Cezayir Konsolosluğu

Cezayir Konsolosluğu

İstanbul Başkonsolosluğu

Cezayir İstanbul Başkonsolosluğu  İletişim Bilgileri

Adres: Esentepe Mahallesi Gazeteciler Sitesi 23 Temmuz Sokak No: 7 34394 Şişli –   İSTANBUL

Posta Adresi:   PK 34394 Şişli –   İSTANBUL

Telefon:  0 212 356 95 16 –17-18

Fax :  0 212 356 95 15

Başkonsolosluk e-posta:   [email protected]

Cezayir Vize Başvuru Formu

Ankara Büyükelçiliği

Cezayir Ankara Büyükelçiliği  İletişim Bilgileri

Adres: Şehit Ersan Cad. No: 42, 06680 Çankaya, Ankara

Posta Adresi:   PK 06680 Çankaya – ANKARA

Telefon:   0 312 468 77 19 – 428 80 37

Fax :  0 312 468 75 93

Büyükelçilik e-posta:   [email protected]

Konsolosluk e-posta:   [email protected]

Vize Hizmetleri e-posta:  [email protected]

Cezayir vize başvurusu için  visacenter.com.tr/cezayir-vize-basvurusu/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Cezayir Konsolosluğu Şişli

Konsolosluğun en yüksek mercisi İstanbul Şişli’de yer almaktadır. İstanbul ve görev bölgeleri arasında yer alan illerde ikamet eden yabancılar, buradan hizmet alabilirler.

Cezayir Konsolosluğu

Cezayir Konsolosluğu

Cezayir Konsolosluğu Randevu

Çeşitli konular ile alakalı randevu almak isteyen vatandaşlar, bu işlemi büyükelçilik sitesi üzerinde yer alan randevu al kısmından online olarak gerçekleştirebilirler. Aynı zamanda randevu iptalini de bu yolla yapabilmek mümkündür.

Cezayir Konsolosluğu İstanbul Telefon Numarası

Konsolosluk numarası üzerinden vatandaşlar, her türlü konuda bilgi alabilmektedirler. Türkiye’de yaşayan Cezayirlilerin İstanbul başkonsolosluğu üzerinden bilgi almaları gerekmektedir. Fakat telefon numarası, hafta sonu hizmet vermemektedir. Kurumdan hafta içinde belirli saatlerde destek alabilmek mümkündür.

Cezayir Konsolosluğu Facebook

Cezayir konsolosluğu facebook hesabı üzerinden konsolosluk ile alakalı duyurulardan yararlanılabilir. Konsolosluğun yapacağı yenilikler, vizeler ile alakalı bütün işlemler, yapılan güncellemeler ve ücretlendirme sistemleri için facebook hesabı harika bir bilgilendirici sistemdir.

Cezayir Konsolosluğu Ankara

Cezayir Büyükelçiliği Ankara’da yer almaktadır. Bu büyükelçilik Ankara’da pek çok büyükelçiliğin olduğu bölgede yer alır ve ulaşımı oldukça kolaydır. Ancak büyükelçilik genel olarak daha resmi işleri yönetir iken konsolosluk açılması zorunlu olan bir kurum değildir.

Konsolosluklar ise yukarıda belirtildiği gibi zorunlu olmamakla birlikte birçok avantajı bulunmaktadır. Bunların başında ise vize işlemleri veya pasaport gibi süreçler gelmektedir. Bu açıdan konsolosluklar var ise oldukça yoğun çalışmaktadır. Aynı zamanda konsolosluklar birden fazla şehirde olabilirken büyükelçilik için bu geçerli değildir ve genellikle başkenttedirler.

T.C. Cezayir büyükelçiliği Ankara’da yer alır ve açık adresi ise Şehit Ersan Cad. No: 42 Çankaya/Ankara olmaktadır. Oldukça kolay bulunabilen bir yerdedir bu nedenle erişimde bir sıkıntı olmayacaktır.

T.C. Cezayir Büyükelçiliği telefon numarası da aslında oldukça işe yaramaktadır. Arayarak da pek çok bilgiyi edinebilmeniz mümkündür. 0 312 468 77 19 – 428 80 37 şeklinde iki adet numara bulunmakta olup herhangi birini arayabilmeniz mümkündür.

Bu büyükelçilik numarası olup Cezayir Konsolosluğu Ankara telefon numarasını da arayabilirsiniz. Özellikle vize vb. işlemler için daha uygun olacaktır.

Daha ayrıntılı bilgileri direkt siteden alabileceğiniz gibi Cezayir Konsolosluğu Facebook hesabından da son duyuruları takip edebilirsiniz.

Cezayir Konsolosluğu Ankara’da olup İstanbul’da da bulunmaktadır. Aynı zamanda Azerbaycan vatandaşları da burada vize süreçlerini halletmelidir.

T.C. Cezayir Büyükelçiliği /ambassade de turquie à alger olarak da bilinmektedir.

Cezayir Türk mü?

Cezayir Türk değildir. Ancak ülke içerisinde Türkler yaşar.

Cezayir hangi mezhepten?

Cezayir Sünni-Maliki mezhebine bağlıdır.

Cezayir hangi dine mensuptur?

Cezayir etnik olarak İslam dinine mensuptur.

Oyla! post