İsrail Konsolosluğu İletişim Bilgileri

İsrail Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Başkenti Kudüs olan İsrail’e giriş için Türk vatandaşlarının gerekli vizelerinin olması gerekir. Bu vize sayesinde Kudüs’e gidebilir, Mescid’i Aksa başta olmak üzere önemli tarihi mekanları gezebilirler. Turistik gezi için İsrail’e gitmek isteyenlerin turistik vizelerinin olması gerekir.

İsrail Vize Başvuru Formu

Turistik vize dahil olmak üzere tüm vizeler İsrail Konsolosluğu tarafından verilir. Daha önce konsolosluğa gitmeyen kişilerin konsolosluğun adresini bilmesi mümkün olmadığından İsrail konsolosluğu iletişim bilgileri – visa center sayfa yöneticileri tarafından paylaşılır. Böylelikle konsolosluğa gitmesi gereken kişiler iletişim bilgilerini kullanarak zorlanmadan konsolosluğa gidebilirler. Öncesinde de telefon numaralarını kullanarak konsolosluktan vize evraklarının neler olduğunu ve vize türüne göre ücret bilgisini öğrenebilirler. Vize almak için İsrail Konsolosluğu bilgilerini arıyorsanız altta yer alan bölümü okuyabilirsiniz.

İsrail Konsolosluğu İletişim Bilgileri

İsrail Konsolosluğu İletişim Bilgileri

İSRAİL KONSOLOSLUĞU

İSRAİL DEVLETİ BÜYÜKELÇİLİĞİ 

Kançılarya: Mahatma Gandi Cad. 85, 06700 G.O.P., Ankara
Telefon: 459 75 00 Konsolosluk Bölümü: 459 75 07
Faks: 459 75 55 Konsolosluk Bölümü: 459 75 78

İSRAİL DEVLETİ İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU 

Kançılarya: Büyükdere cad., Yapı Kredi Plaza C Blok, 7. Kat 80620 4. Levent, İstanbul
Telefon: (212) 317 65 00
Faks: (212) 317 65 55
URL: htpp//istanbul.mfa.gov.il
Görev Bölgesi: Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kocaeli, Manisa, Muğla, Sakarya, Tekirdağ. 

İsrail Konsolosluğu Ankara

Büyükelçilik hizmetleri vermekte olan Ankara’nın ülkemizde yer alan diğer konsoloslukları, İsrail’in resmi tatilleri dışında hizmet vermektedir. İsrail konsolosluğu Ankara faaliyetlerini büyükelçilik hizmeti olarak sunmaktadır.

İsrail Konsolosluğu İstanbul

Başkonsolosluk hizmetleri olarak İstanbul’da bu faaliyetlerden yararlanabilmek mümkündür. İsrail ve Türkiye ilişkileri için diplomatik merci anlamına da gelmektedir. Ayrıca vize başvurusu kabul etmekte olan başkonsolosluğun çeşitli hizmetler verdiği söylenebilir.

İsrail Konsolosluğu İş İlanları

İsrail konsolosluğu iş ilanları, zaman zaman açık olan pozisyon oluşması durumunda başvuru işlemleri yapılabilmektedir. Konsoloslukların hangi kurumu tarafından ilan oluşacağı, takip edilerek duyurulardan bakılabilir.

İsrail Konsolosluğu Telefon Numarası

Konsolosluk hizmetleri alınabilecek işlemler için aktif telefon numarası üzerinden destek alınabilir. İsrail konsolosluğu telefon numarası 0212 317 65 00 çalışma saatleri içinde bilgi alınabilecektir.

İsrail Konsolosluğu İzmir

İsrail konsolosluğunun yer almadığı illerden bir tanesi, İzmir’de yer almaktadır. İsrail fahri konsolosluğu vatandaşların ihtiyaç duydukları rehberlik hizmetini sunmaktadır. İzmir ve çevre illerde ikamet eden kişiler buradan destek alabilirler.

İsrail Konsolosluğu Randevu

İsrail konsolosluğu üzerinden randevu sistemi online olarak yerine getirilmektedir. İsrail konsolosluğu randevu işlemleri buraya seyahat edecek kişilerin öncelikle vize işlemleri başvurularını kapsamaktadır. Randevu almadan vize başvurusunda bulunabilmek mümkün değildir.

İsrail Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Vize işlemleri için başvuru yapacak olan vatandaşlar, form bilgilerinde yer alan; isim soy isim, doğum yeri, tarihi, Türkiye’deki adresler, iş yeri adresleri, refakat eden şahıslar ve benzeri bilgiler talep edilmektedir.

İsrail Konsolosluğu İstanbul İletişim

Beşiktaş’ta hizmet veren başkonsolosluğun iletişim bilgileri şu şekilde açıklanabilir: 0212 317 65 00’dır. Bu numara üzerinden çalışma saatleri içinde destek alabilmek mümkündür.

İsrail Konsolosluğu Ankara Telefon

Ankara büyükelçiliği üzerinden irtibat numarası üzerinden destek almak isteyen vatandaşlar, 0312 459 75 00 numarasını arayabilirler. Ankara’da ikamet eden İsrailli vatandaşlar, bu numara üzerinden vize işlemleri ve benzeri konularda bilgi alabileceklerdir.

İsrail Konsolosluğu Vize

İsrail konsolosluğu vize işlemleri için öncelikle başvuru işlemini tamamlamaları gerekmektedir. Başvuru işleminden sonra talep edilen vize ücretleri yatırılarak, vizenin sorgulamasının sonuca bağlanmasını sağlar.

Türkiye'nin israil büyükelçiliği var mı?

Türkiye’nin çok uzun süredir hiçbir şekilde diplomatik ilişkisinin bulunmadığı İsrail’de Büyükelçiliği yoktur. İsrail hükümeti Türk hükümetinin eş zamanlı olarak Ankara’ya büyükelçi atanmasını talep etmesi halinde Türk Büyükelçisi atanmasına hazır olduğunu iletmektedir.

Israil konsolosluğu ne zaman açıldı?

İstanbul’da bulunan İsrail Başkonsolosluğu uzun süredir hizmet vermeye devam etmektedir.

Israil Türkiye Büyükelçisi Kim?

İsrail’in Ankara’da bulunan Büyükelçiliği’nde İsrail Büyükelçisi olarak görevini sürdüren Gabby Levy’dir. Büyük gerçek 1944 yılında Bergama’da doğdu, 4 yaşından bu yana İsrail’de yaşıyor.

 

Oyla! post