Gambiya Vize Dilekçe Örneği

Gambiya Vize Dilekçe Örneği

Gambiya İngilizce Dilekçe Örneği

Gambiya Türkçe Dilekçe Örneği

Gambiya turistik vize ihtiyaçlarınız için Gambiya turistik vize talep dilekçesi, Gambiya ticari vize ihtiyaçlarınız için ise Gambiya ticari vize talep dilekçesi doldurmalısınız.

Gambiya Vizesi Gerekli Evraklar: Vize Ücreti 2022

Batı Afrika’nın ve Afrika kıtası anakarasının en küçük devleti olan Gambiya, dikkatle bakılmadığı sürece haritada çok da belirgin bir ülke gibi görünmüyor. Yüzölçümüne kıyasla yüksek bir nüfusa sahip olan Gambiya, Afrika kıtası üzerinde oldukça stratejik bir noktada bulunuyor. Su kaynakları sebebi ile Afrika’nın sömürgecilik yıllarında paylaşılamayan güzelliği olan Gambiya, şu anda bir Cumhuriyet olarak varlığını sürdürüyor. Afrika ülkelerini ziyaret ederken gezmek isteyebileceğiniz ve Senegal’in içerisinde bir devlet olarak şaşkınlık yaşayabileceğiniz Gambiya, turistik vize ile gezilebiliyor. Gambiya turistik vize talep dilekçesi doldurarak bu enteresan Afrika ülkesine bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Gambiya turistik vize talebi dilekçesi hazırlarken şu noktalara değinmelisiniz:

 

Gambiya Vize Dilekçe Örneği

Gambiya Vize Dilekçe Örneği

  • Gambiya turist vizesi talebi dilekçesi hazırlarken seyahatinizin nihaî sebebini açıklamalısınız.
  • Gambiya turist vizesi talebi dilekçesi hazırlarken, seyahatiniz adına ülkeye giriş ve çıkış tarihlerini belirtmelisiniz.
  • Gambiya turistik vize talebi dilekçesi oluştururken, seyahat masraflarınızın nasıl karşılanacağını açıkça ifade etmelisiniz.
  • Gambiya turistik vizesi için dilekçe oluştururken ev hanımı ve öğrenciler için çift dilekçe hazırlamalı ve bu statüde bir birey iseniz ikinci dilekçeyi sizlere sponsor olacak kişi tarafından taahhütlü şekilde hazırlatmalısınız.
  • Gambiya turist vize talebi dilekçesi hazırlarken, SGK’lı çalışan iseniz işyerinize ait antetli kâğıt üzerinde kaşe ve yetkili imzası olacak şekilde, seyahat tarihlerinizde izinli olduğunuza dair bilgi dilekçesi oluşturmalısınız.

Bu bilgileri ülkeye yapacağınız vize başvurusu için kullanacağınız vize başvuru belgeleri ile desteklemelisiniz.

Gambiya Ticari Vize Dilekçe Örneği

Gambiya, en az gelişmekte olan dünya ülkeleri listesinde sondan 15. Sırada yer almaktadır. Dünya üzerinde geri kalmışlık anlamında 47 ülkeden biri olan Gambiya, ekonomik anlamda tüm gelirlerini tarım ve turizme bağlamıştır.

Britanya’dan bağımsızlığını ilân etmesinin ardından bu anlamda kendisini toparlamaya çalışmasına karşın, uzun yıllar bir sömürge devleti olarak kalmasının acısını hâlâ derinden yaşayan Gambiya, yardımlar alarak ayakta kalmaya ve işlerin iyi gitmesine bağlı olarak ekonomik gelişime açıktır. Ülkede yatırım yapmak ve bu alanlarda iyi bir fırsat kollamak isteyenlerin sık sık ticari sebepler ile ziyaret ettiği Gambiya’ya gitmek istiyorsanız, Gambiya ticari vize talep dilekçesi doldurarak vize başvurusu yapmalısınız.

Dilekçede şu noktalara değinmelisiniz:

  • Şirket bilgilerinizin yer aldığı antetli kâğıda yetkili imzası ve kaşeli dilekçe hazırlamalı
  • Seyahat aralığı (Ülkeye giriş ve çıkış tarihleriniz) belirtmeli
  • Seyahat sebebiniz ve amacınızı açıklamalı
  • Seyahat masraflarınızın nasıl ödeneceğini bildirmeli
  • Çalıştığınız şirketteki görevinizi ya da sahibi olduğunuz şirket bilgilerini paylaşmalı

Tüm bu bilgileri Gambiya ticari vize başvuru evrakları ile desteklemelisiniz.

Gambiya vize başvuru formu nasıl doldurulur? Doldurulmuş Gambiya vize form örneklerine  visacenter.com.tr/gambiya-vize-basvuru-formu/ sayfasından ulaşabilirsiniz.
Gambiya Vize Ücreti Ne Kadar?

Turistik ve ticari olmak üzere iki tip vizeye sahip olan Gambiya vize ücretleri büyükelçilik tarafından belirlenmektedir.

Gambiya Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gambiya vize başvurusu yapmak için öncelikle turistik ya da ticari olmak üzere hangi vize türüne başvuru yapılacağı belirlenmelidir. Başvurular Büyükelçiliğe ya da yetkili temsilciliklere yapılır.

Gambiya Vize Pahalı Mı?

Gambiya vize ücretleri her yıl büyükelçilik tarafından belirlenmektedir. Vize harcı 40 dolar iken ödenmesi gereken seyahat sağlık sigortası bedeli de bulunmaktadır.

 

 

Oyla! post