Etiyopya Vize Dilekçe Örneği

Etiyopya Vize Dilekçe Örneği

Etiyopya seyahati düşünen kişilerin dilekçeyi yazarken hangi bilgilerden bahsetmesi gerektiğini bilmelidir. Dilekçe ve kalan dosyaların birbiri içinde uyumlu olması gereklidir. Etiyopya vize talep dilekçesi yazılırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır.

Etiyopya Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2023

 • Etiyopya seyahat tarihleri.
 • Seyahat planı.
 • Seyahat amacı.
 • Varsa sponsor bilgileri.

Bu bilgiler kullanılarak dilekçe gerçeğe uygun ve tutarlı olarak yazılmalıdır. Dilekçenin prosedüre uygun doldurulmaması halinde bu durum vizenin reddine kadar gidebilir. En iyi ihtimalle belgeleri tekrardan talep ederler ve başvurunun sonuçlanma süresi uzar.

Etiyopya vize talep dilekçesi İngilizce olarak Etiyopya Büyükelçiliği’ne hitap ederek yazılmalıdır. Bu dilekçenin ıslak imzalı olarak Büyükelçiliğe sunulması gerekmektedir. Etiyopya turistik geziler için başvurularda dilekçeyi sadece başvuran kişinin yazması yeterli olmaktadır.

Etiyopya ticari vizesi için talep dilekçesi yazılırken bağlı bulunan şirketin antetli kağıdına yazılmalıdır. Etiyopya vize talep dilekçesi yazılış şekli belirtilen prosedürlere uygunluk göstermek zorundadır. Aksi halde bu durum başvurunuzun reddedilmesi ile sonuçlanabilmektedir. Örnek dilekçeleri internet sayfamız üzerinden bulmanız mümkündür.

 

Etiyopya Vize Dilekçe Örneği

Etiyopya Vize Dilekçe Örneği

Etiyopya Turistik Vize Dilekçe Örneği

Etiyopya turistik vize ihtiyaçlarınız için Etiyopya turistik vize talep dilekçesi, Etiyopya ticari vize ihtiyaçlarınız için ise Etiyopya ticari vize talep dilekçesi doldurmalısınız.

Vize dilekçe örneklerine yazı sonunda ulaşabilirsiniz.

Etiyopya, Afrika Kıtası üzerinde tarih boyunca bağımsız kalmış iki Afrika ülkesinden biri olmakla birlikte, yine kıtanın en kalabalık ikinci ülkesi konumundadır. Nüfusu 2020 itibari ile 110 milyondan fazla olan Etiyopya’da birbirinden farklı dini inanışlar içerisinde olan etnik gruplar yaşamaktadır.

Eritre’nin bağımsızlığını ilan etmesi sonrası deniz ile bağlantısı kalmayan Etiyopya, buna rağmen yüksek tepeler, ormanlar, tarihi dokusu ve yerli kabileleri ile turistik bir Afrika ülkesi görüntüsü çiziyor. Afrika Kıtası turistik seyahatleri için önemli lokasyonlardan biri olan Etiyopya’ya turist olarak gitmek istiyorsanız,  Etiyopya turistik vize almanız gerekiyor. Etiyopya turistik vize talep dilekçesi yazarken kullanmanız gerek bilgiler ise şöyle:

 • Vize başvuru dilekçesini İngilizce olarak doldurmalısınız.
 • Vize başvuru dilekçesinde seyahat tarihlerini belirtmelisiniz.
 • Vize başvuru dilekçesi üzerinde seyahat amacını bildirmelisiniz.
 • Vize başvuru dilekçesinde masraflarınızın nasıl karşılanacağını belirtmelisiniz.
 • Vize başvuru dilekçesi hazırlarken, SGK’lı bir şirket çalışanı durumundaysanız antetli şirket kâğıdına kaşe ve yetkili imzalı dilekçe hazırlamalısınız.

Hazırlanan dilekçeyi destekleyen vize başvuru belgeleri ile başvuru, başvurunuzun nihai sonucunu önemli derecede etkileyecektir.

Etiyopya Ticari Vize Dilekçe Örneği

Etiyopya, Afrika’nın önemli ekonomilerinden biridir. Gerek nüfusu, gerekse de idari yapısı sebebi ile büyümeye devam eden ülke, Afrika için ticari ilişkiler açısından önemli bir noktada yer alır.

Tüm Afrika ülkeleri gibi gelişime açık yatırımlar nezdinde büyüyebilen ülkeye ticari bir seyahat düzenlemek istiyor ve seminer, fuar, kongre, iş anlaşmaları, iş toplantısı, ticari organizasyonlara katılmak istiyorsanız, Etiyopya ticari vize alarak bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Etiyopya ticari vize talep dilekçesi üzerinde bulunması gereken bilgiler ise şöyledir:

 • Dilekçe İngilizce kaleme alınmalı
 • Dilekçe antetli şirket kâğıdına kaşe ve imza yetkilisi imzası ile hazırlanmalı
 • Dilekçede seyahat amacı belirtilmeli
 • Özel bir organizasyon için vize gerekiyorsa, organizasyon bilgisi kaleme alınmalı
 • Masraflarınızın nasıl karşılanacağı dilekçede bulunmalı
 • Dilekçede çalıştığınız şirketteki göreviniz yer almalı

Ve verdiğiniz tüm bu bilgiler vize başvuru evrakları ile desteklenebilmelidir.

Etiyopya vizesi nasıl alınır? Tüm detayları incelemek için  visacenter.com.tr/etiyopya-vize-basvurusu/ bağlantısını inceleyebilirsiniz.
Etiyopya Vize Dilekçe Örneği

Etiyopya başkonsolosluğuna hitaben yazılan vize başvuru dilekçesinde ülke yapılacak olan seyahatin amacı net olarak belirtilmiş olmalıdır.

Etiyopya vizesi ne kadar sürede çıkar?

Büyükelçilik ya da başkonsoloslukta yaşanan yoğun ya da eksik evrak bulunması halinde sonuçlanma süresi uzayan Etiyopya vizesi normal şartlar altında 3 ila 5 iş günü aralığında çıkmaktadır.

Addis Ababa vize istiyor mu?

Sınır kapısında vize uygulaması bulunmayan Etiyopya’nın başkenti Addis Ababa ya gitmek isteyen Türk vatandaşları için vize uygulaması vardır.

Etiyopya ya vize var mı?

Türkiye için sınır kapısında vize uygulaması olmayan Etiyopya’ya seyahat edecek olan umuma mahsus, hususi ve hizmet pasaportuna sahip vatandaşlar vizeye tabidir.

 

Oyla! post