Gana Konsolosluğu

Gana Konsolosluğu, Visa Center

Gana Konsolosluğu

Kayseri Fahri Konsolosluğu

Kayseri  Gana Fahri Konsolosluğu 

Kayseri Gana Fahri Konsolosluğu  Kayseri ve çevresinde yaşayan Gana vatandaşlarının vize, vatandaşlık ve konsolosluk işlemleriyle ilgili hizmet vermek üzere açılmış bir temsilciliktir. Ganalılar,pasaport çıkarma, pasaport yenileme, kimlik belgesi yenileme ve çıkarma, doğum, ölüm belgesi alma, evlilik cüzdanı ve boşanma işlemleri için Kayseri Gana Fahri Konsolosluğu’na başvuru yapabilirler. Kayseri Gana Fahri Konsolosluğu’nun Türk vatandaşlarının vize başvurularını değerlendirme ve karar verme yetkisi yoktur.

Kayseri  Gana  Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri 

Adres :    İstikbal Mobilya A.Ş. O.S.B. 8. Cad. No:60 Melikgazi/Kayseri

Ankara Büyükelçiliği

Ankara  Gana Büyükelçiliği

Gana devletinin, Türkiye’deki en önemli resmi temsilciliği Ankara’da bulunan Gana Büyükelçiliği’dir. Bu temsilcilik Gana’nın güvenliği, refahı ve sosyo-ekonomik gelişimine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Ayrıca, ticaret, yatırım, turizm, göçmenlik ve konsolosluk görevlerinin tanıtımını da yapmak Gana Büyükelçiliği’ne aittir. Bu temsilcilik vatandaşlarının ve tüzel kişiliklerin hak ve menfaatlerini de korumakla yükümlüdür. Türkiye’de ikamet eden Gana vatandaşları, evlilik, boşanma, doğum, ölüm, kimlik yenileme, pasaport çıkarma ve yenileme, noter tasdiki gibi işlemlerini Gana Büyükelçiliğinden yaptırabilmektedirler.

Bunun yanı sıra Türkiye vatandaşları Gana’ya kısa süreli seyahat etmek istediklerinde Gana vizesi alabilmek için Gana Büyükelçiliği’ne başvuru yapabilirler. Gana Büyükelçiliği vize çıkıp çıkmayacağına karar verecek olan iki temsilcikten biridir. Diğer de Gana Başkonsolosluğu’dur.

Ankara Gana Büyükelçiliği İletişim Bilgileri 

Adres :           Gölgeli Sk. No:9 Gaziosmanpaşa / Ankara

Telefon:          +90 (312) 442 54 79

+90 (312) 436 07 71

Faks:              +90 (312) 441 8569

E-Mail:            ankara@mfa.gov.gh

E-Mail:            consular@ghanaembassy.com.tr

İstanbul Gana Fahri Konsolosluğu

İstanbul Gana Konsolosluğu

Gana devletinin Büyükelçilikten sonra Türkiye’deki en yetkili temsilciliği İstanbul Gana Konsolosluğu’dur.  Bu temsilcilik Türkiye’de ikamet eden Gana vatandaşlarının vatandaşlık, vize ve konsolosluk işlemleriyle ilgili hizmet vermektedir. Gana vatandaşları, doğum, ölüm, evlilik, boşanma, kimlik ve pasaport çıkarma, pasaport yenileme, gibi işlemeleri için İstanbul Gana Konsolosluğu’na başvuru yapabilmektedir.  Gana’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları da vize başvurularını Gana Konsolosluğu’ndan gerçekleştirebilirler.

 

İstanbul   Gana Konsolosluğu İletişim Bilgileri 

Adres :           Akatlar Mah. 6. Gazeteciler Sitesi, 1. Söltaş Evleri, Menekşe Sokak No: 16 Levent

Beşiktaş – İstanbul

Telefon:          +90(212) 324 29 00

+90(212) 324 29 01

E-Mail:            istanbul.consulate@mfa.gov.gh