Yunanistan Vizesi 2023

,
Yunanistan Vizesi 2022

Yunanistan Vizesi 2023; Yunanistan vize işlemleri konusunda vize türüne bağlı olarak doldurmanız gereken başvuru formunun içeriğinde değişim olabilmektedir. Ayrıca talep edilen belgelerde de değişim meydana gelebilmektedir. Başvuru adımları kapsamında kullanmanız gereken tüm formları direkt olarak konsolosluğun internet sitesi üzerinden talep etme hakkınız vardır. Konsolosluğa bizzat gelmeden gerekli olan formları temin etme fırsatının sunulması memnun etmektedir. Başvuru adımlarında dileyen kişilerin aracı danışman firmalardan destek almasına da imkan verilmektedir. Bu danışmanlık firmaları sizin için gerekli olan tüm işlemleri eksiksiz bir biçimde tamamlayacaktır. Başvuru sürecinin tüm prosedürlere uygun şekilde devam ettirilmesi için büyük bir çaba sarf edilmektedir. Bireysel olarak başvuru yapan kişilerin de başvuru değerlendirmesinin ne yönde olduğuna dair bilgi alması için bir referans numarası sunulacaktır. Bu referans numarası üzerinden değerlendirmenin hangi şamada olduğunu kontrol edebilirsiniz. Özellikle ilk vize başvuru adımlarında ret yanıtı alan kişilerin bir sonraki vize başvuru adımlarında konunun uzmanı olan ekiplerden destek alması daha verimli bir hal alacaktır.

Yunanistan

Yunanistan Ege Denizi’ne kıyısı olan Batı yönündeki komşumuzdur. Yunanistan doğal güzellikleri kadar antik çağdan kalan tarihi eserleri ile de büyülemektedir. Hem yaz hem de kış turizmi için harika bir fırsat sunmaktadır. Öğrenci dostu şehirleri ile öğrenciler tarafından eğitim maksadı ile de sıklıkla tercih edilmektedir. Yunanistan vize talep adımlarına dair turistik kategori üzerinden isteklerinizi iletmeniz durumunda işlemlerin çok daha kısa süre içerisinde yanıt bulacağı görülmektedir. Aile birleşimi ya da çalışma vizesine nazaran turistik vize almanın çok daha kolay odluğunun da iletilmesi gerekmektedir.

Yunanistan vizesi 2023 almak isteyen kişilerin özellikle belgeleri güncel şekilde derlediğinden emin olması gerekir. Sunulan pasaportun güncel tarihli olması gerekmektedir. Sunulan pasaportun yenileme işlemlerini NVİ aracılığı ile tamamlayabilirsiniz. NVİ randevulu olarak da hizmet vermektedir. 199 numaralı telefon hattı üzerinden gerekli olan tüm başvuru adımlarını sorunsuz şekilde yerine getirebilirsiniz. Yeşil, gri, siyah ve bordo pasaport talep etme hakkınız vardır. yeşil pasaportun kullanım süresi maksimum 5 sene iken bordo pasaportun kullanım süresi en fazla 10 sene olarak belirlenmiştir. Tüm bu prosedürleri ve kullanım detaylarını dikkate alarak vize başvuru adımınızın öncesinde pasaport talep adımlarını yerine getirebilirsiniz.

Yunanistan Vizesi Gerekli Evraklar 2023

Yunanistan vizesi gerekli evraklar 2023 derlenirken kişilerin başvuru formunda vermiş olduğu tüm bilgilerin doğru ve güncel olması gerekmektedir. Verilen bilgilerde bir eksiklik ya da hata olması direkt olarak kişilerin sorumluluğu altındadır. Talep işlemleri sırasında dikkat edilmesi ve derlenmesi gereken belgelerden bazıları;

  • Öncelikli olarak 2 adet başvuru formu nüshasının eksiksiz doldurulması ve ıslak imzalı şekilde sunulması gerekmektedir. En az 1 sene daha geçerliliği devam eder konumda olan pasaportunuz ile başvurunun yapılması gerekmektedir.
  • Başvuru formuna 2 adet de biyometrik fotoğraf eklenmelidir. Biyometrik fotoğrafların son 6 ay içerisinde çektirilmiş olması gerekmektedir. Son 6 ay içerisinde çektirilmeyen fotoğraflar kimlik tespitinde zorluk çıkarabileceği için kabul edilmemektedir.
  • İkametgah belgesi ve kimlik fotokopisi de sunulmalıdır. Bu belgelerin e-devlet üzerinden temin edilmiş olan versiyonları da kabul edilmektedir. Belgelerin güncel tarihli olması ve e imzalı olması istenmektedir.
  • Maddi durumunuza ilişkin de bilgilendirme talep edilecektir. Kişilerin ülkeye giriş yapmalarının akabinde ortaya çıkacak olan masrafların hangi birikim ile karşılanacağı konusunda bilgilendirme sunması gerekir. Genel olarak banka hesap özetinin 6 aylık biri kısmının sunulması yeterli olacaktır. Bunun yanı sıra sizin masraflarınızı karşılayacağını taahhüt eden bir sponsordan da yardım alma hakkınız bulunmaktadır. öğrencilerden de maddi duruma dair bilgilendirme talep edilir. Öğrencilerin hibe ve burs konusunda resmi belge sunması kabul edilmektedir.

Yunanistan vizesi gerekli evraklar 2023 derlenirken verilen bilgilerde eksiklik olması direkt olarak ret yanıtı almanıza neden olabilmektedir. Yunanistan vizesi 2023 ret yanıtı almak için danışman firmalardan bu konuda bilgi alabilirsiniz. Danışmanlık firmaları belgelerin derlenmesinden çoğaltılmasına kadar neredeyse tüm aşamalarda destek sunmaktadır.

-Yunanistan Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

Yunanistan aile birleşimi gerekli evraklar arasında aile birleşiminin resmi olarak tamamlandığını belirten belgeler başı çekmektedir. Kişilerin aile birleşimi sağlayabilmesi için evliliğin uluslar arası tanınırlığını yansıtan belgeleri Yunancaya tercüme ettirerek sunması gerekmektedir. Bu tercümelerin kesinlikle noter onaylı olması istenmektedir. Noter onaylı olmayan belgeler kabul edilmeyecektir. Yunanistan aile birleşimi gerekli evraklar arasında tam tekmil nüfus kayıt belgesi de yer almaktadır. Tam tekmil nüfus kayıt belgesinde kişilerin daha öncesinde yapmış oldukları evliliğe dair de bilgilendirme yer almaktadır. Daha öncesinde yapmış olduğunuz evliliklerin boşanma ile sonuçlandığına dair de veri sunulması gerekmektedir. Bu önceki evliliklerinizden olan çocuklarınızın kimlik bilgileri ve velayet durumları da iletilmelidir. Boşanma süreci ve çocuklara dair bu hususları bildirmeyen kişilerin aile birleşimi onayı alması mümkün olmayacaktır.

Yunanistan vizesi 2023 aile birleşimi talep adımlarında sadece oturum izni isteyen kişinin değil aynı zamanda Yunan vatandaşı olan kişinin de kesinlikle başvuru adımının sorunsuz şekilde tamamlanması  sağlanacaktır. Başvuru adımlarına dair sorunsuz bir erişim adımının tamamlanmasının hemen sonrasında aile birleşimi başvurunuz incelenmeye başlayacaktır. Ortalama 90 günlük bir zaman dilimi içerisinde başvurunuza dair bilgilendirileceksiniz. Başvuru aşamasında sorun meydana gelmemesi durumunda 90 günlük bekleme sürecinin akabinde onay alma imkanını elde edebilirsiniz. Aile birleşimi başvurusu ile vatandaşlık talebinin karıştırılmaması gerekir. Sizin bir Yunan vatandaşlı ile evlenmeniz vatandaşlık kazanacağınız anlamına gelmez. Sadece diğer kişilere nazaran oturum izni almanızın bir derece daha kolay olduğu görülmektedir. Vatandaşlık başvurusunda bulunmak için en az 5 sene boyunca ülkede ikamet eder durumda olmanız gerekmektedir. Vatandaşlık başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin Yunancaya hakim olduğunu kanıtlamaları gerekmektedir. Yunancaya hakim olunmasının talep edilmesinin asıl gerekçesi ülkede yaşamaya başlayacak olan kişilerin dil sebebi ile entegrasyon sorunu yaşamasının önüne geçilmesidir. Devlet tarafından sunulan dil kurslarından da istifade ederek bu süreci daha sorunsuz tamamlayabilirsiniz.

-Yunanistan Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar

Yunanistan çalışma vizesi gerekli evraklar arasında kişilerin davet mektubunu eksiksiz sunması gerekmektedir. Hali hazırda bir kurumsal firma tarafından istihdam edilen kişilerin çalışma izni alması çok daha kolaydır. Bu şekilde bir firmanın güvencesi ile ülkeye giriş yapma fırsatını elde etmiş olursunuz. Davet mektubunda hangi koşullarda ülkeye alındığınız gibi detayların da kesinlikle belirtilmesi gerekir. Yunanistan çalışma vizesi gerekli evraklar arasında kişilerin dikkate alması gereken hususlardan bir diğeri de sunulan tüm bilgilerin eksiksiz olmasıdır. Çalışma vizesi başvuru adımlarında bir sorun söz konusu ise bu durumun anında ret yanıtı almanıza neden olabileceğini bilmelisiniz.

Yunanistan vizesi 2023 çalışma izni olmadan istihdam edilen kişilerin fark edilmesi durumunda anında kişilerin sınır dışı edileceği ve bu durumun pasaportlarına da işleneceği belirtilmelidir. Daha sonrasında farklı ülkelere giriş yapılırken sorun yaşanabilmektedir. Çalışma izni alınması, ülkeye girerken belirtmiş olduğunuz gerekçe ile daha sonrasında dahil olduğunuz süreçlerin uyumlu olması büyük önem arz etmektedir. Çalışma izni almak isteyen kişilerin daha öncesinde herhangi biri AB Üye ülkesinde çalışma deneyimine sahip olması durumunda Yunanistan’dan bu konuda onay alınması çok daha kolay olacaktır.

-Yunanistan Öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar

Yunanistan’a gitmek için ne gerekir; öncelikli olarak vize başvurunuzu sorunsuz şekilde iletmeniz gerekmektedir. Vizesiz giriş hakkı sadece yeşil pasaportlu kişilere tanınmıştır. Uzun süre kalmak istemeleri durumunda onların da aynı şekilde vize talep etmeleri gerekmektedir. Yunanistan vizesi için hesapta ne kadar para olmalı; öğrencilerin de ülkeye giriş sonrasında eğitim masraflarının nasıl karşılanacağına ilişkin bilgilendirme talep edilmektedir. Hibenizi ya da 6 aylık hesap ekstrenizi de sunmanız imkan verilmektedir.

Yunanistan öğrenci vizesi gerekli evraklar derlenirken kişilerin özellikle kabul aldıkları okuldan onay sunmaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra kalacak yer ya da maddi destek bakımından yanınızda olacağını taahhüt eden yakınlarınızın da davet mektubunu sunabilirsiniz. Yunanistan öğrenci vizesi gerekli evraklar derlenirken kişilerin bir eksik belge sunması ya da başvuru formunda bir hata yapması durumunda başvuru adımının ret yanıtı ile karşılaşacağının belirtilmesi gerekir. Yunanistan vizesi 2023 talep edilirken öğrenci değişim programlarından faydalanmak isteyen kişilerin, işlemlerin büyük bir kısmının üniversitelerde yer alan Erasmus ofisleri aracılığı ile tamamlamaları mümkün kılınmaktadır.

Yunanistan Vizesi Ücreti 2023

Yunanistan vizesi ücreti 2023 ödeme adımını tamamlamadan ülkede vize başvurularınızın dikkate alınmayacağını bilmeniz gerekmektedir. Yunanistan vizesi ücreti 2023 ödeme adımlarında kişilerin yatırmaları gereken tutar her sene değişim arz etmektedir. Konsolosluklar tarafından verilen IBAN numaralarına son zamları da dikkate alarak yatırımı yapmanız çok daha mantıklı olacaktır. Yatırım adımının hemen sonrasında, size verilen makbuzu da saklamanız gerekmektedir. Bu makbuzun saklanması ile beraber başvuru aşamasında gerekli olan harcın eksiksiz biçimde yatırıldığını kanıtlayabilirsiniz. Yunanistan vizesi 2023 başvurunuzun ret yanıtı alması durumunda vize başvuru harcı olarak tanımlanan bu tutarın size iade edilmeyeceğini de bilmeniz gerekir.

Yunanistan Vizesi Aile Birleşimi 2023

Yunanistan vizesi aile birleşimi 2023 talep adımlarını tamamlarken kişilerin aile birleşimini belgeler ile kanıtlaması gerekmektedir. Evliliğin resmi olarak yapıldığını yansıtan belgeler Yunancaya tercüme edilerek sunulmalıdır. Yunanistan vizesi aile birleşimi 2023 tamamlama adımlarında kişilerin özellikle maddi duruma ilişkin de incelemeler yapılacaktır. Oturum talep eden eşin meslek sahibi olması, yetkinliğinin bulunması, banka hesap ekstresinin olumlu yanıt alması gibi hususların başvuru aşamasını olumlu etkileyeceği de belirtilmelidir. Yunanistan vizesi 2023 almak isteyen kişilerin verilen referans numarası üzerinden başvuru adımını takip etme hakkı da olacaktır. Bu şekilde ortalama 3 aylık bekleme sürecinde değerlendirmenin ne aşamada olduğunu da kontrol etme fırsatınız olacaktır.

Yunanistan Çalışma Vizesi 2023

Yunanistan çalışma vizesi 2023 talep edilmesi durumunda yetkinlik alanı, iş tecrübesi gibi hususların eksiksiz bir biçimde yansıtılması gerekmektedir. Diplomalarınız, sertifikalarınız sunulmalıdır. Daha önceki iş yerlerinizden almış olduğunuz yetkinliğinizi yansıtan referans mektuplarının da bulunmasına büyük önem verilmelidir. Yunanistan çalışma vizesi 2023 talep eden kişilerin özellikle aylık ve yıllık ortalama tahmini kazançlarına dair de bilgi vermesi gerekir. Bu şekilde ülkeye giriş yapan kişilerin kamuya yük olmadan tüm ihtiyaçlarını karşılayacaklarından emin olunması gerekmektedir.

Yunanistan vizesi 2023 talep adımlarında kişilerin çalışma izni olmadan istihdam edilmesi çalışma sürecinde meydana gelen sorunların çözülmesi için sosyal yardımlardan faydalanma hakkını da elinizden alacaktır. Bir iş yerinden haksız yere kovulmanız durumunda normal koşullarda devletin verdiği desteklerden istifade etme hakkınız olacaktır. Fakat illegal olarak istihdam edilen kişilerin sunulan bu destekten faydalanması mümkün değildir. Aynı zamanda tespit edildiği anda istihdam eden kuruma da yasal takip başlatılacaktır.

Yunanistan İş Arama Vizesi 2023

Yunanistan iş arama vizesi 2023 direkt olarak kurumsal bir firmadan onay alan kişilerin izin almasına nazaran çok daha zorlu bir süreçtir. Fakat kişilerin yasal olarak istihdam edilebilmesi için de kesinlikle iş arama vizesine sahip olması gerekmektedir. İş arama vizesi olan kişilerin sorun yaşamadan erişim adımlarını tamamlaması için büyük çaba sarf edilmektedir. Yunanistan iş arama vizesi 2023 almak isteyen bireylerin hangi alanlarda yetkin olduklarına dair bilgilendirme sunulmalıdır. Yunanistan tarafından öncelikli olarak tanımlanan bilim dallarında etkin olmanız durumunda uzmanlığınızı kanıtlarsanız çalışma iznini almanız kolay bir hal alacaktır.

Tıp ve mühendislik bölümlerinin bu aşamada büyük avantaj sağladığının da ayrıca belirtilmesi gerekir. Yunanistan vizesi 2023 talep edilirken daha önceki iş tecrübenizi de iletmeniz gerekmektedir. Önceki senelerde Yunanistan’dan ya da diğer AB ülkelerinden çalışma izni almış olmanız süreci sizin için daha kolay bir hale getirir. Ülkede staj yapmak isteyen öğrencilerin de bu aşamada kısmi zamanlı çalışma vizesine sahip olması gerekmektedir. Kısmi zamanlı çalışma vizesi olmadan stajınızın geçerli olmasına imkan verilmeyecektir.

Yunanistan Eğitim & Erasmus Vizesi 2023

Yunanistan eğitim & Erasmus vizesi 2023 talep eden kişilerin Erasmus öğrenci değişim programında sınava girerek dil puanı alması gerekmektedir. Hem bu dil puanı hem de lisans ortalamanızın yüzde hesabı ile derlenmesinin sonrasında yerleştirilmeye hak kazanmanız gerekir. Erasmus öğrenci değişim programı ile ülkeye giriş yapmak diğer türlere göre çok daha kolay olacaktır. İşlemlerin büyük bir kısmının üniversitelerde mevcut olan Erasmus ofisleri tarafından gerçekleştirileceğinin de ayrıca bildirilmesi gerekmektedir. Yunanistan eğitim & Erasmus vizesi 2023 alınırken sizden maddi durumunuzun eğitim masraflarınızı karşılamaya yeterli olup olmadığını da iletmeniz istenmektedir.

Yunanistan vizesi 2023 almak isteyen kişilerin okullarından aldıkları onay davet formunu da sunmaları gerekmektedir. Bazı durumlarda okulun eğitim diline hakim olduğunuzu belirten bir sınav puanına sahip olduğunuzun da kanıtlanması istenebilmektedir. Dahil olacağınız okulun size kalacak yer temin etmesi durumunda da kesinlikle bir avantaj sahibi olacaksınız. Bu şekilde sabit bir ikamet adresi belirtme fırsatınız olacaktır. Erasmus ya da diğer öğrenci değişim programları ile Yunanistan’da bir ya da birkaç dönem okuma imkanını elde eden kişilerin daha sonrasında çalışma izni almasının diğer kişilere göre çok daha yüksek olduğunun belirtilmesi gerekir.

Yunanistan Vize Reddi 2023

Yunanistan vize reddi 2023 alan kişilerin Yunanistan konsolosluğunun belirtmiş olduğu gün ve saat aralığında reddi itiraz başvurusunda bulunmasına da imkan verilmektedir. Bu başvuru sayesinde vize talebinizin yeniden dikkate alınması mümkün kılınacaktır. Yunanistan vize reddi 2023 yaşayan kişilerin başvurularının neden ret yanıtı aldığına dair açık ve anlaşılır bir gerekçe de sunulacaktır. Bu şekilde bir sonraki başvurunuzda aynı hataya düşmeniz de engellenmiş olacaktır. Vize ret yanıtı alan kişilerin bir sonraki başvurularının alanın uzmanı olan aracı danışman firmalar üzerinden tamamlanması elde edilecek olan verimliliği artıracaktır. Kişilerin vize harcı olarak yatırmış oldukları tutarın vize başvurularının reddedilmesi durumunda iade edilmesi de söz konusu olmayacaktır. Bu iade durumu sadece Yunanistan’da değil birçok ülkede de aynı şekilde geçerliliğini korur.

Yunanistan vize başvurusu ne zaman sonuçlanır?

Vize başvurusunun sonuçlanma aşaması 4 haftaya kadar uzayabilmektedir.

Yunanistan öğrenci vizesi nasıl talep edilir?

Yunanistan öğrenci vizesi başvurusunun kabul alınan okuldan sunulan davet mektubu ile iletilmesi gerekmektedir.

Vize reddi neden meydana gelir?

Vize başvuru adımlarında istenen belgelerde eksiklik olması ya da sunulan bilgilerde bir sorun meydana gelmesi ret yanıtı almanızı mümkün kılan hususlar arasındadır.

Oyla! post
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.