Hindistan Vize Dilekçe Örneği

Hindistan Vize Dilekçe Örneği

 

Hindistan İngilizce Dilekçe Örneği

Hindistan Türkçe Dilekçe Örneği

HİNDİSTAN Vize Dilekçe Örneğini,Hindistan turistik vize ihtiyaçlarınız için Hindistan turistik vize talep dilekçesi, Hindistan ticari vize ihtiyaçlarınız için ise Hindistan ticari vize talep dilekçesi olarak doldurmalısınız.

Hindistan Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2022

Vize dilekçe örneklerine yazı sonunda ulaşabilirsiniz.

Dünya üzerinde sömürgeciliğe uğramış en büyük devlet, kuşkusuz ki Hindistan’dır. Hindistan, İngiltere tarafından maruz bırakıldığı sömürgecilik devrinde, Pakistan ve Bangladeş’i ise kaybetmiştir. Bugün ki sınırlarının sömürge devrinde yaşanan kötü yönetim sebebi ile ortaya çıkması ve 207 yıl boyunca sömürge kalmasının ardından bağımsızlığını ilan etmesine karşın, Hindistan hâlâ geri kalmışlık örneği sergilemektedir.

Ülkeye turistik amaçla seyahat etmek mümkün olabilir, ancak ülkenin birçok şehrinin yeterli gelişmeye açık olmadığı aşikâr. Buna rağmen, Hindistan’ın zeki ve ticari zekâsı gelişmiş insanına dünyanın her yerinde denk gelebilirsiniz. Eğer seyahat planlarınızda Hindistan varsa ve turist olarak ülkeye gitmek istiyorsanız, bu durumda Hindistan turistik vize talep dilekçesi hazırlamalı ve turist vizesine başvurmalısınız. Dilekçe detayları:

  • Hindistan turist vize talep dilekçesinde seyahatinizin amacını özetleyin.
  • Hindistan turist vize talep dilekçesinde seyahat tarihlerinizi net bir şekilde belirtin.
  • Hindistan turist vize talep dilekçesinde masraflarınızın nasıl karşılanacağını belirtin, varsa sponsor için ek dilekçe hazırlayın.
  • Hindistan turist vize talep dilekçesinde ev hanımları veya öğrencilere çift dilekçe şart koşulmaktadır.
  • Hindistan turist vizesi talep dilekçesi Hindistan İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben yazılmalıdır.

Sigortalı çalışanlar için şirket antetli kâğıdına dilekçe istenmekte olup, şirket kaşesi ve yetkili imzası ile seyahat tarihleri boyunca izinli olduğunuz belgelenmelidir.

Hindistan Vize Dilekçe Örneği

Hindistan Vize Dilekçe Örneği

Hindistan Ticari Vize Dilekçe Örneği

Hindistan nüfus ve askeri anlamda gelişmiş olmasına karşın, bu nüfusun iyi yaşamasına olanak tanıyacak bir ticari büyüklüğe henüz erişebilmiş değil. Buna rağmen, gelecek yıllarda daha iyi koşullara gelmek için sürekli olarak gelişen bir ülke. Hindistan’ın birçok ülke ile ithalat ve ihracat anlamında ticari birliği mevcut.

Öyle ki, Türkiye’den Hindistan’a tekstil ve sanayi için pek çok iş insanı seyahat etmekte ve bu alanlarda işbirliği yapılmaktadır. Bu ve benzeri ticari faaliyetler, seminer, kongre, fuar, iş toplantısı ve benzeri pek çok ticari işlem için Hindistan ticari vize almalı ve Hindistan ticari vize talep dilekçesi hazırlamalısınız.

Dilekçede belirtmeniz gereken unsurlar:

  • Dilekçe şirket antetli kâğıdına hazırlanmalı.
  • Dilekçe şirket kaşesi ve yetkili imzasına sahip olmalı.
  • Dilekçede masraflarınızın nasıl karşılanacağı özetlenmeli.
  • Dilekçede seyahat tarih ve amacı yer almalı.
  • Dilekçede şirkette bulunduğunuz görev belirtilmeli.

Bu bilgileri vize başvuru evrakları ile doğrulamanız ise bir hayli önemli.

Hindistan vize başvuru formu nasıl doldurulur? Doldurulmuş Hindistan vize form örneklerine  visacenter.com.tr/hindistan-vize-basvuru-formu/ sayfasından ulaşabilirsiniz.

 

Hindistan vize istiyor mu?

Hindistan Türk vatandaşları için vize istemekte olup diplomatik pasaport için vize uygulaması yapmaz.

Hindistan Vize ücreti ne kadar?

Hindistan vize ücretlerini belirleme yetkisi Türkiye’de sadece büyükelçilik ve konsolosluğa aittir, ücretler ABD doları olarak başvuru yapıldığında ödenmektedir.

Hindistan turkiye vize var mi?

Türk vatandaşları için Hindistan vize vermektedir, umuma mahsus, hususi ve hizmet pasaportu olan vatandaşlar vize almalıdır.

Oyla! post