Estonya Vize Dilekçe Örneği

Estonya Vize Dilekçe Örneği

Estonya’ya vize başvurusu gerçekleştirmek isteyen kişilerin mutlaka doldurması ve belgeler arasında göstermesi gereken belgeler arasında Estonya vize dilekçesi belgesi de yer almaktadır. Eksiksiz ve doğru biçimde bilgilerin yer alması gereken dilekçe ilgili başvuru merkezine de verildikten sonra süreç sağlıklı biçimde devam ettirilir.

Estonya Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2023

 Estonya vizesi için istenen evraklar arasında dilekçe ve form talepleri, Estonya seyahatini gerçekleştirmek isteyen kişilerin Estonya’ya hangi şartlarda ve neden gitmeyi planladığını öğrenme amacıyla gerçekleştirilir.

Estonya ziyareti gerçekleştirmek isteyen kişilerin gerekli olan Estonya vize dilekçesi kapsamında kişisel ziyaret sebebini en net ve tam biçimde eksiksiz olarak anlatması gerekmektedir. Ziyaret sebebini tam olarak belirtmeyen vize başvurularının sonuçları olumsuz olarak da çıkabilir.

Tüm bu sebeplerden kaynaklı olarak vize başvuru sırasında dilekçenin tam ve eksiksiz biçimde doldurularak başvuru merkezlerine gönderilmesi ve akabinde de değerlendirilmeye alınması beklenmektedir. Belirttiğimiz üzere vize dilekçesinde ülkeye neden ve hangi şartlarda gidilmek istendiğini tam olarak anlatmayan, anlatamayan kişilerin vize sonuçları da olumsuz olabilir.

Estonya turistik vize ihtiyaçlarınız için Estonya turistik vize talep dilekçesi, Estonya ticari vize ihtiyaçlarınız için ise Estonya ticari vize talep dilekçesi doldurmalısınız.

Vize dilekçe örneklerine yazı sonunda ulaşabilirsiniz.

Kuzey Avrupa’da bulunan Estonya, bağımsızlık mücadelesini uzun yıllar boyunca veren ve Sovyetler Birliği’nin dağılması sırasında bağımsızlığını alan ilk ülke olarak biliniyor. Baltık ülkelerinden biri olan Estonya, küçük bir coğrafyası bulunmasına rağmen eşsiz güzellikler ve muhteşem tarihi eserler barındırıyor.

Yılda 6 milyondan fazla turist çeken Estonya, nüfusunun 4 misli turist çekebilen özel bir ülke. Bu güzel ülkeye turist olarak gitmek istiyorsanız ve Türk vatandaşıysanız, bu durumda Estonya turistik vize almanız gerekiyor. Estonya turistik vize talep dilekçesi doldurmak ve bu dilekçeyi Estonya Fahri Konsolosluklarına iletmek sureti ile başvurunuzu başlatabilirsiniz. Dilekçede yer alması gereken bilgiler ise şöyle:

  • Estonya turistik vizesi talep dilekçesi yazarken seyahat amacınızı belirtin.
  • Estonya turistik vizesi talep dilekçesi yazarken ülkeye giriş ve çıkış tarihlerinizi belirtin.
  • Estonya turistik vizesi talep dilekçesi yazarken seyahat masraflarınızı nasıl karşılayacağınız belirtin ve banka hesap dökümünüz ile destekleyin.
  • Estonya turistik vizesi talep dilekçesi yazarken SGK’lı çalışan iseniz şirketinizden seyahat süresince izinli olduğunuz belirten kaşeli, yetkili imzalı dilekçe edinin ve şirket antetli kâğıdına hazırlatın.
  • Estonya turistik vizeye başvuran ev hanımı ya da öğrenci iseniz sponsor için ek dilekçe hazırlatın ve masraflarınızın ödeneceğini taahhüt eden bu dilekçeyi kendi dilekçeniz ile birlikte iletin.

Estonya turistik vize başvuru belgeleri ile dilekçenizi destekleyin.

Estonya Vize Dilekçe Örneği

Estonya Vize Dilekçe Örneği

Estonya Ticari Vize Dilekçe Örneği

Son yıllarda elektronik ortamdan başlattığı benzersiz girişim ile Estonya, E-Oturum adı altında AB üzerinden şirket açmanıza ve Avrupa’da sanal şirket kurmanıza olanak sağlıyor.

Bu özel reform ile birlikte ülkeye fiziksel anlamda da yatırım yapılabiliyor ya da Estonyalı şirketler ile ticari ilişkiler yürütebiliyorsunuz. Estonya’da gerçekleşecek ticari fuar, kongre, iş toplantısı ve benzeri durumlar için de ticari vize alarak ülkeye giriş yapabiliyorsunuz.

Estonya ticari vize talep dilekçesi hazırlayarak ülkeye seyahat etmek için dilekçede şu konulara yer vermeniz gerek:

  • Dilekçeyi şirketinizin antetli kâğıdına yetkili imzası ve kaşesi olacak şekilde hazırlamalısınız.
  • Dilekçede seyahat tarihlerinize, seyahatinizin amacına, seyahatinizin masraflarının nasıl karşılanacağına, şirketteki görevinize yer vermeli ve açıkça ifade etmelisiniz.
  • Dilekçede yer alan bilgiler ve vize başvuru belgeleriniz birbirleri ile örtüşmelidir.
Estonya vizesi nasıl alınır? Tüm detayları incelemek için   visacenter.com.tr/estonya-vize-basvurusu/ bağlantısını inceleyebilirsiniz.
Estonya Vize Dilekçe Örneği

Estonya vize başvurusu için gerekli olan formun ülkeyi gerçekleştirilecek olan ziyaretin sebebini net şekilde eksiksiz olarak anlatması gerekir.

Estonya ya vize var mı?

Estonya bordo pasaporta sahip Türk vatandaşlarından vize talep ederken gri, yeşil ve siyah pasaporta sahip Türk vatandaşlarını 6 ay içerisinde 90 günü geçmemek şartı ile vizeden muaf tutmaktır.

Estonya Vizesi kolay mi?

Seyahat amacı anlaşılır olan ve vize şartlarını yerine getiren her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Estonya Konsolosluğu tarafından kolaylıkla vize almaktadır.

Estonya vizesi nasıl alınır?

Estonya vizesi için başvurular yetki konsolosluğa ait olsa da direkt olarak büyükelçilik ya da konsolosluğa yapılmaz. Yetkilendirilen kurumlar aracılığı ile vize başvuruları gerçekleştirilir.

 

Oyla! post