Gambiya Vizesi Gerekli Evraklar: Vize Ücreti 2023

Gambiya Vizesi Gerekli Evraklar: Vize Ücreti 2022

Gambiya örnek vizesi, Gambiya örnek formu, Gambiya örnek dilekçesi yazımızın sonunda yer almaktadır.

Gana Aile Birleşimi

Gambiya Vize Evrakları

Gambiya ülkesine gitmenizin önünü açmak istiyorsanız, evraklarınızı tam ve eksiksiz bir şekilde teslim etmeniz sizlerin iyiliğine olacaktır.  Gambiya vize evrakları 2020 yılı için tamamlayıp, teslim etmeniz gereken evrakların listesi;

 • Gambiya’dan almak istediğiniz, her türlü vize izni için, tabi ki de başvuru sonrası en az 6 ay geçerliliğini koruyacak bir pasaport sahibi olmalısınız. Bu şart diğer tüm ülkelerin (evrak isteyen) de koştuğu bir önkoşul şartıdır.
 • Var ise sponsorunuzun bilgilerini, Gambiya Başkonsolosluğu’na, kendi kimlik bilgilerinizin yanında teslim etmeniz gerekmektedir. Gambiya vize ücreti sponsorunuz tarafından karşılanacak ise sizlerin yapması gereken, sponsorunuzla ilgili tam ve detaylı bilgiyi iletmek olacaktır.
 • Gambiya ülkesinin salgın hastalıklarına karşı dirençli olduğunuzu gösteren aşı kartınızı da (Sağlık Bakanlığı’nca onaylı) teslim etmeniz gerekmektedir.
 • Ticari izinler için Gambiya’nın sizden istediği ek belgeler, ticaret ile ilgili olacak şekilde tasarlanmıştır.
 • Gambiya’ya gidiş nedeniniz ile doğrudan ilgili olan belgeler de evraklar arasında yer almaktadır.
 • Vize harcını eksiksiz bir biçimde ödediğinizi gösteren, bankanızdan kolayca alabileceğiniz, banka işlem dekontunuz da vermeniz gereken bir diğer evraktır.

Gambiya vize evrakları 2020 yılı ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizleri arayabilirsiniz.

Gambiya Vize Ücreti

Gambiya vize ücreti alırken dikkat etmeniz gereken noktalar ve danışmanlık alırsanız sizlere sağlayacağı yararları anlattığımız, Visacenter olarak sizlere kaliteli hizmeti nasıl sunacağımız ile ilgili olan başlığımıza hepiniz hoş geldiniz.

Gambiya vize ücreti tarih ilerledikçe, değişebilen bir ücrettir. Gambiya ile ilgili en güncel vize fiyatlarını bizlerden alabilir ve danışmanlık ücretiyle beraber sizlere ne kadar maddiyat gerektireceğini sizlere bildirebiliriz.

 • Gambiya vize ücreti, (danışmanlık hariç olarak), yaklaşık olarak 325 TL gibi bir rakama denk gelmektedir. Fakat döviz kurlarında olan hareketlilik nedeniyle, Gambiya için ödemeniz gereken tutarda değişiklikler olabilir.
 • 0-6 yaş ve 6-12 yaş arasındaki çocuklara özel indirimler uygulanmakta olup, indirim detayları için bizlere ulaşabilirsiniz.
 • Gambiya’ya giderken ek olarak da, sağlık sigortası ücreti ödemesi yapmalısınız. Bu ücrette ödeyeceğiniz tutar, vize süreniz ile alakalı olup, vize süreniz arttığı müddetçe ödemeniz gereken tutarda artacaktır.

Gambiya vize ücreti ve daha birçok bilgi için doğrudan bizler ile temas kurabilirsiniz.

Gambiya Vizesi Gerekli Evraklar: Vize Ücreti 2023

Gambiya Vize Formu

Gambiya vize formu sizlerin, Gambiya’ya vize onayı almanız için ön şartlardan bir tanesidir. Bu ön şartı yerine getirmeden, vize alma olanağınız bulunmamaktadır. Peki, Gambiya vizesinin başvuru formu içerisinde neler var dilerseniz maddeler halinde bakalım;

 • maddeye gelene kadar, sizin ve ailenizin kimlik bilgilerini eksiksiz bir biçimde doldurmanız gerekmektedir. Hata yapmamaya özen göstermelisiniz, en ufak bir hatada vizeniz ret alabilir.
 • 10, 11. maddede adres bilgileri sorulurken, 12. maddede medeni haliniz sorulmaktadır.
 • 13, 14 ve 15. maddeler daha önce Gambiya’ya gittiyseniz onu belirtmenizi (tarihleriyle birlikte) ve aynı zamanda şimdiki gidişinizin nedenini öğrenmek adına formda yer almaktadır.
 • Geri kalan maddelerde ise Gambiya vize ücreti ve Gambiya geziniz için sponsorunuz kim veya kimler ve kalma süreniz ile bağlantılı olacak biçimde, çoklu giriş çıkış ya da tekli giriş çıkış tercihinizi belirtmeniz istenmektedir.

Gambiya Vize Dilekçesi

Gambiya vize dilekçesinde, Gambiya’ya gitmek istediğiniz tarih ile dönmek istediğiniz tarihe kadar en ince ayrıntıları bildirmeniz gerekmektedir. Gambiya Başkonsolosluğu’nun bu ayrıntıların belirtilmesini istemesinin nedeni, kendi ülkelerini koruma altına almaktır.

Gambiya vize ücreti ve danışmanlık ücretlerini öderseniz, dilekçe yazım konusunda da sizlere yardımcı olabiliriz. Bizlerden dilekçe yazım konusunda yardım almanız, en ufak sorunun bile oluşmadan önüne geçebilir.

Dilekçe yazım kurallarına uygun bir biçimde, Gambiya vize dilekçesi nasıl yazılır? Sorusunun direkt ve en doğru cevabı için visacenter olarak sizlerin yanındayız.

Gambiya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Gambiya vizesi çıkma süresi için, nokta atışı bir tarih verilebilme imkânı bulunmamaktadır. Bunun temel nedeni Gambiya vize ücreti ödeyen kişilerin sayısıyla (aynı zamanda başvuru yapanlar) doğru orantılı bir biçimde süre uzar veya kısalır. Ortalama 7 gündür.

Gambiya Başkonsolosluğu’na ne kadar çok insan, Gambiya vizesi için müracaat ederse, vizeniz o kadar uzun sürede, ne kadar kısa insan müracaat ederse de, vizeniz o oranda kısa sürede neticelenmektedir.

Gambiya Vizesi Nasıl Alınır: 2023 Vize Ücreti Merak Edilenler

Batı Afrika ülkelerinden Gambiya Cumhuriyeti, son zamanların popüler bir turizm merkezi haline de gelmiştir. Ekonomik turizm faaliyetleri için uygun bir bölgedir aynı zamanda da milli parklarında vahşi doğayı izleme olanağı olan, bu anlamda doğa turizmi için de önemli bir Afrika üstüdür.

Gambiya’ ya Vizesiz Girilir Mi?

Gambiya, ülkemiz vatandaşlarından yalnızca siyah pasaport hamillerinden seyahatleri 90 günü aşmamak koşulu ile vize istememektedir. Gambiya’ ya herhangi bir nedenle ziyarette bulunmak isteyen gri, yeşil ve bordo pasaport sahipleri ise vize almak zorundadır.

Gambiya Vizesi Türleri Nelerdir?

Gambiya vizesi, ülkeyi ziyaret etmek isteyen başvuru sahiplerinin seyahat nedenine göre iki kategoriye ayrılmaktadır.

 • Gambiya’ ya sadece turiztik amaçlı gitmek isteyenler Gambiya turistikvize,
 • Gambiya’ da bulunan yakınını ziyaret etmek isteyenlerGambiya aile  ve arkadaş ziyareti vize,
 • Gambiya’ da ticari faaliyette bulunmak isteyenler ise Gambiya ticari vizebaşvurusu yapmalıdırlar.

Gambiya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gambiya seyahatleri öncesinde vize başvuruları, Gambiya Büyükelçiliği’ ne iahsen müracaat yolu ile yapılabildiği gibi tam yetkili, resmi temsilcilikler aracılığı ile de yapılabilmektedir. Gambiya ziyareti öncesi, başvuru sahibinin seyahat planını eksiksiz ortaya çıkartarak, başvuru gerekçesine ve kişisel durumuna uygun evrakları büyükelçiliğin istediğine göre hazırlayarak başvuru yapması önemlidir.

Gambiya Vizesi Başvuru Evrakları Nelerdir?

Gambiya Cumhiriyeti vizesi için gerwekli evraklar, başvuru sahibinin seyahat nedenine dolayısıyla da alacağı vize türüne göre değişiklik gösterir. Gambiya vizesi başvuru genel evrakları ise şu şekildedir:

 • Seyahatin bitiş günü göz önünde bulundurulduğunda en az 6 ay daha geçerliliği olan ve vize işleminin yapılabilmesi için son iki sayfası boş bulunan bir pasaport,
 • Kurallara uygun biçimde, en fazla 6 ay öncesine ait 2 tane biyometrik fotoğraf,
 • Seyahat sağlık sigortası,
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Sarıhumma aşısı yaptırıldığına dair Sağlık Bakanlığı onaylı verilmiş resmi belge.
 • Seyahate dair ulaşım ve konaklama rezervasyon bilgileri

Gambiya Hangi Ülke Vatandaşları Vizesiz Girebilir?

Gambiya çok sayıda ülkenin siyah pasaport hamilleriiçin 90 güne kadar vize muafiyeti getirmiştir. Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri, Fransa, İspanya ile Portekiz vatandaşları Gambiya vizesini ülkeye varışlarında alabilmektedirler.

Gambiya Vize Ücreti Ne Kadardır?

Gambiya vize ücretleri vize türlerinin yanında başvuru sahibinin Schengen ülkesi olup olmama durumuna göre de değişiklik göstermektedir. Schengen üye ülke vatandaşları için Gambiya vize ücreti 146 Euro’ yu bulabilmektedir.

Gambiya vizesi nasıl alınır?

Gambiya vizesi almak için ilk olarak yapılması gereken talep edilen evrakların hazırlanmasıdır. Ardından harç bedeli ödendikten sonra başvurular büyükelçiliğe şahsen yapılır.

Sudan yeşil pasaporta vize istiyor mu?

Sudan’a gidecek olan Türk vatandaşlarından bordo, gri ve yeşil pasaporta sahip olanlar için vize almak zorunludur. Yapılan karşılıklı vize anlaşmasına göre siyah pasaport için vize uygulanmaz.

Gine vizesi kaç günde çıkar?

Gerekli olan evrakların eksiksiz ve doğru teslim edilmesi şartı ile Gine vize başvuru sonuçlanma süresi 8 ile 15 iş günü aralığıdır.

Oyla! post