Vize Başvurusu için Uçak Rezervasyonu

Vize Başvurusu için Uçak Rezervasyonu

Vize başvurusunda uçak rezervasyonu önemli bir işlemdir. Sürecin tamamlanabilmesi için gidiş geliş yönlü olmak üzere rezervasyonun yapılması ve bilet göstererek işlemi belgelemek gerekiyor. Her ülkenin konsolosluğu belgeleri değerlendirirken uçak rezervasyonuna ayrı bir önem verir.

Vize Başvurusu Konaklama Belgesi

Uçak rezervasyonunun önemi, nasıl yapılacağı, sahte uçuş rezervasyonu ve daha fazlasına aşağıdaki yazımızdan ulaşabilirsiniz. Vize başvurusu için uçak rezervasyonu – Visa Center olarak güncel ve doğru paylaşımlarda bulunarak sürecin sorunsuz bir şekilde tamamlanmasını sağlıyoruz.

Vize için uçak bileti almak gerekir mi?

Vize evrakları içerisinde uçak bileti rezervasyonu bulunmalıdır. Bu sebepten dolayı uçak bileti alınmalı.

Vize için otel rezervasyonu şart mı?

Vize işlemleri için belirli ülkeler otel rezervasyonu şart olarak sunar. Bu durum belirli ülkeler için geçerli değildir.

Uçak bileti rezervasyonu nasıl yapılır?

Uçak bileti rezervasyonu tercihan vize acentaları tercihen de konsolosluk bünyesinde yapılır.

Tam ücret ödemeden uçuş rezervasyonu yapmak için izleyeceğiniz yol, iptal şartları, yerel havayolu şirketlerinin işlemleri gibi aklınıza takılan sorulara sayfamızda cevap bulabilirsiniz. Güler yüzlü ve tecrübeli ekibimizden 7/24 destek alabilirsiniz.

Vize başvurusu esnasında uçuş rezervasyonu gidiş ve dönüş bileti olacak şekilde yetkili kişiye ibraz edilmelidir.

Vize Başvurusu için Uçuş Rezervasyonu Nasıl Yapılır?

Konsolosluk veya büyükelçilik tarafından istenilen belgelerin çokluğu zaman zaman başvuru sahiplerinde kafa karışıklığına sebep olabilir. Bu duruma belgelerin eksiksiz tamamlanmasının gerekliliği de eklendiğinde işler iyice karışık bir hal almaktadır.

Konsolosluk veya büyükelçiliğin başvuru için talep ettiği belgelerden birisi, uçuş rezervasyonudur. Uçuş rezervasyonu gidiş ve dönüş bileti olarak gösterilmelidir.

Seyahat etmek istediğiniz ülkeye bağlı olarak uçuş rezervasyon belgeleri farklı isimlerle ifade edilebilir. Uçuş rezervasyonunu ifade eden tanımlar şöyledir;

 • Onaylı Uçuş Seyahat Planı
 • Gidiş-Dönüş Rezervasyon Belgesi
 • Uçuş Rezervasyonu
 • Onaylı Gidiş-Dönüş Uçak Biletleri

Vize Başvurusu için Gerekli Uçuş Rezervasyonu Nedir?

Uçuş rezervasyonu, seyahat etmek istediğiniz ülkeye nasıl gideceğinizi belirten bir belgedir. Ayrıca seyahat tarihiniz, uçağın kalkış tarihi, rezervasyon numarası, havalimanı IATA kodları gibi detaylı bilgileri kapsamaktadır.

Vize Başvurusu için Uçak Rezervasyonu

Vize Başvurusu için Uçak Rezervasyonu

Uçak Bileti Nedir?

Seyahat etmek istediğiniz ülkeye gitmek için gerekli ödemeyi yaptığınızı kanıtlayan bir belgedir. Uçuş rezervasyonunun yapılabilmesi için uçak biletinin alınması ve koltuk rezervasyonu gereklidir.

Uçak bileti aşağıda belirtilen bilgileri barındırmaktadır.

 • Yolcunun adı.
 • Seyahat edilecek ülkenin ismi.
 • Uçuş rezervasyon numarası.
 • Rezervasyon kimliği.
 • Havalimanı IATA kodları.
 • Uçak biletinin ücreti.
 • Bağlantılı uçuşlar.

Vize Başvuru Öncesinde Uçak Biletini Rezervasyon Ettirmeli miyim?

Vize başvurusu öncesinde uçak bileti almanıza gerek yoktur. Uçak bileti yerine, uçuş programını vize başvurusu sırasında yetkili kişilere sunabilirsiniz. Uçak biletini, vize başvurunuz onaylandıktan sonra almalısınız.

Tek Yön Uçak Bileti Nedir?

Tek yön uçak bileti sadece varış noktasına ulaşabileceğinizi göstermektedir. Örneğin, Almanya’ya seyahat ediyorsanız sadece Almanya’ya seyahat ettiğinizi gösteren bilet türüdür.

Dönüş Bileti Nedir?

Dönüş bileti, bilinen adıyla gidiş-dönüş bileti seyahat ettiğiniz ülkeye gidişinizi ve ne zaman geri döneceğinizi gösteren ve geri dönmenize olanak sağlayan uçak biletidir.

Uçuş Rezervasyonu Nedir?

Uçuş rezervasyonu seyahatiniz hakkında detaylı bilgi içeren belgedir. Uçuş rezervasyonunda yer alan bilgiler şöyledir;

 • Uçuş ismi
 • Seyahat edecek yolcunun ismi
 • Rezervasyon numarası
 • Gidiş-dönüş tarihi
 • Havalimanı IATA kodları

Vize başvuru belgeleri arasında talep edilen uçuş rezervasyonunun tek yönlü olması genelde kabul edilmemektedir. Konsolosluk veya büyükelçilik vize başvurusunda gidiş ve dönüş bileti talep etmektedir.

Sahte Bilet Nedir?

Sahte bilet, gidiş-dönüş bilgilerini belirtmediği gibi seyahat planı ile alakalı detaylı bilgiler de içermez. Ayrıca seyahat etmenize de olanak tanımaz. Herhangi bir ücret ödemeden sahip olunabilen sahte biletler, vize başvuru belgeleri arasında gösterilemez. Gösterildiği takdirde yetkili kişilerin başvurunuzu reddetme olasılığı vardır.

Sahte Bilet Kullanarak Vize Başvurusunda Bulunabilir miyim?

Sahte bilet oluşturmak ve vize başvurusunda kullanmak kesinlikle tavsiye edilmemektedir. Sahte bilet yerine, belirli bir ücret ödeyerek uçuş rezervasyonu yaptırmalısınız. Uçuş rezervasyonları, tam bilet ücretinden daha uygundur.

Vize Başvurusunda Neden Uçuş Rezervasyonu Talep Edilir?

Birçok ülkenin konsolosluğu veya büyükelçiliği uçak bileti alınmasını zorunlu kılmaz. Bunun nedeni başvuru sahibinin başvurusu reddedildiğinde maddi kayıp yaşayacak olmasıdır. Bu sebeple başvuru evrakları içinde uçak bileti yerine uçuş rezervasyonu talep edilir.

Uçak biletinin satın alınması vize başvurusu onaylandıktan sonra gereklidir. Başvuru onaylandığında gidiş-dönüş uçak bileti alınmalıdır.

Hemen hemen her ülkenin konsolosluğu uçak bileti yerine uçuş rezervasyonu talep ediyor olsa da istisnalar görülebilir. Bu sebeple başvuru sahibinin, konsolosluk veya büyükelçilik tarafından istenilen belgeleri anlaması önemlidir.

Vize Başvurusunda Gidiş-Dönüş Uçak Bileti Neden Talep Edilir?

Vize başvurusunda gidiş-dönüş uçak biletinin talep edilmesinin temel sebebi, seyahat ettiğiniz ülkede vizenizin izin verdiği süre boyunca kalacağınızın kanıtlanmasıdır. Dolayısıyla gidiş-dönüş uçak bileti, seyahat ettiğiniz ülkede fazla kalmayacağınızı belirten bir nevi kanıt niteliğinde belgedir.

Başvuru sahipleri, gidiş dönüş uçak biletini almanın vize başvurusunun onaylanacağı anlamına gelmediğini unutmamalıdır. Söz konusu belgenin yanı sıra başvuru sahibinin karşılaması gereken bir dizi evrak mevcuttur. Talep edilene evraklardan herhangi birinin eksik olması başvurunun reddedilmesine sebep olabilir.

Uçuş Rezervasyonu Vize Süresi ile Uyumlu Olmalı mıdır?

Başvuru yaptığınız her vizenin seyahat ettiğiniz ülkede kalmanıza izin verdiği geçerlilik süresi vardır. Bu sebeple uçuş rezervasyonunuzun vizenizin süresi ile uyumlu olması şarttır. Aksi takdirde konsolosluk uçuş rezervasyonunu kabul etmeyecektir. Bu durum vize başvuru sürecinizi olumsuz etkileyebileceğinden uçuş rezervasyonunuzun vize süresi ile uyumlu olmasına dikkat etmeniz önemlidir.

Hangi Büyükelçiliğe veya Konsolosluğa Başvuru Yapmalıyım?

Birden fazla ülkeye seyahat etmeyi düşünüyorsanız hangi ülkenin konsolosluğuna başvuru yapmanız gerektiğini öğrenmelisiniz. Doğru konsolosluğa başvuru yapmak başvuru sürecinizi hızlandırdığı gibi başvuru sürecinde aksaklık yaşanmamasına da olanak sağlayacaktır.

Örneğin, Almanya’da 9 gün, Fransa’da 2 gün kalmayı planlıyorsanız 10 günlük kısa süreli Schengen vizesine başvurmalısınız. Bu durumda Almanya’da, Fransa’dan daha fazla kalacağınız için Almanya Schengen vizesine başvurmalısınız.

Başvuru yapacağınız zaman ilk hangi ülkeye seyahat etmeyi planlıyorsanız o ülkenin yetkili kurumuna başvurmalısınız.

Vize Başvurusu için Uçuş Rezervasyonu Nasıl Yapılır?

Vize başvuru için gerekli görülen uçuş rezervasyonunu aşağıda belirtilen yöntemleri kullanarak alabilirsiniz.

 • İade edilebilir uçak bileti
 • Ucuz uçak bileti rezervasyonu

Birçok uçuş rezervasyonu 72 saatliktir. Vize başvuru işleminin 15 güne kadar uzayabildiği düşünüldüğünde uçuş rezervasyonunun daha uzun süreli olmasına özen göstermelisiniz. Ayrıca uçuş rezervasyonunuz gidiş-dönüş şeklinde olmalıdır.

İnternet Siteleri Aracılığı ile Uçuş Rezervasyonu Nasıl Yapabilirim?

Seyahat için uçuş rezervasyonu yapan internet sitelerini tercih ettiğinizde tam ücret ödemeden uçuş rezervasyonu yapmak mümkündür.

Tam ücret ödemeden uçuş rezervasyonu yapabilmek için izlemeniz gereken adımlar şöyledir;

 • Uçak bileti satan internet sitesine girmelisiniz.
 • Kendinize en uygun seyahat paketini seçmelisiniz.
 • Seyahat ve uçuş detaylarını iletmelisiniz.
 • Uçuş rezervasyonu için gereken ücreti ödemelisiniz.

Vize Başvurusu için İade Edilebilir Uçak Bileti

Birçok ülkenin konsolosluğu vize başvurusunda uçuş rezervasyonunu yeterli görse de bazı durumlarda uçak bileti talep edilebilir. Bu durumlarda uçak biletinin iade edilebilir olması, vize başvurunuzun reddedildiği takdirde paranızı geri almanıza olanak sağlayacaktır.

Havayolu şirketlerinin iade edilebilir uçak biletleri normal biletlere nazaran daha pahalıdır ve iade işlemleri esnasında ekstra ücretler ödemek gerekebilir. Yine de söz konusu ücretler tam bilet ücretinden daha düşük olacaktır. Bu sebeple vize başvuru işleminde iade edilebilir uçak biletinin tercih edilmesi tavsiye edilmektedir.

 

Yerli Havayolu Şirketleriyle Uçak Bileti Rezervasyonu

Yerli havayolu şirketleri hizmet ücreti talep ediyor olsa da, 7 gün veya daha uzun süreli uçuş rezervasyonu imkânı tanımaktadır. Vize başvuru süresinin 15 güne kadar uzayabileceği düşünüldüğünde yerli havayolu şirketlerinin tercih edilmesi tavsiye edilmektedir.

Uçak Bileti Bekletme Özelliği

Uçak bileti bekletme özelliğine 10 ile 30 dolar arasında değişen bir ücret ödeyerek sahip olabilirsiniz. Bekletme özelliği sayesinde biletinizi 3 güne kadar bekletebilirsiniz.

Ücretsiz Bekletme Özelliği ile Uçak Bileti Rezervasyonu

Bazı havayolu şirketleri, uçak bileti rezervasyonunu iki güne kadar saklamaktadır. Biletinizin ne kadar bekletme süresine sahip olduğunu havayolu şirketi ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Ücretsiz bekletme özelliği sunan bazı havayollarında ise bekletme süresi üç güne kadar uzayabilmektedir.

Vize Başvurusunda Tek Yönlü Uçuş Rezervasyonu Kabul Edilir mi?

Vize başvurusunda uçuş rezervasyonunun talep edilmesi, seyahat ettiğiniz ülkede vize süresini aşmayacağınızı kanıtlamaktır. Bu sebeple uçuş rezervasyonunun gidiş-dönüş olması şarttır.

Son olarak uçuş rezervasyonu ile seyahat tarihinizin uyumlu olması gereklidir, aksi halde vize başvurunuz reddedilecektir.

Sahte Uçak Bileti Rezervasyon Belgesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Sahte uçak bileti rezervasyonları, profesyonel fotoğraf düzenleme araçları ile hazırlanıyor olsa da rezervasyon kodunu içermemektedir.

Sahte uçak bileti rezervasyonu yapan birçok internet sitesi mevcuttur. Belirli bir ücret karşılığında sahte uçak bileti rezervasyonu yaptırmak mümkündür. Ancak söz konusu yöntem tavsiye edilmemektedir, bunun yerine başvuru koşullarını karşılayan gerçek bir bilet alınması gereklidir.

Rezervasyon belgesinin sahte olduğunun anlaşılması vize başvurusunun reddedilmesine sebep olabileceği gibi bir daha o ülkeye vize başvurusunda bulunmanızın zorlaşmasına da sebep olabilir.

Hangi Ülkeler Gidiş-Dönüş Uçak Bileti Talep Eder?

Schengen kapsamında yer alan ülkeler gidiş-dönüş uçak bileti talep etmektedir. Ayrıca turizm veya iş amaçlı seyahatlerde kısa süreli vize alabilmek için gidiş-dönüş uçak bileti gereklidir.

Meta Açıklama

Vize başvurusu için tam ücret ödemeden havayolları şirketlerinden uçuş rezervasyonu alabilirsiniz.

Fake Uçak Bileti Yapma

Fake uçak bileti aslında vize sürecinde tercih edilen bir durum olsa da anlaşıldığı takdirde birtakım sıkıntılara neden olabilmektedir. Vizeniz anında reddedilecektir. Bu nedenle yapılması uygun görülmeyen bir şeydir.

Uçak bileti almayı önceden tercih etmeyen ancak sonrasında hali hazırda alacak olan kişiler vize işlemlerinde fake uçak bileti yapma tekniğinden faydalanabilmektedir.

Buna ek olarak aslında bu şu an için pek mümkün değildir çünkü bazı uçak biletlerinde kodlar bulunmaktadır. Bu kodları vize başvuruları esnasında okutan ve inceleyen konsolosluklar olabilecektir. Bu nedenle dikkat edilmelidir. Fake uçak bileti rezervasyonu tavsiye edilmemektedir.

Bilet yapma programı kullanarak da yapılabilen uçak biletleri bu alanda uzman olan kişiler tarafından anlaşılabilmektedir. Dikkat etmeli ve biletinizi ileri bir tarihe almalısınız.

Uçak bileti alırken erken tarihlere almanız durumunda vizenizin geç sonuçlanma durumu söz konusudur ve yapılması gereken geç bir tarihe vize alınmasıdır.

Bilet rezervasyonu işlemi de yapabilir ve herhangi bir ödeme yapmadan son güne kadar rezervasyon işlemlerinizi bekletebilirsiniz. Bu sayede biletiniz sabit olacak ancak aynı zamanda da ödeme yapmamış olacaksınız.

Göstermelik uçak bileti olarak da adlandırılan bu yöntem ile vize aldığını söyleyenler olsa da tüm şartları sağlamanıza rağmen bu gibi bir durum nedeni ile ize alamamak sicilinize de olumsuz yansıyacaktır. Dikkatli olmalı ve rezervasyon işlemlerini geç bir tarihe almalısınız.

Bunu fake otobüs bileti yapma şeklinde de kullananların olduğu bilinmektedir.

Sahte Uçak Bileti Rezervasyon

Fake uçak bileti rezervasyonu yapmak son derece kolaydır. Özellikle vize çıkış süresini beklerken bunun gerçekleştirilmesi, konsolosluğa ilgili evrakın sunulması çerçevesinde evraklar verilmelidir.

Bilet rezervasyon sürecinde tercih edilen havayolu şirketinin resmi sitesine giriş yapmak gerekiyor. Uçuş seçme işleminden sonra tek ya da çift yönlü bir bilet rezervasyonu seçilmelidir. Kalkış yerine ve inişe karar vermek önemlidir.

Uçak Bileti almak son derece kolay bir işlem olarak dikkat çeker. Bunu yapabileceğiniz birden çok havayolu firması vardır. Online site üzerinden seçim olmalıdır. Bilgilerin yazılmasının ardından en son aşama olarak size bir kod sunulur. Buna rezervasyon numarası adı verilmektedir.

THY rezervasyon sürecinde Türkçe ve başka dillerde tasarlanmış olan resmi sitenin kullanılması esastır. Para ödemeden rezervasyon yapmak için açık bilet seçeneği üzerinden hareket edilir. Aynı zamanda uçuş seçimi, tarih ve saate karar vermek sürecin bir parçasıdır.

Fake uçak bileti yapma online şekilde gerçekleştirilir. Bazı hava yolu şirketleri ise telefon üzerinden başvuru kabul etmektedir. Bu sayede vize çıkmadan önce konsolosluğa ilgili bilginin sunulması da mümkündür.

Boş uçak bileti örneği her zaman bir kod barındırmaktadır. Yani rezervasyon numarası söz konusudur. Bunun yanı sıra hem kimlik bilgileri hem de uçuşa dair tüm ayrıntıların bulunur. Bunu internet üzerinden çıktı şekilde alma şansınız mevcuttur.

Göstermelik uçak bileti almak, yabancı bir ülkeye gitmek isteyen kişilerden istenen rezervasyon neticesinde elde edilmesi şart olan bir evrak olarak karşımıza çıkar.

Pegasus bilet rezervasyon işlemlerinde resmi site kullanılır. Kalkış yeri ve varış havalimanının yanı sıra saat seçiminde de bulunmak lazım. Aynı zamanda kimlik bilgileri istenir.

Uçak Bileti Rezervasyon

Uçak bileti rezervasyon yap işleminde www.turkishairlines.com sitesi kullanılmalıdır. Girişin hemen ardından üst kısımdaki kutucukların için doldurulmak zorundadır. Nereden nereye uçulacağına dair bilgilerin yazılmasının ardından, tarih, kabin, pasaport numarası gibi verileri de eklemek lazım.

Uçak rezervasyonu ülkemizde son derece kolay bir biçimde tamamlanan işlemlerin içerisinde yer alıyor. Her havayolu şirketinin sitesi bu noktada tercih edilirken, bazıları ise mobil işlemlere izin vermektedir.

Uçak bileti rezervasyon THY sayfasından saniyeler içerisinde yapılır. Özellikle vize almak için bu bilgiyi sunmak isteyenlerin işlemi tamamlaması esastır. Bunun ardından ilgili evrakın kesinlikle çıktısının alınması gerekmektedir.

Uçak bileti almak kolay olmasının yanı sıra aynı zamanda çok hızlı bir işlemdir. Resmi site bunun için kullanılmalıdır.

Bilet rezervasyon sürecinde ilk olarak uçuş bilgilerinin yazılması lazım. Kimlik bilgileri bir diğer istenen veridir. Buna ek bir biçimde pasaport numarasını eklemek gerekmekte. Bunun ardından rezervasyon bilgileri size sunulur.

Pegasus bilet rezervasyon yapılırken hem IOS hem de Android uyumlu olan mobil programı indirmek mümkündür. Daha klasik bir işlem olan siteden rezervasyonun oluşturulması da kolaydır.

Göstermelik uçak bileti açık bilet olarak da tanımlanır. Birçok havayolu şirketi üzerinden bunun yapılması konusunda engel yoktur. İlgili yerleri doldururken kimlik verilerini vermeyi unutmayın. Son aşama ise çıktı almaktır. Bunun üzerinde rezervasyon bilgisi yazmaktadır.

THY uçak bileti alımı her zaman online şekilde yapılır. Sizden istenen kimlik, uçuş, iletişim bilgileri ve aynı zamanda TC kimlik numarası söz konusudur. Çıktının PDF şeklinde sunulmasından dolayı, eğer vize almak için bunu talep ediyorsanız indirme işlemini de yapmak zorundasınız. Kısa olarak tanımlanmış bir süreç olmasından dolayı zaman almaz.

Ücretsiz Uçak Bileti Rezervasyonu

Ücretsiz uçak bileti rezervasyonu nasıl yapılır: Para ödemeden uçak rezervasyonu yapabilmek için havayolu firmasının resmi sitesi kullanılmak zorundadır. Burada yer alan ilgili yerler doldurulur. Açık bilet seçimi her daim çok büyük bir önem arz eder.

Uçak Bileti rezervasyonu yapılırken mobil uygulamanın geçerli olduğu sitelerde vardır. Gidilecek ülke ve şehir, kimlik bilgileri, pasaport numarası, tarih, saat gibi farklı verilerin kutucukların içerisine çok dikkatli şekilde yazılması esastır. Bu sayede işlemler tamamlanır. Size bir rezervasyon kodu verilir.

Uçak rezervasyon sorgulama işlemlerinde hangi şirketten bu işlem yapıldıysa onun resmi sitesinin kullanılması gerekmektedir. PNR adı verilen rezervasyon kodu kullanılır. Yolcu soyadı üzerinden de bunun tamamlanması basittir.

Uçak bileti rezervasyon THY sayfasından yapılır. Nereden hangi kente gideceğinizi belirtirken, aynı zamanda firmanın sizden talep etmiş olduğu tüm kimlik verilerini de çok dikkatli şekilde yazmanız esastır. Sunulacak rezervasyon kodunu kaybetmemeniz lazım.

Pegasus ücretsiz rezervasyon yapma sürecinde iki değişik yoldan birisi seçilmeli ve tercih edilmelidir. Bunlardan birisi firmanın resmi mobil yazılımı olarak karşımıza çıkar. Aynı zamanda online sitedeki ilgili kısım da kullanılır. Gerekli bilgiler hiçbir eksik olmadan yazılmalıdır.

Boş uçak bileti örneği içerisinde hangi ülkeye ve aynı zamanda şehre gidileceği yazar. Aynı zamanda büyük öneme sahip olan PNR adındaki rezervasyon numarası da söz konusudur.

Thy rezervasyon nasıl yapılır: Rezervasyon işlemleri THY üzerinden her zaman resmi ve ayrıca sürekli açık olan online site üzerinden yapılmalıdır. Talep edilmiş tüm bilgilerin eksiksiz bir biçimde yazılması esastır.

Uçak bileti almak kolaydır. Bunu online şekilde rahatlıkla tamamlamanız mümkündür. Süreç zaman almaz.

Vize Başvurusu için Uçak Rezervasyonu Videosu;

4/5 - (2 votes)
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.