Cezayir Vize Dilekçe Örneği

Cezayir Turistik Vize Dilekçe Örneği

CEZAYİR Vize Dilekçe Örneği,Cezayir turistik vize ihtiyaçlarınız için Cezayir turistik vize talep dilekçesi, Cezayir ticari vize ihtiyaçlarınız için ise Cezayir ticari vize talep dilekçesi olarak doldurmalısınız.

Vize dilekçe örneklerine yazı sonunda ulaşabilirsiniz.

Cezayir, Kuzey Afrika bölgesinde yer alan ve 1962 yılında bağımsızlığını ilan etmiş bir halk cumhuriyetidir. Geçmişi oldukça karmaşık ve farklı ülkelerin kolonisi olarak tarihe geçmiş olan Cezayir, Türkler, Araplar ve Fransızların etnik kimliğinden etkilenmiş ve bugünlere gelmiştir.

Bilinen tarihi itibari ile özellikle de Orta ve Yeniçağ’da denizcilikten beslenen bu bölge, bugün turistik olarka birçok detayı bünyesinde bulundurmaktadır. Halkının %99’unun Müslümanlar tarafından oluştuğu Cezayir’e turistik seyahat gerçekleştirmek istiyorsanız, bu anlamda Cezayir Turistik vize almalı ve bu vize için de Cezayir turistik vize talep dilekçesi doldurmalısınız. Peki, bu dilekçe üzerinde yer alması ve dikkat edilmesi gereken unsurlar nelerdir?

  Cezayir Vize Dilekce Ornegi

Cezayir turist vizesi talep dilekçesi doldururken dikkat edilmesi gerekenler:

  • Cezayir turist vizesi talep dilekçesinde Cezayir seyahatinizin amacına yer vermelisiniz.
  • Cezayir turist vizesi talep dilekçesinde Cezayir’e giriş ve Cezayir’den çıkış yapacağınız tarihlere yer vermelisiniz.
  • Cezayir’de turist olarak bulunacağınız süreç boyunca masraflarınızın nasıl karşılanacağına değinmelisiniz.
  • Cezayir’de bulunacağınız sürede ev hanımı ya da öğrenci olmanız halinde, sponsor için ikinci dilekçe doldurmalısınız.
  • Sigortalı bir işçi olarak Cezayir’e turistik şekilde gidecekseniz, şirket tarafından antetli kâğıda imza yetkilisi tarafından hazırlanan dilekçe hazırlatmalı ve ilgili tarihlerde izinli olduğunuzu belirtmesini istemelisiniz. Aynı dilekçede şirket kaşesi de bulundurmalısınız.

Cezayir için turistik vize başvurusu yaparken, talep dilekçesi ile birlikte dilekçeyi destekler belgeler ibraz etmelisiniz.

Cezayir Ticari Vize Dilekçe Örneği

Cezayir, Kuzey Afrika’da bulunan en geniş coğrafyaya sahip ülkedir. Türkiye ile derin ekonomik ilişkiler, ithalat ve ihracat birliğine sahip olan Cezayir, ticari anlamda ziyaret edilen ülkelerden biridir. Bir Türk yatırımcı, iş adamı ya da şirket çalışanı olarak Cezayir’de ticari faaliyetlere katılmak istiyorsanız, bu anlamda Cezayir ticari vize başvurusu gerçekleştirmeniz gerekir.

Cezayir ticari vizesi elde etmek adına başvuru için Cezayir ticari vize talep dilekçesi doldurmalı ve bu dilekçe ile Cezayir Konsolosluğu’na başvurmalısınız. Vize talep dilekçesinde yer edinmesi gereken bilgiler şunlardır:

  • Çalışan iseniz şirket yetkilisi tarafından antetli kâğıda dilekçe hazırlanmalı, kaşe ve imza kullanılmalıdır.
  • Cezayir ticari seyahati için şirketteki göreviniz ve pozisyonunuz belirtilmelidir.
  • Cezayir seyahat tarihleriniz dilekçede yer almalıdır.
  • Cezayir seyahatinizin ticari amacı dilekçede yer almalıdır.
  • Cezayir’de olacağınız süreç için masraflarınızın nasıl karşılanacağına değinilmelidir.

Son olarak, başvuru evraklarınızın dilekçeyi desteklemesi gerekmektedir.

Cezayir vizesi güncel evrak listesi için visacenter.com.tr/cezayir-vizesi-icin-gerekli-evrak-listesi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
Başa dön tuşu
whatsapp
× Cezayir Vizesi