Tayvan Vize Başvuru Formu

Tayvan Vize Başvuru Formu

Tayvan Yolcu-Bilgi-Formu

Resmi olarak Çin Halk Cumhuriyetine bağlı olan Tayvan’ı ziyaret etmek istiyorsanız, öncelikle Tayvan vize başvuru formu – visa center doldurmanız gerekiyor. Umuma Mahsus (bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah ve Kırmızı) pasaport sahipleri Tayvan Konsolosluğuna ya da yetkilendirilen vize merkezlerine vize müracaatında bulunmalıdır. Vize müracaatı yapıldıktan sonra konsolosluğun hazırlamış olduğu müracaat formu doldurulmalıdır.

Tayvan Vize Başvurusu

Tayvan’a vize müracaatı yapmadan ilk önce vize müracaat formunu doldurmanız gerekiyor. İstenen müracaat formu doldurulurken bilgilerinizi doğru bir biçimde doldurmanız gerekiyor. Yanlış veya eksik bilgiler ile doldurulan müracaat formu Konsolosluk tarafından kabul edilmez ve hatta cezai işlem uygulanabilir. Aynı zamanda talep edilen evraklar ile müracaat formu arasında mutlaka uyum olmalıdır.

Tayvan, ülkesini ziyaret etmek isteyen vatandaşlardan pasaport ayırmaksızın vize istemektedir.

Umuma Mahsus (bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah ve Kırmızı) pasaport sahipleri Tayvan Konsolosluğuna veya yetki verilen vize merkezlerine vize başvurusunda bulunmalıdır. Vize başvurusu yapıldıktan sonra konsolosluğun hazırladığı başvuru formu doldurulmalıdır.

Tayvan Vize Başvuru Formu

Tayvan Vize Başvuru Formu

Tayvan Vize Başvurusu

Ada ülkesi olan Tayvan’a vize başvurusu yapmadan önce ilk olarak vize başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Tayvan vize başvuru formu doldurulurken bilgilerinizi doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir.

Yanlış bilgiler ile doldurulan başvuru formu Konsolosluk tarafından geçersiz sayılır ve hatta cezai işlem uygulanabilir. Aynı zamanda talep edilen evraklar ile başvuru formu arasında uyum olmalıdır.

Tayvan Vize Türleri Nelerdir?

Tayvan’a gitmek isteyen vatandaşlar için dört farklı vize türü bulunmaktadır. Bunlar: Tayvan Turist Vizesi (en fazla üç ay süre için alınabilmektedir), Tayvan Ticaret Vizesi, Tayvan Kapı Vizesi, Tayvan Öğrenci Vizesidir (Tayvan Büyükelçiliği aracılığı ile verilmektedir.)

Tayvan Vizesi Almak İçin Verilmesi Gereken Evraklar

Tayvan vize başvuru formu ile birlikte teslim edilmesi gereken başka evraklar da bulunmaktadır. Vize almak için gerekli olan evrakların listesi:

  • Pasaport(Seyahat süresinin bitiminden itibaren 6 ay geçerliliği olmalıdır.)
  • İki adet fotoğraf (Son 6 ay içinde çekilen biyometrik fotoğraf olmalıdır.)
  • Tayvan vize başvuru formu
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Gidiş – dönüş uçak biletleri
  • Tayvan ziyaretiniz boyunca kalacağınız otelin rezervasyon belgeleri

Tayvan’da kapı vizesi uygulanmaktadır. Kapı vizesi, en çok 30 gün süre ile turist ya da ticaret vizesi almak isteyen vatandaşlara verilmektedir. Ayrıca kapı vizesi alabilmek için Türkiye’ye geri döneceğinizi kanıtlayan uçak biletlerinizi göstermeniz gerekmektedir.

Tayvan vize başvurusunda belirlenen ücret değişkenlik göstermektedir. Seyahat amacına göre seçilmiş vize türüne veya Tayvan Konsolosluğunun kararı ile talep edilen vize ücreti güncellenebilir.

Kapı vizesi ücreti 8 yüz Tayvan Dolarıdır. Tayvan vize başvuru aşamalarını tamamladıktan sonra konsolosluk başvuru sonuçlarını ortalama 7 – 10 gün içinde açıklamaktadır. Başvurunuzun sonuçlanma süresi vize yoğunluklarına ve konsolosluğa bağlı olarak değişim gösterebilmektedir.
Tayvan vizesi güncel evrak listesi için https://www.visacenter.com.tr/tayvan-vizesi-icin-gerekli-evrak-listesi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
Tayvan vize var mı?

Tayvan’a seyahat planlayan Türk vatandaşlarının vize almaları gerekmektedir, havaalanından ülkede 30 güne kadar kalma hakkı tanınan tek girişli vize almak mümkündür.

Taiwan vizesi nasıl alınır?

Tayvan vizesi almak isteyen Türk vatandaşlarının bazı şartları sağlaması gerekmektedir aynı zamanda Türk vatandaşları için kapıda vize uygulaması bulunmaktadır.

Tayvan pasaportu nasıl alınır?

Tayvan vizesi gerekli şartları sağlayan ve istenen evrakları tamamlayanlar için kolaylıkla alınabilen bir vize türüdür.

Oyla! post