Çin Vize Dilekçe Örneği

Çin Vize Dilekçe Örneği

Çin yolcuğu yaparken doldurmanız gereken şeylerden birisi de vize dilekçesidir. Dilekçeyi doldurmanız konusunda yardım alabileceğiniz Çin vize dilekçe örneği – visa center sayesinde işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Çin vize başvurusunda dikkat edilen en önemli kriterler gerekli evrak ve belgelerin eksiksiz bir biçimde teslim edilmiş olması, evraklarda belirtilen bilgilerin doğru ve tutarlı olmasıdır.

Çin Vize İşlemleri

Çin vize dilekçesinde dilekçeyi veren kişinin ne amaçla geldiği, nerede ve ne kadar kalacağı, turistin masraflarının nereden karşılanacağı gibi bilgilerin belirtilmesi gerekir. Çin’e seyahat nedeninin tam ve tatmin edici şekilde belirtilmediği dilekçeler bazen olumsuz dönütler alabilir. Dilekçeyi mümkün olduğu ölçüde belgelerle desteklemeyi unutmayın. Bu sayede işleriniz kolaylaşır.

Çin Turistik Vize Dilekçe Örneği

Çin turistik vize ihtiyaçlarınız için Çin turistik vize talep dilekçesi, Çin ticari vize ihtiyaçlarınız için ise Çin ticari vize talep dilekçesi doldurmalısınız.

Vize dilekçe örneklerine yazı sonunda ulaşabilirsiniz.

Son yıllarda dünyanın ticari anlamda en büyük ataklarını geliştiren ve bugün ekonomik anlamda dünyanın en büyük süper gücü olan Çin, Amerika ile bu konuda aşık atabilen tek ülke durumunda. Küresel bir satış ağı bulunan, sürekli olarak ithalat ve ihracat yapan Çin, bu özelliği ile birlikte hem turistik hem de ticari anlamda ziyaret edilen ülkeler arasında yer alıyor. Doğal güzellikleri, devasa coğrafyası ve tarihten gelen birbirinden eşsiz kalıntıları ile Çin’i turist olarak ziyaret etmek istiyorsanız, Çin turistik vize almanız gerekiyor. Çin vizesi alırken kullanmanız gereken dilekçe ise Çin turistik vize talep dilekçesi. İlgili dilekçeyi Çin İstanbul Başkonsolosluğu’na iletmeli ve şu hususları dilekçede barındırmalısınız:

 • Çin seyahati için turistik vizesi talep dilekçesinde seyahat amacınızı açıklayınız.
 • Çin seyahati için turistik vizesi talep dilekçesinde seyahat tarihlerine yer veriniz.
 • Çin seyahati için turistik vizesi talep dilekçesinde yapılacaksa ülkeden çıkış ve tekrar giriş tarihlerinizi belirtiniz.
 • Çin seyahati için turistik vizesi talep dilekçesinde ülkede doğacak masraflarınızın nasıl karşılanacağına yer veriniz.
 • Çin seyahati için turistik vizesi talep dilekçesinde SGK’lı çalışan iseniz izinli olduğunuzu beyan eden dilekçeyi şirket antetli kâğıdına hazırlatınız ve üzerinde şirket yetkili imzası ile kaşesi olmasına dikkat ediniz.
 • Ev hanımı ya da öğrenci olmanız halinde, ek dilekçe ile sponsor dilekçesi oluşturunuz.

Çin seyahatiniz için dilekçede yer alacak bu hususları, Çin vize başvuru evrakları ile destekleyiniz.

Çin Vize Dilekçe Örneği

Çin Vize Dilekçe Örneği

Çin Ticari Vize Dilekçe Örneği

Dünyanın yeni ekonomik lideri olan Çin ile ticari anlamda iş birliği yapmak herkesin gerçekleştirebileceği bir eylem.

Her anlamda on binlerce üretici ve toptancı yer alan Çin’de ticari anlaşmalara imza atmak, kongrelere, fuarlara, toplantılara katılmak ve ticari faaliyetler gerçekleştirmek istiyorsanız, Çin ticari vize talep dilekçesi doldurmalı ve Çin ticari vize başvurusu gerçekleştirmelisiniz. Dilekçede şu noktaları vurgulamalısınız:
 • Çin ticari vize dilekçesi antetli şirket kâğıdına hazırlanmalıdır.
 • Çin ticari vize dilekçesi şirket kaşesi taşımalı, şirket yetkili imzası bulundurmalıdır.
 • Çin seyahatinizin gerçekleşeceği tarihleri barındırmalıdır.
 • Çin seyahatinizin amacını belirtmelidir.
 • Çin seyahatinizi hangi şirket adına gerçekleştirdiğinizi belirtmeli, şirketteki pozisyonunuzu anlatmalıdır.
 • Çin ticari seyahatinizin masraflarının nasıl karşılanacağını içermelidir.

Tüm bu bilgiler net bir dil ile açıkça ifade edilmeli ve vize başvuru belgeleri ile desteklenmelidir.

Çin Vize Dilekçe Örneği

Çin vize dilekçesi doldurulurken gerekli olanların tamamının eksiksiz ve doğru olarak hazırlanması önemlidir. Dilekçe kesinlikle orijinal olmalıdır fotokopi kabul edilmez.

Çin gitmek için vize gerekli mi?

Bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları için Çin ziyaretlerinde vize gereklidir, diplomatik, hizmet ve hususi pasaportların 30 gün vize muafiyeti bulunmaktadır.

Çin vize ücreti ne kadar?

Çin Halk Cumhuriyeti Ankara büyükelçiliği tarafından belirlenen vize harç ücretleri düzenli aralıklarla güncelenir.

Çin turist vizesi nasıl alınır?

Çin turistik vizesi tek kişilik başvuru yapılarak alınan birinize türü değildir. Çin’e turistik amaçlı gezi planlayanların grup başvurusu yapması gerekmektedir.

Oyla! post