Gana Vize Başvuru Formu

GANA VİZE BAŞVURUSU

Gana Yolcu Bilgi Formu

Gana Cumhuriyeti, Gambiya ve Gine gibi Afrika’nın batısında yer alan bir ülkedir. Bu ülkede diğerleri gibi vize istemekte olup, siyah pasaporta sahip Türk vatandaşlarının 90 güne kadar vize muafiyetine tutulduğu bilinmektedir. 

Gana Vize Kategorileri

Seyahat amacına göre 4 farklı kategoriye ayrılmaktadır. Bu kategoriler:

  • Aile / Arkadaş Ziyareti Amaçlı Gana Vizesi
  • Turistik Amaçlı Gana Vizesi
  • Ticari / İş Amaçlı Gana Vizesi
  • Transit Amaçlı Gana Vizesi

Vize türü belirlenip karar verildikten sonra kişilerin bizzat kendileri veya yetkilendirilmiş seyahat acenteleri aracılığıyla başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Başvurular Gana Büyükelçiliği ya da Gana Konsolosluğuna müracaat ile tamamlanmaktadır. Başvurunuzu yaparken evrakların tam olmasından emin olmanız gerekmektedir. Gana Vize başvurularında bazı ülkelerde istenen parmak izi uygulaması gerekli olmamaktadır.

İstenen evraklar Gambiya ve Gine’de olduğu gibidir. Gana vizesi başvurusunun yanıtlanma süresi yaklaşık 5 iş günü içerisindedir.

Gana Vize Başvuru Formu
Gana Vize Başvuru Formu

Onaylanan Vizeden Sonra

Gana vizesi onaylanan kişiler seyahate çıkmadan önce mutlaka aşılarını yaptırmalıdır. Gambiya ve Gine’ye gitmeden önce vurulması gerekli olan Sarıhumma aşısı bu ülkeye gitmeden öncede vurulmalıdır.

Sarıhumma, Aedas Aegypti adlı sivrisinekler tarafından bulaşan bir enfeksiyondur. Daha önceden aşıyı vurdurmuş olan kişiler zamanına dikkat etmelidirler.

Aşının zamanı 10 yılı geçmemelidir. Geçtiği takdirde tekrardan vurdurması gerkmektedir. Aşı kartı seyahate çıkan kişinin yanında bulunması, Gana’ya varıldığı zaman arama yapıldığında önemlidir. Bütün bu hususlar neticesinde başvuru vize aşaması tamamlanmış olmaktadır.

Gana vizesi nasıl alınır? Tüm detayları incelemek için   visacenter.com.tr/gana-vize-basvurusu/ bağlantısını inceleyebilirsiniz.
Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Başa dön tuşu
whatsapp
× Gana Vizesi