Cibuti Vize Başvurusu

Cibuti Vize Başvurusu

Arap Yarımadasında yer alan Cibuti Cumhuriyeti; Afrika’nın doğusunda yer alan bir ülke konumundadır. Eritre, Etiyopya ve Somali’ye komşu bir ülkedir. Oldukça büyük ve pek çok yere sınırı bulunan Kızıldeniz, Umman Denizi ve Aden körfezine kıyı konumunda bir bölgededir.

Cibuti Vizesi İçin Gerekli Evraklar: https://www.visacenter.com.tr/cibuti-vizesi-icin-gerekli-evrak-listesi/

Cibuti Vize Dilekçe Örneği

Cibuti’ye yapılacak olan seyahatler için vize alınması gerekmektedir.

Cibuti  Vize Türleri

 • Cibuti vize türleri seyahatinizin türüne göre değişim gösterir.
 • Cibuti Turistik vize
 • Cibuti Ticari vizesi
 • Cibuti Aile Birleşim vizesi
 • Cibuti Kültürel Aktivite vizesi

Cibuti  Vizesi Evrakları 2023

Yapacağınız seyahatler için belirli vize evraklarını hazırlayarak Türkiye’de bulunan Cibuti Konsolosluğu’na teslim etmeniz gerekir. Evrak teslim sürecinin daha hızlı işlemesini istiyorsanız; belirlenen gün ve saatte ve tüm evrakları eksiksiz bir şekilde yanınızda getirerek konsolosluklara başvurabilirsiniz.

 • Cibuti vizesi başvuru formu öncelikle bu formu doldurarak içerisinde doğru beyanlar ifade etmeniz ve konsolosluk başvurunuzu gerçekleştirmeniz gerekir.
 • Pasaport; yapacağınız seyahatler için sahip olmanız gereken bu pasaportun 10 yıldan daha eski olmaması ve yapmış olduğunuz seyahatin bitiminden sonraki bir yıl geçerliliğini koruması gerekir.
 • Kişisel fotoğrafınız; biyometrik bir şekilde ve arka fonu beyaz olarak çekilmiş olmalıdır. 2 adet biyometrik fotoğraf yeterlidir.
 • Seyahatiniz sırasında, uçak biletiniz belgeler arasında eklenmeli ve Cubiti de kalacağınız otele rezervasyon bilgileri de ek evrak olarak eklenmelidir.
 • Seyahatiniz boyunca tüm masrafları karşılayacağınıza dair oluşturmuş olduğunuz yazıyı vize talep dilekçesi ile beraber konsolosluğa sunmalısınız.
 • Cibuti seyahatiniz, orada bulunan bir şirket vasıtasıyla oluyorsa gideceğiniz firmadan size davet mektubu gönderilmesi gerekir. Bu mektup içerisinde yazılı olan kişisel bilgiler ve iletişim adresleri belge halinde ek evrak olarak eklenmelidir.

Pasaport: Başvuru sahibinin seyahat bitim tarihi anından itibaren en az 6 daha geçerliliği bulunması gerekmektedir.

Cibuti Vizesi Başvuru Formu: Cibuti vizesi başvuru formunun kişi tarafından tutarlı ve istenilen talepler neticesinde doldurularak başvuru dosyası içerisine eklemesi gerekmektedir.

Cibuti Vizesi Talep Dilekçesi: Bu dilekçe içerisinde başvuruda bulunan kişinin net bir şekilde Cibuti’ye gitme amacını belirtmesi gerekmektedir.

Banka Hesap Dökümü: Başvuruda bulunan kişinin kendi şahsi hesabına ait son 3 ayda yapmış olduğu hesap hareket dokümanlarının banka tarafından imza yetkisine sahip olan kişi tarafından imzalanarak ve kaşelenerek başvuru dosyası içerisinde kesinlikle bulundurulması gerekmektedir.

Seyahat Sağlık Sigortası: Seyahat sağlık sigortasının da kişinin seyahat tarihi boyunca yaşanabilecek sağlık masraflarını karşılaması adına 30.000 Euro teminatlı olması zorunludur.

Cibuti Vize Başvurusu

Cibuti Vize Başvurusu

Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Rezervasyon Belgeleri: Kişinin Cibuti’de konaklayacağı otel rezervasyonu ve gidiş-dönüş olmak üzere biletinin çıktıları da başvuru evrak dosyasının içerisine eklenmesi zorunludur.

Biyometrik Veri: Kişinin biyometrik veri bilgisi kapsamı içerisinde yetkili merkeze parmak izi beyanında bulunması da talep edilmektedir.

Aşı Sertifikası: Kişinin ülkeye giriş esnasında sarıhumma aşısını olduğuna dair de bir sertifika göstermesi gerekmektedir.

Cibuti vizesi güncel evrak listesi için visacenter.com.tr/cibuti-vizesi-icin-gerekli-evrak-listesi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Cibuti  Vize Ücretleri 2023

Cibuti’ye yapacağınız seyahat’in türü ve yaş grubuna göre vize ücreti belirlenmektedir.

 • 90 gün ve aşağısında tek girişli olarak yapılacak olan Cibuti vizesi ziyaretlerinizi için vize bedeli 150 dolar
 • 180 ve üzerinde çok girişli olarak yapacağınız Cibuti seyahatleriniz için vize bedeli 240 dolar

  Cibuti Vize Basvurusu

Cibuti Çalışma Vizesi

Cibuti ticari vize almak adına yerine getirilmesi talep edilen koşullar mevcuttur. Başvuru sahibinin Cibuti ticari vize başvurusunda bulunması için ilk önce bir ticari davetiyesi olması gerekmektedir. Ticari vize davetiye dilekçesi ise Cibuti’deki şirket tarafından gönderilmesi gerekmektedir.

Başvuruda bulunacak olan kişilerin Cibuti ticari vize amacı doğrultusunda şirket tarafından bir davetiye dilekçesi mevcut değil ise, yapacak olduğu başvurunun da olumsuz bir şekilde sonuç bulabileceğini de göz önünde bulundurması gerekmektedir.

Cibuti Vize Başvuru Formu

Cibuti vize başvuru formu, kişi tarafından eksiksiz ve tutarlı bilgiler içerecek şekilde, seyahat nedenine ve tarihlerine göre doldurulması gereken resmi bir belgedir.

Cibuti vize formu nasıl doldurulur? Doldurulmuş Cibuti vize form örneklerine  visacenter.com.tr/cibuti-vize-basvuru-formu/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Cibuti Turistik Vize İşlemleri

Nedir:Maksimum 90 günlük alınabilen, kısa süreli (C tipi) vize türüdür.

Nereye Başvurulur : Konsolosluğa veya Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş kurumlara başvurulabilmektedir.

Vize Reddi

Nedenleri Nedir:

Başvuru formlarının eksik ve yanlış doldurulması

Seyahat amacının belirtilmemesi

Seyahat masraflarının karşılanabileceğine dair yeterli gösterge bulunmaması

Banka hesabında yüklü miktarda nakit bulunması

Vize bitim süresi sonunda ikamet edilen ülkeye dönüş için yeterli kanıt bulunmaması

İtiraz Hakkı: Mevcuttur.

İtiraz Şekli: Cibuti Konsolosluğu tarafından verilen Cibuti vize başvurusu ret kararı ve ret nedenleri standart bir form ile bildirilir. Bu formda nasıl bir yol izleneceği anlatılmaktadır.

Ücret İadesi Var mı: Yok

Konsolosluklar

Cibuti Ankara Büyükelçiliği

Adres:  İlkbahar Mahallesi Galip Erdem Caddesi No:21 06550 Çankaya/ANKARA

Telefon:   +90 312 491 95 13-14

Cibuti İstanbul Fahri Konsolosluğu

Adres: Köybaşı Caddesi, Ali Rıza Paşa Yalısı, No:7/2, Yeniköy / İstanbul

Telefon: +90 212 244 10 44

Cibuti konsolosluk iletişim adresleri için  visacenter.com.tr/cibuti-konsoloslugu/ bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.
Cibuti Vize Başvurusu

Cibuti vize başvurusu Ankara’da bulunan büyükelçiliği’ne yapılmaktadır. Aynı zamanda müracaat online olarak elektronik vize sistemi üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Cibuti Online Vize

Elektronik vize sistemi üzerinden Cibuti Büyükelçiliği başvuru gerçekleştirmek söz konusudur. Türkiye’de vize işlemlerinde karar yetkisi tamamen Büyükelçiliği aittir.

Cibuti Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Her ülkede olduğu gibi standart vize evrakları Cibuti vizesi almak için de gereklidir. Başvuru formu ve vize talep dilekçesi ile birlikte evrakların eksiksiz hazırlanması gerekmektedir.

Cibuti Konsolosluğu

Cibuti Cumhuriyeti’ni temsil eden İstanbul Cibuti Fahri Başkonsolosluğu görev yetkisi sadece iki ülke arasındaki kültürel ticari ve ekonomik işleri yürütmektedir.

Oyla! post