Tayvan Vize Dilekçe Örneği

Tayvan Vize Dilekçe Örneği

Tayvan’a turistik ya da ticaret amaçlı seyahat edecek olan kişiler, Tayvan vize dilekçe örneği – Visa Center doldurularak gerekli evrakları teslim ederek, Konsoloslukların ilgili birimlerinden Tanzanya vizesi onayı alması gerekiyor. Bu vize ile seyahat edebilir, turistik veya iş gezilerinizi yapabilirsiniz. Tanzanya vize talebinde bulunan şahıslara teslim ettikleri belgelerde belirtilen tarihler arasında değerlendirilerek verilir.

Tayvan Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2023

Gerekli evraklar şu şekildedir;

* Pasaport (Seyahat sonrası için en az 6 ay geçerliliği olması gerekiyor.)

* Son 3 ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf.

* Uçak bileti ve otel rezervasyonu

* Varsa davet yazısı (Turistik vize müracaatlarında antetli kağıt koşulu aranmamaktadır.) Seyahat sebeplerinizi ve masraflarınız nasıl karşılanacağını belirten dilekçe.

Tayvan Vize Dilekçe Örneği

Tayvan Vize Dilekçe Örneği

* Tayvan’a turist olarak gitmek isteyenler SGK kayıtlıysanız, şirket antetli kâğıdına izin tarihlerinizi belirten, yetkili imza onaylı ve kaşeli dilekçe.

Tayvan Turistik Vize Dilekçe Örneği

Tayvan İngilizce Dilekçe Örneği

Tayvan Türkçe Dilekçe Örneği

Tayvan turistik vize ihtiyaçlarınız için Tayvan turistik vize talep dilekçesi, Tayvan ticari vize ihtiyaçlarınız için ise Tayvanticari vize talep dilekçesi doldurmalısınız.

Uzak Doğu’da, Çin Halk Cumhuriyeti’nin doğu kesiminde, Doğu Çin Denizi, Filipin Denizi ve Güney Çin Denizi arasında kalan Tayvan, bir ada ülkesidir. Bugün yalnızca 23 ülke tarafından tanınan Tayvan, bunun yanı sıra dünyanın pek çok ülkesi ile gayri resmi bir şekilde ticari ve turistik alışveriş gerçekleştiriyor. Adı resmi olarak Çin Cumhuriyeti şeklinde geçen bu ada ülkesinde, turizm oldukça yaygın. Turist vizesi ile ülkeye gitmek isteyenlerin Tayvan turistik vize talep dilekçesi doldurmaları ve dilekçeyi Tayvan Büyükelçiliği’ne hitaben yazmaları gereklidir.

Dilekçede yer verilecek konular ise şöyle:

 • Tayvan turistik seyahatinizin amacı
 • Tayvan turistik seyahatinizin başlangıç ve bitiş tarihleri
 • Tayvan turistik seyahatinize dair masrafların nasıl karşılanacağı
 • Tayvan turistik seyahatinize ait masraflar sponsor üzerinden karşılanacaksa, sponsor dilekçesi
 • Tayvan’a turist olarak gitmek isteyen SGK kayıtlı bir çalışan iseniz, bu durumda şirket antetli kâğıdına hazırlanmış ve izin tarihlerinizi belirten, yetkili onaylı ve kaşeli dilekçe.

Tayvan Ticari Vize Dilekçe Örneği

Tayvan’a ticari bir iş görüşmesi, iş anlaşması, iş toplantısı, ticari fuar, seminer ya da kongre ve benzeri unsurlar sebebi ile gitmek için Tayvan ticari vizesi almak gereklidir. Tayvan ticari vize talep dilekçesi yazmak ve ilgili dilekçeyi Tayvan Büyükelçiliği’ne hitaben hazırlamak, bu dilekçenin taşıması gereken ilk unsurlardır. Diğer detaylar ve dilekçenin taşıması gereken standartlar ise şu şekildedir:

 • Tayvan ticari vizesi talep dilekçesi, şirket antetli kâğıdına hazırlanmalıdır.
 • Ticari vize talep dilekçesine şirket kaşesi yer almalıdır.
 • Dilekçe unsurları içerisinde, şirket yetkili imzası bulunmalıdır.
 • Seyahat edecek işyeri personelinin şirketteki görevi açık bir dil ile ifade edilmelidir.
 • Seyahat edecek personelin masraflarının nasıl karşılanacağı, açık bir dil ile ifade edilmelidir.
 • Seyahate konu bireyin ülkeye giriş ve çıkış tarihleri dilekçede yer almalıdır.
 • Seyahatin amacı dilekçede açık bir dil ile ifade edilmelidir.

Başvuru için hazırlanacak vize başvuru evrakları, yazılan dilekçe ile örtüşen bilgilerden oluşmalıdır.

Tayvan vize formu nasıl doldurulur? Doldurulmuş Tayvan vize form örneklerine https://www.visacenter.com.tr/tayvan-vize-basvuru-formu/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.
Tayvan vizesi nasıl alınır?

Tayvan vizesi almak için gerekli olan şartları sağlayan ve evrakları tamamlayan vatandaşlar Türkiye’de bulunan dış temsilcilikler aracılığı ile başvuru yapabilir.

Tayvan vize gerekiyor mu?

Pasaportun özelliğine ya da rengine bakılmaksızın Tayvan’a gidebilmek için Türk vatandaşlarına vize gerekmektedir.

Tayvan vatandaşı nasıl olunur?

Tayvan vatandaşlığını elde edebilmek için temel etkenler ülkeye geliş nedeni, kalma süresi ya da oturma iznidir, vatandaşlık hakkı için bazı yasalar bulunmaktadır.

Oyla! post