Cibuti Konsolosluğu Vize İşlemleri

Cibuti Konsolosluğu Vize İşlemleri

Doğu Afrika’daki Cibuti ülkesine gitmeyi hedefliyorsanız öncelikle yapmanız gereken vize başvurusunda bulunmaktır. Türkiye’de bulunan Cibuti Konsolosluğu başvurunuza onay verirse ülkeye girebilirsiniz. Cibuti konsolosluğu vize işlemleri – visa center detayları için bu sayfayı inceleyebilirsiniz.

Cibuti vizesi için hangi şehirlerde konsolosluk bulunduğunu ve hangisine başvurabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Sayfada farklı şehirlerde bulunan ve başvuru için gidebileceğiniz yetkili konsolosluklara dair iletişim bilgilerini ulaşabilirsiniz. Aldığınız iletişim bilgileriyle konsolosluklara gidebilir veya telefon numaralarını kullanarak yapmanız gereken işlemlere dair sorularınızı iletebilirsiniz.

Cibuti vize çeşitleri, ücretleri, evrakları ve vize başvuru adımlarına dair tüm detayları konsolosluk iletişim numaralarını kullanarak öğrenebilirsiniz. Konsolosluğun resmi e-mail adresine mail atarak evrak listesi gibi belge talebinde de bulunabilirsiniz.

Cibuti Konsolosluğu Vize İşlemleri

Cibuti Konsolosluğu Vize İşlemleri

Cibuti İstanbul Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Fahri Konsolos : Emre KOCADAĞ

Adres: Köybaşı Caddesi, Ali Rıza Paşa Yalısı, No:7/2, Yeniköy / İstanbul

Telefon: +90 212 244 10 44

Cep Telefonu: 0 532 508 19 81

E-posta Adresi: [email protected]

Cibuti Ankara Büyükelçiliği  İletişim Bilgileri

Adres:  İlkbahar Mahallesi Galip Erdem Caddesi No:21

06550 Çankaya/ANKARA

Posta Adresi:   PK  06550  Çankaya/ANKARA

Telefon:   +90 312 491 95 13-14

Fax :  +90 312 491 95 10

E-posta Adresi: [email protected]

Web adresi :  http://djiboutiembassy.com.tr

Cibuti Konsolosluk İstanbul

Konsolosluk işlemleri için İstanbul’dan üst yazıda sayılan durumlar hakkında destek alınabilir. Ayrıca konsolosluk işlemleriyle alakalı yaşanılan sorunlar ile alakalı da çözüm odaklı bir çalışma sistemi uygulanmaktadır. İstanbul’da Yeniköy’de yer alan konsolosluğun, mevkiisi de oldukça kolay gidilebilir bir yerdedir.

Cibuti konsolosluk İstanbul iletişim bilgileri üzerinden de destek alınabilecektir. İrtibat numaraları üzerinden farklı konularda bilgi alımı yapabilmek mümkündür. Ayrıca mail yoluyla destek almak isteyen vatandaşlar, e-posta iletişim yolunu kullanabilirler.

Cibuti Konsoloslugu Vize Islemleri

Cibuti Başkonsolosluğu Ankara

Ankara’da Büyükelçilik olarak hizmetlerini sürdüren konsolosluğun, bulunduğu yer Çankaya ilçesinde yer almaktadır. Konsolosluk hizmetleri adına ne varsa Türkiye’deki vatandaşlar, bütün bu hizmetleri kaliteli bir şekilde alabilmektedir. Ayrıca ulaşılabilir numaralar yardımıyla çalışma saatleri içinde de arama sağlanabilmektedir.

Ankara ve çevresinde oturan yabancı vatandaşlar 0312 491 95 13-14 numaralarını arayabilirler. Almak istenen bilgiler ya da başvurular, telefon ile destek olunarak yapılabilmektedir.

Cibuti Konsolosluğu Vize İşlemleri

Cibuti’ye seyahat edecek olan bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları vizeye tabi iken diğer vatandaşlarımız 3 aya kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaf tutulmaktadır.

Cibuti vize var mı?

Cibuti vize uygulaması vardır, umuma mahsus pasaportlar vizeye tabidir ancak siyah, yeşil ve gri pasaportlar için 3 ay süreli vize muafiyeti uygulanır.

Cibuti nasıl bir ülke?

Doğu Afrika’da bulunan Cibuti Cumhuriyeti, Kızıldeniz ve Umman Denizi’nin Aden körfezine kıyısı olan ülkedir. Halkın %95’i Müslümandır, 1977 tarihinde Fransa’da ayrılarak bağımsızlığını ilan etmiştir.

Cibuti anlami nedir?

Arapça olan Cibuti kelimesinin tam karşılığı, kamıştan yapılan ney ya da malı gasp edilen adam anlamını taşımaktadır. Doğu Afrika ülkesi olan Cibuti’de resmi dil Arapça ve Fransızcadır.

5/5 - (1 vote)