Dubai Vize Başvurusu

Dubai Vize Başvurusu

Adeta bir çölün eşsiz bir görünüme kavuşarak küçük bir Dünya alini aldığı Dubai vize istiyor mu? sorusu her zaman akıllara düşer.

Dubai Vize Dilekçe Örneği

Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaportuna sahip biriyseniz evet Dubai için vize almanız gerekiyor. Ancak Dubai vizesi belki de en kolay alınan vizelerin başında geliyor. Öyle ki sadece pasaportunuzu taratarak ve ilgili aracı kuruma göndererek, online bir şekilde sadece 24 saat içinde alınabilecek bir vizedir.

Dubai vizesi online bir şekilde alınır ve pasaportunuza hiçbir şekilde işlenmez. Tabi bu durumda başvuruları şahsi olarak sizin tarafınızdan yapılamaması anlamına geliyor. Birleşik Arap Emirlikleri yetkililerinin belirlediği aracı kurumlar sadece Dubai vize içi başvuru yapabiliyor.

Dubai ülkesini ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşları aracı firma olarak genellikle WWS Travel firmasını tercih ederler. WWS vize işlemlerini çok hızlı bir güvenilir bir şekilde gerçekleştiren yetkili bir kuruluştur.

Bu firma ve benzerleri sayesinde daha doğrusu şahsi bir başvuru yapamadığınız için bu firmalara mecbur bağlı olmanız sebebiyle çok kısa sürede Dubai vizesine sahip olabilirsiniz.

Dubai vizesi için başvuru yaptığınız firma çok kısa bir zaman içinde sizin adınıza vizenizi alır ve e-mail ile size gönderir. Bu mailin çıktısını alarak, pasaportla birlikte Dubai’ye giriş yapabilirsiniz. Tabi ki tüm bu süreç sadece Türk vatandaşları yani AB üyesi olmayan insanlar için geçerlidir.

AB üyesi olan vatandaşların vize başvurusu yapmasına ya da aracı bir kurumla çalışmasına gerek yok. Bu statüye sahip kişiler ülke girişinde Dubai vizesi alarak ücretsiz bir şekilde girebiliyorlar. Dubai vize fiyatı vize türlerine göre değişiklik göstermektedir.

Pasaport sahibi ülkeye neden giriyor? Giriş amacı nedir? Ülkede ne kadar kalacak? Hatta ülkeye yapacağı ziyaret sayısına göre vize türü belirlenmektedir. Dubai vize türleri ve ilgili fiyatları ile ilgili tüm bilgiyi yetkili kurumun internet sitesinden temin edebilirsiniz.

Dubai Vize Başvurusu

Dubai Vize Başvurusu

 

Dubai Vizesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Dubai vizesi ve başvuruları hakkında bazı özellikleri bilmenizde fayda var.

 • Dubai vizesi başvuruları aracı firmalar kanalıyla yapılır.
 • Dubai vizesi başvularında bankada mevcut paranızın bir önemi yoktur.
 • Dubai vizesi, turistik, eğitim, ticari, ziyaret amaçlı olabilir.
 • Dubai vizesi başvurularını karara bağlamada yetkili tek kurum BAE Dubai Büyükelçiliği’ dir.
 • Dubai vizesinin çıkış tarihi itibariyle 60 gün içinde ülkeye giriş yapabilirsiniz.
 • Dubai vizesi çıkış tarihinde ülkeyi terk etmemeniz durumunda 3000 Amerikan doları para cezasına çarptırılırsınız. Garantör firmaya ülkeden zamanında çıkış yapmamanız durumunda bu cezası ilgili merciilere ödeyeceğinizi bir sözleşme ile taahhüt edersiniz.
 • Dubai vizesi özel bir tür elektronik vizedir. Diğer birçok vizede olduğu gibi pasaportunuza işlenmez. Bir A4 bilgisayar çıktısıdır. Seyahatinizi çıktı ve pasaport ile gerçekleştirebilirsiniz.
 • Birleşik Arap Emirlikleri ve Dubai vizesi 90 günün üzeri için yerleşik ülkeden alınmaz,  Birleşik Arap Emirlikleri’ nden alınmalıdır.
 • Dubai vizesi tek girişliktir.
 • Dubai vizesi ile yedi Arap emirliğini de rahatlıkla dolaşabilirsiniz.
 • Dubai vizelerinin çok nadir durumlarda, sicilinizle kaynaklı hallerde reddedilmesine itiraz hakkınız bulunmamaktadır.

Dubai Vizesi için Hangi Evraklar Gereklidir?

Dubai vizesi elektronik bir vizedir. Birleşik Emirlikler vizesi başvuruları online olarak yapılmaktadır. Başvurularda evrakların online biçimde gönderilmesi gerekmektedir.  Bu noktada evrakların resmi yerine taratılarak sisteme yüklenmesi önerilir. Dubai vizesi evrakları çok basittir.

Dubai vizesi başvuruları evrakları diğer vize türleri gibi karmaşık ve detaylı  değildir. Dubai vizesi için hangi evraklar gereklidir?

 • Dubai vizesi başvurularında pasaportunuzu sisteme taratmalı ya da net bir resmini eklemelisiniz. Taratarak belgeleri sisteme okutmak her zaman daha iyidir. Pasaportunuzu taratırken dikkat edeceğiniz nokta pasaportun kimlik bilgileri içeren kısmını taratmaktır. Dubai vizesi başvurularında pasaportunuzun geçerli sayılması için ziyaret tarihi itibariyle en az 6 ay daha geçerliliği olmalıdır.
 • Fotoğraf göndermeniz önerilir. Dubai vizesi başvurularında fotoğraf standart bir evrak değildir. Fakat başvurularda, başvuruyu değerlendirerek sonuca bağlamakla yükümlü başkonsolosluk fotoğraf talep edebilmektedir. Bu nedenle başkonsolosluğun olası talebine karşılık başvuruyu yapacak aracı firmaya son 6 ay içinde çekilmiş, bir fotoğrafınızı da taratarak iletmeniz yararınıza olacaktır.
 • Dubai vizesi aracılık sözleşmesi. Dubai vizesi başvurularında garantör firma sizinle bir aracılık sözleşmesi yapacaktır. Bu sözleşmede garantör ve aracı firma aracılığı ile Dubai’ de çıkış tarihinize dikkat etmemeniz durumunda 3000 Amerikan doları para cezasını ilgili kurumlara ödeyeceğinizi taahhüt edersiniz.
 • Dubai ziyaret sebebiniz ne olursa olsun standart evraklar bu şekildedir. Anlaşılacağı gibi aslolan pasaportunuzdur.

Dubai vizesi için gerekli evraklar, Dubai’ya gidiş amacınıza (başvuru yapacağınız Dubai vizesi kategorisine) ve çalışma durumunuza göre değişmektedir. Aşağıda, Dubai vizesi için gerekli evraklar hakkında genel bilgi ve Dubai vizesi kategorileri paylaşılmıştır. Genel bilgi içerisinde Dubai vize evrakları hakkında genel bilgiler mevcuttur.

Dubai’ya gidiş amacınıza uygun vize kategorisine tıklayıp ve ilgili sayfaya geçiş yaparsanız, geçiş yaptığınız sayfa içerisinde ilgili vize kategorisine ve  çalışma durumunuza ilişkin gerekli evraklar listesine ulaşacaksınız.

Dubai vizesi güncel evrak listesi için  visacenter.com.tr/dubai-vizesi-icin-gerekli-evrak-listesi/  adresini ziyaret edebilirsiniz.

Dubai Vize Türleri ve Fiyatları

Dubai vizesinin çok kısa bir şekilde alınabileceğinden bahsetmiştik. Tabi dip not olarak da bu vize başvurusunun pasaport sahibinin bizzat kendisi tarafından yapılamayacağını da söylemiştik.

Hal böyle olunca yetkili kuruluşlar tek hakim nokta konumunda karşımıza çıkıyorlar. Dubai vize ücreti 2023 yılında güncellendi ve belirlendi. Buna göre oluşan fiyat tablosunu sizlerle paylaşacağız. Bu liste aynı zamanda Dubai vize tipleri içinde bir örnek teşkil edecektir.

 • 48 saat sürecek Transit Dubai ücreti 50 dolar
 • 96 saat sürecek Transit Dubai ücreti 80 dolar
 • Tek girişli ve 30 gün sürecek Dubai vize ücreti 97 dolar ki Dubai türleri içinde en çok tercih edileni ve en bu bakımdan en uygun olarak gözümüze çapıyor.
 • Çok girişli ve 30 gün sürecek Dubai vize ücreti ise 225 dolar
 • Tek girişli olup, 90 gün süre ile alınacak Dubai vize ücreti ise 235 dolar
 • Çok  girişli yapılacak ve 90 gün sürecek Dubai vize ücreti 600 dolar ile en pahalı vize türü olarak karşımıza çıkıyor.

Dubai Vize Başvurusu 1 – dubai vize ucreti

Dubai Vizesi Başvuru Ücreti 2023

 

  • Dubai’ye yapılacak olan vize ziyaretlerinde belirlenmiş olan başvuru ücretini şu şekilde sıralayabiliriz:
  • Dubai’ye yapılacak olan 30 günlük başvuru bedeli 99 dolar
  • Dubai tek girişli 90 günlük vize ücreti 235 dolar
  • Dubai çok girişli 30 günlük vize ücreti 225 dolar
  • Dubai çift girişli 90 günlük vize ücreti 520 dolar
  • Saatlik olarak yapılabilen Dubai vize seyahatleri de bulunmaktadır.
  • 48 saatlik yapılacak olan tek girişli Dubai vize ücreti 65 dolar,
  • 96 saatlik yapılacak olan tek girişli Dubai vize ücreti 79 dolar,
  • 24 saatlik yapılacak olan çok girişli Dubai vize ücreti 260 dolar
  • Cruise çok girişli yapılacak olan 30 günlük Dubai vize ücreti 115 dolar

Dubai ülkesine Cruise ile çok girişli bir şekilde vize almak ise 115 dolar bir bedele sahip.

Dubai vize ücreti ve türleri bu şekilde bir liste oluşturuyor. Orayı keşfetmeye gidecek ya da ticari bir ilişki için gidecek olan insanların durumlarına  ve tercihlerine göre bunlardan birisini seçmesi gerekecek. Yetkili kuruluşa bunu bildirdikten sonra da gerisi çok daha kolay bir süreç olacak.

Dubai vizesi THY uçuşları da dahil tüm havayolu şirketleri ile yapılacak uçuşlarda kullanılabilir. Dubai vizesi Pegasus uçuşlarını tercih edenler tarafından da alınmaktadır. Uluslararası uçuşlarda en iyi ve kaliteli Türk firmaları arasında olan THY ve Pegasus Dubai’ye gidecek olan Trük vatandaşlarının bir numaralı tercihi oluyor. Yurt dışında gidecek olanlar ise emirates airlines şirketini tercih etmektedir.

Dubai Vizesi Nasıl Alınır?

Sayın ziyaretçimiz,

Günümüzün hızlı değişen yapısı, küreselleşmenin etkisi, hızlı iletişim teknolojilerindeki değişmelerle beraber yurtdışı seyahatleri önem kazandı.

Eğitim olanaklarının yurtdışı için cazip hale gelmesi, yüksek lisans ve doktorada uzmanlaşmak amacıyla yurtışı eğitim programlarının tercih edilmesi, yabancı dil öğrenimi için dilin merkezinde eğitim almanın yaygınlaşması, balayıda yurtdışı merkezlerin tercih edilmesi, yurtdışında doğum yapma isteği gibi nedenler insanları yurtdışına yönlendiriyor.

Son zamanların gözde giriş-çıkış ülkelerinden Dubai vizesi asıl alınır? sorusunun yanıtlarını sizlerle paylaşacağız. Yazımızda Dubai vizesi nereden alınır?, Dubai vizesi için hangi evraklar istenir?, Dubai vizesini kimler almalıdır?, Dubai vizesi için bankanızna ne kadar olmalıdır?, Dubai vizesini kaç güne kadar alabilirim?  gibi soruların yanıtlarını alacaksınız.

Eğer siz de Birleşik Arap emirliklerini aile ya da arkadaş ziyareti, iş kurma, kısa süreli çalışma, eğitim ya da sadece turistik ve alışveriş amaçlı ziyaret etmeyi düşünüyorsanız sitemizdeki bilgileri dikkatle okuyarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Birleşik Arap Emirlikleri, ülkelerinde kaçak bulunanları çok ciddi para cezasına çarptırmakta, vize tarihinin geçikmesini bir gün dahi olasa affetmemektedir. Dubai ve Birleşik Arap Emirliklerinde ülkede kaçak bulunmayan karşı hukuki yaptırımlar acımasızdır ve esnekliği yoktur.

Dolayısıyla da Birleşik Arap Emirlikleri vize işlemlerinde sıkı bir denetim ve ince ayrıntılar, evrakların detaylı biçimdem sunulması gerekliliği, ülkede kaçak kalınmayacağına kanıt olacak belgelerin gösterilme zorunluluğu yoktur.

Dubai Vizesi Kolay nasıl Alınır?

Bu yazımızın içeriği oldukça dolu olacaktır. Dubai vize istiyor mu? başlığı altında pek çok sorunun yanıtını vermeye çalışacağız. Özellikle seyahat severlerin en sevdiği ülkelerin başında gelen Dubai, oldukça etkileyici bir coğrafyaya sahiptir. 

Dubai vize fiyatları, Dubai vizesi ekşi sözlükteki kullanıcı yorumları, Dubai vizesi için gerekenler, Dubai vizesi nasıl alınır gibi insanların aklına takılan her sorunun cevabını bulabilirsiniz. Ayrıca Dubai vizesi THY ile uçunca daha bir anlam kazanıyor.

Ülkenin en prestijli ve yüzlerce ülkeye uçan THY ile tatilinizin ya da iş seyahatinizin çok daha kaliteli geçmesini sağlayabilirsiniz.

Sadece bu kadarla da kalmayacağız ve aynı zamanda Dubai vizesi için gerekli evraklar hakkında bilgi vereceğiz. Dubai vize başvuru formu nasıl doldurulur? Dubai vize sorgulama nasıl yapılır? Dubai vizesi ile Nerelere Gidilir? sorularını cevaplandırarak çok daha derinlere inerek herkesin aklına takılabilecek soruları anlamlandırmaya çalışacağız. O halde gelin yavaş yavaş yazımızı şekillendirmeye ve tüm sorulara cevap vermeye çalışalım.

Dubai vizesi hakkında daha fazla bilgi için tarafımıza  visacenter.com.tr/iletisim/ sayfasından ulaşabilirsiniz.

Dubai Vize İşlemleri için İlgili Firmanın Ofisleri Nerelerdedir?

Türkiye’den Dubai’ye gidecek olan vatandaşlar yaşadığı bölgede bulunan ofisler aracılığı ile işlemlerini gerçekleştirir. Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Bursa, Gaziantep gibi Türkiye’nin merkezi noktalarında acentelerin ofisleri bulunmaktadır.

Ankara’da yaşayan birinin vize başvurusu Dubai vizesi Ankara ofis aracılığı ile gerçekleşmektedir. Ancak bu sadece orada yaşayanların başvuru yapacağı kısıtlaması doğurmuyor. Vize başvuruları genellikle online bir platform üzerinden yapıldığı için bizzat ofislere gitmenize gerek kalmıyor.

Ancak interneti kullanmayı sevmiyor ve çok haz etmiyorsanız bulunduğun yerde olan ofislere gitmeniz gerekecektir. Ya da çağrı merkezine ulaşarak oradan da işlemlerle ilgili detaylı bilgi alabilir ve yönlendirmeler sayesinde işinizi halledebilirsiniz.

Dubai Vize başvurularından Önce Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Ofisler genellikle Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri hizmet vermiyor. Bu durumda eğer ilgili tatil günlerinden bir gün önce başvurunuzu yaptıysanız bu işleminizin uzayacağı anlamına gelebilir. Bu sebeple Dubai vizeniz onaylandıktan sonra ancak otel ve uçak rezervasyonlarını halletmeniz çok daha doğru sonuç verecektir.

Eğer en çok tercih edilen vize türünü seçtiyseniz ki en mantıklısı olan o dur, onaylanan ve üzerinde belirtilen tarihler aralığında Birleşik Arap Emirliklerinde 30 gün süre ile zaman geçirebilirsiniz. Vizeler genellikle 58 gün geçerliliğini sürdürür. Bu süre zarfında istediğin an giriş yaparak onaylanan süre kadar o ülkede kalabilirsiniz.

Dubai Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilebilir?

Eğer Avrupa Birliği ülkesi olan bir ülke için vize almış olsaydınız, o birlik dahilinde olan tüm ülkelere rahatlıkla aldığınız vize ile giriş yapabilirdiniz. Ancak Dubai, Avrupa Birliği üyesi olmadığı için buraya alınacak olan bir vize de sadece ilgili sınırlar içinde giriş yapabilirsiniz.

Yani Dubai ve Birleşik Arap Emirliklerinde yer alan diğer emirliklerde geçerli olacaktır. Dubai dışında yer alan diğer emirlikler ise şu şekildedir. Abu Dabi, Acman, Füceyre, Resül-i Hayme, Şarika, Ummül-Kayveyn emirlikleri. Alınan vize burada yazan tüm emirlikler için geçerlidir. Kısacası Dubai vizesi ile hangi ülkelere gidilebilir sorusu tek bir ülke ve o ülkeye bağlı 7 tane emirlik olarak açıklayabiliriz.

Dubai Vizesi Almanın Kolay Yolu

 1. Adım: Bizimle İletişime Geçin

Durumunuzu analiz ediyoruz ve size özel olarak hazırlanmış Dubai vizesi için gerekli evraklar listesini ücretsiz gönderiyoruz.

 1. Adım: Evrakları Bize Ulaştırın

Bize ulaştırdığınız evrakları kontrol ediyoruz ve dosyanızı Dubai vize başvurusu için hazır hale getiriyoruz.

Son Adım: İşlem Tamamlandı

Online Vizenizi size iletiyoruz.

Bu sayfa içerisinde Dubai vizesi hakkında aradığınız tüm soruların yanıtlarını bulacaksınız.

Vize Ofisi Global Vize Başvuru Hizmetleri ( visacenter.com.tr ) olarak Dubai vize başvurularınızın her aşamasında yanınızda olacağız. Vize başvuru işlemleri özellikle ilk kez başvuru yapacaklar için zor bir süreç olarak algılanabilir ve deneyimsiz kimselerin yaptığı en büyük hata vize başvurularında  duyduğu bilgilerle hareket etmekti, uzman deneyimine başvurmamaktır.

Dubai vizesi alım süreçleri ile ilgili yanıltıcı bilgiler paylaşılabilmekte, aslında çok kolay olan süreç tamamen ticari kaygılarla ve etik dışı biçimde çok zor gibi gösterilerek kişiler oyalanabilmektedir. Bu nedenle Dubai vizesi almak için güvenilir ve sektörde deneyimli bir firma ile hareket etmelisiniz. İşinizi profesyonel ellere bırakarak kolay ve eğlenceli bir başvuru süreci geçirebilirsiniz.

Dubai vize başvurularını güvenilir bir aracı firma olmadan yapmanızın imkanı yoktur ve başkonsolosluk vasıtası ile şahsen Dubai vizesi alamazsınız. Dubai vizesi özel bir tür vizedir ve elektronik ortamdan A4 çıktı olarak alınır.

Firmamız, Dubai vize başvurularınızda size yılların deneyimi ile gereken her tür desteği sağlamaktadır. Dubai vizesini stressiz ve uzmanca bir yönlendirme ile zaman kaybetmeden almak için firmamızla iletişime geçerek durumunuzu bildirerek ilk adımı atın. Uzman danışanlarımız Dubai vizesi deneyimleri ile sizin yanınızda olsun.

Genellikle ilk kez Dubai vizesi alacak olanlar konsolosluğa müracaat ederek zaman kaybetmekte ya da aracı firma seçiminde titiz davranmayarak yalnız zaman değil para da kaybedip mağdur olmaktadır. Bu sebeple işinizi güvenilir ellere bırakın!

Bizimle İletişime Geçin

Sizlere Nasıl Destek Oluyoruz?

Birleşik Arap Emirlikleri vize başvurularınızda size nasıl yardımcı oluyoruz?

Birleşik Araş Emirlikleri için vize almak istiyorsanız firmamızı arayarak iletişime geçin.  Firma yetkililerimiz sizinle yapılan görüşmeye göre başvurunuz için gerekli belgeleri tarafınıza iletir. Dubai vizesini aracılığımız ile alabilirsiniz. Dubai vizesi başvurunuzu yaparak vizenizi e-posta yoluyla size iletiyoruz. Firmamız yılların deneyimi ve güvenilirliği ile Dubai vize işlemlerini 1 ile  3 gün içinde gerçekleştiriyor.

Dubai vizesi başvurularında nelere dikkat etmelisiniz?

Dubai vizesi başvuruları direk konsolosluk aracılığı ile halledilmemektedir. Aracı şirketler ve firmalar yoluyla belgeleri de diğer vize başvuruları kadar karmaşık bir yapıya sahip olmayan Dubai vizesini rahatlıkla alabilirsiniz. Konsolosluğa şahsen müracaat ederek Dubai vizesi almanıza olanak yoktur.

Dubai Vizesi Almak Zor mudur? Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi Nedir?

Dubai Vizesi Almak Zor mudur?

Birleşik Arap Emirlikleri’ nin en kalabalık ve gözde emirliklerinden Duubai, turizm ve ticari türde turist çekmeye devam ediyor. Lüks alışveriş merkezleri, turizm için oldukça cezbedicidir.

Antik yerleşim yerleri ve Dubai Koyu ile de dikkat çeken emirlik, önemli teknolojik gelişmelere de sahne olmaktadır.  En’ lerin kenti Dubai, Dünya’ nın en yüksek gökdelenini de görebilirsiniz. Dubai, dünyanın en geniş çiçek bahçesi olan Dubai Mucize Bahçe’ ye de sahiptir.

Kültürel açıdan da zengin bir mirasa sahip  Dubai kentine vize alma işlemleri ise oldukça kolaydır. Ancak aracı firmanızı çok titiz seçmeli ve dikkatli davranmalısınız.

Abu Dabi ve Dubai ile özellikle kültür ve turizmin yanında ticaret merkezi haline gelmiş olan Birleşik Arap Emirlikleri’ ne vize alma işlemleri başvuru süreci ve gereken evraklardan pasaportla kolayca yapılabilmektedir.  Bordo pasaport hamilleri için Birleşik Emirlikler Vizesi almak son derece kolaydır. Başvurularda online sistem üzerinden başka hiçbir işleme gerek kalmaksızın gerçekleştirilir.

Her vize başvurularında olduğu gibi Birleşik Arap Emirlikleri vizesi başvuru süreçlerinde de önemli detaylar vardır. Dubai vizesi başvurularınızda danışmanlık almanız zaman kontrolünü sağlayarak Dubai vizenizi hedeflediğiniz zaman çerçevesinde almanızı sağlayacaktır.

Yanlış bir yönlendirme ve Dubai vizesi başvurularınızda seçeceğiniz, bu konuda yetkisiz ve deneyimsiz şirketler, size zaman ve para kaybettirebilirler.

Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi Nedir?

Dubai seyahatleriniz için alacağınız vizenin resmiyette adı Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi’ dir. Ancak vize kapsamında çoğunlukla Dubai’ ye seyahat edildiği için vizenin adı Dubai vizesi olarak kullanılmaktadır. Dubai vizesi yada Birleşik Araş Emirlikleri vizesi nedir?  Birleşik Araş Emirlikleri, Arap Yarımadası’ nın güneydoğusunda Abu Dabi, Dubai, Acman, Füceyre, Resü’l-Hayme, Şarika ve Ummül-Kayveyn olmak üzere Abu Dabi merkezli ülkedir. Dubai Birleşik Arap Emirlikleri vizesi ülkeye giriş çıkış sağlayan elektronik bir izin türüdür.  Elektronik belgeniz ve pasaportunuz Dubai’ ye giriş yapmanız için yeterlidir. Elektronik belgenizde vize kodunuz yer almaktadır.

Kimler Dubai Vizesi Almak Zorundadır?

Dubai seyahatleri için vize işlemlerinde pasaport türü önemlidir. Bazı pasaport sahipleri belli bir sınır içinde vizeden muaftır. Dubaiye bordo pasaport sahipleri vize almak zorundadır. Yeşil, gri ve siyah pasaport için 180 gün içinde an fazla 90 günlük çıkışlarda Dubai vizesi almak zorunluluğu yoktur.

Dolayısıyla hizmet, hususi ve diplomatik pasaport hamiller, Dubai’ ye 90 güne kadar vizesiz gidebilirler. 90 gün üzerinde Dubai ziyaretleri için ayrı bir prosedür izlenmektedir, yazımızın devamında bu konuda detaylı bilgi verilecektir.

Dubai vizesi hakkında merak edilen tüm soruları burada topladık. Merak ettiğiniz sorunun üzerine tıklayarak detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Eklememizi istediğiniz başka sorular varsa, bize mail atarsanız kısa sürede internet sitemize ekleyeceğiz.

Dubai Vizesi Kategorileri

Dubai vizesi seyahat sebebinize göre farklılaşmaktadır.  Seyahat amacınız doğrultusunda  en fazla doksan güne kadar vize alabilirsiniz. Dubai vizesi seyahat nedenleri çeşitlidir.

Turistik Dubai Vizesi:

Oldukça gelişmiş bir emirlik olarak Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri içinde turizm için en çok tercih edilen emirliktir. Ekim ve Nisan ayları Dubai’ nin en fazla turist çektiği aylardır. Dubai turistik vizesi tur  şeklinde Dubai seyahatinin yanında aile ile ya da tek başına turizm ve alışveriş amaçlı gezi için alınabilmektedir.

Dubai, teknolojik ürünlerin ucuz olması hem de alışveriş merkezlerinin cazibesi ile oldukça çekici bir turizm bölgesidir.

Dubai’ ye alışveriş ya da turistik amaçlı gitmek istiyorsanız Vize Ofisi Global Vize Başvuru Hizmetleri ( vizeofisi.com) olarak bizlerle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Dubai Ticari Vize: 

Duabi bir firmalar bölgesidir. Ticari açıdan oldukça gelişmiş bir bölgedir. Ticari faaliyetleri yoğundur. Alışveriş potansiyeli nedeniyle de ticari faaliyetler için cazip gelmektedir. Bunun yanında tam bir fuarlar merkezidir. Önemli fuarlara ve dünyanın her yerinden çok sayıda ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır.

Fuarlar sağlık ve medikal, mobilya, inşaat, elektronik, gıda fuarlarıdır ve her geçen yıl bu fuarlara ilgi artmaktadır. Dubai’ de her yıl gerçekleştirilen çok çeşitli organizasyonlara katılmak, işe yerleşmek,  iş kurmak gibi nedenlerle gitmeyi düşünüyorsanız  90 güne kadar vize alabilirsiniz.

Dubai Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi:

Dubai’ ye aile ya da arkadaş ziyaretinde bulunmak isteyenler pasaport ile kolayca vize başvurusu yapabilirler. Dubai ziyaretçi vizelerinde karşıdan herhangi bir davetiye mektubunun yazışmasına gerek yoktur.

Konsolosluk bu tür bir belge talep etmemektedir. Dolayısıyla da aile ya da arkadaş ziyareti için Dubai’ ye gidecekseniz pasaportunuzu online olarak taratarak başvuru yapmanız yeterli olacaktır.

Dubai Vizesi Başvuruları Nasıl Yapılır?

Dubai vizesi başvuruları şahsi olarak yapılmamaktadır. Başvurularda sektörde kendini kanıtlamış, güvenilir bir firma ile işbirliği yapmanız gerekir. Başvurularınızda para kaybetmemek ve mağdur olmamak için firmanızı iyi seçmeniz gerekmektedir. Firmamız Vize Ofisi Global Vize Başvuru Hizmetleri ( vizeofisi.com) Dubai vizenizi alarak online biçimde mailinize gönderir.

 Dubai vizesi elektronik bir belgedir. Üzerinde resmi bir numara bulunmaktadır. Bu numara vize kodunuzdur. A4 şeklinde bir belgedir. Pasaportunuza işlenmez. Dubaiye pasaportunuz ve elektronik vizeniz ile giriş yaparsınız.

Dolayısıyla burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta Dubai başvuruları aracı firma olmadan gerçekleştirilememektedir dolayısıyla tek başınıza konsolosluk kanalıyla şahsen Dubai vizesi alamazsınız. Firmamızın Dubai vizeniz için garantörlüğüne güvenin.

Dubai vize başvuruları seçtiğiniz garantör firma aracılığı ile online gerçekleştirilir. Başvuru işlemi, firma ile iletişime geçmenizi ve pasaportunuzun kimlik bilgileri içeren kısmını taratarak online firmaya ulaştırmanızı kapsar. Birçok vize türlerinde olduğu gibi randevu söz konusu değildir.

Ayrıca Dubai vizesi başvurularında biyometrik işlem yoktur. Dolayısıyla da birçok vize başvurusu için geçerli olan parmak izi alma işlemi Dubai vizelerinde geçerli değildir. Siz yalnızca firmanıza pasaportunuzu göndererek genellikle birkaç gün içinde bildirilen sonuçları beklersiniz.

Dubai vizeniz elektronik belge olarak garantör firmanız tarafından size mail ile ulaştırılır. Garantör firmanızı seçerken, firma ofisinin olup olmadığını, firma ile ilgili web’te bulduğunuz bilgileri, firmanın web sitesini incelemeyi unutmayın. Günümüz bilişim  çağında net biçimde ortada olmayan  firmalara ve size Dubai vizesi alacağını söyleyen kişilere şüpheyle yaklaşın.

Uzun Dönem Dubai Vizesi Nasıl Alınır?

Dubai vizesi en fazla 90 gün için alınabilir. Bu sürenin üzerinden ziyaretleriniz için uzun dönemli vizeler oturum vizesidir. Birleşik Arap Emirlikleri oturum vizesini evlilik nedeniyle eş durumundan Birleşik Arap Emirlikleri’ ne yerleşmek, üniversite eğitimi almak, eğitim görmek, Birleşik Arap Emirlikleri’ nde çalışmak gibi nedenlerle uzun süreli bulunmanız gerekiyorsa oturum vizesi almanız gerekir.

Birleşik Arap Emirlikleri oturum vizesi sadece Birleşik Arap Emirlikleri’ nden gerçekleştirilir. Dolayısıyla  Dubai oturum vizesi almak istiyorsanız vize başvuru ve işlemleri ülkemizden gerçekleştirilememektedir.

Ülkemizden tek girişlik bir 30 gün vizesi alarak Birleşik Arap Emirlikleri’ ne gitmeli ve geri kalan tüm işlemleri oradan gerçekleştirmelisiniz.Başvurularınızı yaparak durumunuzu gerekçelendirdiğiniz taktirde 30 günlük vizeniz oturum vizesine çevrilir.

Dubai Vizesi Başvurularında Bankanızda Ne Kadar Olmalı?

Dubai vize başvurularında başkonsolosluk banka dökümünüzü istememektedir. Çalışıp çalışmama durumunuz, bankanızda ne kadar bulunduğu gibi konular Dubai vizesi almanızı engellemez. Ancak burada dikkat edilmesi gereken Dubai’ de vize tarihini bir gün dahi geçirmeniz sizi çok ciddi cezalarla karşı karşıya bırakır.

Dolayısıyla da Dubai kaçak kalınacak bir ülke değildir ve başkonsolosluk diğer ülkeler gibi ülkede kaçak olarak kalmayacağınıza kanıt olabilecek evraklarınızı istemez.

Dolayısıyla buradan da anlaşılacağı gibi Dubai vize başvuruları olumlu sonuçlanma ihtimali son derece yüksek, kolay bir işlemdir. Yetişkinler için gerekli tek başvuru evrağı pasaporttur. Vize tarihiniz itibariyle en az 6 ay daha geçerli bir pasaportla başka herhangi bir belgeye gerek kalmaksızın online başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Dubai başvurularında yalnızca 18 yaşından küçüklerden Dubai’ ye yalnız gidecek olmaları durumunda  anne babaları tarafından imzalı olarak izin belgesi sunulmalıdır. Çocuğun yalnız bir ebeveyni ile Dubai’ ye gitmesi durumunda ise diğer ebeveyni imzalı izin belgesini sunmalıdır.

Dubai Vizesi Önemli Notlar 2023

Pahalı ve lüks şehir olarak da bilinen Dubai, Birleşik Arap emirlikleri’nin oluşturmuş olduğu yedi emirlikten birisidir. Arap Yarımadası’nda yer alan Dubai’ye yapılacak olan seyahatlerde vize alınması gerekmektedir.

Dubai’ye yapılacak olan seyahat için kişinin pasaporta sahip olması gerekir . Psaporta sahip olan kişiler ardından vize almalıdır. Siyah, yeşil ve gri pasaport sahibi olan Türk vatandaşları 90 günü aşmayacak şekilde yapacakları Dubai ziyaretlerinde vize almaları gerekmemektedir. Bordo pasaporta sahip olan kişilerin ise vize alması zorunludur.

Vize alabilmek için online olarak başvuru formunu doldurmak gerekir. Türkiye’de bulunan Dubai Konsolosluğuna yapılacak olan başvurular sonucunda belirli evrakların temin edilmesi gerekmektedir.

Dubai Vizesi Türleri

Dubai vizesi yapılacak olan seyahat türüne göre farklı şekillerde isimlendirilmektedir. Buna göre farklı evrakların temin edilmesi gerekebilir.

Değişen vize türlerine göre istenen evraklar da da değişim olur. Bundan kaynaklı olarak vize başvuru süreciniz de o zaman yaşanabilir. Bazen 1 ile 5 gün arasında alınabilen vizeler bazen 7 ile 15 günü bulabilmektedir.

 • Dubai Ticari Vize
 • Dubai Fuar Seminer Vizesi
 • Dubai Turistik Vize
 • Dubai Aile ve Arkadaş Vizesi
 • Dubai Ziyaret Vizesi
 • Dubai Oturum Vizesi
 • Dubai Çalışma Vizesi

Dubai Vizesi Başvuru Bilinmesi Gerekenler 2023

Dubai’ye yapılacak olan seyahatlerde kişinin öncelikle başvuru formu doldurması gerekmektedir. Dolduracağı ve doğru bilgiler ile doldurup çıktısını alacağı online başvuru evrağının Dubai Konsolosluğuna teslim edilmesi gerekir. Bunun dışında yapılacak seyahat türüne göre de belirli evrakların temin edilmesi gerekir.

Bu süreci sizin adınıza daha hızlı ve istikrarlı bir şekilde yönetebilecek olan vize danışma merkezleri, acentaları ya da vize ofisleri bulunmaktadır.

 • 6 ay geçerliliği bulunmak şartı ile aktif olarak kullanımda bulunan pasaport. Bu pasaportun üzerinde bulunan fotoğrafın çipli kısmı taratma işleminin ardından Jpeg dosyası olarak kaydedilmelidir.
 • Online olarak yapılmış olan vize başvurusu ile başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurulup evraklar içerisine eklenmelidir.
 • Üç aydır geçerliliği bulunan yeni çekilmiş, arka fonu beyaz, güncel ve biyometrik fotoğrafınız
 • Vize başvurusunda bulunurken ödenmesi gereken harç ücretinin makbuzu
 • Seyahatiniz esnasında kullanacağınız uçak bileti ile Dubai’de konaklayacağınız otelin rezervasyon bilgileri belgeler arasına eklenmelidir.
 • Çalıştığınız işyerine ait SGK hizmet döküm belgeleri 4A SGK hizmet belgesi
 • Bir iş yeri sahibi olarak Dubai’ye yapılacak olan vize başvurularında kişiye ait olan şirketin vergi levhası, ticaret sicil kaydı forma eklenmelidir.
 • Dubai’yi ziyaret edecek olan kişi emekli ise emekli olduğunu ispat edici emeklilik kartı veya emeklilik maaş döküm belgeleri
 • Öğrenci olarak yapılacak Dubai ziyaretleri için öğrenci belgesi başvuru formuna eklenmelidir.
 • Dubai’ye yapılacak olan seyahatinin sebebi; Dubai’de bulunan aile arkadaş ya da akrabadan kaynaklı olarak yapılacak ise yakın tarafından gönderilen davetiye mektubu ek evlatları olarak eklenmelidir.

   

  Dubai Vize Başvurusu

  Birleşik Arap Emirlikleri tarafından vize rejimi uygulanan Türk vatandaşlarının Dubai’ye gidebilmesi için belirlenen şartlara uygun vize almaları gerekmektedir.

  Dubai vize başvurusu nasıl yapılır?

  Online vize türü olan Dubai vizesi alabilmek için Birleşik Arap Emirlikleri göçmenlik Ofisine müracaat etmek gerekmektedir. Ülkeye giriş nedenine göre doğru vize kategorisine müracaat edilmelidir.

  Dubai'ye gitmek için ne kadar para lazım?

  Dubai’ye seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Birleşik Arap Emirlikleri tarafından belirlenen vize harç ücreti dışında konaklama ve ulaşım giderlerini karşılayacak ekonomik güce sahip olması gerekmektedir.

  Dubai vize ücreti ne kadar 2023?

  Dubai vize ücretleri 30 günlük tek girişli, 30 günlük çok girişli, 90 günlük tek girişli ya da 90 günlük çok girişli gibi farklı vize türlerine göre değişmektedir.

 

Oyla! post