Cezayir Vize Başvuru Formunda Gerekli Olan Belgeler ve Hazırlanması Gereken Evraklar

Cezayir vize başvuru formunuzu Ankara Cezayir Büyükelçiliği, İstanbul Cezayir Başkonsolosluğu veya yetkilendirilmiş olan başvuru merkezlerinde yapabilirsiniz fakat vize vermekle yetkili olan tek diplomatik temsilci Cezayir Ankara Büyükelçiliğidir.

Cezayir Vize Başvuru Formumda Gerekli Ortak Belgeler

1.Cezayir vize başvuru formunuzu hazırladıktan sonra vize talep dilekçenizi de hazırlamanız gerekmektedir.

2. Cezayir vize başvuru formunuz için pasaportunuzun vizeniz 6 ay daha geçerliliğini korumalı ve 2 adet boş sayfasının bulunması gereklidir.

3. Cezayir vize başvuru formunda geliş nedeni fark etmez davetiyenizin olması gerekmektedir, davet mektubunuz ve kalacağınız adresin beyanını evraklarınıza eklemeniz gereklidir.

4. Cezayir vize başvuru formu için 3,5 x 4,5 cm ölçülerinde 2 adet arka fonu beyaz olan biometrik fotoğrafı ve nüfus cüzdanı fotokopisini eklemeniz gerekmektedir.

5. Cezayir vize başvurusu formu için tam vukuatlı nüfus kayıt örneğinizi evraklarınıza eklemeniz gerekmektedir.

6. Cezayir vize başvurusu formu için ticari başvuru yapacak bireylerin ticari sicil gazetesi, şirketin imza sirküleri ve fotokopileriyle beraber şirketin vergi levhaları gibi ticari belgeleri hazırlamanız gerekmektedir.

7. Cezayir vize başvurusu formu için çalışan olarak başvuru yapan bireyler için 4A hizmet dökümü, SGK işe giriş belgesi ve maaş bordrosu gibi ek belgelerinin hazır olması gerekmektedir.

8. Cezayir vize başvuru formu için işveren başvurusu yapacak bireyler için imza sirküleri, 4B hizmet dökümü, faaliyet belgesi ve vize talep dilekçesi gibi ek belgelerinin hazır olması gerekmektedir.

9. Cezayir vize formu için fuar başvurusu yapacak bireylerin fuar davetiyeleri vb. belgelerini hazırlamaları gerekmektedir.

10. Cezayir vize başvuru formu için 30.000 EUR teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası belgelerini muhakkak evraklarının içine eklemesi gerekmektedir.

11. Cezayir vize başvurusu evraklarınızı tam olarak teslim ettikten sonra herhangi bir sorun yaşanmaması halinde başvurunuz 2 – 10 günlük süre içerisinde sonuçlanır.

Vize Başvuru Formu

başvuru formu
başvuru formu

Online Vize Başvuru

Online Başvur