Gambiya Aile Birleşimi

Gambiya Aile Birleşimi Vizesi

Gambiya, Batı Afrika’da yer alan ülkelerden bir tanesidir. Eğer ki eşiniz Gambiya’daysa aile birleşimi vizesi alarak sizde yanında yaşayabilirsiniz. Gambiya aile birleşimi vizesi hakkında gerekli bütün bilgileri sizin için topladık.

Gambiya vize işlemlerinizi gerek Gambiya konsolosluğu gerekse konsolosluk tarafından akredite edilmiş olan vize merkezleri ile yapmanız mümkündür. Aile birleşimi vizesi uzun süreli vizelerle aynı kategori de yer almaktadır. Yapılması gereken ilk işlem Gambiya’da yaşayan aile bireyinizin size bir tane davet mektubu göndermesidir.

 

Başvurunun ilk adımı ise aile birleşimi için doldurulan vize formudur. Maalesef vize formunu doldurmak için ofislere gitmelisiniz. Online olarak vize formlarını doldurmanız şu an için mümkün değildir.  Vize formu doldurulurken her soru net ve doğru olarak cevaplanmalıdır. Yanlış veya eksik bilgi verdiğiniz taktirde bu fark edilirse başvurunuz direkt olarak reddedilecektir.

Konsolosluk şüpheli gördüğü durumlarda ekstra belgeler de talep etme hakkına sahiptir. Başvuruyu yapan kişi de belgeleri eksiksiz tamamlamakla yükümlüdür.

 

Gambiya Aile Birleşimi
Gambiya Aile Birleşimi

Gambiya Aile Birleşimi Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Gambiya aile birleşimi vizesi için başvuracaklar istenen belgeleri bulmakla sorumludurlar. Gambiya aile birleşimi vizesi için gerekli evraklar hakkında sizlere biraz bilgi sunalım.

 • 2 adet biyometrik fotoğraf.
 • Adli sicil kaydı.
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği.
 • Seyahat sağlık sigortası.
 • Aile birleşimi vize başvuru formu.
 • Aile birleşimi vize talep dilekçesi.
 • Uçak bileti.
 • Aile bireyinin gönderdiği davet mektubu.
 • Başvuru sahibi çalışansa; SGK hizmet dökümleri ve son 3 aylık maaş bordrosu.
 • Başvurunun sahibi çalışmıyorsa veya ev hanımıysa; Finansal destek sağlayan sponsor hakkında tüm bilgileri vermelidir.
 • Başvuran bir şirket sahibiyse; imza sirküleri, vergi levhası gibi ekstra belgeler ibraz edilmelidir.

Belgeleri dosyanıza eklerken belgelerin düzenli olmasına dikkat etmelisiniz. Düzenli belgeler konsoloslukta işlemlerin daha hızlı tamamlanmasına yardımcı olmaktadır. Toplanan belgelerin içinde bulunan bilgilerin hiç birisi birbiri ile çelişmemelidir. Birbiri ile çelişen bilgilerin dosyanızda yer alması başvurunuzun reddine sebebiyet verebilmektedir.

Başvurusu reddedilen bir kişinin itiraz hakkı bulunmaktadır. Eğer vizeniz reddedildiyse ve gerçekten onaylanacak şartlara ve belgelere sahip olduğunuzu düşünüyorsanız itiraz hakkınızı kullanabilirsiniz.

Gmbiya  vize işlemleri için en güncel bilgilere  visacenter.com.tr/gambiya-vize-basvurusu/ sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Başa dön tuşu
whatsapp
× Gambiya Vizesi