Gambiya Vize Başvurusu

Gambiya Turistik Vize İşlemleri

Gambiya Turistik Vize Nedir? : Yalnızca kültürel amaçlı kısa süreli olarak Gambiya seyahati gerçekleştirecek olanların Gambiya turistik vize alması gerekmektedir.

Gambiya Turistik Vize Kaç günlük alınabilir? :Kapı vizesi almanız halinde 72 saate kadar ülkede kalabilirsiniz. Ancak kapı vizesi sebebiyle seyahatinizde bir sorun oluşmaması adına, seyahat öncesi turist vizesi almanız daha mantıklı olacaktır. Bu vizenin geçerliliği ise 90 güne kadardır.

Gambiya Turistik Vize için Nereye başvurulur? : Gambiya vize başvurusu için saat 9.00-17.00 arasında Konsolosluk yetkililerine belgelerinizi teslim edebilirsiniz. Şahsen başvuru yapmak yerine yetkili vize merkezlerinden de başvurunuz için destek alabilirsiniz.

Gambiya Turistik Vize Gerekli evraklar nelerdir? :

Gambiya vizesi için gerekli evraklar;

 • Vize başvuruformu(Eksiksiz ve doğru şekilde tamamlanmış, ıslak imzalı, başvuran kişi reşit değilse ebeveyn imzası taşıyacak şekilde)
 • Islak imzalı vize talebi dilekçesi
 • Pasaport( En fazla 10 sene içerisinde çıkarılmış, seyahat bitişinden sonra en az 3 ay daha geçerliliği devam eden, 2 adet boş sayfası bulunan, hasarsız)
 • Biometrik fotoğraf (5×5 cm. boyutlarında ve 2 adet)
 • Finansal Durumu Gösterir Belgeler (Kaşeli ve imzalı olmak üzere maaş bordroları, son 3 aya dönük ve en az 3000 lira barındıran aktif banka hesabının hesap özetleri, varsa araç ruhsat, ev tapusu, kredi kartı ekstresi gibi ek gelir belgeleri)
 • Çalışılan kuruma, işverene ya da öğrencilik durumuna dair çalışmayı gösterir belgeler, kişi emekli ise emeklilik kartı
 • Sarıhumma aşı kartı
 • Seyahat amacını destekleyen bilgi belgeleri (Vize başvurusundan önce satın almamış olsanız dahi, kalacağınız yere ve ulaşıma dair rezervasyon bilgileri )

şeklinde listelenmektedir.

Biometrik veri gerekli midir? : Başvurular şahsen gerçekleştirilmek zorunda olmayıp posta yoluyla belgeleri vize merkezine gönderebilirsiniz. Haliyle parmak izinizin alınması da zorunlu tutulmamaktadır.

Ne zaman başvurmak gerekmektedir? : Daha erken sonuçlanması beklense de tedbir olarak 1 hafta öncesinden başvuru yapmanız uygun görülmektedir.

Gambiya Turistik Vize Ne kadar sürede çıkar? : Başvuruların genelde 3 ila 5 iş günü içerisinde sonucu açıklanmaktadır.

Gambiya Turistik Vize Randevu nasıl alınır? : Çalışma saatleri içerisinde yetkililere direkt ulaşabilir ya da vize merkezleri ile iletişime geçerek uygun saatleri öğrenebilirsiniz.

Gambiya Ticari Vize İşlemleri

Gambiya Ticari Vize Nedir? :  Ticari işler yürütme amacıyla Gambiya’da çalışan ya da şirket sahibi olarak bulunması gerekenlerin Gambiya ticari vize alması gerekmektedir.

Gambiya Ticari Vize Kaç günlük alınabilir? :Gambiya’da kısa süre kalma hakkı sağlayan bu vize 90 güne kadar geçerlilikle verilir.

Gambiya Ticari Vize Nereye başvurulur? : Gambiya ticari vize işlemleri için Konsolosluğa şahsen başvuruda bulunabilir ya da belgelerinizi vize merkezi aracılığıyla iletebilirsiniz.

Gambiya Ticari Vize Davetiye nasıl olmalıdır? : Sunmanız istenen davetiye içerisinde Gambiya’da ev sahipliği yapacak olan firmanın bilgileri, davet edilenin unvan, görev ve bilgileri, seyahatim kapsamı ve tarihleri ile seyahat sponsoru olan kaynak açıkça ifade edilmelidir.

Gambiya Ticari Vize Gerekli evraklar nelerdir? : Gambiya ticari vizesi için standart kimlik verilerinin haricinde Gambiya’daki firmadan gelen davetiyenin sunulması yeterli olacaktır.

Gambiya Ticari Vize Ne zaman başvurmak gerekir? : Başvurunuzu seyahatinizin 1 hafta öncesinde gerçekleştirmeniz uygun görülür.

Gambiya Ticari Vize Randevu nasıl alınır? : Çalışma saatlerinde Konsolosluğa direkt olarak başvurabilir ya da vize merkezine belge teslim etmek için dilediğiniz yetkili kurumu arayarak randevu alabilirsiniz.

Gambiya Aile ve Arkadaş Ziyareti Vize İşlemleri

Gambiya Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Nedir? : Herhangi bir yakınını ziyaret etmek amacıyla Gambiya seyahati yapacak vatandaşlardan Gambiya vizesi alması istenmekte ve ziyaret kategorisinde değerlendirilmektedir.

Gambiya Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Kaç günlük alınabilir? : Ziyaret vizesi kapsamında 90 güne kadar ülkede ikame edilebilir.

Gambiya Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Nereye Başvurulur? : Gambiya vize başvurusu için gerekli belgeler Konsolosluğa ya da vize başvuru merkezlerine ulaşarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Gambiya Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Gerekli Evraklar Nelerdir? : Gambiya’da bulunan yakının davetiyesi, standart bilgi evraklarına eklenmelidir.

Gambiya Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Davetiye nasıl olmalıdır? : Gambiya ziyaret vizesi için istenen davetiye tarafların kimlik ve iletişim bilgilerini, yakınlık derecelerini ve sponsor kişinin finansal bilgilerini göstermelidir.

Gambiya Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Ne zaman başvurmak gerekir? : Başvuru yapmak isteyenlere seyahatinden 1 hafta öncesinde işlemlerini tamamlamaları önerilir.

Gambiya Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Randevu nasıl alınır? : Konsolosluğa çalışma saatlerinde randevu olmaksızın erişmeniz mümkün olduğu gibi vize merkezinden destek almak için arayarak uygun randevu saatlerini öğrenebilirsiniz.

Gambiya Oturum ve Çalışma İzni

Gambiya Çalışma Vizesi Nedir? : Çalışma, eğitim, evlilik gibi farklı amaçlarla uzun süreli ülkede bulunacak vatandaşlarımız Gambiya oturum izni almalıdır.

Gambiya Çalışma Vizesi Kaç günlük alınabilir? : İzin kapsamında en az 90 gün süreyle ülkede bulunabilirsiniz. Ancak seyahat amacı ve finansal belgelere bağlı olarak bu sürenin ne kadar uzun olabileceği değişkenlik göstermektedir.

Gambiya Çalışma Vizesi için Nereye Başvurulur? : Gambiya oturum izni başvurusu için direkt olarak Konsoloslukla görüşme sağlanması şarttır. Ancak vize merkezi ile iletişime geçerek öncesinde destek alabilirsiniz.

Gambiya Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar Nelerdir? : Oturum izni talebinizin nedenlerine bağlı olarak göstermeniz istenen evraklar değişecektir.

Gambiya Çalışma Vizesi Ne zaman başvurmak gerekir? : Başvuru yapılması için seyahatten 1 ay öncesinde belge teslimi önerilir.

Gambiya Çalışma Vizesi Randevu nasıl alınır? : Konsolosluk yetkilileri ile görüşme sağlayarak belge iletilmesi için uygun saat ve tarihler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Gambiya Vize Reddi

Gambiya Vizesi Red Nedenleri Nedir?

Gambiya vize reddi alınmasının farklı sebepleri olabilir. Yetkililerin sunulan evraklarda eksik ya da hata görmesi, vize süresinin dolmasının ardından ülkeye geri dönüşün kanıtlanamamış olması, finansal gücün seyahat için yeterli görülmemesi gibi nedenlerden vize reddiyle karşılaşılabilir.

Gambiya Vizesi Red İtiraz Hakkı

Evrakların doğruluğundan emin olup yeni bir değerlendirme yapılmasını talep etmek için yetkililere dilekçe yoluyla ulaşabilirsiniz.

Gambiya Vizesi Red İtiraz Şekli

Başvurduğunuz vize kapsamında ne gibi itiraz haklarınız olduğunu Konsolosluktan öğrenebilirsiniz.

Gambiya Vizesi Red Ücret İadesi var mı?

Gambiya vize reddi alan başvuru sahiplerine herhangi bir ücret iadesi yapılmamaktadır.

Gambiya Vize Ücretleri

Vize ücretleri başvurulan vize kategorisine ve dönemin kur değerine göre değiştiğinden, güncel fiyatları başvuru döneminizde yetkililerden öğrenmeniz önerilir.

Gambiya Konsolosluklar

Ankara Büyükelçiliği ve İzmir Fahri Konsolosluğu Gambiya adına ülkemizde gerekli hizmetleri sağlayan dış temsilciliklerdir.

Gambiya Vizesi Önemli Notlar 2021

Gambiya Nasıl Bir Ülkedir?

Afrika Kıtasında bulunan Gambia; Gambia nehri’nin çevresine kurulmuş oldukça geniş bir nüfusa sahip ancak Afrika kıtasında en küçük alana yayılmış bir ülkedir. Bu ülkeye yapacak olduğunuz seyahatler için vize alınması gerekmektedir.

Gambiya Vize Türleri Nelerdir?

Gambiya vize türleri yapacak olduğunuz seyahat’in türüne göre farklılık gösterir. Sizin adınıza yönlendirecek olan vize danışma merkezleri ile Gambiya seyahatiniz için görüşerek daha kısa sürede ve pratik vize alım sürecini gerçekleştirebilirsiniz.

 • Gambiya Ticari vizesi
 • Gambiya Turizm vizesi
 • Gambiya Aile ve Arkadaş Ziyareti vizesi
 • Gambiya Eğitim vizesi
 • Gambiya İşçi vizesi

Gambiya Vizesi Evrakları Nelerdir? 2021

Gambiya seyahatiniz için vize alım aşamalarında gerekli olan evraklar bulunur. Bu evrakların temin edilme süreci sırasında Türkiye’deki Gambiya konsoloslukları ile iletişime geçmeniz gerekir. Konsolosluklardan alacağınız randevu gün ve saatinde orada bulunarak tüm belgeleri öğrenebilir ve belgelerin evrak teslim sürecini tamamlayarak vize alım sürecini tamamlamış olursunuz.

 • Gambiya vize başvuru formu; Gambiya seyahatinizin gerçekleşebilmesi, vize alım sürecinin olumlu işleyebilmesi için oldukça önemlidir. İçindeki kişisel bilgiler ve seyahat bilgilerinizin el yazısı ile doğru bilgiler beyan edilerek doldurulması gerekmektedir.
 • Güncelliğini koruyan, 2 adet arka fonu beyaz, biyometrik fotoğraf
 • Güncelliğini koruyan, geçerliliği bulunan 10 yılı aşmamış ve yıpranmamış bir pasaport bulunmalıdır. Bu pasaport seyahat bitiminden sonraki 6 ayı içerecek şekilde alınmış olmalıdır.
 • Şirket aracılığı ile yapacak olduğunuz Gambiya seyahatleriniz için çalıştığınız şirket tarafından yazılmış bir dilekçe imzalı ve kaşeli bir şekilde yer almalıdır.

Gambiya Vizesi Kimler Almalıdır? 

Gambiya vizesi, Gambiya ülkesi sınırları içerisine bir seyahat planı düzenleyen kişilerin her iki ülkeden de rahat bir şekilde giriş-çıkış yapabilmesi adına yetkili resmi makamlar tarafınca verilen bir onay belgesidir. Kişiler vize belgesi ile rahatça seyahat edebilme hakkına sahip olmaktadırlar.

Gambiya Vizesi Nasıl Alınır?

Gambiya sınırları içerisine seyahat gerçekleştirmek isteyen kişiler, şahsen büyükelçiliğe ya da aracı olan vize başvuru merkezlerine müracaat etmesi gerekmektedir. Gambiya’yı seyahat etmek isteyen T.C. vatandaşları ise Gambiya’ya girebilmek adına vize işlemine tabi tutulmaktadırlar. Ancak, Diplomatik bir pasaporta sahip olan T.C. vatandaşları için ise, 90 günlük konaklama hakkını geçmeyecek şekilde yapacakları seyahatler nedeni ile vize işleminden muaf tutulmaktadırlar.

Gambiya Vizesi Evrakları

 • Pasaport (seyahat tarihi bitimi ile en az 6 daha geçerli olması gerekmektedir)
 • Biyometrik Fotoğraf (2 adet)
 • Gambiya Vize Başvuru Formu
 • Sarıhumma Aşı Kartı
 • Rezervasyon Bilgileri
 • Gambiya Vize Ücretinin Ödendiğine Dair Dekont

Gambiya Vize Başvurusu nereye Yapılır?

Gambiya vizesi, başvuru yapacak olan kişi tarafından bizzat büyükelçiliğe giderek ya da vize başvuru merkezinden vize talebinde bulunabilmektedir. Başvuruda bulunacak olan kişilerin ilk adım olarak seyahat türlerinin belirleyip, ardından vize türüne göre talep edilen evrakları da tamamladıktan daha sonra şahsi bir şekilde müracaat ederek başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Gambiya Türkiye Vize Dedikleri Nedir?

Gambiya vizesi, Gambiya Türkiye vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin yetkili resmi makamlara vize onayı amacı ile başvuruda bulunması gereken resmi bir belgedir.

Gambiya Vize Ücreti Red Alınırsa İade edilir mi?

Gambiya vize ücreti, iki kategori içerisinde ayrılmaktadır. Vize türleri turistik ve ticari olmak üzere 2 kategori içerisinde bulunmaktadır. Ayrıca vize onay sürecinde herhangi bir nedenden kaynaklanarak kişinin alamadığı vize için ödenen harç bedeli tarafına iade edilmemektedir.

Gambiya Vize Randevusu nasıl Alınır?

Gambiya vize randevusu almak için başvuruda bulunacak kişilerin ilk adım olarak ya büyükelçilik tarafından ya da aracılık konumunda bulunan yetkili vize başvuru merkezlerinden deneyimli müşteri hizmetlerinin arayarak vize randevusu alabilmektedir.

Vize randevusu alındıktan daha sonra, kişinin seyahat edeceği vize kategorisine göre hazırlamış olduğu güncel evrakları ile randevu gün ve saati içerisinde büyükelçilikte ya da vize başvuru merkezinde olması gerekmektedir.

Gambiya Vize Türleri Türkiye Vatandaşları için Kaça Ayrılır?

Gambiya vize türleri, Gambiya sınırları içerisine seyahat etmek isteyen T.C. vatandaşlarının seyahat nedenine göre iki ayrı kategoride ayrılmaktadır. Gambiya turistik ve Gambiya ticari vize başvurusu olarak faaliyet göstermektedir.

Gambiya Konsolosluğu Başvuru Formunu Neden İster?

Gambiya Konsolosluğu, başvuruda bulunacak kişi bir vize başvuru formu göndermektedir. Bu başvuru formu, seyahat edecek olan kişi daha ayrıntılı ve seyahat nedenine en iyi şekilde öğrenebilmek amacı ile yapılmaktadır. Vize işlem süreci boyunca yetkili olan resmi bir makamdır.

Gambiya Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Gambiya vize işlemleri, başvuruda bulunacak olan kişinin uygulaması gereken adımları kapsamaktadır. Ayrıca, Gambiya sınırları içerisine seyahat etmek isteyen başvuru sahiplerinin, başvuru yapabilmeleri adına gerekli talep edilen belge ve evrakları doğru bir şekilde teslim etmesi şartı ile, vize başvurusunun değerlendirme aşamasındaki sonuç alma süresi 5 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır.

Gambiya vize başvurusunda bulunacak olan kişileri, yetkili makamların tatillerinin ve her iki ülkenin de resmî tatillerini göz önünde bulundurarak başvuruda bulunması gerekmektedir. Bu nedenle seyahat etmek isteyen kişiler, seyahat etme tarihlerinden en fazla 15 ila 20 gün öncesinden Gambiya vize başvurusunda bulunmaları yetkili vize uzmanları tarafından tavsiye edilmektedir. Bunun yanı sıra vize işlemlerinde yaşanabilecek eksik evrak ya da istisnai durumlar nedeni ile aksaklıklar yaşanabilmektedir.

Gambiya Vizesi Sık Sorulan Sorular