Dubai Konsolosluğu Vize İşlemleri

Dubai Konsolosluğu Vize İşlemleri

Dubai Türk Cumhuriyeti vatandaşlarının vizeyle gidebilecekleri ülkelere arasında bulunur. Dubai ülkeye girecek yabancılar için titiz bir politika izleyerek vize almalarına imkan tanır. Bu nedenle bu ülkeye gitmek isteyen kişilerin tüm vize işlemlerini eksiksiz şekilde yerine getirmeleri gerekir.

Dubai Vize Başvuru Formu

Dubai konsolosluğu vize işlemleri – visa center, İstanbul, İzmir ve Ankara’da yapılabilir. İzmir’deki konsolosluk Ege bölgesi adına hizmet verirken İstanbul’daki konsolosluk İstanbul ve çevresi adına hizmet verir. Ankara ise görev bölgesi ayrımı yapmaz. Bu 3 konsolosluktan hangisi için uygun bölgede yer alıyorsanız oradan başvuru yapmanız gerekir. Başvuru yapmanız gereken konsolosluğun bilgilerinin tamamına aşağıda Dubai Konsolosluğu için hazırlanan sayfadan ulaşabilirsiniz.

Dubai Konsolosluğu Vize İşlemleri

Dubai Konsolosluğu Vize İşlemleri

Dubai Ankara Büyükelçiliği Görev Bölgesi

Birleşik Arap Emirliklerinin görev bölgesi kısıtlaması bulunmamaktadır. Afyon, Ankara, Aksaray, Amasya, Ağrı, Antalya, Ardahan, Bartın, Bayburt, Burdur, Çankırı, Çorum, Denizli, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, İzmir, Karabük ve diğer illerdeyaşayan Türk ve üçüncü ülke vatandaşları vize başvurunu Dubai Ankara Büyükelçiliği’ne yapabilirler.

Dubai Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Yönetici: Khalifa Shaheen Al Marar / Büyükelçi
Adres: Turan Güneş Bulvarı İlkbahar Mah. Galip Erdem Caddesi 613 Sokak No: 13 06550 Çankaya / ANKARA
Telefon: +90 312 490 14 14 +90 312 490 14 68
Telefon: +90 312 490 14 86   / +90 312 490 14 95
Faks: +90 312 491 23 33
E-Posta: [email protected]

Konsolosluk Bölümü:

Telefon: +90 312 490 14 99
E-Posta: [email protected]

Dubai İstanbul Başkonsolosluğu Görev Bölgesi

Birleşik Arap Emirliği dış temsilciliklerinin herhangi bir görev alanı kısıtlaması bulunmamaktadır. Bu nedenle başta İstanbul olmak üzere Edirne, Tekirdağ, Çanakkale, Bursa, Bolu gibi çevre illerden ya da diğer illerden gelen başvuruları kabul edebilmektedir.

  Dubai İstanbul Başkonsolosluğu İletişim Bilgileri

Yönetici: Khalifa A.M. A. Almarzooqı / Başkonsolos
Adres: Konaklar Mahallesi, Meşeli Sok. No:11, Beşiktaş/İSTANBUL
Telefon: +90 212 317 92 57
Faks: +90 212 278 05 70
E-Posta: [email protected]

Dubai Konsolosluğu İstanbul

Birleşik Arap Emirlikleri, dış temsilciliği ise İstanbul başkonsolosluğudur. İstanbul hizmetlerinin görevleri arasında iki ülke arasındaki ekonomik, kültürel, sosyal ilişkileri geliştirmek ve desteklemektir. Bunun için İstanbul ve çevre illerdeki vatandaşlar hizmet alabilecektir.

Dubai Konsolosluğu İletişim

 

Başkonsolosluktan bilgi almak isteyen vatandaşlar, iletişim bilgilerinden yararlanarak, her türlü vize konusunda bilgi alabilir. Dubai konsolosluğu iletişim yeri Beşiktaş’ta yer alan binadır. Ayrıca iletişime geçebilmek de çalışma saatleri içinde oldukça kolaydır.  

Dubai Konsolosluğu Telefon Numarası

Konsolosluk hizmeti alabilecek vatandaşlar, bu hizmeti telefon numaraları üzerinden de edinebilirler. Dubai konsolosluğu telefon numarası  , faks;   numaralarıdır. Bu numaralardan detaylı bilgi alınmakla birlikte her türlü evrak işlemi de yapılabilecektir.

Dubai Konsolosluğu Nerede

Dubai’nin diplomatik, ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimlerin takip edilmesi için Türkiye’de açtığı konsolosluk, İstanbul’da yer almaktadır. İstanbul’un Beşiktaş’a bağlı semtinde bulunan konsolosluk, burada ikamet eden yabancılara her yönden yararlı hizmetler sunar.

Dubai Başkonsolosluğu Telefon

Başkonsolosluğun İstanbul’da bulunduğu üst yazıda da belirtilmiştir. Konsolosluğa ulaşım saatleri de belirli saat aralıklarında gerçekleştirilebilmektedir. Hafta içi sabah 9’dan 16.30’a kadar Dubai başkonsolosluğu telefon numarasına ulaşım sağlanabilir.

Dubai Konsolosluğu İzmir

Vize merkezleri arasında yer alan İzmir’de vize başvurusu yapacak olan kişiler için işlemleri kolaylaştırmak adına hizmetler sunulmaktadır. İzmir ilinden Dubai vizesini güvenli ve hızlı bir şekilde almak için belgelerin tamamlanması yeterli olacaktır. Gerekli şartlar ve belgeler tamamlandığında başvuru sonucu beklenmelidir.

Dubai Konsolosluğu Ankara

Başkentte hizmet veren konsolosluk yerlerinden bir tanesi de Ankara’dır. Türkiye’de kalıcı olarak ya da geçici olarak oturmakta olan kişilerin her türlü konuda menfi olarak hak ve hürriyetlerinin korunması hizmetlerini sunar. Hizmet sunulan yer ise Çankaya ilçesinde yer almaktadır.

Dubai Konsolosluğu Randevu

Konsolosluk işlemleri için randevu alarak, vize işlemlerini tamamlamak isteyen kişiler, şahsen başvuru yapabilecekleri gibi online olarak da başvuru da bulunabilirler. Vize başvuruları, online olarak yapıldığında kısa sürede yanıt alınacaktır.

Dubai Konsolosluğu İstanbul Adres

Dubai konsolosluğu olarak hizmet veren temsilci kurumun, İstanbul’daki adresi; Konaklar mah. Meşeli sokak. No:11 Beşiktaş/ İstanbul’dur. Ayrıca mail bilgisi de [email protected] adresidir.

Dubai Konsolosluğu Vize İşlemleri

Birleşik Arap Emirlikleri’ne ya da Dubai gitmek isteyen Türk vatandaşları seyahatin nedenine uygun olan vize başvurusunda bulunmak zorundadır.

Dubai vize veriyor mu?

Şahsi başvurunun olmadığı Birleşik Arap Emirlikleri vizesi için resmi web sitesinden Dubai vizesi başvurusunda bulunmak gerekmektedir. Aynı zamanda Birleşik Arap Emirlikleri tarafından yetkilendirilen vize merkezleri aracılığı ile de başvuru gerçekleştirilir.

Dubai turkiyeye vize veriyor mu?

Birleşik Arap Emirlikleri vize yönetmeliğine göre Dubai Vatandaşlık ve ikamet bölümü ofisi tarafından bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize verilmektedir.

Dubai vize yasağı kalktı mı?

Birleşik Arap Emirlikleri tarafından büyük bölümü Müslüman olan ve içerisinde Türkiye’nin de bulunduğu 13 ülkenin vatandaşlarının yeni vize verilmesi kısa süreliğine durduruldu. Ancak kısa süre sonra Türkiye ile tarifeli uçuşlar başladı.

Oyla! post