Etiyopya Vize Başvuru Formunda Gerekli Olan Belgeler ve Hazırlanması Gereken Evraklar

Etiyopya vize başvuru formunuzda tüm Türk vatandaşları vize alması zorunludur, yalnızca Diplomatik ( Siyah ) Pasaport sahiplerinin 90 günlük seyahatleri için vize alması zorunlu değildir.

Etiyopya Vize Başvuru Formumda Gerekli Ortak Belgeler

1.Etiyopya vize başvuru formunuzda Türk vatandaşları için sınır kapılarında vize alma uygulamaları Etiyopya’ da geçerli değildir. Kapı vizesi geçerli olmadığı için öncesinde mutlaka vize başvurunuzu yapmanız gerekmektedir.

2. Etiyopya vize başvuru formunuz için pasaportunuzun en az 6 daha geçerliliğini koruması gerekmektedir.

3. Etiyopya vize başvuru formunda davetiyenizin varsa davet mektubunuz yoksa kalacağınız adresin ve otelin beyanını evraklarınıza eklemeniz gereklidir.

4. Etiyopya vize başvuru formu için 3,5 x 4,5 cm ölçülerinde 2 adet biometrik fotoğrafı ve nüfus cüzdanı fotokopisini eklemeniz gerekmektedir.

5. Etiyopya vize başvurusu formunda konsolosluk temsilcileri sizinle ilgili detaylı ve doğru bilgiye ulaşması için kesinlikle tam ve doğru beyanlarda bulunmalısınız aksi taktirde başvurunuz reddedilir.

6. Etiyopya vize başvurusu formunda ülkeye giriş yapabilmeniz için mutlaka AddisAbaba Uluslararası Havalimanı’ nı kullanmanız gerekmektedir kalacağınız otel, rezervasyon bilgileriniz ve gidiş – dönüş uçak bilgilerinizi öncesinden muhakkak konsolosluğa iletmeniz gerekmektedir.

7. Etiyopya vize başvurusu formu için çalışan olarak başvuru yapan bireyler için 4A hizmet dökümü, SGK işe giriş belgesi ve maaş bordrosu gibi ek belgelerinin hazır olması gerekmektedir.

8. Etiyopya vize başvuru formu için işveren başvurusu yapacak bireyler için imza sirküleri, 4B hizmet dökümü, faaliyet belgesi ve vize talep dilekçesi gibi ek belgelerinin hazır olması gerekmektedir.

9. Etiyopya vize başvurusu yapacak bireyler için aktif banka hesabınızda günlük olarak Etiyopya Ankara Büyükelçiliği’ nin belirlediği mevcut tutarın olması gerekmektedir.

10. Etiyopya vize başvurusu yapacak bireylerin yaptırması gereken aşılar Difteri, Tifo, Hepatit A, Hepatit B, Tetanos ve Kolera aşılarının eksiksiz bir şekilde yapılması gerekmektedir.

10. Etiyopya vize başvuru formu için Ulular arası geçerliliği olan Seyahat Sağlık Sigortası belgelerini muhakkak evraklarının içine eklemesi gerekmektedir.

12. Etiyopya vize başvurunuzu seyahati planladığınız tarihten en az 1 ay önce vize işlemlerinizi başlatmalısınız. Herhangi bir aksilikle karşılaşılmadığı taktirde başvurunuz 2 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır.

Vize Başvuru Formu

başvuru formu
başvuru formu

Online Vize Başvuru

Online Başvur