Hindistan Vize Başvuru Formu

Hindistan Vize Başvuru Formu

Hindistan Yolcu Bilgi Formu

Asya’nın güney kısmında yer alan Hindistan, nüfusu bakımından dünyada ikinci sıradadır. Yedi bölge yirmi sekiz eyalet olan Hindistana seyahet etmek isteyenler vizeye tabi tutulurlar.

Hindistan Vize Başvurusu

Hindistan Vize Türleri

Seyahat amacına göre vize türleri değişmektedir. Bu doğrultuda vize türleri: Hindistan Turistik Vizesi, Hindistan Konferans Vizesi, Hindistan Araştırma Vizesi, Hindistan Gazeteci Vizesi, Hindistan Refakatçi Vizesi, Hindistan Tedavi Amaçlı Vize, Hindistan Transit Vizesi.

Tüm vize türlerinde doksan güne kadar tek girişli seyahat için vize başvurusu kabul edilir. Ticari bir amaçla Hindistana gitmek isteyen kişi bunun için vize talebinde bulunduğunda; ilk gidişinde altı ay çok girişli, ikinci ve daha sonraki gidişlerinde on iki ay süreli çok girişli vize alabilir.

Hindistan Vize Başvuru Formu

Hindistan Vize Başvuru Formu

Başvurunuzu yapıp gerekli evrakları temin ettikten sonra başvurunuz alınacaktır. Ortak evraklar: Hindistan vizesi başvuru formu, pasaport, nüfus cüzdanı fotokopisi, iki adet biometrik fotoğraf, otel ve uçak rezarvasyonu, dekont. Bu evraklar ortak olup vize türlerine göre daha başka evraklarda istenmektedir.

Hindistan Turistik Vize İşlemleri Nelerdir?

Hindistan’a turistik seyahat yapmak isteyenlerin yolculuktan önce almaları gerekli olan vize türüdür. Öncelikle online başvuru formu doldurulmalıdır.

Forum doldurulurken sisteme renkli fotoğrafınızı yüklemeniz gerekmektedir. Bu işlemden sonrarandevu sayfasına yönlendilirsiniz. Tarihi seçtikten sonra sistem saati otomatik olarak atamaktadır.

Randevu saati 09.30 ile 12.00 arasında gerçekleştirilir. Bizzat konsolosluğa giderek randevu tamamlanarak, başvuru yapılır. Başvuru sonucu, randevu olan gün 17.00 – 17.30 saatleri arasında ya da yoğunluğa göre ertesi gün randevu saatlerinde açıklanmaktadır.  Hindistan turistik vizesi onaylanan kişiler için genel olarak üç ay tek girişli izin sağlanır.

Hindistan Vizesi Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Hindistan vize başvuru işlemleri için başvuru sahibinin dijital parmak izi vermesi gerekmektedir.
  • Balıkesir, Çanakkale, Bursa, Edirne, Sakarya, Kocaeli, Kırklareli, Tekirdağ, Manisa, Aydın, Muğla ve Bolu illerinden başvurular Hindistan İstanbul Konsolosluğundan, diğer illerin başvuruları Hindistan Ankara Büyükelçiliğinden yapmaları gerekmektedir.
  • Vize için doldurulan başvuru formunda, eksik bilgi olmaması dikkat edilen önemli bir husustur. Vize başvurusunda tüm belgeler hazırlandıktan sonra, mutlaka randevu verilen günde ve saatte istenilen yerde bulunulmalıdır.
Hindistan vizesi nasıl alınır? Tüm detayları incelemek için   visacenter.com.tr/hindistan-vize-basvurusu/ bağlantısını inceleyebilirsiniz.
Hindistan vize veriyor mu?

Hindistan Türkiye’ye vize uygulayan ülkedir dolayısı ile gri, bordo ve yeşil pasaportu bulunan vatandaşların seyahatlerinden önce vize almaları gerekir.

Hindistan vizesi ne kadar sürede çıkar?

Hindistan Konsolosluğu’na vize başvurusu yapan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının işlemleri en az 2 iş günü içerisinde sonuçlanır.

Hindistan vize randevusu nasıl alınır

Hindistan vize başvuru işlemlerinde yetkili olan sadece konsolosluk ve büyükelçiliktir. Vize başvurusu için yetkilendirilmiş herhangi bir vize başvuru merkezi bulunmaz.

Oyla! post