Gambiya Vize Başvuru Formu

Gambiya Vize Başvuru Formu

 

Gambiya Yolcu-Bilgi-Formu

Afrika kıtasının batısında yer alan Gambiya, resmi adıyla Gambiya Cumhuriyetine vize almak istiyorsanız öncelikle seyahat türünüze karar vermeniz gerekmektedir. Seyahat için vize türü iki kategoriye ayrılmaktadır: Turistik Gambiya Vizesi ve Ticari / İş Gambiya Vizesi.

Gambiya Vize Başvurusu

Bordo, gri ve yeşil pasaportlardan birisine sahip Türk vatandaşları vizeye tabidir. Siyah (diplomatik) pasaporta sahip Türk vatandaşları ise vizeden 90 güne kadar muaf tutulmaktadırlar. 

Gambiya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Seyahat türüne karar verildikten sonra talep edilen evrakların tamamlanması gerekir. Tamamlandıktan sonra Gambiya Vizesi için şahsen Gambiya Ankara Büyükelçiliğine ya da Türkiye’nin tüm illerinden yetkili vize başvuru merkezlerine müracaat ederek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Gambiya Vize Başvuru Formu

Gambiya Vize Başvuru Formu

Gambiya Vizesi İçin İstenen Evraklar

  • Pasaport: Minimum 6 ay geçerli olan ve son iki sayfası boş olan bir pasaporta sahip olmalısınız bu nokta önemlidir.
  • Fotoğraf: Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet biometrik fotoğraf.
  • Gambiya Vizesi Başvuru Formu: İngilizce olarak doğru ve eksiksiz doldurulmalıdır. İmzalanması şarttır.
  • Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanı Fotokopisi.
  • Ücretin ödendiğine dair banka dekontu.
  • Turistik vize başvurularında gidiş amacını bildiren vize talep dilekçesi.
  • Seyahatinizi planladığınızı gösteren otel, uçak rezarvasyon bilgelerinin, turistik vize başvuru belgelerinin arasına konulması gerekmektedir.
  • Ticari Gambiya Vizesi başvurularında Gambiya’dan ticari davetiye mektubu, belgelerin arasına eklenmesi gerekmektedir.
Bu evraklar başvuru esnasında gerekli olmaktadır. Vize başvurunuzu seyahatinizden en az 15 gün önce yapmanızı tavsiye ederim çünkü başvurunuzun sonucunun belli olma safhasında yaşanabilecek bir gecikme durumu neticesinde mağduriyet yaşayabilirsiniz.

Vize başvurunuz Gambiya Büyükelçiliği tarafından reddedilebilme ihtimali vardır.  Bu ihtimal olduğunda Gambiya Büyükelçiliği’nin ret nedenini açıklama zorunluluğu yoktur. Başvurularınızın olumsuz bir sonuç almaması için yetkili bir vize başvuru merkezi aracılığıyla başvuru yapmanız başvurunuza yardımcı olacaktır.

Seyahatten Önce Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Gambiya’da başta sıtma olmak üzere çeşitli hastalıklar sıklıkla görülmektedir. Bundan dolayı Gambiya’ya giriş için sarıhumma aşısı yaptırılması zorunludur. Bu sebeple, Gambiya’ya

Gambiya Vizesi hakkında gerekli tüm bilgilendirme için visacenter.com.tr/iletisim/ adresini ziyaret ederek bize ulaşabilirsiniz.
Gambiya vizesi nasıl alınır?

Gambiya vizesi almak için başvuru sırasında gerekli olan evraklar ile birlikte başvuru sahibinin büyükelçilikte hazır bulunması gerekmektedir.

Gambiya vize istiyor mu?

Gambiya Türklerden diplomatik pasaport dışında vize istemektedir. Siyah pasaport için 90 gün vize maufiyeti uygulamaktadır.

Oyla! post