Madagaskar Vize İşlemleri

Madagaskar Vize İşlemleri
ankarada-vize-islemleri/ –Gaziantep-İzmir-İstanbul ve diğer illerdeki  Madgaskar Vize Başvuru Merkezlerinden, yapacağınız Kısa  süreli ( 90 Güne Kadar )  turistik vize, ticari vize, aile ve arkadaş ziyareti vizesi, eğitim vb. yada uzun süreli ( çalışma vizesi,öğrenci vizesi,aile birleşimi vb.Ulusal D Vizesi amaç ile yapacağınız vize başvurularınız için gerekli olan belgeler ve formlar meslek gruplarına göre aşağıda belirtilmiştir.

0850 220 37 34 Ücretsiz Danışma Hattı

Madagaskar Aile Birleşimi

Madagaskar Vizesi Nasıl Alınır: 2023 Vize Ücreti Ne Kadar?

Madagaskar, oldukça ünlü bir ada ülkesidir ve Afrika Kıtası’ nda yer alır. Dünya’ nın en büyük dördüncü adası olarak özellikle doğa ve kültür turizmine açık bir Cumhuriyet ülkesidir. Madagaskar, turist güvenliği ve hijyen açısından ciddi sorunlara sahne olsa da yıl içinde önemli bir turizm potansiyeline de sahiptir.

Madagaskar’ a Vizesiz Girilir Mi?

Madagaskar’ a çeşitli nedenlerle seyahat gerçekleştirecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize almak zorundadır. Madagaskar, T.C. vatandaşlarından pasaport ayrımı yapmaksızın vize istemektedir. Bununla beraber en sık başvurunun yapıldığı Madagaskar turist vizesi, kapı vizesi biçiminde de alınabilmektedir.

Madagaskar Vizesi Türleri Nelerdir?

Madagaskar’ a seyahat edecek olan başvuru sahipleri Madagaskar turist vizesi, Madagaskar aile ve arkadaş ziyareti vizesiya da Madgaskar ticari vize başvurusunda bulunabilirler.Madagaskar D tipi ulusal vize ülkede uzun süreli konaklamayı gerektirecek durumlarda alınabilir.Madagaskar ERASMUS vizesi, Madagaskar aile birleşimi vizesi uzun süreli vize tiplerindendir.

Madagaskar turist vizesi başvuru sürecinde başvurulardan en az 10 gün önce sarı humma aşısı olmak üzere Hepatit gibi önemli aşıların yaptırılması şarttır. Madagaskar seyahati öncesinde Sağlık Bakanlığı onaylı aşı kartı hazırlanmalı ve seyahat boyunca başvuru sahibinin yanında bulunmalıdır.

Madagaskar aile ve arkadaş ziyareti vizesi başvuruları için karşıdan gönderilmiş olan davetiye mektubunun evraklar arasında bulunması son derece önemlidir.

Madagaskar Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Madagaskar vize başvurularında resmi olaran yetkili kurum Fahri Madagaskar  Konsolosluğu’ dur. Başvurularda karar mercii fahri konsolosluktur. Madagaskar’ a ziyaret planlayan başvuru sahipleri, vize işlemlerinin planladığı vize tarihine dek tamamlanabilmesi için en az 15 gün önceden konsolosluğa müracaat etmelidir. Başvurular, İstanbul Fahri Madagaskar Konsolosluğu’ na, başvuru sahibinin başvuru nedeni ve durumuna göre istenen tüm evrakların eksiksiz hazırlanmasıyla birlikte yapılabilir.

Madagaskar vizesi başvurularında vize başvuru formu büyük harflerle ve okunaklı, anlaşılır biçimde, seyahat planına uygun olarak, verilen bilgiler evraklarla desteklenecek şekilde doldurulmalıdır. Madagaskar vize başvuru formu, konsolosluğun vize başvuru sahibini tanımasını ve vize başvuru nedenini öğrenmesini sağlayan bir ön başvuru formu niteliğindedir. Formda hiçbir şekilde asılsız beyan verilmemelidir.

Madagaskar vize başvurularında konsolosluğa vize başvuru dilekçesi sunulmalıdır. Bu dilekçe, başvuru sahibinin seyahat nedenini iyi açıklamalı ve beyanın doğru olduğu yönünde belgelerle desteklenerek konsolosluğu ikna edebilmelidir.

Madagaskar Vize İşlemleri

Madagaskar Vize İşlemleri

Madagaskar Vizesi Başvuru Evrakları Nelerdir?

Madagaskar vizesi başvuru evrakları, konsolosluğun belirttiği niteliklere uygun, eksiksiz hazırlanmalıdır. Evraklarda yer alacak en ufak bir eksiklik ya da hatanın başvuruların olumsuz olarak sonuçlanmasına yol açacağı unutulmamalıdır. Evraklar, titizlikle hazırlanmalıdır.

Madagaskar vizesi başvuru evrakları:

 • Seyahatin bitiş tarihi itibariyle 6 ay daha geçerli olacak pasaport, en fazla 10 yıllık olmalıdır. Pasaportta vize işlemlerinin yapılabilmesi için pasaportun  karşılıklı biçimde en az 2 sayfası boş olmalıdır.
 • Madagaskar vize başvuru formu
 • Konsolosluğa hitaben yazılmış, Madagaskar vizesi başvuru dilekçesi, titiz biçimde özenle yazılmalı, başvuru sahibi seyahat nedenini gerekçeleri ile açıklamalıdır.
 • Ulusal bir aşı kartı, Afrika Kıtası seyahatleri için gereklidir. Aşı kartı, Sağlık Bakanlığı’ nın uyarılarına göre gerekli açıların yaptırıldığını resmi onaylı olarak belgelemelidir. Ayrıca seyahat boyunca ziyaretçilerin aşı karnelerini yanında bulundurması önerilmektedir.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği alınmalıdır,
 • Kimlik fotokopisi başvuru evrakları arasında bulunmalıdır,
 • En fazla 6 ay önce çekinilmiş,i arka fonu beyaz, gözlük gibi aksesuarlar bulunmayan, kulakların göründüğü, alnın açık olduğu iki adet biyometrik fotoğraf da Madagaskar vizesi başvuru evrakları içinde bulunmalıdır.
 • Bunlara ek olarak kişinin durumuna, örneğin emekli olup olmama, kamu personeli olma, ev hanımı olma gibi durumlara göre finansal bilgilere dönük belgeler de istenmektedir.

Madagaskar Hangi Ülke Vatandaşları Vizesiz Girebilir?

Madagaskar turistik vize türünde  birçok ülke vatandaşlarına kapı vizesi uygulaması yapmaktadır.

Madagaskar Vize Ücreti Ne Kadardır?

Madagaskar turist vizesi 2023 ücreti; 30 ve 60 günlük için 20 Amerikan Doları’ dır. Express vizede bu tutar 30 Dolar olmaktadır.

[/vc_column_text][ult_tab_element tab_style=”Style_3″ tab_animation=”Slide-Horizontal” tab_title_color=”#ffffff” tab_background_color=”#0d3a51″ tab_hover_title_color=”#353535″ tab_hover_background_color=”#19a0a0″ icon_size=”16″ tab_describe_color=”#262626″][single_tab title=”Vize Hakkında” tab_id=”1548112148994-1″][vc_column_text]MADAGASKAR

VİZE REDDİ

Nedenleri Nedir: Başvuru formlarının eksik ve yanlış doldurulması Seyahat amacının belirtilmemesi Seyahat masraflarının karşılanabileceğine dair yeterli gösterge bulunmaması Banka hesabında yüklü miktarda nakit bulunması Vize bitim süresi sonunda ikamet edilen ülkeye dönüş için yeterli kanıt bulunmaması İtiraz Hakkı: Madagaskar Konsolosluğu’na yazılı olarak itiraz edilebilir. İtiraz Şekli: Madagaskar Konsolosluğu’na yazılı olarak itiraz edilebilir. Madagaskar Konsolosluğu vize başvuru sayısına sınırlama getirmektedir. Vize başvurusunun reddedilmesi durumunda evraklar kontrol edilerek tekrar başvuruda bulunulabilir. Ücret İadesi Var mı: Yok VİZE ÜCRETLERİ Madagaskar vize ücreti konsolosluk tarafından ve dövizlerdeki kur dalgalanması sebebiyle sürekli güncellenebilmektedir.

KONSOLOSLUKLAR

Madagaskar Fahri Konsolosluğu İstanbul Adres: Büyükdere Cad. Kral Apt. No:75/10, 80300 Mecidiyeköy/ İSTANBUL Telefon: +90 212 211 92 06

Madagaskar konsolosluk iletişim adresleri için https://www.visacenter.com.tr/madgaskar-konsoloslugu/ bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.
 1. Başvuru yapacağınız vize türüne göre aşağıdaki belgeler sunulmalıdır.
  • Aile veya arkadaş ziyareti için: Davetiye
  • Turistik olarak seyahat edilecek ise: Otel rezervasyonu
  • Ticari görüşme, Fuar ya da bir Etkinliğe gidiliyor ise: Davet eden şirket tarafından gönderilmiş davetiyenin fotokopisi, Fuar ise  (fuar katılımları için fuara kayıt yapıldığını gösterir belge) ve seyahatiniz boyunca geçerli otel rezervasyonları
 2. Pasaport aslı (Pasaportun, Madagaskar’daki kalış süresinin sonundan itibaren en az altı (6) ay süreyle geçerli olması gerekir)
 3. Varsa eski pasaportlar
 4. 2 adet 35*45 biyometrik resim (Arka fon beyaz olmalı ve 1 aydan eski olmamalı)
 5. Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği ( E devletten alınan geçerlidir.)
 6. Tüm seyahatiniz boyunca geçerli Seyahat ve sağlık sigortası (30.000€ teminatlı)
 7. Uçuş rezervasyonu
 8. Varsa tapu, araç ruhsat, kira kontratlarının fotokopileri

Meslek Belgeleri:

 1. Çalışma belgesi ıslak kaşe imza
 2. İzin belgesi ıslak kaşe imza
 3. Barkodlu SGK hizmet dökümü e devletten alınan geçerlidir.
 4. SGK işe giriş bildirgesi
 5. Son 3 aylık maaş bordrosu ıslak kaşeli imzalı
 6. Son 6 aylık maaş hesabı banka hesap özeti güncel olmalıdır ve bakiye bulunmalıdır.
 7. Ticari başvurularda, masrafların şirket tarafından karşılandığını gösteren belge (sponsor olan firmaya ait belgeler sunulmalıdır)

Not: İş yeri ,ve bankadan alınan belgelerde  İmza sirkülerindeki yetkililerin ıslak kaşe ve imzaları bulunmalıdır. Banka ekstrelerini imzalayan memurların imza sirkülerinin alınması gerekmektedir .

 1. Başvuru yapacağınız vize türüne göre aşağıdaki belgeler sunulmalıdır.
  • Aile veya arkadaş ziyareti için: Davetiye
  • Turistik olarak seyahat edilecek ise: Otel rezervasyonu
  • Ticari görüşme, Fuar veya bir Etkinliğe gidiliyorsa: Davet eden firma tarafından gönderilmiş davetiyenin fotokopisi, Fuarsa (fuar katılımları için fuara kayıt yapıldığını gösteren belge) ve seyahatiniz boyunca geçerli bulunan otel rezervasyonu
 2. Geçerli Pasaport (Geçerli pasaportun, Yabancı Ülkedeki kalış süresinin sonundan sonra en az altı (6) ay süreyle geçerli olması gerekir)
 3. Varsa eski pasaportlar
 4. 2 adet 35*45 biyometrik resim (Arka fon beyaz olmalı ve 1 aydan eski olmamalı)
 5. Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği ( E devletten alınan geçerlidir.)
 6. Tüm seyahatiniz boyunca geçerli Seyahat ve sağlık sigortası (30.000€ teminatlı)
 7. Uçuş rezervasyonu
 8. Varsa tapu, araç ruhsat, kira kontratlarının fotokopileri

Meslek Belgeleri:

 1. Vergi levhası son yıl tasdikli
 2. İmza sirküleri fotokopi
 3. Oda sicil kayıt sureti, Faaliyet belgesi, Ortaklık belgesi 3 aydan eski olmayan aslı
 4. Ticaret sicil gazetesi hisse görünen
 5. Barkodlu SGK hizmet dökümü
 6. Son 6 aylık banka hesap özetleri güncel ve bakiye olan
 7. Ticari başvurularda, masrafların şirket tarafından karşılandığını gösteren yazı

Not: İş yeri,Ticaret Odası ve bankadan alınan belgelerde  İmza sirkülerindeki yetkililerin ıslak kaşe ve imzaları bulunmalıdır.Banka ekstrelerini imzalayan memurların imza sirkülerinin alınması gerekmektedir .

 1. Başvuru yapacağınız vize türüne göre aşağıdaki belgeler sunulmalıdır.
  • Aile veya arkadaş ziyareti için: Davetiye
  • Turistik olarak seyahat edilecek ise: Otel rezervasyonu
  • Ticari görüşme, Fuar veya bir Ticari ettkinliğe gidiliyor ise: Davet gönderen firma tarafından gönderilmiş davetiyenin fotokopisi, Fuarsa  (Katılım için fuara kayıt yapıldığını gösteren belge) ve seyahatiniz boyunca geçerli otel rezervasyonu
 2. Vize başvuru sahibinin Pasaportu (Kullanılan pasaportun, Yabancı Ülkedeki kalış süresinin sonundan itibaren en az altı ay süreyle geçerli olması gerekir)
 3. Varsa eski pasaportlar
 4. 2 adet 35*45 biyometrik resim (Arka fon beyaz olmalı ve 1 aydan eski olmamalı)
 5. Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği ( E devletten alınan geçerlidir.)
 6. Tüm seyahatiniz boyunca geçerli Seyahat ve sağlık sigortası (30.000€ teminatlı)
 7. Uçuş rezervasyonu
 8. Varsa tapu, araç ruhsat, kira kontratlarının fotokopileri

Memur belgeleri:

 1. Görev yeri/Çalışma belgesi mühürlü veya e imzalı
 2. İzin belgesi mühürlü veya e imzalı
 3. Barkodlu SGK hizmet dökümü
 4. Son 3 aylık maaş bordrosu mühürlü veya e devletten barkodlu
 5. Son 6 aylık maaş hesabı banka hesap ekstresi güncel ve bakiyeli

Not: İş yeri,Kurum ve bankadan alınan belgelerde  İmza sirkülerindeki yetkililerin ıslak kaşe ve imzaları bulunmalıdır. Banka ekstrelerini imzalayan memurların imza sirkülerinin alınması gerekmektedir.. 

 1. Başvuru yapacağınız vize türüne göre aşağıdaki belgeler sunulmalıdır.
  • Aile veya arkadaş ziyareti için: Davetiye
  • Turistik olarak seyahat edilecek ise: Otel rezervasyonu
  • Ticari görüşme, Fuar veya bir Etkinliğe gidiliyor ise: Davet eden firmaca gönderilmiş davetiyenin fotokopisi, Fuar ise  (fuar katılımları için fuara kayıt yapıldığını gösteren belge) ve Madagaskar seyahatiniz boyunca geçerli otel rezervasyonu
 2. Pasaport (Pasaportun aslı verilmelidir, Yabancı Ülkedeki kalış süresinin sonundan itibaren en az (6) ay süreyle geçerli olması gerekir)
 3. Varsa eski pasaportlar
 4. 2 adet 35*45 biyometrik resim (Arka fon beyaz olmalı ve 1 aydan eski olmamalı)
 5. Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği ( E devletten alınan geçerlidir.)
 6. Tüm seyahatiniz boyunca geçerli Seyahat ve sağlık sigortası (30.000€ teminatlı)
 7. Uçuş rezervasyonu
 8. Varsa tapu, araç ruhsat, kira kontratlarının fotokopileri

Çiftçi belgeleri:

 1. Çiftçi belgesi
 2. Bağ-kur veya Sigortalı olduğunu gösteren belge
 3. Son 6 aylık banka hesap özeti güncel ve bakiyeli

Not: İş yeri ,Ziraat odaları ve bankadan alınan belgelerde  İmza sirkülerindeki yetkililerin ıslak kaşe ve imzaları bulunmalıdır. Banka ekstrelerini imzalayan memurların imza sirkülerinin alınması gerekmektedir .

 1. Başvuru yapacağınız vize türüne göre aşağıdaki belgeler sunulmalıdır.
  • Aile veya arkadaş ziyareti için: Davetiye
  • Turistik olarak seyahat edilecek ise: Otel rezervasyonu
  • Ticari görüşme, Fuar ve bir Etkinliğe gidiliyor ise: Davet eden firma tarafından gönderilmiş davetiyenin renkli fotokopisi, Fuar katılımı ise  (fuar katılımları için kayıt yapıldığını gösteren belge) ve seyahatiniz boyunca geçerli otel rezervasyonu
 2. Pasaport (Pasaportun, Madagaskar seyahati sonundan itibaren en az altı (6) ay süreyle geçerli olması gerekir)
 3. Varsa eski pasaportlar
 4. 2 adet 35*45 biyometrik resim (Arka fon beyaz olmalı ve 1 aydan eski olmamalı)
 5. Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği ( E devletten alınan geçerlidir.)
 6. Tüm seyahatiniz boyunca geçerli Seyahat ve sağlık sigortası (30.000€ teminatlı)
 7. Uçuş rezervasyonu
 8. Varsa tapu, araç ruhsat, kira kontratlarının fotokopileri
 1. Eğer başvuru adayı Reşit değil ise yani 18 yaşından küçük ise, kendisiyle seyahat etmeyen ebeveyni (ya da ebeveynleri) tarafından Noterden alınacak muvaffakatname(orjinal) ve anne – babaya ait T.C. kimlik fotokopileri sunulmalıdır. (3 aydan eski olmamalıdır)

Öğrenci belgeleri:

 1. Öğrenci belgesi ( Okuldan ıslak imzalı veya E devletten Barkodlu )
 2. İzin belgesi ( Okuldan ıslak imzalı veya E devletten Barkodlu )
 3. Öğrenci vizesi başvurularında: diploma, transkript ve varsa sertifikalar
 4. Geçiminizi sağlayan kişinin geçim durumuna ait belgeler ilgili meslek grubundan bakabilirsiniz

Not: Okul ve bankadan alınan belgelerde  İmza sirkülerindeki yetkililerin ıslak kaşe ve imzaları bulunmalıdır.Banka ekstresini imzalayan memurların banka imza sirkü kopyalarının alınması gerekmektedir. 

 1. Başvuru yapacağınız vize türüne göre aşağıdaki belgeler sunulmalıdır.
  • Aile veya arkadaş ziyareti için: Davetiye
  • Turistik olarak seyahat edilecek ise: Otel rezervasyonu
  • Ticari görüşme, Fuar veya bir Etkinliğe katılım ise: Davet eden firma tarafından gönderilmiş resmi davetiyenin fotokopisi, Fuarsa katılım belgesi ve seyahatiniz boyunca geçerli otel rezervasyonu
 2. Pasaport (Pasaportun, Yabancı Ülkedeki kalış süresinin sonunda en az (6) ay süreyle geçerli olması gerekir)
 3. Varsa eski pasaportlar
 4. 2 adet 35*45 biyometrik resim (Arka fon beyaz olmalı ve 1 aydan eski olmamalı)
 5. Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği ( E devletten alınan geçerlidir.)
 6. Tüm seyahatiniz boyunca geçerli Seyahat ve sağlık sigortası (30.000€ teminatlı)
 7. Uçuş rezervasyonu
 8. Varsa tapu, araç ruhsat, kira kontratlarının fotokopileri

Emekli belgeleri:

 1. Bankadan son 6 aylık emekli maaşı hesap ekstresi güncel ve bakiyeli
 2. SGK’ dan emekli olduğunu gösteren belge , E devletten de alınabilir.

Not: İş yeri ve bankadan alınan belgelerde  İmza sirkülerindeki yetkililerin ıslak kaşe ve imzaları bulunmalıdır. Banka ekstrelerini imzalayan yetkililerin imza sirküleri fotokopisi gerekmektedir.

 1. Başvuru yapacağınız vize türüne göre aşağıdaki belgeler sunulmalıdır.
  • Aile veya arkadaş ziyareti için: Davetiye
  • Turistik olarak seyahat edilecek ise: Otel rezervasyonu
  • Ticari görüşme, Fuar veya Etkinliğe gidiliyor ise: Davet eden Madagaskar şirketi tarafından gönderilmiş davetiyenin fotokopisi, Fuar ise  (fuar katılımları için fuara kayıt yapıldığını gösteren onaylı belge) ve seyahatiniz boyunca geçerli olacak otel rezervasyonu
 2. Pasaport (Pasaportun, Madagaskar gezisi sonundan itibaren en az altı (6) ay süreyle geçerli olması gerekir)
 3. Varsa eski pasaportlar
 4. 2 adet 35*45 biyometrik resim (Arka fon beyaz olmalı ve 1 aydan eski olmamalı)
 5. Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği ( E devletten alınan geçerlidir.)
 6. Tüm seyahatiniz boyunca geçerli Seyahat ve sağlık sigortası (30.000€ teminatlı)
 7. Uçuş rezervasyonu
 8. Varsa tapu, araç ruhsat, kira kontratlarının fotokopileri

Doktor/Eczacı/Avukat belgeleri:

 1. Vergi levhası son yıl tasdikli
 2. İmza sirküleri fotokopi
 3. Bağlı bulunduğunuz odadan orjinal Faaliyet Belgesi
 4. Barkodlu SGK hizmet dökümü
 5. Son 6 aylık banka hesap ekstresi güncel ve bakiyeli

Not: İş yeri ve bankadan alınan belgelerde  İmza sirkülerindeki yetkililerin ıslak kaşe ve imzaları bulunmalıdır. Banka ekstrelerinde imzayan yetkililerin imza sirkü fotokopisi eklenmelidir. 

 1. Başvuru yapacağınız vize türüne göre aşağıdaki belgeler sunulmalıdır.
  • Aile veya arkadaş ziyareti için: Davetiye
  • Turistik olarak seyahat edilecek ise: Otel rezervasyonu
  • Ticari görüşme, Etkinlik veya bir fuara gidiliyor ise: Davet eden firma tarafından gönderilmiş onaylı davetiyenin fotokopisi, Ricari fuarsa  (fuar katılımları adına fuara kayıt yapıldığını gösteren belge) ve seyahatiniz boyunca geçerli Madagaskar otel rezervasyonu
 2. Pasaport (Pasaportun, Madagaskar kalış süresinin sonu itibariyle en az altı (6) ay süreyle geçerli olması gerekir)
 3. Varsa eski pasaportlar
 4. 2 adet 35*45 biyometrik resim (Arka fon beyaz olmalı ve 1 aydan eski olmamalı)
 5. Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği ( E devletten alınan geçerlidir.)
 6. Tüm seyahatiniz boyunca geçerli Seyahat ve sağlık sigortası (30.000€ teminatlı)
 7. Uçuş rezervasyonu
 8. Varsa tapu, araç ruhsat, kira kontratlarının fotokopileri
 9. Eğer başvuru sahibi 18 yaşından küçükse, kendisiyle seyahat etmeyen ebeveyni (veya ebeveynleri) tarafından Noterden onaylı alınacak muvaffakatname (orjinal) ve anne – babaya ait T.C. kimlik fotokopileri verilmelidir. (6 aydan daha eski olmamalıdır)

Gelir durumuna ilişkin belgeler: Faiz geliri bulunanlar için bankadan faiz gelirlerinin göründüğü ekstre Kira geliri elde edenler için kira kontratı , ve Kiranın yattığını gösteren banka ekstreleri Başvuru sahibi ev hanımı, öğrenci ya da çalışmıyorsa, geçimini sağlayan kişinin geçim durumuna ait belgeler sunulmalı ve bir dilekçe ile belirtilmelidir. (Dilekçe firmamızda yazılmaktadır.) Eğer başvuru sahibi 18 yaşından küçük ise, kendisiyle seyahat etmeyen ebeveyni (ya da ebeveynleri) tarafından Noterden alınacak muvaffakatname (orjinal) ve anne – babaya ait T.C. kimlik fotokopileri sunulmalıdır. (6 aydan eski olmamalıdır) Not: İş yeri ve bankadan alınan belgelerde  İmza sirkülerindeki yetkililerin ıslak kaşe ve imzaları bulunmalıdır. Banka ekstrelerinde imzayan yetkililerin imza sirkü fotokopisi eklenmelidir. 

 1. Başvuru yapacağınız vize türüne göre aşağıdaki belgeler sunulmalıdır.
  • Aile veya arkadaş ziyareti için: Davetiye
  • Turistik olarak seyahat edilecek ise: Otel rezervasyonu
  • Ticari görüşme, Fuar veya bir Etkinliğe gidiliyor ise: Davet eden firma tarafından gönderilmiş davetiyenin fotokopisi, Fuar ise  (fuar katılımları için fuara kayıt yapıldığını gösteren belge) ve seyahatiniz boyunca geçerli otel rezervasyonu
 2. Pasaport (Pasaportun, Yabancı Ülkedeki kalış süresinin sonundan itibaren en az altı (6) ay süreyle geçerli olması gerekir)
 3. Varsa eski pasaportlar
 4. 2 adet 35*45 biyometrik resim (Arka fon beyaz olmalı ve 1 aydan eski olmamalı)
 5. Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği ( E devletten alınan geçerlidir.)
 6. Tüm seyahatiniz boyunca geçerli Seyahat ve sağlık sigortası (30.000€ teminatlı)
 7. Uçuş rezervasyonu
 8. Varsa tapu, araç ruhsat, kira kontratlarının fotokopileri
 9. Eğer başvuru sahibi kişi 18 yaşından küçük ise, kendisiyle seyahat etmeyen ebeveyni (ya da ebeveynleri) tarafından Noterden alınacak muvaffakatname (aslı) ve anne – babaya ait T.C. kimlik renkli fotokopileri sunulmalıdır.

Gelir durumuna dair belgeler: Faiz geliri elde edenler için bankadan faiz gelirlerinin göründüğü ekstre Kira geliri elde edenler için kira kontratı , ve Kiranın yattığını gösteren banka ekstreleri Başvuru sahibi ev hanımı, öğrenci veya çalışmıyorsa, geçimini sağlayan kişinin geçim durumuna ait belgeler sunulmalı ve bir dilekçe ile belirtilmelidir. (Dilekçe firmamızca yazılmaktadır.) Eğer başvuru sahibi 18 yaşından küçük ise, kendisiyle seyahat etmeyen ebeveyni (ya da ebeveynleri) tarafından Noterden alınacak muvaffakatname (orjinal) ve anne – babaya ait T.C. kimlik fotokopileri sunulmalıdır. (6 aydan eski olmamalıdır) Not: İş yeri ve bankadan alınan belgelerde  İmza sirkülerindeki yetkililerin ıslak kaşe ve imzaları bulunmalıdır. Banka ekstrelerinde imzayan yetkililerin imza sirkü fotokopisi eklenmelidir. 

VİZE DİLEKÇE ÖRNEKLERİ VE VİZE  BAŞVURU FORMLARI SAYFASI TIKLAYARAK ULAŞABİLİRSİNİZ..  

  ŞAHSİ DİLEKÇE ÖRNEĞİ ( EMEKLİLER,ÇİFTÇİLER) ……/………/…….  İlgili Makama; Vize Bölümü Dikkatine, ………./………./……….. ile  ………./………./……….  tarihleri arasında  ülkenize TURİSTİK amaçlı seyahat etmeyi planlıyorum. Seyahat süresince meydana gelebilecek tüm masraflar tarafımdan karşılanacak olup, verilen vize süresinin dışında ülkenizde ve Schengen Ülkelerinde kalmayacağımı taahhüt ederim. Gerçekleştireceğim turistik seyahat için tarafıma gerekli olan uzun süreli ve çok girişli vizenin verilmesini rica ederim. Saygılarımla, …………………………….. ( isim soyisim) …………………………….. (İmza)   İrt. No : …………………………………………… Ev Adresi : …………………………………………… ÇALIŞANLAR İÇİN TURİSTİK İZİN DİLEKÇE ÖRNEĞİ ANTETLİ KÂĞIDA KAŞELİ İMZALI OLMALIDIR İMZA İMZA SİRKÜLERİNDEKİ YETKİLİYE AİT OLMALIDIR  ……../………/……. İLGİLİ MAKAMA ; Vize Bölümü Dikkatine, Aşağıda bilgileri verilen kadrolu personelimiz, aşağıda belirtilen tarih aralığındaülkenizi TURİSTİK amaçlı ziyaret etmeyi planlamaktadır. Söz konusu tarihlerde firmamızdan izinli olacağını onaylar, kendisine ülkenizi ziyaret edebilmesi için gerekli olan uzun süreli ve çok girişli vizenin verilmesini rica ederiz. SCHENGEN ÜLKELERİNE yapacağı bu ziyaretler esnasında tüm masrafları kendisi tarafından karşılanacak olup, tarafınızdan verilen vize süresi dışında Schengen Ülkelerinde kalmayacağını garanti ve taahhüt ederiz. Saygılarımızla, …………………………….  (Yetkili isimSoyisim) (Kaşe-İmza) Kişisel Bilgiler Adı ve Soyadı                  :  ………………………………………………………………………… T.C. Kimlik No                 :  ………………………………………………………………………… İrtibat Numarası     :  ………………………………………………………………………… Meslek Bilgileri Firmadaki Görevi     :  ………………………………………………………………………… Seyahat Bilgileri Yıllık İzinli Olduğu Tarihler    :       ……../………/……..     –    ……../………/……. FİRMA SAHİPLERİ  İÇİN TURİSTİK DİLEKÇE ÖRNEĞİ ANTETLİ KÂĞIDA KAŞELİ İMZALI OLMALIDIR İMZA İMZA SİRKÜLERİNDEKİ YETKİLİYE AİT OLMALIDIR  ……../………/……. İLGİLİ MAKAMA Vize Bölümü Dikkatine, FİRMA ORTAGIMIZ  SN………………………………………..’İN ../../2017 – ../../2017 TARİHLERİ ARASINDA ÜLKENİZİ TURİSTİK  AMAÇLI ZİYARET İÇİN TARAFINA GEREKLİ OLAN VİZENİN VERİLMESİNİ ARZ EDERİZ. KENDİSİNİN SCHENGEN ÜLKELERİNE YAPACAĞI BU ZİYARETLER ESNASINDA TÜM MASRAFLARI ŞİRKETİMİZ TARAFINDAN KARŞILANACAK OLUP, TARAFINIZDAN VERİLEN VİZE SÜRESİ DIŞINDA SCHENGEN ÜLKELERİNDE KALMAYACAĞINI GARANTİ VE TAAHHÜT EDERİZ. İRTİBAT CEP TELEFONU : İRTİBAT EV ADRESİ : Saygılarımızla, …………………………….  (Yetkili isimSoyisim) (Kaşe-İmza) ÇALIŞANLAR İÇİN TİCARİ  DİLEKÇE ÖRNEĞİ ANTETLİ KÂĞIDA KAŞELİ İMZALI OLMALIDIR İMZA İMZA SİRKÜLERİNDEKİ YETKİLİYE AİT OLMALIDIR  ……../………/……. İLGİLİ MAKAMA; Vize Bölümü Dikkatine, ŞİRKETİMİZ PERSONELİNDEN SN……………………………………’İN ../../2017 – ../../2017 TARİHLERİ ARASINDA ……………………………… İSİMLİ FİRMAYA YAPACAĞI TİCARİ AMAÇLI ZİYARET İÇİN TARAFINA GEREKLİ OLAN VİZENİN VERİLMESİNİ ARZ EDERİZ. KENDİSİNİN SCHENGEN ÜLKELERİNE YAPACAĞI BU ZİYARETLER ESNASINDA TÜM MASRAFLARI ŞİRKETİMİZ TARAFINDAN KARŞILANACAK OLUP, TARAFINIZDAN VERİLEN VİZE SÜRESİ DIŞINDA SCHENGEN ÜLKELERİNDE KALMAYACAĞINI GARANTİ VE TAAHHÜT EDERİZ. Kişisel Bilgiler Adı ve Soyadı                  :  ………………………………………………………………………… T.C. Kimlik No                 :  ………………………………………………………………………… İrtibat Numarası     :  ………………………………………………………………………… Meslek Bilgileri Firmadaki Görevi     :  ………………………………………………………………………… Seyahat Bilgileri Yıllık İzinli Olduğu Tarihler    :       ……../………/……..     –    ……../………/……. Saygılarımızla, …………………………….  (Yetkili isimSoyisim) (Kaşe-İmza)

FİRMA SAHİPLERİ  İÇİN TİCARİ DİLEKÇE ÖRNEĞİ ANTETLİ KÂĞIDA KAŞELİ İMZALI OLMALIDIR İMZA İMZA SİRKÜLERİNDEKİ YETKİLİYE AİT OLMALIDIR  ……../………/……. İLGİLİ MAKAMA Vize Bölümü Dikkatine, FİRMA ORTAGIMIZ  SN………………………………………..’İN ../../2017 – ../../2017 TARİHLERİ ARASINDA ……………………………… İSİMLİ FİRMAYA YAPACAĞI TİCARİ AMAÇLI ZİYARET İÇİN TARAFINA GEREKLİ OLAN VİZENİN VERİLMESİNİ ARZ EDERİZ. KENDİSİNİN SCHENGEN ÜLKELERİNE YAPACAĞI BU ZİYARETLER ESNASINDA TÜM MASRAFLARI ŞİRKETİMİZ TARAFINDAN KARŞILANACAK OLUP, TARAFINIZDAN VERİLEN VİZE SÜRESİ DIŞINDA SCHENGEN ÜLKELERİNDE KALMAYACAĞINI GARANTİ VE TAAHHÜT EDERİZ. İRTİBAT CEP TELEFONU : İRTİBAT EV ADRESİ : Saygılarımızla, …………………………….  (Yetkili isimSoyisim) (Kaşe-İmza) ÇOCUK VE EŞ  İÇİN SPONSOR DİLEKÇE ÖRNEĞİ TURİSTİK ……/………/…… İLGİLİ MAKAMA ; Vize Bölümü Dikkatine, Eşim ve Çocuğum ……………………………………….  ile birlikte ………./………./……….. – ………./………./……….  tarihleri arasında  ülkenize  TURİSTİK amaçlı seyahat etmeyi planlıyoruz. Seyahat süresince meydana gelebilecek tüm masraflar tarafımdan karşılanacak olup, verilen vize süresinin dışında ülkenizde ve Schengen Ülkelerinde kalmayacağımızı taahhüt ederim. Gerçekleştireceğimiz turistik seyahat için tarafımıza gerekli olan uzun süreli ve çok girişli vizenin verilmesini rica ederiz.   Saygılarımla, …………………………….. ( isim soyisim) …………………………….. (İmza)  İrt. No :  …………………………………………… Ev Adresi : …………………………………………… [/vc_column_text][/single_tab][single_tab title=”Şubelerimiz” tab_id=”1548194387457-11-5″][vc_column_text]

Adana

+90 (850) 220 37 34 / +90 (545) 215 78 08 [email protected]

Ankara

+90 (850) 220 37 34 [email protected]

Gaziantep

+90 (850) 220 37 34 [email protected]

Balıkesir

+90 (850) 220 37 34 balıkesir@ visacenter.com.tr

Bursa

+90 (850) 220 37 34 [email protected]

İstanbul

+90 (850) 220 37 34 [email protected]

İzmir

+90 (850) 220 37 34 [email protected]

Tekirdağ

+90 (850) 220 37 34 [email protected]

Edirne

+90 (850) 220 37 34 [email protected]

Antalya

+90 (850) 220 37 34 [email protected]

Konya

+90 (850) 220 37 34 [email protected]

Kayseri

+90 (850) 220 37 34 [email protected]

Trabzon

+90 (850) 220 37 34 [email protected]

Bodrum

+90 (850) 220 37 34 [email protected][/vc_column_text][/single_tab][/ult_tab_element][/vc_column][/vc_row]

Madagaskar turkiye vize var mi?

Madagaskar vizesi Türkiye için de geçerlidir.

Türkiye'den Madagaskar a nasıl gidilir?

Madagaskar Konsolosluğuna gidildiği takdirde vize işlemleri halledilmeli.

Madagaskar ucuz mu?

Madagaskar’ın ucuz mekanları bulunduğu gibi pahalı yerleri de mevcuttur.

Oyla! post