Hırvatistan Vize Dilekçe Örneği

Hırvatistan Vize Dilekçe Örneği

Hırvatistan İngilizce Dilekçe Örneği

Hırvatistan Türkçe Dilekçe Örneği

Hırvatistan turistik vize ihtiyaçlarınız için Hırvatistan turistik vize talep dilekçesi, Hırvatistan ticari vize ihtiyaçlarınız için ise Hırvatistan ticari vize talep dilekçesi doldurmalısınız.

Hırvatistan Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2023

Vize dilekçe örneklerine yazı sonunda ulaşabilirsiniz.

Orta Avrupa ve Balkanlar üzerinde 1991 yılında kurulmuş olan Hırvatistan, son yıllarda olabildiğine yüksek okur ve yazarlık oranları, birçok Avrupa ve dünya ülkesine kıyasla yüksek hayat standartları ile bilinen ülkelerden biri olmuştur. Yugoslavya’nın dağılma sürecinde ortaya çıkan kanlı savaşlar sonrasında kurulan Hırvatistan, Slovenya, Karadağ, Sırbistan, Bosna Hersek ve Macaristan ile kara sınırlarına sahip. Adriyatik denizine uzun bir sahil şeridi bulunan Hırvatistan, turistik açıdan da son derece özel bir noktaya sahip. Hırvati

Hırvatistan Vize Dilekçe Örneği

Hırvatistan Vize Dilekçe Örneği

stan’a turist olarak gitmek gibi bir düşünceniz var ise Türk Bordo Pasaport sahibi bir vatandaş olarak Hırvatistan turist vizesi almalı ve bu vize için Hırvatistan turistik vize talep dilekçesi doldurmalısınız. Vize talep dilekçesinde bulunması gereken bilgiler:

  • Hırvatistan turist vizesi talep dilekçesinde seyahat amacınız ifade edilmeli
  • Hırvatistan turist vizesi talep dilekçesinde seyahat tarihleriniz belirtilmeli
  • Hırvatistan turist vizesi talep dilekçesinde masraflarınızın nasıl karşılanacağı aktarılmalı
  • Hırvatistan vizesi talep dilekçesinde bir işyeri çalışanı iseniz ilgili tarihlerde izinli olduğunuzu gösterir belge ibraz edilmeli (Şirket kaşesi ve yetkili imzası nezdinde antetli kâğıda)

Bütün bunlar dışında, ev hanımı ya da öğrenci olmanız halinde, sponsor için ek dilekçe hazırlanmalıdır.

Hırvatistan Ticari Vize Dilekçe Örneği

Hırvatistan, son yıllarda göstermiş olduğu ekonomik yükseliş ile birlikte 29 yıllık tarihi boyunca her daim daha çok yükselen bir grafik çizmiştir. Turizm ülke için ne kadar önemli ise diğer konularda da Hırvatistan boş durmamış ve yaşam standartlarını yükseltmek için birçok alanda gelişim göstermiştir.

Endüstriyel ürünler, tarım, perakende sektörü ile desteklenen turizm, ülkenin gelişimi açısından özel yer tutar. Hırvatistan şirketleri ile işbirliği kurmak adına atacağınız adımlar ile ticari ilişkiler kurmak adına bu ülkeye seyahat etmek istiyorsanız, Hırvatistan ticari vize talep dilekçesi doldurmalısınız. Bu işlemi takibe Hırvatistan ticari vize başvurusu yapabilirsiniz.

Ticari vize talep dilekçesinde:

  • Şirket çalışanı iseniz şirket antetli kâğıdında yetkili ve şirket kaşesi olmalıdır.
  • Seyahat amacınız açıkla ifade edilmeli, iş toplantısı vb. organizasyonlar için ilgili tarih ve yer belirtilmelidir.
  • Seyahat sürecinde oluşacak masraflarınızın nasıl karşılanacağına dair bilgi verilmelidir.
  • Çalışan iseniz şirkette hangi görevde bulunduğunuz ifade edilmelidir.
Hırvatistan vize formu nasıl doldurulur? Doldurulmuş Hırvatistan vize form örneklerine  visacenter.com.tr/hirvatistan-vize-basvuru-formu/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.
Hırvatistan vize istiyor mu?

Hırvatistan Schengen ülkesi değildir ama pasaportunda Schengen vizesi olan Türklerin vizesiz ülkeye girişlerine imkan vardır.

Hırvatistana vizesiz gidilir mi?

Schengen vizesi olan pasaport sahibi olmayanlar açısından Hırvatistan’a vizesiz girmek imkansızdır. Bordo pasaport için vize zorunluluğu vardır.

Hırvatistan vizesi ne kadar sürede çıkar?

Hırvatistan vizesinin çıkış süresinde tek yetkili konsolosluktur, süreç 15 ila 60 iş günü aralığındadır.

Oyla! post