Etiyopya Vize Başvuru Formu

Etiyopya Vize Başvuru Formu

Etiyopya Vize Başvurusu İçin Toplanması Gerekli Evraklar Nelerdir?

Etiyopya ülkesine seyahat etmek için gerekli en önemli evrak konsolosluğun sizi tanımak için oluşturduğu başvuru formudur. Bu formun nasıl doldurulması gerektiğine dair bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Etiyopya Vize Başvurusu

Etiyopya vize başvuru formunun yanında toplamanız gereken evraklar;

  • Vize başvuru dilekçesi: Dilekçeyi yazarken seyahat amacınızı net olarak belirtmeniz gerekmektedir. Şahsen el yazınız ile okunaklı bir şeklide yazılması önem arz eder. İstenilen kriterleri karşılamayan dilekçeler vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir.
  • 1 adet biyometrik fotoğraf: Arka fonun beyaz olması ve ön cepheden çekilmiş olması istenmektedir.
  • Otel Rezervasyonu: Etiyopya ülkesi sınırlarında ikamet edeceğiniz otele yaptırdığınız rezervasyonun çıktısının beyanı gereklidir.
  • Pasaport: 6 aydan fazla geçerlilik süresi bulunan pasaportunuzun okunaklı düzgünce çekilmiş bir örneğinin ibraz edilmesi gereklidir.
Etiyopya vizesi güncel evrak listesi için  visacenter.com.tr/etiyopya-vizesi-icin-gerekli-evrak-listesi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
 
Etiyopya Vize Başvuru Formu

Etiyopya Vize Başvuru Formu

Etiyopya Başvuru Formu Hakkında Bilinmeyenler

Bu form Etiyopya başkonsolosluğu tarafından hazırlanmıştır. Doldurulması zorunludur. Bu evrakın eksikliğinde, hatalı ya da yanlış bilgiler içermesi halinde vize başvurunuz geçersiz sayılacaktır.

Bu forumdaki bilgilerin verdiğiniz genel bilgiler ve evraklar ile uyumlu olması vizeniz onaylanması için önemli bir kriterdir.

Bu form doldurulurken verilen yanlış bilgiler veya usulsüzlükler ülke sınırları içerisinde zorluklar ile karşılaşmanıza neden olabilir.

Etiyopya Vize Formu Nasıl Doldurulur?

Bu formu İngilizce ve Türkçe olarak doldurma imkânı mevcuttur. Tükenmez kalemle büyük harfler kullanarak doldurmanız durumunda evrakınız geçerli sayılacaktır.

Formun en alt köşenize tutarlı Orijinal imzanızı atmayı unutmamanız önemlidir.

Pasaportunuzun içerisinde bulunan imza örneği ile aynı imzayı atmış olmanız vizenin sonuçlanmasında etkin rol oynar.

Her şart altında Etiyopya ülkesine giriş için vize talep ettiğiniz durumlarda her işlem ve ortamda aynı imzayı kullanmanız son derece önemlidir. Başvuru formunu internet ortamından edinebilmeniz mümkün olduğu gibi Etiyopya Konsoloslukların ya elden temin etmeniz mümkündür.

Etiyopya vize başvuru işlemleri 7 ile 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Vize başvurunuzun eksik evrak nedeni ile reddi durumunda evraklarınızı tamamlayarak tekrardan başvuru yaparak vize talep edebilirisiniz. Etiyopya seyahat planlamanızı yapmadan önce, olası durumlara karşı vize başvurunuzu 1 ay önce yapmanızı öneriyoruz.
Etiyopya vizesi nasıl alınır? Tüm detayları incelemek için  visacenter.com.tr/etiyopya-vize-basvurusu/ bağlantısını inceleyebilirsiniz.
Etiyopya Vize Başvuru Formu

Etiyopya Konsolosluğu tarafından hazırlanan resmi belge olan vize başvuru formu İngilizce ve Türkçe olarak doldurulmaktadır. Etiyopya vize işlemleri için en önemli evraklardan biridir.

Etiyopya vizesi nasıl alınır?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Etiyopya vizesi için şahsi başvuruda bulunması zorunlu değildir. Vize danışmanlık firmaları vize işlemlerini Türk vatandaşları adına yürütmektedir.

Etiyopya vizesi ne kadar sürede çıkar?

Hazırlanan evraklarda Herhangi bir sorun yaşanmaması halinde Etiyopya vizesi 3 ile 5 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Başvuru süresi yaşanan yoğunluk, ek evrak istenmesi ya da resmi tatillere bağlı olarak uzar.

Etiyopya vizesi kaç lira?

Etiyopya vize ücreti konsolosluk vize harcı ile birlikte hizmet bedeli şeklinde alınmaktadır. Vize için gerekli olan evrakların içerisinde ücretin ödendiğini gösteren banka dekontunun ibraz edilmesi zorunludur.

Oyla! post