Gana Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Gana Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Afrika’nın batısında bulunun Gana Cumhuriyeti’ne turistik gezi veya iş ziyareti gibi amaçlarla gidilebilmesi için Gana vizesinin alınması gerekir. Vize Türkiye’de bulunan Gana Konsolosluğu’ndan alınabilir. Gana konsolosluğu iletişim bilgileri – Visa Center yetkililerinin hazırlamış oldukları sayfadan doğru bir şekilde alınabilir.

Gana Vize Başvuru Formu

Böylelikle iletişim bilgilerinden yararlanılarak konsolosluğa ulaşılabilir ve vize başvurusu zamanında yapılabilir.

Türkiye’de Gana’nın temsilciliğini yapan birden fazla konsolosluk ve büyükelçilik bulunur. Bu konsoloslukların tamamına ait bilgiler sayfadan bulunabilir. Özellikle çalışma saatleri ve ulaşım bilgileri not alınarak birebir başvurular için konsolosluğa gidilebilir. Ayrıca başvuru sahiplerinin vize için ödeyecekleri ücrete dair detaylara da bu sayfadan ulaşılabilir. Vize işlemleri dışında konsoloslukların hangi alanlarda hizmet verdiklerinin bilgisine ulaşılabilir.

Gana Konsolosluğu Ankara

Türkiye’de yer alan en önemli temsilciliklerden bir tanesi Gana konsolosluğu Ankara koludur. Büyükelçilik olarak verilen hizmetlerde, Gana devletinin refahı, güvenliği, sosyo-ekonomik gelişimlerine katkıda bulunmak amaçlanmaktadır.

Gana Konsolosluğu İstanbul

İstanbul’da yer alan konsolosluğun, vize işlemleri için çeşitli konularda Ganalı vatandaşlara yardımcı olduğu söylenebilir. Gana konsolosluğu İstanbul hizmetlerini alacak vatandaşlar, yakın illerden de buraya gelerek, hizmet alabilirler.

Gana Konsolosluğu Nerede

Konsolosluğun yeri, Çankaya/ Ankara’da yer almaktadır. Büyükelçilik görevi olarak hizmet veren kurumun, her vatandaşın ihtiyacı olabilecek her konu hakkında işlem yapabilme yetkisine sahiptir. Noter tasdik işlemlerinden boşanma işlemlerine kadar her işlem yapılabilmektedir.

Gana Konsolosluğu Ankara Telefon

Ankara’da yer alan Büyükelçilikten bilgi almak isteyen kişiler, 0312 442 54 79 ve 0312 436 07 71 numaralarını aramalıdır. Ayrıca 0312 441 85 69 fax numarası üzerinden de işlem yapılabilir.

Gana Konsolosluğu Vize Ücreti

Vize ücretleri, vize başvurularından sonra yapılan bir işlemdir. Gana konsolosluğu vize ücretleri, vizenin türüne ve kişi sayısına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Ayrıca ücretlerin ne kadar olduğu dolara endeksli olarak farklılaşabilmektedir.

Gana Konsolosluğu İstanbul İletişim

İstanbul’da konsolosluk işlemleriyle alakalı bilgi almak isteyen vatandaşlar, iki numara üzerinden irtibat sağlayabilirler. Bu numaralar, 0212 324 29 00- 0212 324 29 01’dir. İhtiyaç duyulan her konu hakkında bilgi alabilmek mümkündür.

Gana Konsolosluğu Çalışma Saatleri

Konsolosluğa giderek, vize işlemi ve diğer bütün işlemler için çalışma saatleri içinde başvuru yapmak mümkündür. Gana konsolosluğu çalışma saatleri, 09.00 ve 16.00 arasındadır.

Gana Konsolosu

Gana konsolosu olarak hizmet veren kişi; Alhaji Sadiq Abubakar Abdullai’dir. Gana konsolosluğu ise İstanbul Beşiktaş’ta yer alır. Ayrıca kuruma ulaşım sağlamak da oldukça kolaydır.

Gana Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Gana Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Gana Türkiye Konsolosluğu

Gana Devletinin Türkiye’de birçok konsolosluğu bulunmaktadır. Ganalı vatandaşlar, kendi oturmuş oldukları ile en yakın konsolosluk üzerinden vize işlemleri ve diğer kişilik haklarıyla alakalı bütün uygulamaları yaptırabilirler. Ayrıca konsolosluğun bulunduğu ilin görev bölgelerinde olunursa, sorunsuz bir hizmet alınabilmesi de mümkündür. Bu sebeple ikamet edilen ile en yakın konsolosluğun görev bölgesinde olunup olunmadığının araştırılması gerekir.

Kayseri  Gana Fahri Konsolosluğu

Kayseri Gana Fahri Konsolosluğu  Kayseri ve çevresinde yaşayan Gana vatandaşlarının vize, vatandaşlık ve konsolosluk işlemleriyle ilgili hizmet vermek üzere açılmış bir temsilciliktir. Ganalılar,pasaport çıkarma, pasaport yenileme, kimlik belgesi yenileme ve çıkarma, doğum, ölüm belgesi alma, evlilik cüzdanı ve boşanma işlemleriiçin Kayseri Gana Fahri Konsolosluğu’na başvuru yapabilirler. Kayseri Gana Fahri Konsolosluğu’nun Türk vatandaşlarının vize başvurularını değerlendirme ve karar verme yetkisi yoktur.

Kayseri  Gana  Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri 

Adres :  İstikbal Mobilya A.Ş. O.S.B. 8. Cad. No:60 Melikgazi/Kayseri

Ankara  Gana Büyükelçiliği

Gana devletinin, Türkiye’deki en önemli resmi temsilciliği Ankara’da bulunan Gana Büyükelçiliği’dir. Bu temsilcilik Gana’nın güvenliği, refahı ve sosyo-ekonomik gelişimine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Ayrıca,ticaret, yatırım, turizm, göçmenlik ve konsolosluk görevlerinin tanıtımını da yapmak Gana Büyükelçiliği’ne aittir. Bu temsilcilik vatandaşlarının ve tüzel kişiliklerin hak ve menfaatlerini de korumakla yükümlüdür. Türkiye’de ikamet eden Gana vatandaşları, evlilik, boşanma, doğum, ölüm, kimlik yenileme, pasaport çıkarma ve yenileme, noter tasdiki gibi işlemlerini Gana Büyükelçiliğinden yaptırabilmektedirler.

Bunun yanı sıra Türkiye vatandaşları Gana’ya kısa süreli seyahat etmek istediklerinde Gana vizesi alabilmek için Gana Büyükelçiliği’ne başvuru yapabilirler. Gana Büyükelçiliği vize çıkıp çıkmayacağına karar verecek olan iki temsilcikten biridir. Diğer de Gana Başkonsolosluğu’dur.

Ankara Gana Büyükelçiliği İletişim Bilgileri 

Adres :          Gölgeli Sk. No:9 Gaziosmanpaşa / Ankara

Telefon:          +90 (312) 442 54 79

+90 (312) 436 07 71

Faks:            +90 (312) 441 8569

E-Mail:          [email protected]

E-Mail:      [email protected]

İstanbul Gana Konsolosluğu

Gana devletinin Büyükelçilikten sonra Türkiye’deki en yetkili temsilciliği İstanbul Gana Konsolosluğu’dur.Bu temsilcilik Türkiye’de ikamet eden Gana vatandaşlarının vatandaşlık, vize ve konsolosluk işlemleriyle ilgili hizmet vermektedir.

Gana vatandaşları, doğum, ölüm, evlilik, boşanma, kimlik ve pasaport çıkarma, pasaport yenileme, gibi işlemeleri için İstanbul Gana Konsolosluğu’na başvuru yapabilmektedir.  Gana’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları da vize başvurularını Gana Konsolosluğu’ndan gerçekleştirebilirler.

İstanbul   Gana Konsolosluğu İletişim Bilgileri 

Adres :           Akatlar Mah. 6. Gazeteciler Sitesi, 1. Söltaş Evleri, Menekşe Sokak No: 16 Levent

Beşiktaş – İstanbul

Telefon:          +90(212) 324 29 00

+90(212) 324 29 01

E-Mail:            [email protected]

Gana vize gerekiyor mu?

Gana’ya gitmek için umuma mahsus, hususi ve hizmet pasaportu bulunan Türk vatandaşları için vize gerekmektedir. Siyah pasaport için 90 günü geçmemek şartı ile vizeye gerek yoktur.

Gana'dan Türkiye'ye vize var mı?

Gana Türkiye’ye vize uygulayan ülkedir, diplomatik pasaport  için 90 gün vize muafiyeti varken diğer pasaportlar için vize almak zorunludur.

Gana nasıl gidiyor?

Gana’ya gitmek isteyenler için Türkiye’den direkt uçuş yoktur ancak Kahire ya da Dubai üzerinden aktarmalı uçmak söz konusudur.

Oyla! post