İsrail Vize Başvuru İşlemleri

İsrail Vize Başvuru İşlemleri

İsrail, Batı Asya’da yer alan bir ülkedir. Akdeniz’in Güney Doğu kıyılarında, Kızıldeniz’in Kuzey kıyılarında yer alan bu ülke; Lübnan, Suriye, Ürdün ve Mısır’a komşu bir konumdadır.

İsrail Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2023

İsrail’e yapacak olduğunuz seyahatler için vize alınması gerekmektedir.

İsrail Vizesi Turistik Evrakları 2023

İsrail seyahatleriniz için yapacak olduğunuz bize başvurularını Türkiye’de bulunan konsolosluklara yapabilirsiniz. Bunun için konsolosluklar sizden belirli evraklar temin etmenizi isteyecektir. Evrak temini süreci sonucunda vize alım aşaması gerçekleşir.

 • İsrail vize başvuru formu; bu formun içerisinde beyan edeceğiniz tüm bilgiler vize alım sürecini olumlu ya da olumsuz olarak etkileyecektir.
 • Üzerinde TC numaranızın bulunduğu nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Tam teşekküllü nüfus kayıt örneği
 • Kişisel banka hesabınıza ait 3 aylık banka hesap döküm özeti bilgileri
 • Geçerliliği bulunan, yıpranmamış, on yılı aşmamış, yırtılmamış bir pasaportunuz bulunmalıdır. Bu pasaport seyahat bitiminden sonraki 1 yılı içerecek şekilde alınmış olmalıdır.
 • SGK’da 4A hizmet döküm belgesi
 • Güncelliğini koruyan 2 adet 5 x 5 santim ölçülerini içerecek şekilde arka fonu beyaz biometrik fotoğrafınız
 • Öğrenci olarak yapılacak olan İsrail vizesi başvuruları için öğrenci belgesi ve transkribi
 • 18 yaşını geçmiş kişiler için muvafakatname eğer 18 yaş altında iseniz sizin adınıza veli konumundaki kişilerin onayladığı bir belge bulunmalıdır.
 • Şirket sahibi olarak yapacak olduğunuz İsrail vizesi başvuruları için üzerinizde bulunan şirket belgeleri, faaliyet belgesi, vergi levhası ve sicil gazete fotokopilerinin dışında imza sirküleri de yer almalıdır.
İsrail vizesi güncel evrak listesi için visacenter.com.tr/israil-vizesi-icin-gerekli-evrak-listesi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
İsrail Vize Başvuru İşlemleri

İsrail Vize Başvuru İşlemleri

İsrail Vize Ücretleri 2023

İsrail’e yapacak olduğunuz seyahatlerin türüne göre vize ücretlerinde de farklılıklar görülmektedir. İsrail’e yapacak olduğunuz kısa süreli ve uzun süreli vize başvurularında ücrette farklılıklar oluşur.

İsrail Ticari Vize İşlemleri

Nedir? :  Ticari faaliyette bulunma amacıyla İsrail’e seyahat eden firma sahiplerinin ya da çalışanlarının alması gerekli olan vize türüdür.

Nereye başvurulur? : İsrail ticari vize işlemleri evrakların yetkili vize merkezleri aracılığıyla iletilmesi mümkündür.

Davetiye nasıl olmalıdır? : Firma sahibi ya da çalışanının, İsrail içerisinde işe yönelik bir faaliyeti için öncelikle herhangi bir İsrail firmasından davetiye temin etmesi gerekmektedir. Antetli kağıt üzerine ve kaşeli olarak hazırlanması gereken bu davetiye, başvuru sahibinin kimlik bilgilerini,unvan ve görevini, iletişim bilgilerini, seyahatin tarihlerini ve amacını açıklayacak şekilde düzenlenmelidir.

Gerekli evraklar nelerdir? : İsrail vizesi başvurusunda kısa süreli vize alımında sunulan standart maddi durum ve kişisel bilgileri gösterir evrakların haricinde, bağlı bulunulan şirketten imzalı onay belgesi ve İsrail firmasından edinilen davetiyenin sunulması gerekir.

Ne zaman başvurmak gerekir? : Başvurular genel olarak 7 ila 10 gün içerisinde neticelendirilmektedir.

Randevu nasıl alınır? : İsrail temsilciliklerinin herhangi bir randevu sistemi bulunmamakla birlikte yetkili vize merkezleri iletişime geçenlere evrak teslimi için uygun tarihleri belirtmektedir.

İsrail Aile ve Arkadaş Ziyareti Vize İşlemleri

Nedir? : İsrail aile ziyareti vizesi ile vatandaşlarımıza İsrail Devleti sınırlarında yaşamakta olan yakınlarını ziyaret etme şansı verilir.

Kaç günlük alınabilir? : Yine kısa süreli olarak verilen bu vizenin geçerliliği 90 gün olsa da maksimum 30 güne kadar kalma izni sağlanır.

Nereye Başvurulur? : İsrail vize başvurusu için gerekli belgeler kendinize yakın bir vize başvuru merkezine sunulmalıdır.

Gerekli Evraklar Nelerdir? : Standart verilerinize ek olarak İsrail’de bulunan yakınınızdan davetiye temin edilmeli ve sponsor olacak kişiye ait finansal belgeler sunulmalıdır.

Davetiye nasıl olmalıdır? : İsrail aile ziyareti vizesi almak için sunmanız gereken davetiye, kişilerin iletişim bilgilerini, birlikte ikamet edilecek adresi, maddi kaynakları ve kişiler arası yakınlığını ifade etmelidir. Ayrıca seyahatin amacını ve tarihlerini kapsamalıdır.

Ne zaman başvurmak gerekir? : Başvurula genel olarak en geç 10 gün içerisinde sonuçlansa da herhangi bir aksaklık yaşanmaması için sizin seyahatten 2 hafta önce belgelerinizi teslim etmenizi öneririz.

Randevu nasıl alınır? : İsrail vize başvuruları için herhangi bir randevu sistemi oluşturmamaktadır. Başvurunuzu bulunduğunuz ilden tercih ettiğiniz yetkili vize danışma kurumları aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için bahsi edilen bu kurumla iletişime geçmeniz yeterlidir.

İsrail Transit Vize İşlemleri

Nedir? : İsrail transit vize uygulaması, aktarmalı yolculuk yapmak durumunda olanlara bu aktarma için İsrail’de bulunmaya izin sağlayan vizedir.

Kaç günlük alınabilir? : İsrail transit vize alan kişiler aktarma süresince havalimanında bekleyebilir.

Nereye Başvurulur? : Başvuru yapmak için kendinize yakın bir yetkili vize merkezine belgelerinizi teslim edebilirsiniz.

Gerekli Evraklar Nelerdir? : İsrail transit vize için gerekli evraklar standart kimlik, iletişim ve finansal belgelerinize ek olarak mevzu bahis aktarma yolculuğuna dair bilet ya da rezervasyonlar olacaktır.

Ne zaman başvurmak gerekir? : Tahmini olarak 5 gün içerisinde sonuçlanacak olan başvurunuzda gecikme olmaması için aktarmadan 1 hafta öncesinde belgelerinizin teslimi gerekir.

Randevu nasıl alınır? : Tercih ettiğiniz yetkili kurumla iletişime geçerek görüşme için uygun tarihleri öğrenebilirsiniz.

 İsrail Vatandaşlık İşlemleri

Nedir? : Kendi vatandaşlığından vazgeçerek İsrail Devleti’nin vatandaşı olmak amacıyla dini, evlilik gibi sebeplerle uygulanan işlemlere denilmektedir.

Kaç günlük alınabilir? : İsrail vatandaşlığı alan kişilerin kazandığı haklar yaşam boyu sürekliliğe sahiptir. Ancak bunun için vatandaşlığa geçtikten sonra belli sürelerle askerlik, işçilik gibi görevleri yerine getirmesi gerekir.

Nereye Başvurulur? : İsrail vatandaşlık başvurusu kendi ülkenizin baş hahamından temin ettiğiniz yazıyı İsrail Göç ve Vatandaşlık Ofisi’ne sunmanız gerekir. Bunun haricindeki sebeplerle yapılan başvurularda direkt İstanbul Başkonsolosluğu ile görüşme yapılır.

Gerekli Evraklar Nelerdir? : İsrail vatandaşlık başvurusu yapanların doğum, evlilik, yatırım ya da din gibi, hangi faktör üzerinden vatandaşlık başvurusu yapacaksa o doğrultuda belgelerini hazırlaması gerekecektir.

Ne zaman başvurmak gerekir? : Geçmişe dönük 5 sene içerisinde en az 3 sene boyunca ülkede ikamet etmeniz istenen bu uygulama içerisinde istenen süreyi doldurduktan sonra başvuru yapılabilir.

Randevu nasıl alınır? : Herhangi bir randevu sistemi olmayan temsilciliklere iletişim bilgilerinden ulaşarak görüşme için uygun dönemleri öğrenebilirsiniz.

İsrail Öğrenci Vizesi

Nedir? : İlkokul, ortaokul ya da akademik eğitimi için İsrail’de öğrenci olarak yer alacak kişilere verilen uzun süreli vize kategorisidir.

Kaç günlük alınabilir? : İsrail öğrenci vizesi en az 6 aylık verilmekle birlikte, genel olarak 1 senelik ve çok girişli olarak verildiği görülmektedir.

Nereye Başvurulur? : Şahsi başvurular için direkt İsrail Konsolosluğu ile görüşme yapılması gerekmekte olup, evrak düzenlemesi için yetkili vize merkezlerinden destek alınabilir.

Gerekli evraklar nelerdir? : İsrail vizesi için kişisel ve finansal belgelerinize ek olarak kabul aldığınız okula ait bilgi ve kabul belgelerini, eğitim sponsorunuza dair kanıtları, eğer varsa dil yeterlilik belgelerinin gösterilmesi gerekir.

Ne zaman başvurmak gerekir? : Başvurunuzu eğitimin başlangıcından 30 gün öncesinde yapmanız, gecikmeden kaynaklı sorun yaşamanızı önleyecektir. Ancak genel olarak başvurular en geç 15 gün içerisinde neticeye kavuşmaktadır.

Randevu nasıl alınır? : Konsolosluk ile iletişim bilgileri üzerinden ya da aracı kurum desteği ile iletişime geçerek görüşme tarihleri öğrenilebilmektedir.

İsrail Aile Birleşimi Vizesi

Nedir? : İsrail vatandaşı ile evlenen vatandaşlarımızın kazandığı oturum ve aile üyeleriyle birlikte yaşama iznidir.

Kaç günlük alınabilir? : İsrail Hükümeti bir İsrail vatandaşı ile evlenen yabancı uyruklular için daimi oturum izni tanır ve bir süre sınırlandırması söz konusu değildir.

Nereye başvurulur? : Kişilerin şahsi başvuru için Konsoloslukla iletişime geçmesi gerekirken bilgi edinmek ve evrak düzenlemeleri için şehrindeki yetkili vize merkeziyle de çalışması mümkündür.

Gerekli Evraklar Nelerdir? : İsrail aile birleşimi vizesi almak için kişinin İsrail vatandaşı ile yaptığı evliliği ispat etmesi gerekir. Ancak bu yolla vatandaşlığa başvuracaksa evli olduğu süre boyunca en az 3 sene ülkede yaşadığını da belgelemesi gerekir.

Ne zaman başvurmak gerekir? : 30 gün önceden yapılan başvurularda gecikme nedenli sorun yaşanmayacağı öngörülmektedir.

Randevu nasıl alınır? : Vize merkezleri ya da Konsolosluklar, verilen iletişim bilgileri üzerinden ulaşanlara görüşme tarihi belirlemek için hizmet vermektedir.

İsrail aile birleşimi için gerekli güncel evraklar ve hızlı randevu için visacenter.com.tr/israil-aile-birlesimi/ adresini hemen ziyaret edin.

İsrail Oturum ve Çalışma İzni

 • Göçmenlik Vizesi
 • Geçici İkamet Vizesi A/1
 • Öğrenci Vizesi A/2
 • Din Adamı Vizesi A/3
 • Eşler ve Çocuklar A/4
 • Çalışma Vizesi B/1

Şeklinde farklı kategorilere ayrılan ve uzun süre ülkede yaşama izni sağlayan vizedir.

 Kaç günlük alınabilir? : İsrail oturum izni en fazla 1 sene geçerliliğe sahiptir.

Nereye Başvurulur? : İsrail oturum izni başvurusu için Konsolosluk ile görüşme yapılması gerekmektedir.

Gerekli Evraklar Nelerdir? : Başvuracağınız izin kategorisine göre sunmanız gereken evraklarda değişiklikler olacaktır. Bu evrakların düzenlenmesi için vize danışma merkezleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Ne zaman başvurmak gerekir? : Başvurularınızın neticelenmesi esnasındaki gecikmelerden dolayı sorun yaşamamanız için 30 gün önceden başvurunuzu yapmanızı tavsiye ederiz.

Randevu nasıl alınır? : Yetkili vize merkezi ile çalışmak isteyenlerin de Konsoloslukla direkt görüşme yapmak isteyenlerin de kurumla iletişim bilgileri üzerinden irtibata geçmesi mümkündür.

İsrail Vize Reddi

Nedenleri Nedir?

İsrail vize reddi alınmasının altında genelde ülkenin güvenlik açısından yabancı uyruklu kişiyi yeterli görmemesi, gösterilen evraklar arasında tutarsızlıklar, seyahat amacına uygun olmayan kategoride vize başvurusu yapılması gibi nedenler yatar.

İtiraz Hakkı

İsrail vizesi için ret alan kişinin belgelerini yeniden düzenlemesi ve yeni bir başvuru yapması gerekmektedir.

Ücret İadesi var mı?

İsrail vize reddi alanlar için ödenen herhangi bir ücretin geri iadesi mümkün değildir.

İsrail Vize Ücretleri

Başvuru yapılan vize kategorisi ve dönemine bağlı olarak vize ücretleri değişkenlik göstermektedir. Başvuru döneminde yetkili kurumlarla iletişime geçerek güncel ücretleri ve bunların kur karşılığını öğrenmek, en doğrusu olacaktır.

İsrail Konsolosluklar

 • İsrail Ankara Büyükelçiliği
 • İstanbul Başkonsolosluğu
 • İzmir Fahri Konsolosluğu

ülkemizdeki yetkili İsrail Hükümeti temsilciliklerini oluşturmaktadır.

İsrail konsolosluk iletişim adresleri için visacenter.com.tr/israil-konsoloslugu/ bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

İsrail Vizesi Önemli Notlar 2023

İsrail Vizesi Ekşi Yorumları

İsrail vizesi ekşi yorumlarına göre, başvuruda bulunacak olan kişiler seyahat türlerine göre oluşan kategoriler içerisindeki gerekli evrakları hazırlayarak başvuruda bulunması süreç içerisinde yeterli olmaktadır.

İsrail Vize Politikası Nedir?

İsrail ülkesinin vize politikası, vize işlemlerinden muaf olan ülkelerin birinde gelmediğinden dolayı İsrail’i ziyaretçileri, İsrail ülkesinin dış temsilciliklerinden vize almak durumundadır. Tüm seyahat edecek kişilerin İsrail’den ayrılma tarihi itibari ile mevcut pasaportunun en az altı ay daha geçerliliğini koruması talep edilmektedir.

İsrail Vizesi İzmir’de Nere yapılır?

İzmir ilinin çevresinde ve İzmir ilinde ikamet eden başvuru sahiplerinin gerekli evrakları hazırladıktan sonra İzmir sınırları içerisinde bulunan vize merkezlerine şahsen başvuruda bulunmasına gerek kalmadan evrakları gönderebilmektedir.

İsrail’e Vize Almak Kolay mı?

İsrail ülkesine vize almak, kesinleşen sen vize merkezine giderek başvuruda bulunmaması hakkına sahip olmasından dolayı kolay bir şekilde işlemektedir.

Kişinin ilk önce seyahat nedenine göre oluşturacak oldu evrakların hazır olmasının akabinde yetkili başvuru merkezlerine bu evrakları iletmesi gerekmektedir. Bu evraklar ofiste iletildiği taktirde kişinin başvuru süreci başlamaktadır. Ancak kişinin gerekli evrakların doğru olduğundan ve eksiksiz bir şekilde olduğundan emin olması gerekmektedir. Aksi taktirde kişinin adına yapılacak olan vize başvurusu süreç değerlendirmesi ise ret kararı ile sonuçlanacaktır. Kişinin oldukça dikkatli olması gerekmektedir.

İsrail Vize Gerekli midir 2023

İsrail’in Türkiye’de bulunan Konsolosluk ve Başkonsoloslukları ile iletişime geçerek gerçekleştireceğiniz vize alım süreçleri bulunur. İsrail’e seyahat etmek isteyen kişilerin; Hizmet, Hususi ve Umuma mahsus pasaporta sahip olanların muhakkak ki vize almaları gerekir.

İsrail Vize Türleri

Yapacak olduğunuz ziyaretin türüne göre İsrail vize türleri birbirinden farklılıklar gösterir ve bundan kaynaklı olarak vize konsolosluklarına teslim edeceğiniz belgelerde de farklılıklar görülür.

 • İsrail Turistik vizesi
 • İsrail Çalışma vizesi
 • İsrail Ticari vize
 • İsrail Öğrenci vizesi
 • İsrail Aile ve Akraba Ziyareti vizesi
Israil vize ücreti ne kadar?

Her yıl düzenlenen İsrail vize ücreti başvuru yapılacak olan vize kategorisine göre farklılık göstermektedir.

Israil vize başvurusu nereye yapılır?

İsrail vize başvurusunu yapmak için konsolosluğa şahsen başvurmak gibi bir zorunluluk bulunmaz, konsolosluk tarafından yetkilendirilen kurumlar aracılığı ile başvuru gerçekleştirilir.

Israil vizesi ne kadar sürede çıkar?

İsrail vize başvuruları sonuçlanma süresi 5 ile 10 iş günü arasında değişmektedir bu yüzden seyahat tarihinden en geç 15 gün önce işlemleri başlanmalıdır.

Oyla! post