Cezayir Vize Dilekçe Örneği

Cezayir Vize Dilekçe Örneği

CEZAYİR Vize Dilekçe Örneği,Cezayir turistik vize ihtiyaçlarınız için Cezayir turistik vize talep dilekçesi, Cezayir ticari vize ihtiyaçlarınız için ise Cezayir ticari vize talep dilekçesi olarak doldurmalısınız.

Cezayir Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2023

Vize dilekçe örneklerine yazı sonunda ulaşabilirsiniz.

Cezayir, Kuzey Afrika bölgesinde yer alan ve 1962 yılında bağımsızlığını ilan etmiş bir halk cumhuriyetidir. Geçmişi oldukça karmaşık ve farklı ülkelerin kolonisi olarak tarihe geçmiş olan Cezayir, Türkler, Araplar ve Fransızların etnik kimliğinden etkilenmiş ve bugünlere gelmiştir.

Bilinen tarihi itibari ile özellikle de Orta ve Yeniçağ’da denizcilikten beslenen bu bölge, bugün turistik olarka birçok detayı bünyesinde bulundurmaktadır.

Halkının %99’unun Müslümanlar tarafından oluştuğu Cezayir’e turistik seyahat gerçekleştirmek istiyorsanız, bu anlamda Cezayir Turistik vize almalı ve bu vize için de Cezayir turistik vize talep dilekçesi doldurmalısınız. Peki, bu dilekçe üzerinde yer alması ve dikkat edilmesi gereken unsurlar nelerdir?
Cezayir Vize Dilekçe Örneği

Cezayir Vize Dilekçe Örneği

Cezayir turist vizesi talep dilekçesi doldururken dikkat edilmesi gerekenler:

  • Cezayir turist vizesi talep dilekçesinde Cezayir seyahatinizin amacına yer vermelisiniz.
  • Cezayir turist vizesi talep dilekçesinde Cezayir’e giriş ve Cezayir’den çıkış yapacağınız tarihlere yer vermelisiniz.
  • Cezayir’de turist olarak bulunacağınız süreç boyunca masraflarınızın nasıl karşılanacağına değinmelisiniz.
  • Cezayir’de bulunacağınız sürede ev hanımı ya da öğrenci olmanız halinde, sponsor için ikinci dilekçe doldurmalısınız.
  • Sigortalı bir işçi olarak Cezayir’e turistik şekilde gidecekseniz, şirket tarafından antetli kâğıda imza yetkilisi tarafından hazırlanan dilekçe hazırlatmalı ve ilgili tarihlerde izinli olduğunuzu belirtmesini istemelisiniz. Aynı dilekçede şirket kaşesi de bulundurmalısınız.

Cezayir için turistik vize başvurusu yaparken, talep dilekçesi ile birlikte dilekçeyi destekler belgeler ibraz etmelisiniz.

Cezayir Ticari Vize Dilekçe Örneği

Cezayir, Kuzey Afrika’da bulunan en geniş coğrafyaya sahip ülkedir. Türkiye ile derin ekonomik ilişkiler, ithalat ve ihracat birliğine sahip olan Cezayir, ticari anlamda ziyaret edilen ülkelerden biridir. Bir Türk yatırımcı, iş adamı ya da şirket çalışanı olarak Cezayir’de ticari faaliyetlere katılmak istiyorsanız, bu anlamda Cezayir ticari vize başvurusu gerçekleştirmeniz gerekir.

Cezayir ticari vizesi elde etmek adına başvuru için Cezayir ticari vize talep dilekçesi doldurmalı ve bu dilekçe ile Cezayir Konsolosluğu’na başvurmalısınız. Vize talep dilekçesinde yer edinmesi gereken bilgiler şunlardır:

  • Çalışan iseniz şirket yetkilisi tarafından antetli kâğıda dilekçe hazırlanmalı, kaşe ve imza kullanılmalıdır.
  • Cezayir ticari seyahati için şirketteki göreviniz ve pozisyonunuz belirtilmelidir.
  • Cezayir seyahat tarihleriniz dilekçede yer almalıdır.
  • Cezayir seyahatinizin ticari amacı dilekçede yer almalıdır.
  • Cezayir’de olacağınız süreç için masraflarınızın nasıl karşılanacağına değinilmelidir.

Son olarak, başvuru evraklarınızın dilekçeyi desteklemesi gerekmektedir.

Cezayir vizesi güncel evrak listesi için visacenter.com.tr/cezayir-vizesi-icin-gerekli-evrak-listesi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
Cezayir Vize Dilekçe Örneği

Cezayir’e seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının İstanbul başkonsolosluğuna seyahat nedenlerini anlatan vize dilekçesi sunmaları gerekmektedir.

Cezayir vize ücreti ne kadar?

Konsolosluk aracılığı ile yapılan Cezayir vizesi için belirlenen harç ücreti 30 günlük turistik vizeler ile 90 günlük ticari vizeler arasında değişmektedir.

Cezayir için vize gerekli mi?

Umuma mahsus pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Cezayir ziyareti için vizeye tabidir. Hususi, hizmet ya da diplomatik pasaporta sahip olanlar 3 ay süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

Cezayir'e Vize nasıl alınır?

Cezayir vizesi için gerekli olan belgeleri eksiksiz ve doğru şekilde hazırladıktan sonra konsolosluğa ya da konsolosluk tarafından yetkilendirilen vize merkezlerine başvuru yapılır.

 

Oyla! post