Macaristan Aile Birleşimi

Aile birleşimi yabancı ülke vatandaşlarının farklı bir ülkede bulunan eş veya akrabalarının yanlarında uzun süreli kalmaları için alabilecekleri vize türüdür.

Macaristan aile birleşimi Macaristan’da bulunan eş veya ailenin yanına gitmek için alınabilecek uzun süreli vizedir. Bu vize türüne dair tüm detayları Macaristan aile birleşimi – Visa Center sayfasını okuyarak öğrenebilirsiniz.

Aile birleşiminde yararlanılabilmesi için hem başvuracak kişinin hem de Macaristan’da yaşayan kişinin taşımaları gereken şartlar vardır.

Bu şartların uygun olması durumunda başvuru yapılır ve 3 aydan uzun süreli kalış hakkı elde edilebilir. Vize başvurularının genelinde olduğu gibi aile birleşiminde de evraklara ihtiyaç duyulur.

Bu evrakların konsolosluk ve göçmenlik birimlerine teslim edilmesiyle Macaristan’da uzun süreli kalma hakkı elde edilebilir. Aile birleşimi evraklarını ve sonuçlanma süresine dair bilgileri bu sayfadan bulabilirsiniz.

Macaristan Aile Birleşimi 1 – macaristan aile birlesimi

Macaristan Aile Birleşimi Vizesi

Normal koşullarda Macaristan’ı ziyaret etmek yani turistik veya ticari olarak ziyarette bulunmak isteyen kişiler, 90 gün geçerli bir şekilde Macaristan vizesi talep edebilir. Ancak Macaristan’da çalışmak isteyen, eğitim almak isteyen, araştırma yapmak isteyen veya gönüllü olarak Macaristan’da faaliyetlere katılmak isteyen kişiler 90 gün üzerinde Macaristan’da bulunmak istiyorlar ise farklı vize başvuruları gerçekleştirmelidir.

Örnek olarak başka bir ülke vatandaşı ile Macaristan’da evlilik gerçekleştirerek, orada yaşamak isteyen bir kişi oturma izni talep etmeli ve Macaristan aile birleşimi talep etmelidir.

Macaristan aile birleşimi vizesi, ayrıca Macaristan vatandaşı olan biri ile evlenen bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı tarafından da talep edilebilir. Bu vize geçerli bir şekilde temin edilmediğinde, sürekli bir şekilde oturma izni elde edilemez ve aile birleşimi gerçekleştirilemez.

Macaristan Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

Macaristan aile birleşimi gerçekleştirmeniz için Macaristan konsolosluğu tarafından talep edilen evrakların arasında;

 • Konsolosluk tarafından sunulmuş olan başvuru formu,
 • Başvuru formu için talep edilen ek belgeler,
 • Güncel ve geçerli pasaport belgeniz,
 • Güncel şekilde çektirilmiş 2 adet biometrik fotoğraf,
 • Seyahat ve sağlık durumunuzu gösteren sigorta belgeleri,
 • Macaristan’da hangi konu ile meşguliyetiniz bulunduğunu gösteren belgeler,
 • Macaristan’da hangi adreste konaklayacağınızı gösteren kira kontratı veya tapu senedi gibi belgeler,
 • Macaristan’da bulunacağınız pozisyon için ve gündelik yaşamı idame ettirmek için gereken dil bilgilerini sağlayan diploma ve sertifika gibi belgeler,
 • Macaristan’da bulunan ülke vatandaşı eşiniz veya oturma izni bulunan eşinizin ya da yakınlarınızın size sağlayacağı destek açısından tebliğ,
 • Hem kişisel olarak hem de aile üyeleriniz tarafından sağlanmış 6 aylık banka hesap dökümleri ve sponsor taahhüt belgeleri,
 • Aile üyelerinin iş kontratları,
 • Aileye bağlı çocuklar için kayıt mektubu ve okul belgeleri,
 • Macaristan’dan alınan aile üyesinin geçerli oturma izni ve ikamet belgesi gerekmektedir.

Macaristan aile birleşimi vizelerinde genellikle başvuru işlemleri 21 gün gibi bir süre almak ile birlikte eksiksiz hazırlanan tüm evraklar sayesinde daha fazla süre beklemeden sonuç elde edilebilir. Ayrıca konsolosluk gereken durumlarda daha önceden yapmış olduğumuz evlilikler ile ilgili boşanma belgelerini veya eski eşinizin öldüğüne dair belgeleri sizden talep edebilir.

Macaristan vize işlemleri için en güncel bilgilere https://visacenter.com.tr/macaristan-vize-basvurusu/ sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Macaristan Aile Birlesimi

Başa dön tuşu
whatsapp
× Macaristan Vizesi