Tayvan Vize Başvurusu

15 Mayıs 2013 tarihi itibariyle Türk ve Tayvan umuma mahsus pasaport hamillerine karşılıklı olarak sınırda vize ita edilmesi uygulaması başlatılacaktır.

Bu çerçevede, 15 Mayıs 2013 tarihinden itibaren 30 güne kadar ikamet süreli tek girişli vizelerini sınırda almak isteyen umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşlarının Taipei’deki Taoyuan Uluslararası Havaalanından giriş yapmaları ve dönüş bileti ibraz etmeleri, vize müracaat formu doldurmaları, iki adet vesikalık fotoğraf ibraz etmeleri ve 24 ABD Doları işlem harcı ödemeleri gerekmektedir.

Ankara –Gaziantep-İzmir-İstanbul ve diğer illerdeki  Tayvan Vize Başvuru Merkezlerinden, yapacağınız Kısa  süreli   turistik vize, ticari vize, aile ve arkadaş ziyareti vizesi, eğitim vb. yada uzun süreli ( çalışma vizesi,öğrenci vizesi,aile birleşimi vb.Ulusal D Vizesi amaç ile yapacağınız vize başvurularınız için gerekli olan belgeler ve formlar meslek gruplarına göre aşağıda belirtilmiştir. Vize başvurularında görüşmeye gelmenize gerek bulunmamaktadır. Firmamız işlemlerinizi yapmaya tam yetkilidir.

Tayvan Vizesi Nasıl Alınır: 2021 Vize Ücreti Ne Kadar?

Çin Halk Cumhuriyeti özerk bölgesi Tayvan, bir ada ülkesi olması bakımından yabancıların turizm açısından ilgisini çeken bölgelerden biridir.  Ülke nüfusu 23 milyonu geçmiş durumdadır.

Tayvan’ a   Vizesiz Girilir Mi?

Tayvan vize politikası gereği tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ancak vize ile serbest dolaşım hakkı tanımaktadır. Tayvan’ a iş, turistik gezi gibi amaçlarla gitmek isteyen siyah, gri, yeşil ve bordo pasaport sahipleri vize alacaklardır.

Tayvan  Vizesi Türleri Nelerdir?

Tayvan vize türleri:

  • Tayvan turistik vize, en çok 3 ay için alınır.
  • Tayvan ticari vize,
  • Tayvan öğrenci vizesi, Tayvan Büyükelçiliği’ ne başvurularak alınabilir.
  • Tayvan kapı vizesi

Tayvan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tayvan kapı vizesi uygulayan ülkelerdendir. Ancak kapı vizesi yalnızca ticari yada turistik vize kategorilerinde ve en fazla 30 gün için verilir.  Taylan’ a en çok 30 gün için ticari ya da turistik vize almak isteyenler , Taoyua Uluslararası Havaalanından giriş yaparak,  Türkiye dönüşü uçak biletlerini ibraz etmek suretiyle kapı vizesi alabilirler.

Tayvan vizesi, turistik ve ticari vizelerde geçerli olmak üzere e-vize şeklinde de alınabilmektedir. Tayvan vizesi online başvuru yapılarak, gerekli belgeler sisteme taratılır. Elektronik vizeler en çok 30 gün (1 ay) için verilir ve vize geçerliliği en fazla 3 aydır. Taycan’ a sabıka kaydı olanlar, alınmamaktadır. Sabıka kayıtlarının Tayvan’ da polis tarafından incelendiği unutulmamalıdır.

Tayvan Vizesi Başvuru Evrakları Nelerdir?

Tayvan vizesi işlemlerinde evraklar eksiksiz olarak teslim edilmeli ya da e-vize için taratılmalıdır. Tayvan vizesi başvuru evrakları:

  • Tayvan vizesi başvuru formu,
  • Pasaport, (Seyahatin bitişi itibariyle en az 6 ay daha geçerliliği olmasına dikkat edilmelidir)
  • Kimlik fotokopisi,
  • Otel ve uçak rezervasyonları,
  • İki adet biyometrik fotoğraf

Tayvan Hangi Ülke Vatandaşları Vizesiz Girebilir?

Avrupa Birliği ülkeleri ile aralarında Singapur, Yeni Zelanda, İsrail, Japonya, Güney Kore’ nin de bulunduğu  45 ülke vatandaşı Tayvan’ da vizesiz olarak serbestçe dolaşabilme hakkına sahiptirler.

Tayvan Vize Ücreti Ne Kadardır?

Tayvan kapı vizesi 800 Tayvan Doları’ dır, Tayvan vize ücretleri yetkili seyahat acentalarından öğrenilebilir.