa Birliği ülkeleri arasında yer alan Danimarka, Kuzey Avrupa’da bulunan içerisinde 443 adaya sahip olan bir bölgededir.

Danimarka’ya yapılacak olan seyahatlerde pasaport alınması gerekmektedir. Bordo pasaporta sahip olanların her şartta vize almaları gerekir. Siyah, yeşil ya da gri pasaporta sahip olanlar ise 90 günü aşmayacak şekilde yapılacak seyahatlerde vizesiz bir şekilde çıkış işlemlerini başlatabilirler.

Danimarka Vize Türleri

Danimarka’ya çıkış sürecinde seyahat amacımız birbirinden farklı olabilmektedir. Yapılacak olan seyahatin türüne göre vize alımları gerçekleştirilir.

Seyahat türüne göre değişen her bir vize farklı ücretlendirme ve farklı evraklara tabii olmaktadır.

 • Danimarka Turistik Vize
 • Danimarka Ticari Vize
 • Danimarka Eğitim ve Araştırma Vizesi
 • Danimarka Transit Vize
 • Danimarka Aile ve Arkadaş Vizesi
 • Danimarka Kültürel ve Spor Aktiviteleri Vizesi

 

Danimarka Vizesi Hakkında Merak Edilenler

Danimarka vize talep eden pek çok ülkenin içerisinde bulunmaktadır. Bu nedenle kişiler Danimarka sınırları içerisine seyahat gerçekleştirmek istiyor ise, öncelikle randevu almalı ve hazırlaması gereken evrakları hazırlayarak başvuru merkezinde bizzat bulunmaları gerekmektedir.

Danimarka Vizesi

Danimarka vizesi, Danimarka Konsolosluk makamının belirtmiş olduğu evrakların, belirtilen kurallar neticesine göre hazırlanması ve bunun beraberinde başvuru aşamasında kullanılması gereken belgelerdir. Bu konuda aracılık konumunda yetkilendirilmiş olan vize başvuru merkezleri ya da firmaları başvuru sahibine gerekli tüm desteği ve hizmeti sağlamaktadır.

Danimarka Vizesi Ekşi

Danimarka vizesi ekşi yorumlarına göre; başvuru sahiplerinin eksiksiz bir şekilde evraklarını teslim etmesi ve zamanında başvurusunu gerçekleştirilmesi vurgulanmaktadır. Aksi halde seyahatin son günlerinde yapılacak olan başvurular, yaşanabilecek konsolosluk yoğunluklarından ya da istisnai durumlar kapsamından dolayı kişi için engel yaratabilmektedir.

Danimarka Vize Evrakları

Danimarka vize evrakları Danimarka Konsolosluğu tarafınca şu şekilde talep edilmektedir;

 • Pasaport
 • 2 Adet Biyometrik Fotoğraf
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Rezervasyon ve Konaklama Bilgileri
 • Danimarka Vize Başvuru Formu
 • Danimarka Vize Başvuru Dilekçesi
 • Kimlik Fotokopisi

Danimarka Vize İstiyor Mu?

Danimarka ülkesi, pek çok ülkede de olduğu gibi vize talep etmektedir. Danimarka, AB ülkelerine üye bir ülke olmasından dolayı başvurularında Schengen vizesi prosedürlerinin uygulamaktadır. Diplomatik pasaporta sahip olan başvuru sahipleri, yapacak oldukları seyahatlerde 90 günü aşmamak koşulu ile vize işlemlerinden muaf tutulmaktadırlar.

Ancak, diplomatik pasaport hariç diğer pasaport kategorilerine sahip olan başvuru sahipleri ise, Danimarka vizesi alabilmek adına vize işlemlerine tabi tutulmaktadırlar.

Danimarka Vizesi Ne Kadar?

Danimarka vize ücreti 2020 yılı itibari ile 110 Euro olarak yetkililere tahsil edilmektedir. Kişi, başvuru işlemleri sırasında sunacak olduğu zorunlu evrak listesinin içerisinde bulunan harç bedel dekontunu da başvuruda bulunmadan önce yetkili bankaya ödemesini yaparak dekontu dosya içerisinde sunması gerekmektedir.

Danimarka vize ücretleri, Danimarka konsolosluk vize harcı ve aracı kurum hizmet bedellerine   visacenter.com.tr/danimarka-vize-ucreti/ sayfasından ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

 

Danimarka Vize Şartları

Danimarka vize şartları içerisinde en önemli etmen kişinin mevcut pasaportudur. Pasaportunun en son geçerlilik tarihi en fazla 10 yıl olmak ile birlikte, pasaportunun da başvuru sırasında deforme olmaması ve içerisindeki sayfaların da yırtık olmaması gerekmektedir.

Bunun yanı sıra yetkili makamlarca talep edilen tüm evrak listesinin en güncel hali ile kişi başvuru işlemlerinin gerçekleştirmiş olup, başvuruda bulunmadan hemen önce bankaya şahsi bir şekilde vize harç bedelinin yatırarak dekont alması ve bunu da başvuru esnasında gerekli evrak dosyası içerisinde beyan etmesi gerekmektedir.

Danimarka Vize Ankara

Danimarka adına başvuruda bulunacak olan kişilerin Ankara ve çevre illerde ikamet etmesi akabinde başvurularını Ankara’daki büyükelçiliğe yapması gerekmektedir.

Danimarka Vize Başvurusu

Danimarka’ya kısa süreli seyahat gerçekleştirecek olan Türk vatandaşlarının başvurularını konsolosluğun yetkilendirdiği başvuru merkezlerine yapması gerekmektedir.

Danimarka vize ücreti ne kadar?

Danimarka vize ücreti başvuru sahibinin yaşına, hangi ülkenin vatandaşı olduğuna ve Danimarka’ya gidiş amacına göre değişiklik göstermektedir.

Danimarka vize veriyor mu?

Danimarka Krallığı tarafından bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarından ülkeye girişte vize talep edilmektedir. Gri, siyah ve yeşil pasaportlar ise 3 aya kadar vizeden muaftır.

Schengen vize ücreti ne kadar?

Schengen vizesi için başvuru yapanların ödemesi gereken zorunlu vize ücreti bulunmaktadır, maliyetler vizenin türüne, başvuru sahibinin yaşına ve diğer istisnalara bağlı olarak değişir.

Oyla! post