Çin Online Randevuya Geçmiştir

,
Çin Online Randevuya Geçmiştir

1 Ocak 2018 tarihinden itibaren Çin Cumhuriyeti ‘ online randevu sistemi’ ne geçiş yapmıştır. Çin online randevuya geçmiştir – visa Center. Bu işlem için öncelikle gerekli evrakları hazır bulundurmak gerekir.

Çin Vize İşlemleri

Evraklar hazırlandıktan sonra http://cova.cs.mfa.gov.cn adresine girerek randevu alınmalıdır. Randevu işlemlerinde yönergeler takip edilmelidir ve istenilen bilgiler doğru bir şekilde girilmelidir.

Çin'e gitmek için vize nasıl alınır?
Çin’e gitmek isteyen kişilerin konsolosluklar tarafından belirlenen evrakları eksiksiz şekilde bir araya getirmesi gerekmektedir. Daha sonra bu belgeleri yetkili kurumlara verebilir ya da online olarak başvurulabilmektedir.
Çin vize ücreti ne kadar?
Standart Çin vizesi isteyen kişilerin 150 USD ödemesi gerekmektedir.
Çin vize veriyor mu?
Çin’e gitmek isteyen Türkler Hong Kong ve Makau dışındaki yerlere gitmek için vize alması zorunludur.
Çin Halk Cumhuriyeti vize başvuru işlemleri için öncelikle pasaportun temin edilmesi gerekir. Eski pasaport veya geçerliliği bitmiş olan pasaport başvuru işlemleri esnasında gereklidir. Fotoğraf biometrik olmalıdır ve bir adet fotoğraf yeterlidir.

Kimlik belgesi geçerli olmalıdır. Eski kimlikler ve geçerlilik süresi dolmuş kimlikler başvuru esnasında kabul edilmemektedir. Pasaport harcının yatırılması ve makbuzun başvuru işlemleri esnasında dosyaya eklenmesi gereklidir.

Çin Randevu Sistemi

TÜRK VATANDAŞLARINA UYGULANAN VİZE POLİTİKASINDAKİ DEĞİŞİKLİKLER VE ONLİNE VİZE BAŞVURU FORMU DOLDURMA VE INTERNETTEN RANDEVU ALMA SİSTEMİNİN KULLANIMI UYGULAMASI İLE İLGİLİ DUYURU
2017/12/25

Türk vatandaşlarının Çin vizesi başvurularına kolaylık sağlamak için Çin Halk Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti’ndeki Büyükelçilik (Çin Başkonsolosluğu) geçerli vize politikasında değişiklik yapmıştır.Yeni politika 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren geçerli olacaktır. Başvuru sahipleri yeni vize başvuru sistemi ile ilgili ayrıntılı tüm bilgileri “Çin Halk Cumhuriyeti Vize Başvurusu Hakkında Genel Bilgiler” adlı kısımda bulabilirler, ayrıca, online başvuru formu doldurma ve internetten randevuya geçmiştir,randevu alma sistemi tam çalışır durumda olacaktır, lütfen aşağıda belirtilen ayrıntılara dikkat ediniz:

1.“Çin Halk Cumhuriyeti Vize Başvurusu Hakkında Genel Bilgiler” yeni versiyonu:

Başvuru sahibi bu yeni versiyonu Çin Büyükelçiliği’nin resmi web sitesinde “Vize & Konsolosluk İşleri” sütunu altında bulabilirler(http://www.fmprc.gov.cn/ce/cetur/tur/xwdt/t1521816.htm), bu arada eski “Çin Vize Başvuru Kılavuzu” iptal edilecektir.

Çin Online Randevuya Geçmiştir

Çin Online Randevuya Geçmiştir

2. Online Vize Başvuru formu doldurma ve internetten randevu alma sisteminin çalışma şekli:

Çin Halk Cumhuriyeti’nin Türkiye’deki Büyükelçiliği online başvuru formu doldurma ve internetten randevu alma sistemin 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren tam kullanımda olacağını ilan eder. Çin vizesine başvururken, öncelikle lütfen “Çin online vize başvuru formu doldurma sistemi” ni seçiniz ve formu sistemden doldurunuz, son olarak randevu tarihini ayarlayınız. Basitleştirilmiş işlem kılavuzu:

a) Evraklarınızı hazırlayınız:Öncelikle yeni “Çin Halk Cumhuriyeti Vize Başvurusu Hakkında Genel Bilgiler” (http://www.fmprc.gov.cn/ce/cetur/tur/xwdt/t1521816.htm) ve “Çin Online Vize Başvuru Formu Doldurma Sistemi” (http://cova.cs.mfa.gov.cn) ile ilgili bilgileri okuyunuz ve buna göre evraklarınızı hazırlayınız.

b)Online Randevu: “Çin Online Vize Başvuru Formu Doldurma Sistemi” (http://cova.cs.mfa.gov.cn) ne giriş yapınız, lütfen websitesindeki açıklamaları takip ediniz, izlenmesi gereken basamaklar şu şekilde açıklanabilir: başvuru formunu doldurma, başvuru sahibinin fotoğrafının yüklenmesi, randevu tarihinin seçilmesi. Son olarak “Çin Online Vize Başvuru Formu Doldurma Teyidi” alınız.

c)Konsolosluk Bölümü: Başvuru sahibi başvuru tarihi ve saatinde Konsolosluk Ofisine gelmelidir. Başvuru sahipleri kendileri( 16 yaşından küçük başvuru sahipleri, ebeveynleri veya yasal vasileri ile gelmelidirler.) “Çin Online Vize Başvuru Formu Doldurma Teyidi” , pasaport ve diğer gerekli evrakları ile birlikte şahsen gelmelidir. Sonunda, başvuru sahibi “Çin Online Vize Başvuru Formu Doldurma Teyidi”ni imzalamalıdır.

d) Ödeme ve Alış: Vize başvurunuzun kabulünden sonra, görevlilerimiz size “Pick Up Form” ve ödeme bilgileri ile ilgili bir not verecekler. Başvuru sahibi ödeme bilgilerini dikkatle okumalı ve vize ücretini yetkili bankaya yatırmalıdır (ICBC Türkiye). Bütün başvuru sahiplerinin (veya temsilcilerinin) vizeyi “Pick Up Formu” nun üzerinde yazan tarihte alması gereklidir; pasaportunuzu ve vizenizi almaya gelirken lütfen “Pick Up Formu” ve banka dekontunuzu da Konsolosluk Ofisine getiriniz.

Çin Online Randevuya Geçmiştir Videosu;

Oyla! post
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.