Tayvan Vize Başvurusu

Tayvan Vize Başvurusu

Uzakdoğu ülkelerinden Tayvan’a gitmek isteyen ve umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşlarından vize istenmektedir.

Tayvan Vize Dilekçe Örneği

Tayvan vize başvurusu – Visa Center vize işlemleri özel anlaşmalar ile belirlenmekte ve istenilen belgelerin hazırlanarak başvuruların yapılması istenmektedir. Tayvan vize şartlarına göre Türk vatandaşları, serbest dolaşım hakkına alacakları vize izinleri ile ulaşabilecektir.

Farklı seyahat amaçları ile seyahat etmek isteyenler, tüm pasaportlar için vize almalıdır. Visa center vize işlemleri bölümünde e-vize işlemleri için gerekli belge seçenekleri aşağıda gösterilmiştir.

 • Vize başvuru formu,
 • Seyahat bitiş tarihinden sonra 6 ay geçerliliği olan pasaport,
 • Biyometrik fotoğraf,
 • Kimlik fotokopisi,
 • Uçak ve otel rezervasyon bilgileri.

Avrupa birliği ülkeleri ve bazı ülke vatandaşları, Tayvan’a vizesiz seyahat edebiliyorlar.

15 Mayıs 2013 tarihi itibariyle Türk ve Tayvan umuma mahsus pasaport hamillerine karşılıklı olarak sınırda vize ita edilmesi uygulaması başlatılacaktır.

Tayvan Vize Başvurusu

Tayvan Vize Başvurusu

Bu çerçevede, 15 Mayıs 2013 tarihinden itibaren 30 güne kadar ikamet süreli tek girişli vizelerini sınırda almak isteyen umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşlarının Taipei’deki Taoyuan Uluslararası Havaalanından giriş yapmaları ve dönüş bileti ibraz etmeleri, vize müracaat formu doldurmaları, iki adet vesikalık fotoğraf ibraz etmeleri ve 24 ABD Doları işlem harcı ödemeleri gerekmektedir.

Tayvan Vizesi Nasıl Alınır: 2022 Vize Ücreti Ne Kadar?

Çin Halk Cumhuriyeti özerk bölgesi Tayvan, bir ada ülkesi olması bakımından yabancıların turizm açısından ilgisini çeken bölgelerden biridir.  Ülke nüfusu 23 milyonu geçmiş durumdadır.

Tayvan’ a   Vizesiz Girilir Mi?

Tayvan vize politikası gereği tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ancak vize ile serbest dolaşım hakkı tanımaktadır. Tayvan’ a iş, turistik gezi gibi amaçlarla gitmek isteyen siyah, gri, yeşil ve bordo pasaport sahipleri vize alacaklardır.

Tayvan  Vizesi Türleri Nelerdir?

Tayvan vize türleri:

 • Tayvan turistik vize, en çok 3 ay için alınır.
 • Tayvan ticari vize,
 • Tayvan öğrenci vizesi, Tayvan Büyükelçiliği’ ne başvurularak alınabilir.
 • Tayvan kapı vizesi

Tayvan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tayvan kapı vizesi uygulayan ülkelerdendir. Ancak kapı vizesi yalnızca ticari yada turistik vize kategorilerinde ve en fazla 30 gün için verilir.  Taylan’ a en çok 30 gün için ticari ya da turistik vize almak isteyenler , Taoyua Uluslararası Havaalanından giriş yaparak,  Türkiye dönüşü uçak biletlerini ibraz etmek suretiyle kapı vizesi alabilirler.

Tayvan vizesi, turistik ve ticari vizelerde geçerli olmak üzere e-vize şeklinde de alınabilmektedir. Tayvan vizesi online başvuru yapılarak, gerekli belgeler sisteme taratılır. Elektronik vizeler en çok 30 gün (1 ay) için verilir ve vize geçerliliği en fazla 3 aydır. Taycan’ a sabıka kaydı olanlar, alınmamaktadır. Sabıka kayıtlarının Tayvan’ da polis tarafından incelendiği unutulmamalıdır.

Tayvan Vizesi Başvuru Evrakları Nelerdir?

Tayvan vizesi işlemlerinde evraklar eksiksiz olarak teslim edilmeli ya da e-vize için taratılmalıdır. Tayvan vizesi başvuru evrakları:

 • Tayvan vizesi başvuru formu,
 • Pasaport, (Seyahatin bitişi itibariyle en az 6 ay daha geçerliliği olmasına dikkat edilmelidir)
 • Kimlik fotokopisi,
 • Otel ve uçak rezervasyonları,
 • İki adet biyometrik fotoğraf
Tayvan vizesi güncel evrak listesi için https://www.visacenter.com.tr/tayvan-vizesi-icin-gerekli-evrak-listesi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Tayvan Hangi Ülke Vatandaşları Vizesiz Girebilir?

Avrupa Birliği ülkeleri ile aralarında Singapur, Yeni Zelanda, İsrail, Japonya, Güney Kore’ nin de bulunduğu  45 ülke vatandaşı Tayvan’ da vizesiz olarak serbestçe dolaşabilme hakkına sahiptirler.

Tayvan Vize Ücreti Ne Kadardır?

Tayvan kapı vizesi 800 Tayvan Doları’ dır, Tayvan vize ücretleri yetkili seyahat acentalarından öğrenilebilir.

Tayvan vize istiyor mu?

Tayvan hükümeti tarafından bordo, yeşil, gri ya da siyah pasaport ayrımı yapılmadan tüm Türk vatandaşlarından vize istenmektedir.

Tayvan vizesi ne kadar?

Tayvan vize ücreti birçok ülkeye göre çok daha ekonomiktir, uygun fiyatlar karşılığında Tayvan vizesi elde etmek söz konusudur.

Tayvan kapıda vize nasıl alınır?

Tayvan kapı vizesi almak için havalimanında sunulması gereken bazı bölgeler vardır, kapı vizesi Türk vatandaşlarının 6 ay süreyle ülkede kalma imkanı sağlar.

 

Oyla! post