İsrail Aile Birleşimi

İsrail Aile Birleşimi

İsrail vatandaşı olmayan bir yabancının özellikle Türk vatandaşlarının İsrail’de aile birleşimi gerçekleştirmesi için göç veya vatandaşlık alması gerekmektedir. Bu koşulda İsrail vatandaşlık kanunu çerçevesinde İsrail vatandaşlarından herhangi biriyle evlenen bir yabancı gereken koşulları sağlayarak, yasal statü de aile birleşimi elde edebilir.

İsrail Konsolosluğu İletişim Bilgileri

İsrail vatandaşı ile evlilik gerçekleştiren bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, evlilik sayesinde oturma izni talep edebilir. Bu konuda vatandaşlık hakkı talep edilmesi için de oturma izni ile belirli bir süre İsrail’de yaşaması ve mutlaka İbranice öğrenmesi şartı aranır. Kişi bu koşulları yerine getirdikten 3 yıl sonrasında İsrail devletinin din, dil ve kültürüne uyumlu bir şekilde yaşamını sürdürmüş ise kontroller yapıldığında, vatandaş başvurusu değerlendirilir. Bu sayede bir İsrail vatandaşı olarak ülkedeki tüm sosyal haklara ulaşma şansı sağlanmaktadır.

  Aslında İsrail vatandaşlığına başvurmak için gerçekleştirilen İsrail aile birleşimi vizesi, sadece evlilik değil anne ve babanın İsrail’de bulunması durumunda çocuklar tarafından da talep edilebilir. Ayrıca A/2 öğrenci vizesi ve A/3 din insanı vizesi ile vize talep edilebilir.

İsrail Aile Birleşimi

İsrail Aile Birleşimi

Klasik bir şekilde birçok ülkede aile birleşimi vizesi talep edilirken istenen belgeler gibi İsrail aile birleşimi vizesi talep edilmesinde de istenilen bazı belgeler bulunmaktadır. Bu belgeler arasında;

  • En fazla 1 ay içerisinde çekilmiş 4 adet biometrik fotoğraf,
  • Kişinin İsrail vatandaşı eşi ile birlikte yapmış olduğu evlilik hakkında evlilik cüzdanı ve diğer tüm işlemleri gösteren nüfus il müdürlüğünden alınmış belgeler,
  • En az 1 yıl daha geçerlilik süresi bulunan pasaport,
  • Tüm bilgileri eksiksiz bir şekilde hazırlanmış ve mutlaka başvuran kişi tarafından imzalanmış vize başvuru formu,
  • Başvuran kişinin nüfus kayıt örneği, 2 adet fotokopisi ve hem öncesi hem de evlilik sonrasındaki nüfus kayıt örnekleri talep edilmektedir.
İsrail aile birleşimi vizesi talep edilirken, başvuru mutlak bir şekilde şahsen gerçekleştirilmelidir. Bazen başvurularda İsrail konsolosluğu tarafından ek belgeler talep edilebilir ve sadece tek bir randevu değil ara mülakat tarihleri belirtilerek farklı görüşmeler sağlanabilir. Vize başvurusu gerçekleştiren kişiler konsolosluk tarafından talep edilen şekilde mutlak olarak randevu ve görüşme tarihlerine uyum göstermelidir.
İsrail  vize işlemleri için en güncel bilgilere  visacenter.com.tr/israil-vize-basvurusu/ sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Israil vize ücreti ne kadar?

İsrail Hükümeti tarafından vize türlerine göre vize harç ücretleri farklılık gösterecek şekilde belirlenmiştir. İsrail vize ücretleri ülkede eğitim görecek öğrenciler dışında Türk vatandaşlarından talep edilmez.

Israil turist vizesi nasıl alınır?

Kısa süreli turistik vize başvurularında bordo pasaport sahipleri için İsrail Konsolosluğu ikamet yeri sınırlaması olmadan başvuruları kabul eder.

Kudüs için vize gerekiyor mu?

Kudüs ziyareti gerçekleştirmek isteyen Türk vatandaşları İsrail Konsolosluğu’na vize başvurusunda bulunarak giriş yapabilir.

 

Oyla! post